Anketa

Idete li redovito na misu?

Da, jednom tjedno
5 (31.3%)
Ne, samo za blagdane
0 (0%)
Ne, od kad je ove države
1 (6.3%)
Ne, od kad mogu čuti ovakve propovjedi
0 (0%)
Ne
10 (62.5%)
Da, svaki dan
0 (0%)

Ukupno Glasova: 13

Glasanje završeno: Veljača 16, 2010, 04:26:02 poslijepodne

Autor Tema: Crkvena zvona  (Posjeta: 54665 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Bilaj

  • Gost
Odg: Crkvena zvona
« Odgovori #75 : Siječanj 20, 2010, 09:59:08 poslijepodne »
@ port
Lako optužiš crkvu, ali da bi pohvalu crkvi prevalio preko svojih usana... uff... Prije bi grožđe na vrbi naraslo.

Offline Ljudevit Kaj

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 4057
  • Karma: +0/-0
Odg: Crkvena zvona
« Odgovori #76 : Siječanj 20, 2010, 11:55:36 poslijepodne »


Râzlika jě v nijansami:
neki čuju rad cirkvena zvona, a drug(ov)i slušaju rajši cirkvena zvona.


Kě bi nâ-to rěkel Mato (Crkvenac) negdašni SPD-ov financ-miništrant?
Suprôtnosti sě privlâčě.

To bi potonačil i pokôjni HDZ-ovec (Zvonimir) Červenko nâčelnik Glâvnoga stožera Oružane snâg Republikě Hrvackě do leta 1996.

Nězne sě kě bi po tomu pitajnu rěkel Kr(i)ste Crvenkovski, negdašni jugoslavenski i makedônski komunistički političar, zglâjzal kak liberâl rane sědamdesete lét prěšloga stôlétja.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

ZVONA, Mesečni list čakovečke žup, SÉČEN 2010.
Tonček: DEN  GDA  SE  HRVAŠKA  ZAČRLENILA!
http://www.forumgorica.com/kajkavski/p-oltar-portal-nas-svagdasni-pobozni-i-vragolasti-bogoslavija/msg10448/#msg10448


Zvon Zvoni - Krunoslav Cigoj, 04:11
Zvon Zvoni - Krunoslav Cigoj

VICE VUKOV - ZVONA MOGA GRADA, 03:31
VICE VUKOV - ZVONA MOGA GRADA
« Zadnja izmjena: Siječanj 21, 2010, 12:00:31 prijepodne Ljudevit Kaj »
Švicarsko-nemački TV i radijski modél za spâs nestandardizéranoga kajkavskoga (čakavskoga)
(kajkavska, čakavska i štokavska inačica članka):
http://www.forumgorica.com/kajkavski/hrvacki-trojezicni-pluralizem-ili-sto-jenoumle/msg23549/#msg23549

Tur

  • Gost
Odg: Crkvena zvona
« Odgovori #77 : Siječanj 21, 2010, 08:23:26 prijepodne »
A baš sam vam kanila napisati da je rasprava izvanredna, i da vrlo opširno i razumljivo branite svoje stavove.
 :)
Diskvalificirati sugovornika nije uvijek loše. Međutim, ovaj put mi to nije bila namjera. Ako je tako ispalo, ja nisam kriv.  :)

Tur

  • Gost
Odg: Crkvena zvona
« Odgovori #78 : Siječanj 21, 2010, 08:27:37 prijepodne »
A ako sam u krivom, kritike treba uputiti mojim vjeroučiteljima,  ;) što sam su me 16 godina na vjeronauku krivo učili
Tko živi u vama? Vaši vjeroučitelji? Vaši stavovi su dakle stavovi vaših vjeroučitelja? Prilično je užasavajuće kada to saznate. Mislite da ste slobodni, ali vjerojatno nema ni jedne geste, misli, čuvstva, stava, vjerovanja u vama koja ne dolazi od nekoga drugoga. Zar to nije grozno? A niste toga svjesni. Govorim o mehaničkom životu koji je utisnut u vas. Trebat će vam puno da biste mogli razumjeti da je možda ta stvar koju vi nazivate "ja" samo nakupina vaših prošlih iskustava, vaše uvjetovanosti i programiranosti.

Offline ira

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 16
  • Karma: +0/-0
Odg: Crkvena zvona
« Odgovori #79 : Siječanj 21, 2010, 11:50:49 prijepodne »
A ako sam u krivom, kritike treba uputiti mojim vjeroučiteljima,  ;) što sam su me 16 godina na vjeronauku krivo učili
Tko živi u vama? Vaši vjeroučitelji? Vaši stavovi su dakle stavovi vaših vjeroučitelja? Prilično je užasavajuće kada to saznate. Mislite da ste slobodni, ali vjerojatno nema ni jedne geste, misli, čuvstva, stava, vjerovanja u vama koja ne dolazi od nekoga drugoga. Zar to nije grozno? A niste toga svjesni. Govorim o mehaničkom životu koji je utisnut u vas. Trebat će vam puno da biste mogli razumjeti da je možda ta stvar koju vi nazivate "ja" samo nakupina vaših prošlih iskustava, vaše uvjetovanosti i programiranosti.

Što, počinje vrijeđanje na osobnoj razini!?

Pa koliko nisko još možešte ići kada ste, evo, počeli vrijeđati osobnost nekog lika sa foruma (konkretno mene), a da o njemu (meni) ne znate apsolutno ništa!

Pa, zar je moguće da postoje takvi ljudi poput Vas?  :o

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Crkvena zvona
« Odgovori #80 : Siječanj 21, 2010, 12:20:56 poslijepodne »
Što, počinje vrijeđanje na osobnoj razini!?

Pa koliko nisko još možešte ići kada ste, evo, počeli vrijeđati osobnost nekog lika sa foruma (konkretno mene), a da o njemu (meni) ne znate apsolutno ništa!

Pa, zar je moguće da postoje takvi ljudi poput Vas?  :o

Ira draga - očito si fejst friška tu, inače bi već naučila da ovdje ima vrlo specifičnih ljudi, koji iako ne znaju ništa o tebi, nikada te nisu vidjeli i nemaju pojma o tebi - ZNAJU SVE!!

Oni su dokazi kako je pretpostavka majka svih zajeba, not o njih ne smeta... čekaj da počnu psihološke procjene i ocjene tko te voli ili ne, kako ti je na poslu, kak si ti u biti pametna (to tek kad doznaju kaj si po struci), itd itd...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

plemenitashica

  • Gost
Odg: Crkvena zvona
« Odgovori #81 : Siječanj 21, 2010, 01:03:03 poslijepodne »
A ako sam u krivom, kritike treba uputiti mojim vjeroučiteljima,  ;) što sam su me 16 godina na vjeronauku krivo učili
Tko živi u vama? Vaši vjeroučitelji? Vaši stavovi su dakle stavovi vaših vjeroučitelja? Prilično je užasavajuće kada to saznate. Mislite da ste slobodni, ali vjerojatno nema ni jedne geste, misli, čuvstva, stava, vjerovanja u vama koja ne dolazi od nekoga drugoga. Zar to nije grozno? A niste toga svjesni. Govorim o mehaničkom životu koji je utisnut u vas. Trebat će vam puno da biste mogli razumjeti da je možda ta stvar koju vi nazivate "ja" samo nakupina vaših prošlih iskustava, vaše uvjetovanosti i programiranosti.

Što, počinje vrijeđanje na osobnoj razini!?

Ja opet to tako ne čitam. Tur govori općenito o ljudima i promjenama u ljudima tijekom života, odrastanja i sazrijevanja.
 
Recimo rečenica:

"Prilično je užasavajuće kada to saznate. Mislite da ste slobodni, ali vjerojatno nema ni jedne geste, misli, čuvstva, stava, vjerovanja u vama koja ne dolazi od nekoga drugoga."

je po meni trebala biti napisana da bi se "lakše" razumjelo kaj je mislio:

"Prilično je užasavajuće kada to saznamo. Mislimo da smo slobodni, ali vjerojatno nema ni jedne geste, misli, čuvstva, stava, vjerovanja u nama koja ne dolazi od nekoga drugoga. "

Tur jesam li dobro shvatila? Naime, pratim  što kolega forumaš Tur piše i na ovim i drugim stranicama, i zato vjerojatno razumijem drugačije od vas.

Offline ira

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 16
  • Karma: +0/-0
Odg: Crkvena zvona
« Odgovori #82 : Siječanj 21, 2010, 01:08:19 poslijepodne »
Što, počinje vrijeđanje na osobnoj razini!?

Pa koliko nisko još možešte ići kada ste, evo, počeli vrijeđati osobnost nekog lika sa foruma (konkretno mene), a da o njemu (meni) ne znate apsolutno ništa!

Pa, zar je moguće da postoje takvi ljudi poput Vas?  :o

Ira draga - očito si fejst friška tu, inače bi već naučila da ovdje ima vrlo specifičnih ljudi, koji iako ne znaju ništa o tebi, nikada te nisu vidjeli i nemaju pojma o tebi - ZNAJU SVE!!

Oni su dokazi kako je pretpostavka majka svih zajeba, not o njih ne smeta... čekaj da počnu psihološke procjene i ocjene tko te voli ili ne, kako ti je na poslu, kak si ti u biti pametna (to tek kad doznaju kaj si po struci), itd itd...


Znam da ne nisi htio uplašiti, već samo izvijestiti o stanju stvar. Hvala! :)

Na ovom forumu jesam friška, ali već dugo sudjelujem na nekim drugim forumima, češće ili rjeđe. Bilo je i tamo «napada» na moje mišljenje i stavove, diskutirali smo više ili manje oštro, sa ili bez «rukavica», no nisu napadali u cilju vrijeđanja mene kao osobe, vjerojatno zato jer su  bili svjesni da mene kao osobu ne poznaju, a niti je to smisao niti cilj foruma. Zato sam iznenađena da i takve osobe postoje.

Da se razumijemo, mene to ne vrijeđa,  jer me ne mogu uvrijediti  neargumentirane izjave o tome kakva ja osoba jesam, jer ja sebe znam, imala sam dovoljno vremena upoznati se,  ali postaje mi besmisleno sudjelovanje na forumu gdje će netko umjesto diskusije na otvorenu temu ili izrečena mišljenja, ulaziti u vrijeđanje nečije osobnosti.

Offline ira

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 16
  • Karma: +0/-0
Odg: Crkvena zvona
« Odgovori #83 : Siječanj 21, 2010, 01:50:28 poslijepodne »
A ako sam u krivom, kritike treba uputiti mojim vjeroučiteljima,  ;) što sam su me 16 godina na vjeronauku krivo učili
Tko živi u vama? Vaši vjeroučitelji? Vaši stavovi su dakle stavovi vaših vjeroučitelja? Prilično je užasavajuće kada to saznate. Mislite da ste slobodni, ali vjerojatno nema ni jedne geste, misli, čuvstva, stava, vjerovanja u vama koja ne dolazi od nekoga drugoga. Zar to nije grozno? A niste toga svjesni. Govorim o mehaničkom životu koji je utisnut u vas. Trebat će vam puno da biste mogli razumjeti da je možda ta stvar koju vi nazivate "ja" samo nakupina vaših prošlih iskustava, vaše uvjetovanosti i programiranosti.

Što, počinje vrijeđanje na osobnoj razini!?

Ja opet to tako ne čitam. Tur govori općenito o ljudima i promjenama u ljudima tijekom života, odrastanja i sazrijevanja.
 

Nemam namjeri, kako se ono kaže, tjerati «mak na konac», ali ipak želim napomenuti kako to što Tur «Vama» piše malim slovom ne mogu drugačije nego shvatiti kao  tip feler, a kako ovo nije književni forum, lektura nije, smatram, ni potrebna.

Međutim,  ako netko odgovori na moj post  kome se onda obraća? 

To što hoćete, draga moja plemenitašice, dokazati da se Turov post ne odnosi na mene, to da se Tur  poziva na mene, mene citira i moje izjave unosi u opis karaktera i načina života, ali ne misli na moju osobnost, tako je nevjerojatno kao to da će netko, npr., nazvati telefonom Anu  da joj kaže ono što treba čuti Marija koja sjedi pred telefonom i čeka taj poziv.
Ali shvaćan kako to činite u najboljoj namjeri.  :)

plemenitashica

  • Gost
Odg: Crkvena zvona
« Odgovori #84 : Siječanj 21, 2010, 02:00:49 poslijepodne »
To što hoćete, draga moja plemenitašice, dokazati da se Turov post ne odnosi na mene, ........

Hvala na razumijevanju.  :)
Nisam ja Tur-ov odvjetnik, ali pisala sam zato jer je istina citirao vas, ali se obraćao svima nama da razmislimo jesmo li mi zaista mi ili kad spoznamo da jesmo ili nismo kako to bude često bolno.

Tur - isprika, ako sam se petljala (kak veli Muha), ali tako sam razumjela, tj i sebe sam pronašla u vašim citatima.

A ovo Mi, vama itd... to je zaista pogreška kojoj sam opet ja indirektan krivac, jer ja svima na forumu pišem Vi, pa onda netko povremeno pokupi taj način odnosa.
« Zadnja izmjena: Siječanj 21, 2010, 02:02:36 poslijepodne plemenitašica »

Tur

  • Gost
Odg: Crkvena zvona
« Odgovori #85 : Siječanj 21, 2010, 07:50:39 poslijepodne »
Ne, mislio sam točno i isključivo na Iru. Što ne znači da to ne vrijedi za većinu ljudi. Vrijedi, ali u ovom slučaju sam mislio na točno određenu osobu dok sam to pisao.

Što reći o osobi koja za pogreške u životu krivi vjeroučitelje? Iz toga se jasno vidi da ta osoba nema svoj stav i svoje JA. Ne trebam ja tu osobu uopće poznavati. Sve je jasno kao dan.

Nisam to ja rekla, to su rekli moji vjeroučitelji! Oni su krivi! Ponavljam: Tko živi u vama? Vaši vjeroučitelji? Vaši stavovi su dakle stavovi vaših vjeroučitelja? U Vama se nalaze stavovi vaših vjeroučitelja, ne Vaši stavovi. Vaše "ja" je zapravo nakupina stavova drugih ljudi. Nije to nikakvo vrijeđanje, to je iznošenje činjenica. E sad to što istina nekoga boli i vrijeđa, to je druga priča. To nije moj problem. Prema tome nemojte pisati bedastoće nego sagledajte činjenice.

Većina ljudi u današnjem svijetu zapravo nema svoj stav, već su njihovi stavovi zapravo stavovi njihovih očeva, majki, ljudi s TV reklama, serija, filmova, profesora, vjeroučitelja. Žive uvjetovano i programirano.
« Zadnja izmjena: Siječanj 21, 2010, 09:53:49 poslijepodne Tur »

Tur

  • Gost
Odg: Crkvena zvona
« Odgovori #86 : Siječanj 21, 2010, 09:49:31 poslijepodne »
Tur jesam li dobro shvatila? Naime, pratim  što kolega forumaš Tur piše i na ovim i drugim stranicama, i zato vjerojatno razumijem drugačije od vas.
Apsolutno. Ovo se odnosi na 90% ljudi. Možda i na veći postotak.

Evo što je Anthony De Mello o tome napisao:

"Veliki učitelji nas uče da je najvažnije pitanje na svijetu: "Tko sam ja?" Ili točnije: "Što je 'ja'?" Što je to što zovem "ja"? Što je to što zovem svojom osobnošću? Hoćete reći da razumijete sve drugo na ovom svijetu, a ne razumijete to? Hoćete reći da se razumijete u astronomiju, i crne rupe, i kvarkove, svladali ste računarsku znanost, a ne znate tko ste? Čovječe, još spavate. Vi ste znanstvenik koji spava. Hoćete reći da znate tko je Isus Krist, a ne znate tko ste vi sami? Kako znate da ste razumjeli Isusa Krista? Tko je ta osoba koja to razumije? Prvo to saznajte. To je temelj svega, zar ne? Upravo zato što to nismo razumjeli, svi ti bezumni vjernici vode te bezumne vjerske ratove: muslimani protiv Židova, protestanti protiv katolika, i ostale gluposti. Ne znaju tko su, jer da znaju, ne bi bilo ratova. Kao kad je ono jedna djevojčica pitala jednog dječačića: "Jesi li ti prezbiterijanac?" A on odgovori: "Ne, mi pripadamo jednoj drugoj crkavici!"

Međutim, ono što bih sada želio naglasiti je samoopažanje. Slušate me, ali čujete li i neke druge zvukove osim mog glasa dok me slušate? Ako ne čujete, to znači da ću vam isprati mozak, ili bi pak na vas mogle djelovati sile iz vaše nutrine kojih uopće niste svjesni. Čak i onda kada ste svjesni svojih reakcija na mene, jeste li istovremeno svjesni i toga odakle dolaze te reakcije? Možda me uopće ne slušate, možda me sluša vaš tata. Ne znate je li to moguće? Naravno da jest. Svaki put kad pričam s ljudima iznova srećem ljude koji tamo uopće nisu prisutni. Njihov tata je tamo, njihova mama je tamo, ali oni nisu tamo, niti su ikad bili. "Živim, ali ne više ja, nego moj tata živi u meni." To je apsolutno, doslovno istinito. Mogao bih vas rastaviti na komadiće i pitati vas: "Dakle, ova rečenica, dolazi li od mame, tate, bake, djeda - od koga?"

Tur

  • Gost
Odg: Crkvena zvona
« Odgovori #87 : Siječanj 22, 2010, 08:42:35 prijepodne »
Oni su dokazi kako je pretpostavka majka svih zajeba, not o njih ne smeta... čekaj da počnu psihološke procjene i ocjene tko te voli ili ne, kako ti je na poslu, kak si ti u biti pametna (to tek kad doznaju kaj si po struci), itd itd...
Ovdje se ne radi o pretpostavkama, već o činjenicama koje se mogu zaključiti iz postova te osobe. A iz postova se može saznati jako puno o autoru.

Ja ne pretpostavljam da su njezini stavovi nakupina stavova drugih ljudi - ja to jasno vidim, jer je i sama to rekla.
« Zadnja izmjena: Siječanj 22, 2010, 08:58:21 prijepodne Tur »

Offline mojca

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 213
  • Karma: +0/-0
Odg: Crkvena zvona
« Odgovori #88 : Siječanj 28, 2010, 11:48:26 prijepodne »
                                    OVO JE STAV FRATRA ZVJEZDANA LINIĆA
Hrvatska je izabrala novog predsjednika. Gospodin Ivo Josipović bit će tako predsjednik svih Hrvata i Hrvatica, svih građana Republike Hrvatske. Ni on, kao ni drugi prije njega, a ni oni poslije njega, nije po mjeri svakoga i po ukusu svih ljudi. To pokazuju oni koji nisu za njega glasali. Ipak, on je demokratski izabrani predsjednik za sve državljane RH i svima mora služiti na svoj način i po svojoj službi.

Puno se prašine dignulo zbog njegova izjašnjavanja o vjerskom stavu. Jasno je rekao da je agnostik, iskreno i pošteno. Za većinski katolički narod, kako se deklariraju Hrvati, to nije bez stanovitog opterećenja. Hoće li takav predsjednik imati sluha za ono što je većini građana sveto? Tješi fama koja ga prati, da je čovjek uljudan i kulturan. Onda s te strane ne bi trebalo biti nikakvih problema. Svakako da bi vjernicima, i ne samo katolicima, bilo draže da vide svoga predsjednika redovito u crkvi. Možda će se pojaviti tek kod nekih protokolarnih misa i svojom prisutnošću pokazati jedinstvo u brizi za dobro svoga naroda i domovine. Valja razjasniti i riječ agnostik.

To ne znači isto što i ateist. Agnostik je onaj koji priznaje da nema u sebi nikakve sigurnosti u odnosu na sadržaje i uvjerenja koja imaju vjernici. Agnostik priznaje da ne zna. Ateist je u opasnosti da svoj stav smatra jedino pametnim. Agnostik nije takav. Prema tome, od predsjednika možemo očekivati korektnost i toleranciju u poštovanju vjere, očitovanja vjere, vjerskih obilježja. Sigurno ne smatra da sve vjersko treba odmaknuti od javnosti. I vjernici su svakako dužni prihvatiti demokratski novoizabranog predsjednika, a smiju u svojoj vjeri iskreno moliti za njega, kako to preporučuje i Sveto pismo. U uvjerenju da je vjera svjetlo i bogatstvo života i da je Bog dobri Otac svakog čovjeka, vjernici će rado moliti da svaki agnostik dođe do punije spoznaje istine. Nije dobro da se već sada opterećuje predsjednika formulom njegove zakletve u času kad bude primao službu. Ona je određena tako kako glasi za svakoga na tom mjestu. Ako i ne poznaje Boga kako ga vjernici priznaju, novoizabrani predsjednik smije jednako tako, barem iz poštovanja prema većini kojoj će služiti, izgovoriti rečenicu zakletve koja je vjerniku lijepa i sveta: “Tako mi Bog pomogao!”

Tu prepoznajem sličan izazov kao u vrijeme Domovinskog rata kad su naši vojnici tražili krunice da ih nose oko vrata kad idu na ratište. Kad je svećenik jednog vojnika upitao zna li on uopće moliti krunicu, on je odgovorio: “Ne znam, ali znam da će je moliti moja majka i mnogi koji me vole i prate tom molitvom!” Zaista iskreno želim da i ovom predsjedniku Bog pomogne u svemu što ga čeka.

Offline Rožica-ljutibijes

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 235
  • Karma: +2/-0
Odg: Crkvena zvona
« Odgovori #89 : Siječanj 28, 2010, 12:47:53 poslijepodne »
                                    OVO JE STAV FRATRA ZVJEZDANA LINIĆA
Hrvatska je izabrala novog predsjednika. Gospodin Ivo Josipović bit će tako predsjednik svih Hrvata i Hrvatica, svih građana Republike Hrvatske. Ni on, kao ni drugi prije njega, a ni oni poslije njega, nije po mjeri svakoga i po ukusu svih ljudi. To pokazuju oni koji nisu za njega glasali. Ipak, on je demokratski izabrani predsjednik za sve državljane RH i svima mora služiti na svoj način i po svojoj službi.

Puno se prašine dignulo zbog njegova izjašnjavanja o vjerskom stavu. Jasno je rekao da je agnostik, iskreno i pošteno. Za većinski katolički narod, kako se deklariraju Hrvati, to nije bez stanovitog opterećenja. Hoće li takav predsjednik imati sluha za ono što je većini građana sveto? Tješi fama koja ga prati, da je čovjek uljudan i kulturan. Onda s te strane ne bi trebalo biti nikakvih problema. Svakako da bi vjernicima, i ne samo katolicima, bilo draže da vide svoga predsjednika redovito u crkvi. Možda će se pojaviti tek kod nekih protokolarnih misa i svojom prisutnošću pokazati jedinstvo u brizi za dobro svoga naroda i domovine. Valja razjasniti i riječ agnostik.

To ne znači isto što i ateist. Agnostik je onaj koji priznaje da nema u sebi nikakve sigurnosti u odnosu na sadržaje i uvjerenja koja imaju vjernici. Agnostik priznaje da ne zna. Ateist je u opasnosti da svoj stav smatra jedino pametnim. Agnostik nije takav. Prema tome, od predsjednika možemo očekivati korektnost i toleranciju u poštovanju vjere, očitovanja vjere, vjerskih obilježja. Sigurno ne smatra da sve vjersko treba odmaknuti od javnosti. I vjernici su svakako dužni prihvatiti demokratski novoizabranog predsjednika, a smiju u svojoj vjeri iskreno moliti za njega, kako to preporučuje i Sveto pismo. U uvjerenju da je vjera svjetlo i bogatstvo života i da je Bog dobri Otac svakog čovjeka, vjernici će rado moliti da svaki agnostik dođe do punije spoznaje istine. Nije dobro da se već sada opterećuje predsjednika formulom njegove zakletve u času kad bude primao službu. Ona je određena tako kako glasi za svakoga na tom mjestu. Ako i ne poznaje Boga kako ga vjernici priznaju, novoizabrani predsjednik smije jednako tako, barem iz poštovanja prema većini kojoj će služiti, izgovoriti rečenicu zakletve koja je vjerniku lijepa i sveta: “Tako mi Bog pomogao!”

Tu prepoznajem sličan izazov kao u vrijeme Domovinskog rata kad su naši vojnici tražili krunice da ih nose oko vrata kad idu na ratište. Kad je svećenik jednog vojnika upitao zna li on uopće moliti krunicu, on je odgovorio: “Ne znam, ali znam da će je moliti moja majka i mnogi koji me vole i prate tom molitvom!” Zaista iskreno želim da i ovom predsjedniku Bog pomogne u svemu što ga čeka.

Pozdravljam ovakav stav  fra Zvjezdana Linića. Vrlo civilizirano, svjetovno i zdravorazumski.  :)