Anketa

Dali je cazmatransova linija za Zadar i vir dobra?

Dobra
7 (70%)
Losa
3 (30%)

Ukupno Glasova: 9

Autor Tema: AUTOBUSNE LINIJE IZ VELIKE GORICE ZA MORE  (Posjeta: 72454 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: AUTOBUSNE LINIJE IZ VELIKE GORICE ZA MORE
« Odgovori #30 : Srpanj 03, 2010, 12:02:59 poslijepodne »
Ali ako ide jedna ili dvije osobe onda nije.

Naročito nije ako se vraća u istom danu jer svakako treba uključiti dozu umora, pospanosti, nakon vožnje, sunčanja i kupanja i ponovni povratak.

Čak i ako idu samo dvije osobe - zbroji i vidjet ćeš da je već isplativost velika.

A to što navodiš ne računa se u troškove - umor, pospanost itd itd... ako se ne varam, mnogobrojne nesreće buseva ovo ljeto, ne samo onih učenika, govore da je taj faktor umora i pospanosti upravo prisutniji kod vozača busa negoli kod mene.

Ja kad vozim sebe više ću paziti na sebe negoli taj vozač busa, koji to odrađuje bez volje, rutinski, frustriran sa sto faktora... ja sa autom imam autonomiju i slobodu, pa i da krenem, stanem i sve ostalo kada hoću (pa i odmor - dok vozač busa to ne može, on je pritisnut voznim redom!), koliko hoću, da usput vidim i posjetim štogod hoću, te da po dolasku na cilj i opet ne ovisim o vremenu polaska, kao ni kako ću od autobusne stanice na moru dalje - da zovem taksi da me odveze do neke dobre plaže?

Zaključak je - autobuse koriste samo oni kojima je to krajnja nužda, jere drugo ne mogu, na njih su "osuđeni" (i to je odličan pojam koji opisuje vožnju busevima).
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

plemenitashica

  • Gost
Odg: AUTOBUSNE LINIJE IZ VELIKE GORICE ZA MORE
« Odgovori #31 : Srpanj 03, 2010, 02:58:13 poslijepodne »

Čak i ako idu samo dvije osobe - zbroji i vidjet ćeš da je već isplativost velika.

Nije. Čak niti do Zadra, a kam tek južnije.


A to što navodiš ne računa se u troškove - umor, pospanost itd itd... ako se ne varam, mnogobrojne nesreće buseva ovo ljeto, ne samo onih učenika, govore da je taj faktor umora i pospanosti upravo prisutniji kod vozača busa negoli kod mene.

............

Zaključak je - autobuse koriste samo oni kojima je to krajnja nužda, jere drugo ne mogu, na njih su "osuđeni" (i to je odličan pojam koji opisuje vožnju busevima).

Sasvim krivo i netočno.

Skoro bi se reklo da sam se rodila i roditelji su imali automobil, vozim od svoje 18 godine što tatin auto, što rent a car, što nakon toga svoj auto i danas obiteljski.

Mnogo puta sam išla na ljetovanje automobilom, ali i autobusom, vlakom, spavaćim kolima u vlaku i avionom i brodom.

Zašto – zato jer je znalo biti financijski isplativije, zato jer želim spavati dok se vozim (naročito noću), zato jer želim da moje dijete već sa 5 godina zna kako to izgleda kad se noću voziš vlakom i imaš svoj krevet i kabinu, ili kak je to moguće da se kupamo do 16,00 na krajnjem jugu zemlje pa se onda  avion vine u visine i mi smo u svojem domu još dok je dan, zato da vidi kako je to ukrcati se na trajekt i spavati par sati (do Dubrovnika) na velikom ručniku na podu recimo Marca Pola.

Automobilom gdje se vozimo kao kuferi je to sve neizvodivo. (čak sam morala imati i putovnicu za dijete - dodatni trošak).

Uopće nije problem odreći se automobila na ljetovanju. Za svaku destinaciju postoji javni prijevoz i sigurno je ukupno gledajući povoljniji.

I onoj dvojici Velikogoričana koji su neki dan bili „kamenovani“ na Pagu bi pametnije bilo da su otišli na Pag busom. Bili bi spriječeni da „uživaju u vožnji“ od 150 km po ulicama paških naselja. Da su im bar kamenovali auto do neprepoznatljivosti.

Eto, zbog takvih sam sigurnija u busu i vlaku i avionu, a takvih danas ima i previše.

I na kraju – da nije sve u novcima, nešto ima i u savjesti, odgoju, ekukaciji, saznanjima,  brizi za druge, a ne samo vlastita korist i komfor.

Uostalom, različiti smo i različito percipiramo stvari i pojave. Neki ljetuju na jednom mjestu i njima je to idealan odmor, neki ljetuju u svojim vikendicama i nezamislivo im je dolaziti u njih nikako nego svojim autom (kak bi si dopeljali grincajg i poriluk koji je u Zagrebu jeftiniji nego u Primoštenu), a za isto vrijeme se ne odlijepe od te svoje kućice čak niti u najbliži park prirode, neki su godinama prolazili pored Plitvica ali nisu stali zadnji dan i pogledali slapove itd......

A neki idu busom do Zadra, iskrcaju se ranom zorom da bi doživjeli izlazak sunca uz morske orgulje (besplatno) i nakon toga podignu svoj kufer koji su ostavili na garderobi na autobusnom kolodvoru i čekaju bus za Split da bi to popodne bili na Braču.
Fala Bogu da smo različiti.  :)

Offline willy

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 28
  • Karma: +0/-0
Odg: AUTOBUSNE LINIJE IZ VELIKE GORICE ZA MORE
« Odgovori #32 : Srpanj 03, 2010, 03:25:24 poslijepodne »
Svaka čast na odgovoru .
Sledgehamer nemojte vise provocirati na ovom postu ljude.
Putujte iz velike Gorice za Zadar i vir svaki dan u 01:00 sati sa zetovog kolodvora u velikoj Gorici .jedan smjer za Zadar 98 kn, jeftinije nego prošle godine.Lipo je za malo para otic na more !!

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: AUTOBUSNE LINIJE IZ VELIKE GORICE ZA MORE
« Odgovori #33 : Srpanj 03, 2010, 04:08:28 poslijepodne »
Sasvim krivo i netočno.

Na tvoju žalost - sasvim točno!

Kao prvo, mi govorimo o TROŠKOVIMA i ISPLATIVOSTI putovanja određenim sredstvom. Na te navode i moje argumente nisi rekla ni riječi. Jasno, jer i nemaš što za reći, jer je matematika jebena znanost. Čiji rezultati predstavljaju činjenice i argumente.

Kao drugo, mi govorimo o putovanju autobusima DANAS, u današnje vrijeme, a ne kao ti - što je bilo prije rata... i mi smo kao mali putovali na more (14 godina noćnog vlaka Zagreb-Split, pa onda brodom do Bola na Braču - no taj put je bio jeftiniji vlakom nego svojim autom!), tako da sam se i ja naputovao svime i svačime, od zrakoplovom do Dubrovnika i natrag do svih mogućih destinacija busom, autom, vlakom, te autostopom (kojim sam obišao pola Europe). Umjesto toga, ti meni prodaješ svoja kulturološka i ina tumačenja, a što sve nema blage veze sa argumentacijom zašto je ISPLATIVIJE putovati autobusom (jer pojam "isplativost" znači da radimo računicu, a ne bavimo se romantikom i zalascima sunca, jer isti nisu nikakvo pravilo - koliko njih ide u rano jutro ravno sa busa gledati izlazak sunca na morske orgulje - o tome neću trošiti riječi... tih par ljudi, koje nabrojiš na prste jedne ruke, nisu nikakvo pravilo...).

Znači, napravi mi računicu i reci mi čime su tolike zarade i marže autobusera opravdane?? To te ja pitam, na tu temu je i ova rasprava... sve ostalo me ne zanima. I dok me ne uvjeriš ne kim drugim podacima i ciframa, ja ću ostati u pravu... a toliko plaćati za toliko loš prijevoz - to je stvar izbora.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: AUTOBUSNE LINIJE IZ VELIKE GORICE ZA MORE
« Odgovori #34 : Srpanj 03, 2010, 04:12:31 poslijepodne »
Sledgehamer nemojte vise provocirati na ovom postu ljude.

Willy, nije na ovom postu, nego u ovoj temi. Kao drugo - pametnog i inteligentnog čovjeka i ne možeš isprovocirati - on se bori argumentima. Isprovociranost je oružje onih koji nemaju odgovor na pitanje, pa traže izgovor za odustajanje od rasprave ili za uvrede.

Odi radi preko servisa, kupi si auto, i onda mi prodaj pamet, kada budeš poznavao obje strane jedne medalje.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline willy

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 28
  • Karma: +0/-0
Odg: AUTOBUSNE LINIJE IZ VELIKE GORICE ZA MORE
« Odgovori #35 : Srpanj 03, 2010, 04:30:08 poslijepodne »
Tvoje glupsti nije vrijedno komentirati jer si ti obična ... .
Koji je prvo mene vrijedao pa sada vrijedas plemenitasicu  pa opet mene vrijedjas a to sto ja nemam auto to se tebe netice. To je tema koju ti nemozes shvatiti da je meni isplativije koristiti javni gradski prijevoz i prijevoz autobusom na more . Ti si jednostavno bez mozga i to nemozes shvatiti . Nemozes si priznati da se neko stobom neslaze . Cinjenica je da puno ljudi puteje autobusom na more .ti sa svojim izjavam jednostavno nas koji koristimo prijevoz autobusom ,vlakom ili avionom smatras glupima .OVDJE KO JE G... TO SI TI.
Mani se vise ove teme .
Putujte iz velike Gorice za Zadar i vir svaki dan u 01:00 sati sa zetovog kolodvora u velikoj Gorici .jedan smjer za Zadar 98 kn, jeftinije nego prošle godine.Lipo je za malo para otic na more !!

plemenitashica

  • Gost
Odg: AUTOBUSNE LINIJE IZ VELIKE GORICE ZA MORE
« Odgovori #36 : Srpanj 03, 2010, 05:49:58 poslijepodne »
…….mi govorimo o putovanju autobusima DANAS, u današnje vrijeme, a ne kao ti - što je bilo prije rata..

Ma o čemu vi pišete? Kakav rat i Juga?
Tada sam putovala sa starcima s autom i nisam išla nikako nego u 04 ujutro ustajanje, jastuk i dekica na zadnji sic i kretalo se. Negdje iza Karlovca prema Plitvicma se danilo. Jutarnja kava se pila u hotelu Jezero na Plitvicama.

Ja govorim o svojim putovanjima i to nakon ovog zadnjeg rata, dakle u ovoj državi. I kao djevojka i kao majka.
I ove godine idem na ljetovanje BEZ AUTOMOBILA.

Ljetovanje u Primoštenu: busom do Primoštena, i onda svi izleti a to su: Trogir, Split, Krapanj, Skradin i slapovi Krke – sve lokalnim autobusima, po slapovima brodicom NP, kazališne predstave u Šibeniku na festivalu djeteta.
Natrag – busom. Svi kuferi, jastučić za dijete da nasloni glavu, ručnik za pokrit se jer u busu zna biti jaka klima pa nam bude i hladno, lutkica, plišani lavić (u rukama) i još slobodna ruka za uhvatiti dijete kad prelazimo cestu.

Ljetovanje na Lopudu: Noćni vlak do Splita (spavaća kola) trajekt Split - Dubrovnik, presjedanje na manji brod za Lopud . Izleti: redovna brodska linija na Šipan i Koločep, redovna linija za Dubrovnik na otvaranje ljetnih igara, povratak – avion iz Du za Pleso. Sve s kuferima, dekicama, lavićima, sendvičima, ruksacima.

Ljetovanje na Mljetu: (avion, katamaran – izleti na Korčulu i na Lastovo i u Dubrovnik (sve bez auta i redovnim brodskim linijama)).
 
Ljetovanje na Komiži: sa troje djece i svim kuferima i ruksacima koje smo imali, sa svim perajama, maskama, hrpom ručnika, brdom obleke, cipela, natikača (noćnim vlakom, spavaćim kolima do Splita, trajekt do Visa, bus do Komiže, naglašavam troje djece)…povratak avion - imala sam pretovar kufera na čekiranju ali me pustio onaj u Splitu.

Ove godine idem na Hvar, busom do Zadra i to ovim kojeg willy spominje (hvala na toj informaciji  :) ), pa malo pješice po Zadru rano ujutro do morskih orgulja, pa na trajekt do Ugljana, pa na bus do Sušice, i onda nakon 4 dana natrag u Zadar prvim ili drugim trjektom, busom do Splita, katamaranom na Hvar, izleti po Hvaru i Paklenskim otocima (dakle plaže) sve brodom.

A da sam mlađa i bez obaveze (kao willy) svaki bi vikend visila na moru  upravo ovim busom kojeg je spomenuo. Dečko još ima i vreću, svaka čast. Ja je imam, ali ne bi se usudila spavati u vreći jer sam valjda prekomotna, a i žensko sam pa mi treba više luksuza.

Da nemam love, radila bih preko tjedna samo da vikendom mogu uzeti ruksak i Čazmatransom otići do Zadra ili Vira ili na Pašman ili Ugljan. Ma dečko, svaka ti čast. (smajlić palac gore)

U moje vrijeme mladosti  nije bilo toliko autobusa, nisu bili prazni pa si morao danima prije kupiti kartu, često su rezervacije bile pobrkane pa smo se znali svađati u busu kad bi netko sjeo na moje mjesto itd.

Danas ovi koji su prepametni putuju autom (naročito mi je divota za čuti kad roditelji puštaju djecu od 18,19,20 godina sa tek položenim ispitom i daju im auto da odu sa škvadrom na more umjesto da im vele: gle dijete: ruksak, bus, vlak i uživaj) i nama koji želimo putovati bezbrižno omogućavaju da noću spavamo preko dva sjedala u autobusu ili preko tri u vlaku.  :P :P :P



Odi radi preko servisa, kupi si auto, i onda mi prodaj pamet, kada budeš poznavao obje strane jedne medalje.

Jako ružno rečeno.

Ljetujem u hotelima, ne jedem paštetu i paradajz, nije mi krajnja nužda jer drugo ne mogu, ne moram se zaposliti da bi zaradila za prvi auto, (usput imam jako dobar auto, i za tren bi „doletjela“ do Zadra)…………….

Jednostavno ŽELIM putovati na ljetovanje bez auta iz svih onih  razloga koje sam vam prije navela.

Ne, Sledge – nije sve u novcu koji se broji na benzinskoj. Daleko sam bogatija jer sam obišla mnogo otoka, nacionalnih parkova i parkova prirode, špilja, doživjela izlaske i zalaske sunca i u Lici i u Zadru, i na Mljetu, i na Kornatima. I ne samo ja, nego i oni koji putuju sa mnom.


……..mi govorimo o TROŠKOVIMA i ISPLATIVOSTI putovanja određenim sredstvom. Na te navode i moje argumente nisi rekla ni riječi. .

Neki doživljaji su isplativiji čak i bez novca. (za sve ostalo tu je Master card – jel tak nekak ide ona reklama?  :o)

Kad se vrnem, sve račune od prijevoza ću sačuvati pa ću vam tada znati točno prezentirati koliko sam potrošila na svoj gušt i zabavu. I naravno sve onda usporediti sa cijenama benzina, autoputa, trajekta.



Nisam shvatila da se pod ovim naslovom piše o maržama autobusnih prijevoznika, uostalom, baš me briga koja je njihova zarada. Ne mislim da kradu putnike skupoćom karte, niti mislim da posluju sa silnom zaradom, ali put od VG do Zadra za 170 kn je više nego jeftino i isplativo i komotno.


.....jer isti nisu nikakvo pravilo - koliko njih ide u rano jutro ravno sa busa gledati izlazak sunca na morske orgulje - o tome neću trošiti riječi... tih par ljudi, koje nabrojiš na prste jedne ruke, nisu nikakvo pravilo...).

Zato se i veli: iznimke potvrđuju pravilo. I dok je iznimki ovaj svijet ima perspektivu. Ubrajam se u iznimke, a ne u stereotipe bez obzira što ostali mislili o šačici ljudi koje nabrojiš na prste jedne ruke.

I za kraj:

Jasno, jer i nemaš što za reći, jer je matematika jebena znanost.

Tak jebena da sam upisala i dva razreda završila na Jordanovcu prije ohohoho godina.



Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: AUTOBUSNE LINIJE IZ VELIKE GORICE ZA MORE
« Odgovori #37 : Srpanj 03, 2010, 07:32:12 poslijepodne »
Tvoje glupsti nije vrijedno komentirati jer si ti obična ...

Jasno mi je da su ti to gluposti; kompleksi ti ne dozvoljavaju da priznaš poraz. A tvoja niska razina tolerancije i kulture potvrđuje što sam već rekao - uvredama pribjegavaju oni koji nemaju argumente za raspravu. A ti si upravo obrazac jednog takvog. Matematika ti ne ide, svoje komplekse želiš upakirati u nekakve bedastoće koje bi mi trebali pušiti, a iste su jako daleko od mozga...

Koji je prvo mene vrijedao pa sada vrijedas plemenitasicu  pa opet mene vrijedjas a to sto ja nemam auto to se tebe netice. To je tema koju ti nemozes shvatiti da je meni isplativije koristiti javni gradski prijevoz i prijevoz autobusom na more . Ti si jednostavno bez mozga i to nemozes shvatiti . Nemozes si priznati da se neko stobom neslaze . Cinjenica je da puno ljudi puteje autobusom na more .ti sa svojim izjavam jednostavno nas koji koristimo prijevoz autobusom ,vlakom ili avionom smatras glupima .OVDJE KO JE G... TO SI TI.Mani se vise ove teme .

Nitko tebe nije vrijeđao, prema tome ubuduće se uzdrži takvim naziva i etiketa koje skrivaš iza tih točkica... ja nisam vrijeđao ni tebe ni ikog drugog (čime i kojim riječima??, pusti svoja tumačenja...) - osim ako te jebu kompleksi pa ti je uvreda što te netko tambura po glavi istinom i argumentima (nauči što to je...). Kao drugo, poradi na kulturi komunikacije, kao i pravopisa i gramatike hrvatskog jezika, jer ti je (i) to slaba točka.

Toliko o tome tko nema mozga. A ni kulture. Počeo si temu kao zadnja seljačina, sa velikim slovima, a sada tu galamu iznosiš u drugom obliku. Malo se kultiviraj.

Ako nemaš alternativu - nemaš ni temelja pričati o usporednim stvarima. Tako i ti - bez auta si, ali znaš što ti je isplativije? Pomalo čudno, ali dobro... činjenica je i da puno ljudi nema novaca za auto, činjenica je i da puno ljudi nema mogućnosti izbora (kao ni ti), pa onda svoj jad žele prikazati - i uvjeriti i sebe i druge - kako je to što je njihova jedina opcija ujedno i - najbolja! C'mon, dečec... odrasti. Nitko nikoga ne smatra glupima (iako me ti, ničim izazvan, uvjeravaš upravo u to), već smo raspravljali o stvarima u kojima ti, kao faktor rasprave, i nemaš čime participirati (pa zato i ne znam zašto si se uključio u raspravu usporedbe troškova??)... o toj usporedbi smo trebali pričati mi koji imamo izbor, i koji znamo činjenice sa obje strane.

Ja sam dao računicu - daj je i ti - naravno, ako možeš... usporediti par brojeva zna svatko, nema potrebe za ispraznim prepucavanjima i uvredama.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: AUTOBUSNE LINIJE IZ VELIKE GORICE ZA MORE
« Odgovori #38 : Srpanj 03, 2010, 07:42:44 poslijepodne »
(usput imam jako dobar auto, i za tren bi „doletjela“ do Zadra)…

Ne, Sledge – nije sve u novcu koji se broji na benzinskoj. Daleko sam bogatija jer sam obišla mnogo otoka, nacionalnih parkova i parkova prirode, špilja, doživjela izlaske i zalaske sunca i u Lici i u Zadru, i na Mljetu, i na Kornatima. I ne samo ja, nego i oni koji putuju sa mnom.

Tak jebena da sam upisala i dva razreda završila na Jordanovcu prije ohohoho godina.

Za tren bi doletjela tamo - da vozi muž. Koji očito ne putuje sa tobom, pa ženski odbijaš sjesti za volan, jer te drži strah. No tu te shvaćam - barem u smislu da jednu takvu imam doma. Da treba ići na more sa djecom bez mene, radije bi digla kredit i išla bilo čime, samo da ne vozi. Ili čak i ne bi išla. Iako imamo dva auta, ne voli voziti, i bok. Meni to teško pada, no rijetki su svetki kada nije tako...

Sve ono što te "obogatilo" - sigurno ne bi bilo moguće da čovjek ide svojim autom?... Slušaš li ti sebe što govoriš, tj. pišeš?? Kakve su to bedastoće??

Ja ako idem sa svojim autom - ne mogu reći kao ti: "obišla mnogo otoka, nacionalnih parkova i parkova prirode, špilja, doživjela izlaske i zalaske sunca i u Lici i u Zadru, i na Mljetu, i na Kornatima. I ne samo ja, nego i oni koji putuju sa mnom." To stvarno sa svojim autom - ne bih mogao...  ::) ::) ::) Puno je bolje da me nekakav vodič stalno ganja sa štopericom, da mi je sve na komandu i na termin, da se moram pirlagođavati svima i svemu, da me jebe vozač sa prejakom klimom ili sa svojim frustracijama?? O čemu pričaš...?

A ako već znaš matematiku - pa daj malo, pokaži malo... ne trebamo diferencijale, ne trebamo polinome, ne trebamo matrice... obična dva broja treba usporediti... uz pokoji postotni račun, pokoji izračun prosjeka...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: AUTOBUSNE LINIJE IZ VELIKE GORICE ZA MORE
« Odgovori #39 : Srpanj 03, 2010, 11:20:06 poslijepodne »
Jednostavno uzivam, jebes more, ali kad se ovak pokace... hehehheh
Jel vama jos nije jasno da sledge ne popusta? On ima svoju viziju i to je to, moz ti briati kaj hoces, ali njegova je zadnja! Ej Sledge, kuzim ja da ti o isplativosti, ali ipak, uzmi u obzir da moraju i autobusi voziti, da ima razloga zasto je takva cijena kakva je... ma znas ti to sve, ali samo kaj su te oni malo isprovocirali, jelda?

plemenitashica

  • Gost
Odg: AUTOBUSNE LINIJE IZ VELIKE GORICE ZA MORE
« Odgovori #40 : Srpanj 03, 2010, 11:34:40 poslijepodne »
.............
Za tren bi doletjela tamo - da vozi muž. Koji očito ne putuje sa tobom, pa ženski odbijaš sjesti za volan, jer te drži strah. No tu te shvaćam ............

Ništa vi ne shvaćate, držite se svoje torije kao pijan plota i za vas je to jedino ispravno i normalno. Mi ostali koji to ne rabimo mi smo jadnici bez novca, bez auta, u strahu od vožnje, možda i seljačine koje se,  zamisli, voze u javnim prijevoznim sredstvima i to na ljetovanje i još uživaju, ajme koje budale, sve u svemu dobro da niste napisali ništkoristi.

Opet i opet ste u krivu. Itekako vozim svoj auto, putujem često, ne jednom sam vozila za Dubrovnik, u Split odem skoro pa jednom mjesečno, u Puli sam kao doma koliko često budem tamo, u Rijeku ili Opatiju idemo na ručak. Ne, Sledge, u krivu ste, meni muž ne glumi dežurnog taksista i puno češće vozim ja nego on. I puno češće se vozim sama jer je posao mojeg muža da putuje, i često ga nema, a ja moram nekaj obaviti ili otići.
I zakaj mi spominjete muža, kad ga ja ne spominjem, i zakaj donosite krive zaključke i onda omalovažavate. :-X S kojim pravom? Ostavite se toga da mi zavirujete u obitelj.  :-X

Prvo je bilo – putovanje prije rata, sad je strah da se ne usudim voziti?
Kaj vam je?

Vozila sam za Istambul preko cijele Srbije, Bugarske, a ne da ne bi do Splita. Uostalom, živjela sam nekad u Splitu i preko Knina ili Obrovca putovala doma bar jednom tjedno.

Jednostavno mi je ljepše i lakše na GO ići bez auta. I tu je sva nauka. Nije mi teško putovati, nije mi problem vući kufere na kotačiće i nositi ruksak, ja sam na ljetovanju i to sve me ispunjava.
Vožnja i briga o autu me nervira, i na kraju ne manje važno - bez auta sam pokretljivija, više hodam, šetam, ako hoćete i teglim, što inače ne radim, jer sam stalno u tom autu.
A i djecu učim da nije auto bitna stavka, da se može i bez njega. Moje dijete nije kufer koji sjedi na zdanjem sjedištu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: AUTOBUSNE LINIJE IZ VELIKE GORICE ZA MORE
« Odgovori #41 : Srpanj 04, 2010, 09:33:07 prijepodne »
Jednostavno uzivam, jebes more, ali kad se ovak pokace... hehehheh
Jel vama jos nije jasno da sledge ne popusta? On ima svoju viziju i to je to, moz ti briati kaj hoces, ali njegova je zadnja! Ej Sledge, kuzim ja da ti o isplativosti, ali ipak, uzmi u obzir da moraju i autobusi voziti, da ima razloga zasto je takva cijena kakva je... ma znas ti to sve, ali samo kaj su te oni malo isprovocirali, jelda?

Ne - jer nemam kaj popustiti. Nisam isprovociran, ali sam malo "ozlojeđen" jerbo nitko ili ne shvaća o čemu se tu piše i radi, nitko ne razumije što ga se pita, svatko brije nekakvu svoju spiku koja nema veze sa ničim... nema tu vizije. Tu ima pitanje - i na njega nema odgovora.

Ja nisam rekao da u svim tim stvarima koje plemenitašica spominje nije u pravu - putovati vlakom meni je veliki gušt, prespavati noć u spavaćim kolima je pomalo romantično, iuma to sve svojih jako dobrih strana - no iste nisu vidljive kada se putuje autobusom, a moj dio rasprave sesvodi na računicu. Koju nitko ne daje, svi briju nekakve bedastoće koje sa postavljenim pitanjem nemaju veze.

Ne treba moja biti zadnja, ja to ne shvaćam tako, no volim dobiti odgovor na pitanje. I taj odgovor može biti zadnji - dapače. Mene to ne smeta. No smeta me kada nešto pitam, a ljudi se prave "grbavi"...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: AUTOBUSNE LINIJE IZ VELIKE GORICE ZA MORE
« Odgovori #42 : Srpanj 04, 2010, 09:35:18 prijepodne »
Ništa vi ne shvaćate

Shvaćam samo da mi nisi dala odgovor na pitanje. BTW, odgovor je - brojčani iznos, ako već razgovaramo o ISPLATIVOSTI. Pusti romantiku...

Kada budemo pričali o ljepoti putovanja, onda ćemo pričati o takvim stvarima, no onda je moj izbor - vlak, jer u njemu imaš veliku slobodu, komociju, opuštenost za cijelo brdso aktivnosti koju ne možeš imati niti u jednom drugom prijevoznom sredstvu, nisi "kufer" (što si u autobusu puno više negoli u svojem autu!) i dobar pregled cijele okolice kroz koju vlak prolazi. Stani ujutro pored prozora vagona kada se spušta vlak od Perkovića prema Splitu, gledaj te vrleti, kamenjar i buđenje dana... eto, znam dobro što je ljepota. No pritom ne spominjem je li karta za taj put opravdana, je li cijena ekonomska ili nekakva dugačija... to je tema za sebe. Baš kao i ova.

Svi ostali navodi iz ovog i prijašnjeg odgovora su bačeno vrijeme na pisanje.
« Zadnja izmjena: Srpanj 04, 2010, 09:40:57 prijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline willy

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 28
  • Karma: +0/-0
Odg: AUTOBUSNE LINIJE IZ VELIKE GORICE ZA MORE
« Odgovori #43 : Srpanj 04, 2010, 12:22:35 poslijepodne »
Kad sam išao dolje za Zadar bio sam jedini putnik iz velike Gorice i za veliku Gorici u povratku
sto znaci :ja sam platio povratnu katu 150 kuna.
Cazmatrans je imao troškova 600 km + cestarina
oko 2000 kuna troškova a zaradio je 150 kuna .
Znaci on je u minusu 1850 kuna.
Gdje je SAD tvoja racunica da prijevoznici deru na kartama .
Ponavljam to sto ti govoriš može se odnositi samo na izletnicke vožnje
linijiski prijevoz je nešto drugo.
Putujte iz velike Gorice za Zadar i vir svaki dan u 01:00 sati sa zetovog kolodvora u velikoj Gorici .jedan smjer za Zadar 98 kn, jeftinije nego prošle godine.Lipo je za malo para otic na more !!

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: AUTOBUSNE LINIJE IZ VELIKE GORICE ZA MORE
« Odgovori #44 : Srpanj 04, 2010, 01:46:25 poslijepodne »
Kad sam išao dolje za Zadar bio sam jedini putnik iz velike Gorice i za veliku Gorici u povratku sto znaci :ja sam platio povratnu katu 150 kuna.
Cazmatrans je imao troškova 600 km + cestarina
oko 2000 kuna troškova a zaradio je 150 kuna .
Znaci on je u minusu 1850 kuna.
Gdje je SAD tvoja racunica da prijevoznici deru na kartama .

Pa i linijski prijevoz je kalkuliran na temelju nekakvih procjena isplativosti i izračuna karte pod uvjetom da je autobus pun u određenom velikom postotku (iako je ta linija iz VG napravljena kao izvanredna i sezonska, te se tada računa da je autobus - pun!, ili barem popunjen 90%... pitaj vozača kako oni to računaju!). I o toj kalkulaciji se ovdje razgovara.

Očito je da se je netko iz Čazmatransa zajeb'o, jer je malo krivo procijenio mnogo faktora zajedno - interes, recesiju, odlaznu i dolaznu destinaciju, cijene, siromaštvo itd itd, pa mu se zato i desilo to što mu se desilo - prazan bus. Naravno da je na gubitku, jer da je htio voziti jednog putnika - bolje i brže bi to napravio sa osobnim autom. No kalkulacije se ne rade na osnovi jednog, već puno više putnika... Tako da ti je pitanje "Znaci on je u minusu 1850 kuna. Gdje je SAD tvoja racunica da prijevoznici deru na kartama?" promašeno, jer to nije normalna situacija pod kojom se radi kalkulacija. On se obvezao odraditi određenu liniju u određenom vremenskom razdoblju - i toga ugovora se mora držati, iako je očito da će popljugati love i love na krivoj procjeni...

A ako ti misliš da moraš svojom kartom i plaćanjem pokriti troškove njegove krive procjene - onda se sam upitaj "kaj nije u redu sa mnom"?? Jer ako ti je to u redu...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”