Svakidašnje teme > Svi za jednog, jedan za sve

Kako mogu pomoći

<< < (3/3)

plemenitashica:

--- Citat: Goričanka - Rujan 13, 2009, 10:36:27 prijepodne ---Bila je pučka kuhinja, mislim pri Crvenom križu.
Ne znam radi li još uvijek.
--- Kraj citata ---

Evo, VG danas je istražio - Velika Gorica ima pučku kuhinju i zadovoljne korisnike.


˝Broj korisnika kuhinje nije se znatno povećao s obzirom na krizu˝,  rekla nam je Suzana Srunjak, ravnateljica Crvenog Križa. Danas kuhinja podijeli 50-80 toplih obroka dnevno i građani ih većinom nose svojim kućama gdje im je ugodnije jesti.

˝Hrana je odlična, stvarno je super, ja bih uzimao repete svaki dan.˝, rekao je gospodin Marijan, jedan od korisnika pučke kuhinje.

http://www.vgdanas.hr/Pucka-kuhinja-u-V-Gorici-969.aspx

plemenitashica:
"Nakon tri i pol godine provedene u bolnicama i toplicama, te nakon devet operacija, danas devetnaestogodišnja Dijana se prije mjesec dana vratila kući. Najveća želja joj je da ponovno hoda, a u tome bi joj trebali pomoći tretmani fizikalne terapije koje je plaćala njezina obitelj. Dijana odlazi na tretmane dva puta tjedno, a svaki tretman košta 620 kuna.

Zbog toga je danas Dijanu i njezinu obitelj posjetio gradonačelnik Dražen Barišić, koji je donio odluku da u idućih mjesec dana troškove Dijanine rehabilitacije preuzme Grad Velika Gorica. Gradonačelnik je u razgovoru zaželio Dijani što skoriji potpuni oporavak, a Dijana je gradonačelniku predložila da se u Velikoj Gorici što prije sagradi bazen."

http://www.gorica.hr/2010/04/barisic-grad-ce-pomoci-rehabilitaciju-dijane-pervan/#more-3474

Fala dragom Bogu da je ta djevojka bolje. Ne usudim se reći dobro, jer dobro će tek biti.
Odajem duboki naklon roditeljima koji su zaista sve moguće poduzeli da se njihovo dijete vrati među ljude. Želim ih da i dalje skrbe i njeguju tu sad već djevojku.

Gradonačelnik je nakon Picule, krenuo pomoći toj obitelji. Mjesec dana plaćenih tretmana i nije neki novac za grad, pa možda bi se moglo još više.
Apeliram i na stranke i razne udruge koje djeluju u gradu da i one razmotre mogućnost financiranja potrebnih terapija.

Zanima me postoji li mogućnost, da i mi građani sudjelujemo u financijskoj pomoći za rehabilitaciju.
Znam susresti tatu u gradu, pa kad ga idući put vidim pitat ću ili ako netko zna više i prije neka napiše.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju