Autor Tema: Križanje na ulazu u VG iz Siska  (Posjeta: 56444 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ego

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 128
  • Karma: +0/-0
Odg: Križanje na ulazu u VG iz Siska
« Odgovori #15 : Studeni 25, 2010, 04:35:09 poslijepodne »
Za sve koji navijaju za kružni tok kod Zubaka. Možete li mi objasniti, kako bi se točno pri takvoj regulaciji prometa ljudi koji idu iz smijera nadvožnjaka iz Gradića uključivali prema Zagrebu? Konstantno bi pred njima imali prednost prolaska
a) svi koji idu iz Zagreba u Goricu,
b) svi koji idu iz smijera aerodroma prema Gorici i
c) svi koji se iz Gorice polukružno okreću.

Bilaj

  • Gost
Odg: Križanje na ulazu u VG iz Siska
« Odgovori #16 : Studeni 25, 2010, 04:47:44 poslijepodne »
a) svi koji idu iz Zagreba u Goricu,
b) svi koji idu iz smijera aerodroma prema Gorici i
c) svi koji se iz Gorice polukružno okreću.
A i zagreb Aerodrom/pleso

Zagorec BP

  • Gost
Odg: Križanje na ulazu u VG iz Siska
« Odgovori #17 : Studeni 25, 2010, 04:52:24 poslijepodne »
Po tome nikad se ne bi izgradio niti jedan kružni tok. Dizajn kružnog toka "daje" jednaku prednost svima koji ulaze u njega.
Meni je kružni tok 5 puta bolje rješenje od semaforiziranog raskršća.  8)

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Križanje na ulazu u VG iz Siska
« Odgovori #18 : Studeni 25, 2010, 09:40:41 poslijepodne »
Čitaj cijelu temu. Možda nađeš i onaj dio koji govori o tome da rotori nisu dobra rješenja za prometnice velikog intenziteta prometa, pa to probaj uvrstiti u svoje sklonosti.

BTW, primjer rotora kod Arene Zagreb je najbolji dokaz kako rotori ipak nisu baš za svaku cestu.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Križanje na ulazu u VG iz Siska
« Odgovori #19 : Studeni 26, 2010, 07:40:20 prijepodne »
Po tome nikad se ne bi izgradio niti jedan kružni tok. Dizajn kružnog toka "daje" jednaku prednost svima koji ulaze u njega.
Meni je kružni tok 5 puta bolje rješenje od semaforiziranog raskršća.  8)


To sam i ja mislio...i pogriješio. Pogledaj ako možeš rotor na Jadranskom mostu u jutro od 7 do cca 9 sati, koma  i k tome još promet regulira policajac. Isto se dešava i u popodnevnim satima.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Križanje na ulazu u VG iz Siska
« Odgovori #20 : Studeni 26, 2010, 11:11:12 prijepodne »
Kako ljudi lijepo umišljaju da je uređivanje javnog prometa jednako uređivanju njihove okućnice i par gredica vrta.

"Meni se baš onak sviđa i gotovo".

Nemojte se smijati - takva stručna klima, u smislu da su svi stručnjaci za sve, i inače vlada na ovim prostorima.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Križanje na ulazu u VG iz Siska
« Odgovori #21 : Studeni 26, 2010, 11:29:57 prijepodne »
Kako ljudi lijepo umišljaju da je uređivanje javnog prometa jednako uređivanju njihove okućnice i par gredica vrta.

"Meni se baš onak sviđa i gotovo".

Nemojte se smijati - takva stručna klima, u smislu da su svi stručnjaci za sve, i inače vlada na ovim prostorima.

zato si ti i bio moderator ..... :D
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Ego

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 128
  • Karma: +0/-0
Odg: Križanje na ulazu u VG iz Siska
« Odgovori #22 : Studeni 26, 2010, 02:41:54 poslijepodne »
Po tome nikad se ne bi izgradio niti jedan kružni tok. Dizajn kružnog toka "daje" jednaku prednost svima koji ulaze u njega.
Meni je kružni tok 5 puta bolje rješenje od semaforiziranog raskršća.  8)

Jednaku prednost, tj. nitko nema prednost pri ulasku nego se mora propustitit sve koji su već unutra. Dakle, jednom kada se stvori gusjenica vozila iz dva najfrekventnija pravca, ostali mogu sjediti i plakati. Krožni tokovi su rješenja za manje prometna križanja gdje se često nepotrebno zaustavlja i čeka. Recimo, mislim da bi, kada bi stao, kružni tok bio odlično rješenje za križanje u Gradićima kod nadvožnjaka, ili skretanje u Gorici prije tog istog nadvožnjaka nadvožnjaka, gdje se skreće lijevo prema konzumu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Križanje na ulazu u VG iz Siska
« Odgovori #23 : Studeni 26, 2010, 11:26:58 poslijepodne »
zato si ti i bio moderator ..... :D

ne brini, i tu ima kriterija. Po kojima ti nebuš nikad...  8) 8) 8)
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Križanje na ulazu u VG iz Siska
« Odgovori #24 : Studeni 27, 2010, 01:21:54 prijepodne »
... daj zemi pendrek i dalje u patrolu ... da slučajno ne bi negdo izgradil rotor ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Križanje na ulazu u VG iz Siska
« Odgovori #25 : Studeni 27, 2010, 08:28:22 prijepodne »
Baš si jadnik... kad nemaš argumenata, onda ti je jedino ostalo uvredama braniti svoj stav... fakat jadnik!

Rotor nije stvar pendreka, nego zdravog razuma i poznavanja struke, pa čak i logičkog razmišljanja. Zato je tebi sve to toliko nejasno i nerazumljivo.

Napravi si rotor doma u dvorištu. Možda buš tek onda shvatio da je to sranje ako bi se našlo više od tri čovjeka u isto vrijeme na njemu...  ^-^
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Zagorec BP

  • Gost
Odg: Križanje na ulazu u VG iz Siska
« Odgovori #26 : Studeni 27, 2010, 09:07:07 prijepodne »
Sve je sranje osim pišanja,
a i pišanje je sranje kad pišaš u vjetar... 8) ;D

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Križanje na ulazu u VG iz Siska
« Odgovori #27 : Studeni 27, 2010, 10:00:37 prijepodne »
sleđ, dal sam ti argumente i to iz službenih statistika MUP-a o broju nesreća koje se događaju u kružnim tokovima na području grada Zagreba. ali ti ni nakon toga ne priznaješ te statistike nego tupiš po svojem. Ovo sa dvorištem, dal si mi ideju, ali kad se malo openezim, a kaj se logike tiče ... znaš onaj vic sa drotom i akvarijem koji završava sa .... pederu jedan ?
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Dado Ivazzi

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 14
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
    • Dado Ivazzi Pianobar
Odg: Križanje na ulazu u VG iz Siska
« Odgovori #28 : Studeni 27, 2010, 12:11:22 poslijepodne »
U Dijelu gdje ja zivim skoro vise ne postoje semafori. i ono malo sto je ostalo, se prebacuje u rotore. Sve je u rotorima !!!! (naravno, gdje ima dosta prostora). Rotori (mada izgledaju jednostavno) su dosta skupi, ali su najbolje rijesenje !!

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Križanje na ulazu u VG iz Siska
« Odgovori #29 : Studeni 27, 2010, 12:58:06 poslijepodne »
... Dado, frende, ne ulazi u raspravu sa pajkanom iz Mraclina (ali nije parikožar) jer si automatski izgubio ... on je uvijek u pravu ....
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.