Anketa

Izabir favicona foruma

Trs: Grb Grada Velike Gorice
1 (14.3%)
kuntakinte: grb pot-a
2 (28.6%)
kuntakinte: grb pot-a 2
0 (0%)
kuntakinte: grb pot-a MUT
0 (0%)
kuntakinte: do se mača lača
0 (0%)
kuntakinte: jaarban lukavec
0 (0%)
kuntakinte: pl. lukavec
1 (14.3%)
kuntakinte: turopolka
0 (0%)
kuntakinte: podgutnica
0 (0%)
kuntakinte: forumgoricacom
0 (0%)
BobRock: Grb Grada Velike Gorice (obrađen)
3 (42.9%)

Ukupno Glasova: 6

Autor Tema: Favicon foruma (stranice forumgorica.com)  (Posjeta: 33685 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Favicon foruma (stranice forumgorica.com)
« Odgovori #15 : Travanj 22, 2010, 08:13:11 poslijepodne »


grb pot-a

shaka zulu

  • Gost
Odg: Favicon foruma (stranice forumgorica.com)
« Odgovori #16 : Travanj 22, 2010, 08:13:29 poslijepodne »


grb pot-a 2

shaka zulu

  • Gost
Odg: Favicon foruma (stranice forumgorica.com)
« Odgovori #17 : Travanj 22, 2010, 08:13:51 poslijepodne »


grb pot-a MUT

shaka zulu

  • Gost
Odg: Favicon foruma (stranice forumgorica.com)
« Odgovori #18 : Travanj 22, 2010, 08:14:09 poslijepodne »


do se mača lača

shaka zulu

  • Gost
Odg: Favicon foruma (stranice forumgorica.com)
« Odgovori #19 : Travanj 22, 2010, 08:14:27 poslijepodne »


jaarban lukavec

shaka zulu

  • Gost
Odg: Favicon foruma (stranice forumgorica.com)
« Odgovori #20 : Travanj 22, 2010, 08:14:47 poslijepodne »


pl. lukavec

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Favicon foruma (stranice forumgorica.com)
« Odgovori #21 : Travanj 22, 2010, 08:35:48 poslijepodne »
Kaj to ne bi bila demokracija par excellence?   ;)

Bi, samo kaj nam takvu demokraciju prodaju svaki dan u svakom pogledu, pa je i ovo pitanje jednog beznačajnog favicona ovdje postavljeno kao magistarska radnja... i dani rok za "predaju radova na natječaj" je tipično naš; vrijeme ide, mi se bavimo s bedastoćama, mažemo si oči, radimo od buhe slona, umjesto da je Stjepan samo potvrdio da je primio prijedlog na znanje i odmah ga rešil u roku "mam sad", bez puno filozofija i prtljanja tipa "puno baba - kilavo dete"...

Stjepan, stavi bilo kaj odmah, da ne dokazujemo kako je bavljenje sa bedastoćama i ovdje apsolutni državni interes...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Favicon foruma (stranice forumgorica.com)
« Odgovori #22 : Travanj 23, 2010, 09:27:54 prijepodne »
Slažem se da je izabran postupak za ovak malo značajnu stvar ko neki "favicon" lagano pretjerivanje. Ali Stjepan u tom pogledu nije baš aktivan, tak da mi se čini da očekuje da to community riješi. Ako to treba community riješit, onda se ja osobno ne osjećam izabran da to u ime sviju odlučim. Tako da ispada kak ispada.

Ali da ti to vidiš ko magistarsku radnju... očito voliš ići u neke krajnosti u svojim usporedbama. A glede datog roka - kaj je tu tipično? Ko da to ima kakvog značaja jel bu forum imal favicon za dan ili mjesec dana. To nema nikakvih posljedica za nikaj. Jedino ak su neki kao ti postali nestrpljivi. Onda razmem. Al to nije baš bitno, kaj ne?

A glede mojeg "demokracija par excellence" - zato sam i stavil onaj smajlić jer sam i ja dobil dojam da je takav postupak malo "overloaded". Ali kaj moreš.

Ja ne bi imal niš protiv da Stjepan odluči i to je to.
« Zadnja izmjena: Travanj 23, 2010, 09:30:06 prijepodne BobRock »

shaka zulu

  • Gost

shaka zulu

  • Gost
Odg: Favicon foruma (stranice forumgorica.com)
« Odgovori #24 : Travanj 23, 2010, 10:29:53 prijepodne »

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Favicon foruma (stranice forumgorica.com)
« Odgovori #25 : Travanj 23, 2010, 11:26:55 prijepodne »
Ali Stjepan u tom pogledu nije baš aktivan, tak da mi se čini da očekuje da to community riješi.

Pa zajednica to i ne može riješiti, to je zahvat na aplikaciji u domeni sistem-admina.

Ali da ti to vidiš ko magistarsku radnju... očito voliš ići u neke krajnosti u svojim usporedbama.

Pa ja sam mila majka naspram više stranica šupljih elaboracija o izgledu nečega što je krajnje nevažno. Ili me netko ovdje želi uvjeriti kako on raspoznaje na objektu 16x16 točaka detaljne prikaze i kako je na faviconu - koji ima funkciju samo raspoznavanja od ostalih bookmarka na traci - jako bitno koliko tornjeva, rogova i ne znam čega treba biti?? I tko tu radi magistarsku radnju; ja ili onaj tko raspravlja o takvim beznačajnim detaljima?

Stjepan je trebao uzeti grb Turopolja, umanjiti ga na veličinu favicona, staviti ga i kome se sviđa OK, kome ne - opet OK. Tako to rade admini, bez puno filozofija.

Da ne bi još tornje, roge, đoke, travke, boje i dvorce gradili i brojali... dajte si mira, primite se pametnijih i važnijih problema i rasprava.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

shaka zulu

  • Gost
Odg: Favicon foruma (stranice forumgorica.com)
« Odgovori #26 : Travanj 23, 2010, 12:29:30 poslijepodne »


Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Favicon foruma (stranice forumgorica.com)
« Odgovori #27 : Travanj 23, 2010, 12:33:46 poslijepodne »
Ali Stjepan u tom pogledu nije baš aktivan, tak da mi se čini da očekuje da to community riješi.
Pa zajednica to i ne može riješiti, to je zahvat na aplikaciji u domeni sistem-admina.

Sleđ, zakaj baš ne želiš pratiti kontekst?

Kao prvo "staviti favicon na stranicu foruma" je postupak od dvije faze:
  • izabrati ikonicu
  • implementirati ikonicu u forum

Mi smo pričali do sada ovdje na ovoj temi o ovoj prvoj fazi. Za ovu drugu fazu je svakome skroz jasno da to može samo Stjepan.
Zato ne vidim zakaj sad naglo iskačeš iz dosadašnjeg konteksta i objašnjavaš nam kakav je to zahvat s tehničke strane. Da li želiš pokazati da se ja nis najbolje izrazio mojim "da to community riješi" ili da ti znaš u kojoj domeni je taj zahvat?

Ili nam samo želiš pokazati kak ti znaš koji novi tehnički izraz?   ;)

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Favicon foruma (stranice forumgorica.com)
« Odgovori #28 : Travanj 23, 2010, 01:20:52 poslijepodne »
Ne, ja hoću reći da je to pitanje o kojemu forumaši uopće ne trebaju gubiti vrijeme i trud.

Očito je da ne želiš shvatiti o čemu sam ja govorio.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Favicon foruma (stranice forumgorica.com)
« Odgovori #29 : Travanj 23, 2010, 03:40:50 poslijepodne »
Ne, ja hoću reći da je to pitanje o kojemu forumaši uopće ne trebaju gubiti vrijeme i trud.

Očito je da ne želiš shvatiti o čemu sam ja govorio.

Za ovo prvo se slažem - ne trebaju gubiti vrijeme i trud na nebitne sitnice. Ali to svako može i treba za sebe utvrditi kaj treba i kaj ne. I kaj je za nekog gubljenje vremena, a kaj baviti se razonodom ili hobijem. Po mojem bi puuuno toga na ovom forumu bilo gubljenje vremena, ali samo po mojem. Nek svako dela kaj misli da ima smisla ili kaj mu je razonoda. Ne želim druge mjeriti svojim mjerilima. Bar to ne želim činiti, ali čovjek ipak nemre navek kak bi štel.

A ovo drugo - vjeruj mi, shvaćam ja tebe i više nego kaj misliš. Pa najčešće se i slažem s tobom jer te zapravo shvaćam i imam čak i slične poglede, čak i u ovoj temi. Samo naši pristupi se očito razlikuju, ali to je opet druga priča.

No, drago mi je kaj moju zadnju rečenicu nisi krivo shvatio nego si razumio šalu. Već sam se bojal da ćeš me napasti. ;D

No, evo da i ja stavim svoj prijedlog. Malo sam Trsovu ikonicu obradio, i to tako da sam ono kaj je kod njega bijelo (pozadina grba) promijenio u transparentno. Tak da se grb sad lijepo vidi i na pozadinama drugih boja osim bijele. I malo sam rubove pošlajfal.






« Zadnja izmjena: Travanj 23, 2010, 03:58:56 poslijepodne BobRock »