Autor Tema: Smeće po ulicama  (Posjeta: 7684 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Smeće po ulicama
« : Rujan 30, 2009, 10:45:25 prijepodne »
Jučer sam nakon dugo vremena prošla peške po ulici Ruđera Boškovića (to je ona koja vodi od Tesline do škole Hribarove).
Šokirala sam se od količine smeća po cesti!
Deca idu u dućan tam i onda do škole sve kaj pojedu hite ambalažu na cestu.
Možda bi i hitili u smeće da ima koja kanta, ALI NEMA ni jedna jedina košarica za smeće  >:(

Prekrasna novoobnovljena ulica, lijepe kuće s dvorištima uređenim ko parkovima, milina za vidjeti, ali zbog glupe košare za smeće - koje nema - izgleda odvratno, balkanski, prestrašno  :-X
Ja ponorim na takve stvari.
Čemu kaj uređujemo kad ne znamo za kaj služi košara za smeće i kad ju službe ne znaju deti tam di nužno treba.
Treba po svim ulicama, naravno, ali negde je OBAVEZNA!!!
Ja bi to ishodila da tam živim i da je to pred mojom ižom! Ja ne znam kak ti ljudi tam žive da to već ne reše  :(
« Zadnja izmjena: Rujan 30, 2009, 10:46:59 prijepodne Goričanka »
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Tur

  • Gost
Odg: Smeće po ulicama
« Odgovori #1 : Listopad 01, 2009, 08:32:54 prijepodne »
Ja ne znam kak ti ljudi tam žive da to već ne reše  :(

Balkan   ;)

plemenitashica

  • Gost
Odg: Smeće po ulicama
« Odgovori #2 : Listopad 01, 2009, 05:38:42 poslijepodne »

Šokirala sam se od količine smeća po cesti!

Ja bi to ishodila da tam živim i da je to pred mojom ižom! Ja ne znam kak ti ljudi tam žive da to već ne reše  :(

Kad VG čistoća pokosi travu, da tek tada vidite koliko smeća "ispliva". Možda po VG i ne toliko, ali po okolnim parkovima - strašno.

Da li VG čistači na biciklima idu i izvan grada ili skupljaju smeće samo po gradu?

Offline gubec beg

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 16
  • Karma: +0/-0
Odg: Smeće po ulicama
« Odgovori #3 : Listopad 09, 2009, 09:58:24 prijepodne »
štel bi pitati jel su i direktoricu VG čistoće smenili , jer sad za blagdane više nema obavesti i rasporeda kad se smetje vozi , tak da nemreš kantu ostaviti vani jer nema rasporeda a bomeč ni kamionov. Negdar je to se bilo pod kontrolom .

Offline tic-tac

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 11
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Smeće po ulicama
« Odgovori #4 : Listopad 10, 2009, 10:39:15 prijepodne »
Jučer sam nakon dugo vremena prošla peške po ulici Ruđera Boškovića (to je ona koja vodi od Tesline do škole Hribarove).
Šokirala sam se od količine smeća po cesti!
Deca idu u dućan tam i onda do škole sve kaj pojedu hite ambalažu na cestu.
Možda bi i hitili u smeće da ima koja kanta, ALI NEMA ni jedna jedina košarica za smeće  >:(

Prekrasna novoobnovljena ulica, lijepe kuće s dvorištima uređenim ko parkovima, milina za vidjeti, ali zbog glupe košare za smeće - koje nema - izgleda odvratno, balkanski, prestrašno  :-X
Ja ponorim na takve stvari.
Čemu kaj uređujemo kad ne znamo za kaj služi košara za smeće i kad ju službe ne znaju deti tam di nužno treba.
Treba po svim ulicama, naravno, ali negde je OBAVEZNA!!!
Ja bi to ishodila da tam živim i da je to pred mojom ižom! Ja ne znam kak ti ljudi tam žive da to već ne reše  :(

Živim 20 godina u Chromosovom naselju i još nisam vidio smetlara da ide pješke ili na biciklu i da kupi smeće.Izgleda da smo mi zaboravljeni,a nije ni čudno kad nam predstavnik gradske četvrti M.Granić I.Kolarec živi u podbrežnici,pa niti ne zna di je naša ulica i naselje:-(((

Offline Neo

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 291
  • Karma: +2/-1
  • mas-tur-bator
Odg: Smeće po ulicama
« Odgovori #5 : Listopad 10, 2009, 05:02:37 poslijepodne »
Pa nije Kolarec predstavnik svih 20 godina. Uostalom na gradskim stranicama imaš njegov broj telefona, nazovi ga i kaži sve što ti je na duši. Bolje nego samo kukati, a ništa po tom pitanju ne poduzeti.

Offline fillip

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 16
  • Karma: +0/-0
Odg: Smeće po ulicama
« Odgovori #6 : Studeni 15, 2009, 03:18:03 poslijepodne »


Nisam htio otvarati novi topic...
mjesto zlocina: manje od 100 m od sjedista VG komunalca u Kolodvorskoj..
Prolazili su ovud danas i komunalci i panduri i politicari...
panduri su cak stali u birtiju na cugu, koja je ispred mjesta zlocina 50ak metara (znakovi su poruseni gotovo cijelom duzinom ulice, skroz do konzuma) ...

ovaj put ja nebum stao da popravim to, a zanima me oce li ijedan "posteni" prometni policajac naic ovuda, ili i za to traze 300 kn neoporezivih kuna u gotovini, mozda od nekog pjesaka?
« Zadnja izmjena: Studeni 15, 2009, 03:23:47 poslijepodne fillip »

plemenitashica

  • Gost
Odg: Smeće po ulicama
« Odgovori #7 : Studeni 15, 2009, 11:33:53 poslijepodne »
........ovaj put ja nebum stao da popravim to, a zanima me oce li ijedan "posteni" prometni policajac naic ovuda,

Tipični vandalizam, popravljeno večeras oko 20 sati.

Offline fillip

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 16
  • Karma: +0/-0
Odg: Smeće po ulicama
« Odgovori #8 : Studeni 19, 2009, 11:51:33 poslijepodne »
da :)
svi osim onog ISPRED komunalca i birtije gdje svracaju prometni policajci na jednu prije puta :)
taj i dan danas lezi na podu...al dobro, znak vise manje

JosipJoža

  • Gost
Odg: Smeće po ulicama
« Odgovori #9 : Prosinac 10, 2009, 12:55:35 poslijepodne »
Poštovani,

vozeći se danas prema Kučama vidim na pješačkom prijelazu za đake kod OŠ Vukovina znak pješačkog prelaza koji leži na zemlji izvaljen od siline udara jednog auta od prije nekoliko dana koliko sam dobio informaciju.
Naime nitko još nije odreagirao da se znak podigne i postavi kako treba obzirom da se radi o školi i prijelazu za đake, jer ako se netko mogao pored škole tako zapucati u znak na prijelazu za đake zasigurno može i ubiti neko dijete na prijelazu.

Razlog još više je taj, koju mi to poruku odašiljamo djeci takvom neodgovornošću? Jer znak leži tako 3-4 dana.
Što je poduzela škola, ravnatelj škole po tom pitanju? Da znak još uvjek leži na zemlji.

Čovjek prosto nemože vjerovati koliko smo  svi skupa neodgovorni kao društvo. Jer tu isto tako prođe stotine roditelja odvozeći i dovozeći svoju djecu u školu a isto tako svaki dan na posao dođu i nastavnici skup sa ravnateljom, nitko to valjda ne vidi? ??? ??? ???




Tur

  • Gost
Odg: Smeće po ulicama
« Odgovori #10 : Prosinac 10, 2009, 08:43:10 poslijepodne »
Što je poduzela škola, ravnatelj škole po tom pitanju?

Kej se tiče ravnatelja škole u Vukovini verojatno već si znaju kak je taj čovek nesposoban i nezaintereseran. Pa poglečte samo k čemu je ta škola spodobna. Užas živi, a kej je najgore tu se odgajaju deca.

JosipJoža

  • Gost
Odg: Smeće po ulicama
« Odgovori #11 : Prosinac 15, 2009, 07:56:59 prijepodne »
Poštovani,

vozeći se danas prema Kučama vidim na pješačkom prijelazu za đake kod OŠ Vukovina znak pješačkog prelaza koji leži na zemlji izvaljen od siline udara jednog auta od prije nekoliko dana koliko sam dobio informaciju.
Naime nitko još nije odreagirao da se znak podigne i postavi kako treba obzirom da se radi o školi i prijelazu za đake, jer ako se netko mogao pored škole tako zapucati u znak na prijelazu za đake zasigurno može i ubiti neko dijete na prijelazu.

Razlog još više je taj, koju mi to poruku odašiljamo djeci takvom neodgovornošću? Jer znak leži tako 3-4 dana.
Što je poduzela škola, ravnatelj škole po tom pitanju? Da znak još uvjek leži na zemlji.

Čovjek prosto nemože vjerovati koliko smo  svi skupa neodgovorni kao društvo. Jer tu isto tako prođe stotine roditelja odvozeći i dovozeći svoju djecu u školu a isto tako svaki dan na posao dođu i nastavnici skup sa ravnateljom, nitko to valjda ne vidi? ??? ??? ???






Evo i danas ujutro prođe tamo i vidim da je situcija kao i prije tjedan dana, ništa se nije promijenilo, znak i dalje leži na trotoaru i djeca preskaču preko njega.
Bravo za školu, bravo za komunalce, bravo za roditelje. :'(