Autor Tema: Hrvatska politika, vanjska i unutarnja  (Posjeta: 100583 )

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Šeparović- "Ovo je lista hrvatskih izdajnika kojima treba suditi"
« Odgovori #45 : Travanj 04, 2014, 01:07:28 prijepodne »
Zvonimir Šeparović: Utemeljit ćemo nacionalni etički sud protiv izdajnika hrvatskih nacionalnih interesa
...„To je bio zadnji trenutak za podnošenje te tužbe jer je ubrzo došla trećesiječanjska vlast i sigurno je da ona ne bi odobrila takvu tužbu i do nje onda nikada ne bi ni došlo“, ustvrdio je Šeparović.
 Rekao je kako je njegova tužba „doživjela kastraciju: ukolnjena je tužba protiv Crne Gore i maknut je dio da je Srbija izvršila iseljavanje Srba iz Hrvatske“,
 „Genocid se može izvršiti i prema vlastitom narodu i u našoj tužbi, koju sam ja podnio 1999., tužili smo Srbiju da je planirano, nasilno – a dokaz je naredba Mile Martića – izvršila iseljavanje državljana Hrvatske iz tzv. Krajine u Bosnu, Srbiju i na Kosovo. To je u sadašnjoj tužbi otpalo, tako što su Ivan Šimonović i Ivo Josipović, koji su kao stručnjaci radili za Račanova vremena, uklonili taj dio“, kazao je Šeparović.
 Rekao je i da je “suludo” izostavljanje dijela tužbe protiv Crne Gore jer njene snage su opljačkale Dubrovnik, a Crna Gora je “bila ‘drugo oko u glavi’“. Dodao je kako su neistinite izjave bivšega predsjednika RH Stjepana Mesića da Crna Gora i Hrvatska nisu nikada međusobno ratovale.
 „Najgora varijanta je da se naša tužba odbije, ako se to dogodi to će biti zato što je izvršena izdaja jer je monstruozno da zemlja koja je podnijela tužbu, odnosno njeni čelnici, osoporavaju tužbu i kažu da ona nije neophodna”, rekao je. Drži da će “na njih onda pasti krivnja“ ako se tužba odbije.
 Publicist Branimir Lukšić je rekao da po podacima Državne revizije za popis i procjenu ratne štete, navedenim u Šeparovićevoj knjizi, izravna ratna šteta u Hrvatskoj iznosi više od 37 milijardi američkih dolara te da je više od 15.000 ubijenih u Domovinskom ratu.
http://hrsvijet.net

Šeparović za Dnevno.hr: 'Ovo je lista hrvatskih izdajnika kojima treba suditi'
http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/119194-separovic-za-dnevno-hr-ovo-je-lista-hrvatskih-izdajnika-kojima-treba-suditi.html
wwwg tablice

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Hrvatska politika, vanjska i unutarnja
« Odgovori #46 : Travanj 04, 2014, 09:27:15 prijepodne »
Svaka mu je na mjestu!!
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Hrvatska politika, vanjska i unutarnja
« Odgovori #47 : Travanj 08, 2014, 12:51:58 prijepodne »
Odlazak NATO-a iz Afganistana: posljedice po Rusiju i njene saveznike
7. travanj 2014.  Ivan Konovalov, Viktor Litovkin, ITAR-TASS 
 NATO odlazi iz Afganistana: glavni kontingent Međunarodnih snaga za podršku sigurnosti (ISAF) do kraja 2014. treba se vratiti u svoje baze. Što će ostati nakon njihovog odlaska? Kakva vojna i ideološka opasnost od ekstremističkih grupa prijeti ruskim saveznicima u Središnjoj Aziji? O tome govori Nikolaj Bordjuža, glavni tajnik Organizacije Sporazuma o kolektivnoj sigurnosti (CSTO).
...
http://hr.rbth.com/politics/2014/04/07/odlazak_nato-a_iz_afganistana_posljedice_po_rusiju_i_njene_saveznike_26569.html

06.02.2012
...HV bez plana izvlačenja iz Afganistana
 Nije tajna kako Republika Hrvatska nije imala nikakvu izlaznu strategiju, odnosno razrađene scenarije u slučaju nepredvidivih okolnosti premda je bilo pokušaja da se takvo što u potpunosti razradi. Srećom, barem do sada nije bilo potreba za prijevremenim odlaskom iz Afganistana. Razlog za izostanak takvih planova je vrlo jednostavan.
 Republika Hrvatska i njezine oružane snage u potpunosti su se oslonile na američke planove i to iz dva razloga. Prvi je zbog činjenice da već neko vrijeme američki i hrvatski vojnici djeluju u zajedničkim postrojbama, pa je za očekivati zajedničko izvlačenje pod vodstvom Amerikanaca.
 Drugi je razlog što je veliki dio vojne opreme koje koriste hrvatski vojnici doniran i financiran upravo od SAD, pa bi prijevremen odlazak hrvatskih vojnika značio okretanje leđa najvećem savezniku i partneru koji je pomogao opremanju i obuci Hrvatske vojske. To bi svakako imalo za posljedicu i pad vanjskopolitičkog ugleda osobito među članicama Saveza.
 Ipak, moglo se hipotetski gledajući dogoditi situacija u kojoj stradava desetak hrvatskih vojnika odjednom bilo da je riječ o zasjedi, padu helikoptera ili aviona i tome slično. Reakcija javnosti bila bi žestoka, a zahtjev za povlačenjem snaga očekivan. Takva situacija je još uvijek moguća i za nju se mora razraditi plan mogućeg izvlačenja hrvatskih postrojbi kojeg za sada nema. ...
http://www.defender.hr/kolumne/pogled-izbliza/pogled-izbliza-hrvatska-vojna-pricuva-mora-zamijeniti-profesionalce-u-misijama-un.php

Imamo stav! (Eno ga u Bruxellesu!)
04.04.2014.  Hrvoje Šimičević
 Koji je službeni stav Republike Hrvatske o situaciji u Ukrajini? Što Republika Hrvatska misli o novoj prijelaznoj ukrajinskoj vlasti, u kojoj sjedi više profašistički orijentiranih pojedinaca? Što misli o dosadašnjim postupcima Zapada koji je prihvatio ukrajinsku prijelaznu vlast, ponajprije o postupcima Europske unije kojoj pripada? Stoji li Republika Hrvatska iza hladnoratovskih izjava Manuela Barrosa?
..."H-Alter" je prošli tjedan poslao upit na adresu mjerodavnog Ministarstva vanjskih poslova Republike Hrvatske, tražeći da se precizno izjasni o situaciji u Ukrajini, i svim drugim pitanjima navedenim na početku ovog teksta. No, do toga ni ovaj puta nije došlo
...Unatoč opetovanim telefonskim pozivima koji su okončavali obećanjima HDZ-a i SDP-a da će odgovori pristići tijekom tjedna, to se do zaključenja ovog teksta nije dogodilo ...
http://www.h-alter.org/vijesti/europa-regija/imamo-stav-eno-ga-u-bruxellesu

Inicijativom za promjenom Ustava predsjednik na odlasku želi 'zacementirati' do sada postignuto u demontaži nacionalne države hrvatskog naroda .
05 Travanj 2014
 U Uredu predsjednika jučer je održana prva sjednica Stručnog povjerenstva Predsjednika Republike za ustavna pitanja, koje će, kako je priopćeno s Pantovčaka, pripremiti novi Ustav i ponuditi ga Hrvatskom saboru na raspravu i moguće usvajanje.
 U sastavu Povjerenstva su Josipoviću bliski ustavnopravni stručnjaci-profesori ustavnog prava: Arsen Bačić, Petar Bačić, Sanja Barić, Zvonimir Lauc, Robert Podolnjak, Branko Smerdel te Đorđe Gardašević.
 Povjerenstvo, uz ostalo, ima zadaću pripremiti projekt novog Ustava koji će Predsjednik Republike, kao Ustavom ovlašteni predlagatelj, ponuditi Hrvatskom saboru na raspravu i na moguće usvajanje neposredno pred predsjedničke izbore.
 U radu Povjerenstva na pripremi projekta sudjelovat će po pojedinim pitanjima i predstavnici političkih stranaka, stručnjaka s različitih područja te nevladine organizacije.
 Analitičari vjeruju kako ovim činom želi 'zabetonirati' do sada postignuto u demontaži Republike Hrvatske kao nacionalne države hrvatskog naroda, pri čemu aktualni predsjednik računa na potporu onih istih snaga koje su kroz promjenu Ustava u prosincu pokušali regionalizirati Hrvatsku i zaustaviti izručenje Josipa Perkovića i Zdravka Mustača.
http://hrsvijet.net

Idi srči pesak...

Predsjednik Vlade RH Zoran Milanović u posjeti karlovačkom HS Produktu
03.04.2014
http://www.defender.hr/republika-hrvatska/vojna-industrija/milanovic-sutra-posjecuje-karlovacki-hs-produkt.php

HS produkt i država u javno-privatnom partnerstvu s 50 milijuna eura
04. travnja 2014.
 Premijer Milanović rekao je kako je gotovo nevjerojatno "kakva se razina kvalitete postignuta u HS Produktu" te da s vrlo složenim proizvodom, kao što su pištolji i puške, ta tvrtka konkurira na svjetskom tržištu.   
U Karlovcu će se uskoro graditi tvornica streljiva kao zajednički 50 milijuna eura vrijedan projekt države i HS produkta, najavili su u petak u Karlovcu nakon sastanka zatvorenog za javnost premijer Zoran Milanović, ministri unutarnjih poslova i obrane Ranko Ostojić i Ante Kotromanović te vlasnici Marko Vuković i Ivan Žabčić.
 U zajednički posao javno-privatnog partnerstva država će ući sa zemljištem jedne od napuštenih karlovačkih vojarni, u Mekušju ili u Logorištu, a premijer Milanović najavio je da će se "zbog obostranog interesa vrlo brzo ući u zajednički projekt gradnje tvornice streljiva". Vlasnici su pak rekli da će najkasnije za tri godine u novoj tvornici zaposliti između 70 i 100 radnika.
...Ministar Kotromanović rekao je da je ''plan postići neovisnost" jer se u svakoj ratnoj situaciji najprije postavlja embargo na uvoz streljiva i oružja te kako je logično da će MORH za potrebe Oružanih snaga kupovati domaće streljivo.
...U karlovačku Tvornicu pištolja i pušaka u posljednjih je deset godina uloženo oko milijardu kuna, a trenutačno se gradi suvremena hala za proširenje proizvodnje i 200 novih radnih mjesta, čime će se ukupan broj zaposlenih povećati iznad dvije tisuće. Oko 97 posto proizvodnje izvozi se ponajprije na američko tržište.
http://www.dnevno.hr/novac/119552-foto-hs-produkt-i-drzava-u-javno-privatnom-partnerstvu-s-50-milijuna-eura.html

Pozitivno ili ne?
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Hrvatska politika, vanjska i unutarnja
« Odgovori #48 : Travanj 09, 2014, 11:12:51 poslijepodne »
wwwg tablice

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Hrvatska politika, vanjska i unutarnja
« Odgovori #49 : Travanj 13, 2014, 11:07:41 prijepodne »
Naravno da nemamo, jer je njihovo laprdanje o nekakvoj podršci i zaštiti (što je inače, BTW, USTAVNA ZADAĆA VLADE I PREDSJEDNIKA!!) samo teoretske naravi, Srbende i BiH muslimanija se iživljavaju i zatiru sve hrvatsko, a lignja i luda gljiva ne čine ništa, oni se igraju demokracije i nemiješanja u "unutarnje stvari druge države"... to što im i sam hrvatski Ustav goviori neke druge stvari, njih ionako ne zanima, oni ionako ne poznaju ni vlastite zakone koje donose i koji se tiču svih, samo ne njih...
« Zadnja izmjena: Travanj 13, 2014, 11:09:31 prijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Hrvatska politika, vanjska i unutarnja
« Odgovori #50 : Travanj 14, 2014, 12:16:07 prijepodne »
Tomac: Ovo su argumenti zbog kojih Josipović ne može biti predsjednik
13. travnja 2014.
..."Posljedica njegove popularnosti je nekritički odnos oporbe i medija prema njemu. Oni nisu razumjeli i razmotrili njegovu politiku. On je već četiri godine predsjednik, a prema Ustavu odgovoran je za stanje u Hrvatskoj", tvrdi Tomac dodajući da je stanje u zemlji sve lošije.
Unatoč izuzetno teškom stanju, prema profesoru, predsjednik ništa nije poduzeo kako bi Hrvatsku iz toga stanja izveo. "Ponaša se kao da njegova razina odgovornosti za stanje u zemlji ne postoji. Izbjegao je podnijeti godišnje izvješće, a umjesto toga skuplja poene na kavi s građanima. On u ovoj dubokoj krizi nije tražio sjednicu Vlade na kojoj bi poveo ozbiljnu raspravu o krizi. Uoči izbora za EU parlament sugerira da se ne razgovara o ustašama i partizanima, a on samo to radi u protekle četiri godine", ističe naš sugovornik ocjenjujući Josipovićevo ponašanje kao licemjerno.
http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/120285-tomac-ovo-su-argumenti-zbog-kojih-josipovic-ne-moze-biti-predsjednik.html

Tomac: 'Samo ova dva čovjeka mogu srušiti katastrofalnog Josipovića'
07. travnja 2014.
http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/119740-tomac-samo-ova-dva-covjeka-mogu-srusiti-katastrofalnog-josipovica.html

Mislim... Ak ovi vruše Svisca...
Bole najti načina da se ovi dva paraziti reše z Posmrtne pripomoči.

Savez za Hrvatsku: 'I mi možemo iznjedriti svog Orbana'
13. travnja 2014.
"Nije još vrijeme o imenima, no pregovaramo s nekoliko njih", rekao je Kujundžić,...
http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/120282-foto-savez-za-hrvatsku-i-mi-mozemo-iznjedriti-svog-orbana.html

Ak ga do sad niste našli nit ga nete. A najbole mi bu da z rukava zvade nekoga od "za decu rvacke" v kalibru Mire Tuđmana ili Iviča Iviča.

p.s. Mi ga imamo samo je pitajne kaj on misli o vami.  ;)
http://www.forumgorica.com/politika/dossier-franciskovic/
« Zadnja izmjena: Travanj 14, 2014, 12:23:09 prijepodne kuntakinte »
wwwg tablice

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Hrvatska politika, vanjska i unutarnja
« Odgovori #51 : Travanj 15, 2014, 12:46:01 poslijepodne »
DARINKO KOSOR IZBACIO BERNARDIĆA 'Cirkusa u Skupštini biti neće'

http://www.jutarnji.hr/kosor-izbacio-bernardica---cirkusa-u-skupstini-biti-nece-/1183170/

Ovo kaj je Kosor izgovorio ko da je mene pital...bar neko da prokaže ovo beskorisno SDP-ovo smeće...

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Hrvatska politika, vanjska i unutarnja
« Odgovori #52 : Travanj 15, 2014, 01:32:02 poslijepodne »
Kalinić: Ne znamo je li požar zapalio Bernardić ili Milanović

http://www.24sata.hr/crna-kronika-news/kalinic-ne-znamo-je-li-pozar-zapalio-bernardic-ili-milanovic-362312

Ahahahahaha.........

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Hrvatska politika, vanjska i unutarnja
« Odgovori #53 : Travanj 15, 2014, 03:57:59 poslijepodne »
DARINKO KOSOR IZBACIO BERNARDIĆA 'Cirkusa u Skupštini biti neće'
Tak treba! Sad se štel politički profilirati, kao brine se naglo o nečijem zdravlju. Pa kaj se nemre brinuti i držati se reda?

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Hrvatska politika, vanjska i unutarnja
« Odgovori #54 : Travanj 25, 2014, 05:29:11 poslijepodne »
Josip Jurčević: Perković i Mustač mogu prouzročiti pravosudno-politički pomor upravljačke elite u Hrvatskoj
 Dio hrvatskih medija posljednjih nekoliko mjeseci sve otvorenije ukazuje na niz međusobnih poveznica između slučaja Josipa Perkovića  i Zdravka Mustača, koji u njemačkom zatvoru čekaju suđenje za ubojstvo Stjepana Đurekovića, i djela hrvatske političko gospodarske-elite stasale u vrijeme Jugoslavije i vladavine svemoćnog Saveza komunista.
...Bit cijele ove priče nalazi se u novcu iznesenom iz Hrvatske u posljednjih tridesetak godina.
 - Sustavno pljačkani novac iz Hrvatske uglavnom odlazi u svjetske tzv. porezne rajeve koji se ne nalaze samo na otocima egzotičnih naziva nego i u SAD-u, V. Britaniji, Švicarskoj itd. Prema podacima koje je objavila CIA, do 2012. iz Hrvatske je izneseno 23,5 milijarde dolara opljačkanog novca, a taj iznos nije ni približno konačan – naveo je Jurčević.
 Javna je tajna da se taj novac, preko različitih oblika investicija i zaduženja, vraća u Hrvatsku i ostale države nastale raspadom Jugoslavije.
 -Prema svjedočanstvima upućenih, velike količine opljačkanog i “opranog” hrvatskog novca vraćaju se u Hrvatsku kroz niz različitih investicija i zaduženja, uz visoke kamate i pod mimikrijom različitih međunarodnih novčarskih institucija. Dakle, najprije smo opljačkani, a potom se tim novcem u privatno-javnom partnerstvu rasprodaju ostala naša nacionalna bogatstva, te mi to još i vraćamo s visokim kamatama pretvarajući buduće naraštaje u dužničko roblje – tvrdi Jurčević.
 Na koncu je ukazao i na opasnost urušavanja hrvatske suverenosti.
 -Ukoliko se ovi procesi i dalje nastave, a hrvatski građani ostanu i nadalje pasivni promatrači, onda je razumljivo da neće biti ništa od hrvatske suverenosti, a suverenost znači upravljati, gospodariti na svojem prostoru – zaključio je Jurčević.
http://hrsvijet.net/index.php?option=com_content&view=article&id=32085:josip-jurevi-perkovi-i-musta-mogu-prouzroiti-pravosudno-politiki-pomor-upravljake-elite-u-hrvatskoj&catid=1:politika&Itemid=9


...Tri najmirnije zemlje svijeta 2013. godine su Island, Danska i Novi Zeland - male i stabilne demokratije.
 U top 10 se nalaze i Norveška, Singapur, Slovenija, Švedska, Belgija, Češka, Švicarska i Japan. Posmatrano po regionima i kontinentima, od prvih 20 zemalja koje su najmirnije, 13 su evropske, pa se može zaključiti da je Stari kontinent najbezbjednije mjesto za život.
 Najmirniji kontinent je Evropa, sa 13 od 20 najmirnijih zemalja. Od zemalja našeg regiona najbolje kotira Hrvatska na 28. mjestu, dok je Bosna i Hercegovina na 71.
 Srbija je na 62. poziciji, Crna Gora na 73., a Makedonija na 79.
http://www.avaz.ba/vijesti/iz-minute-u-minutu/koje-su-najmirnije-zemlje-na-svijetu-i-gdje-se-nalazi-bih

Dežela ne spada v "region"!? A, te dragi kamenčič...  ???

Ukrajinska kriza na karti Europe: Koje države zagovaraju, a koje se protive sankcijama Rusiji? Politika, plin, ekonomija i kontradikcije
Vaši komentari: (24)
... -Pa Hrvacka zvanična politika je za sankcije to je dio tradicije hrvatskih političara.I kako to biva kada rat odmakne i pobjednik bude vidljiv Hrvatska će promjeniti stranu.
 Srbija pak bi za svoje spasenje da izvinete roknula sankcije Rujama jer ionako su Srbiju ostavljali na cjedilu kad je bilo najteže ali ne smiju.Što?Duga priča.Za sada praviće se blesavi a zapad od njih i neće tražiti više.
... -Nije stvar sa Srbijom u pretnji. Srbija je dobila snaznog lidera kojeg podrzava ogroman deo ljudi i odmah je teze manipulisati sa drzavom. Slicno kao u Madjarskoj sa Orbanom.
 Price se sire da je diktator, da kontrolise medije i sve, a dva logisticki i tehnicko-tehnoloski najpotkovanija medija koji se finansiraju iz inostranstva, kao i razne grupe po fejsbuku i satiricni portali i emisije ga pljuju na sav glas. Cilj? Obaranje rejtinga, za sada. Prosto, ne treba im lider kojeg podrzava narod i koji ima podrsku sta god da odluci, jer se takvi lakse skidaju sa zapadne udice. Erdogan i Dodik su najbolji primer prozapadnih politicara koji su naglo promenili (Dodik) ili lagano menjaju stranu (Erdogan).
 Slicno bi bilo i sa Hrvatskom, da imate jaku vladu koju podrzava narod lakse bi im bilo da podrze Nemacke interese, ovako se plase jer znaju da ce Ameri preko drustvenih mreza i medija da ih skinu sa vlasti u roku od 10 dana obojenom revolucijom ako samo probaju da im oponiraju.
http://www.advance.hr/vijesti/ukrajinska-kriza-na-karti-europe-koje-drzave-zagovaraju-a-koje-se-protive-sankcijama-rusiji-politika-plin-ekonomija-i-kontradikcije/
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Tko je jamio jamio,podvući crtu i početi naplaćivati
« Odgovori #55 : Svibanj 16, 2014, 12:16:06 prijepodne »
...Razni likovi koji su doveli do ovakvog stanja možda i prođu lišo jer toliko ih ima... , a svi ih znamo i poznamo ne u Gradu već i u Državi pošto smo toliko mali da kad netko pr... u Zagrebu mi čujemo . Lustacija je nama potrebna al ne politička jer ona je zakasnila nego imovinska ! tko je koliko stekao i na kakav način i tko je uništio , prodao , privatizirao a nije odgovarao. E sada bi ona Ljubina : tko je jamio jamio i podvuč crtu i počet naplačivat. Al tko ? ima li ga ? po čijem nalogu ? Sisak Grad Heroj ? bio !
http://www.sisak.info/kolumna-s-onu-stranu-pameti-u-svom-selu-je-najteze/

E, da je to samo tak...
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Hrvatska politika, vanjska i unutarnja
« Odgovori #56 : Svibanj 29, 2014, 12:44:36 prijepodne »
Kreditni rejting Hrvatske „Ba1“
Ekonomska klima u Hrvatskoj poboljšana
http://www.portal53.hr/vijesti/hrvatska-i-svijet/103-hrvatska-i-svijet/16280-kreditni-rejting-hrvatske-ba1.html

BRICS stvara alternativu MMF-u i Svjetskoj banci
20. rujan 2013.
Zemlje grupe BRICS-a poduzele su još jedan korak u jačanju ekonomske moći svoje zajednice na taj način što su usaglasile postupak osnivanja zajedničkog fonda deviznih rezervi i kapitala vlastite razvojne banke. Ostvarenje inicijative za stvaranje zajedničkog fonda je u završnoj fazi, priopćio je predsjednik Rusije Vladimir Putin.
http://hr.rbth.com/economics/2013/09/20/brics_stvara_alternativu_mmf-u_i_svjetskoj_banci_22221.html

BRICS osniva svoj monetarni fond
14. travanj 2014.
MMF već u dogledno vrijeme neće biti jedina organizacija na svijetu koja može pružati međunarodnu financijsku pomoć. Zemlje BRICS-a će osnovati alternativne institucije: vlastiti monetarni fond, razvojnu banku i zajedničke devizne rezerve. Sve to bi trebalo pomoći zemljama BRICS-a da postupno uspostave suradnju bez posredovanja dolara.
http://hr.rbth.com/politics/2014/04/14/brics_osniva_svoj_monetarni_fond_26725.html

Zemlje BRICS-a osnivaju svoju rejting agenciju
30. travanj 2014.
Američka agencija za kreditni rejting Standard&Poor snizila je kreditni rejting Rusije za dugoročno zaduživanje u stranoj valuti s BBV na BBB-.
http://hr.rbth.com/economics/2014/04/30/zemlje_briks-a_osnivaju_svoju_rejting_agenciju_27093.html

Kak nas šaca Brics? Komu da se naguzimo..?

 Hrvatski izvoz je nekonkurentan i zbog fiksnog deviznog tečaja o čemu je prije par dana progovorio i Međunarodni monetarni fond. Hrvatska narodna banka se s tim ne slaže riječima da štiti stabilnost. Pošto je na isti način štiti već dvadesetak godina, rezultati su poznati – stagnacija, recesija, nezaposlenost, visoki dugovi, opadajući izvoz...Je li to stabilnost o kojoj govori HNB?', kaže Primorac uz optužbu da regija pati od samoupravnog sindroma.
http://www.dw.de/zašto-je-stranim-investitorima-srbija-postala-draža-od-hrvatske/a-17661153
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Hrvatska politika, vanjska i unutarnja
« Odgovori #57 : Lipanj 02, 2014, 11:20:35 poslijepodne »
"Gromovi" osnovani prije dvadeset i tri godine
Željko Ćubela: "Čak 95% časnika se sada želi uključiti u politiku."
...Mislim da bi sada branitelji dobrim dijelom trebali preuzeti dio tog kolača i uključiti se u gradove, županije, politiku."
 Kako je dodao rezultati ankete koju su proveli pokazuju kako je čak 95% časnika spremno uključiti se u politiku kako bi doprinijelo boljitku Hrvatske. ...
http://www.portal53.hr/vijesti/sisacko-moslavacka-zupanija/98-smz/16354-zrtvovali-se-u-ratu-zele-i-u-miru.html

Jel to dobro il ni?
Am Borkovič mejna stranke kak čarape...
A politika je ...


Propada monetizacija autocesta?
...Prema pisanju tog medija, konačna verzija dokumenta nije dovoljno kvalitetna te navedeni ugovor nije u skladu s hrvatskim zakonom. Vlada je za izradu navedenog ugovora platila 50,8 milijuna kuna, a još u studenom su pokušavali raskinuti suradnju s Wolf Theissom jer nisu bili zadovoljni. ...
 Komentari(3); ...
 Eto kako mi radimo. Kako radimo na državnoj razini tako radimo i na županijskoj i lokalnoj razini. Nismo li mogli uzeti Koncesijski ugovor madžarske vlade i koncesionara, modificirati ga sudjelovanjem naših pravnika (a imamo ih veoma kvalitetnih) prilagoditi ga našim zakonima i uvjetima i proći 60 puta jeftinije. Nismo. Koncesijski ugovor Madžara su radili madžarski pravnici uz konzultacije stranih pravnih stručnjaka (dionica Nagykanisza - Budapest) i stvar funkcionira besprijekorno. Mi smo samo Ugovor o koncesiji platili cca 60 milijuna a nigdje se ne kaže koliko je koštao fasybility program (isplativost) koji je morao prethoditi koncesijskom ugovoru. Navodno još toliko. Toliko o državnoj razini a na lokalnoj je još gore. Nisam siguran kako će reagirati IPZ Zagreb kad utvrdi da se Strateški plan(ovi) grada Petrinje rade po njihovoj špranci koja je uzgred rečeno zaštićena.
...
http://www.portal53.hr/vijesti/hrvatska-i-svijet/103-hrvatska-i-svijet/16386-propada-monetizacija-autocesta.html
wwwg tablice

Master

  • Gost
Odg: Hrvatska politika, vanjska i unutarnja
« Odgovori #58 : Lipanj 03, 2014, 08:16:45 prijepodne »
Stožer: Uporno zastupate ciljeve nepostojeće, za Vas neprežaljene Jugoslavije

Nezadovoljni nedjelovanjem predsjednika RH Ive Josipovića članovi Stožera za obranu hrvatskog Vukovara uputili su mu pismo u kojem se konstatira da uporno zastupa ciljeve nepostojeće, za njega neprežaljene Jugoslavije i regije na uštrb i štetu nacionalnih interesa Hrvatske što čini bezočno, konstantno i lukavo skriveno pod krinkom pomirenja uz svesrdnu pomoć Vesne Pusić.

“Uskoro će se napuniti godina i pol od kako je najavljeno, a kasnije i pod okriljem noći provedeno nasilno i protuzakonito uvođenje dvojezičnih i dvopisanih natpisa na državnim institucijama u gradu Vukovaru. Na pozive braniteljske i stradalničke populacije grada Vukovara okupljenih oko Stožera za obranu hrvatskog Vukovara i ogromne većine u Hrvatskoj da se nasilje spriječi te iznađe razumno i civilizirano rješenje, Vi gospodine Ivo Josipoviću, kao predsjednik Republike Hrvatske, ste ostali nijemi. Vukovar od Vas kao predsjednika Republike Hrvatske nije dobio nikakvu pomoć”, kažu u Stožeru.

Dok Slavonija pliva u vodi, napominju u Stožeru, nakon katastrofalnih poplava, predsjednik, skupa s Goranom Baretom, prebirući po tipkama klavijatura, poručuje: gdje je „put ka sreći“ i pitate se „gdje je nestao čovjek?“.

“Čovjek nije nestao predsjedniče, dokazali su to ljudi koji su prošlih dana bili po savskim nasipima i spašavali živote svojih sunarodnjaka, udomljavali od poplava ugrožene obitelji, njihovu stoku, prikupljali humanitarnu pomoć po cijeloj Domovini i dijaspori, pomagali su i pomažu drugima u nevolji. Dok vi čekate čovjeka vladajući prijete naplatom pijeska i vreća lokalnim zajednicama. Vi naravno i o tome šutite”, ocjenjuju u pismu.

U Stožeru smatraju da “zbog svega, s pravom, unatoč sumnjivim anketama o popularnosti, parafrazirajući Bareta, pitaju; „Gdje je nestao predsjednik?!“

Žele ukazati na, po njihovom mišljenju, lukave i skrivene namjere.

“Uporno zastupate ciljeve nepostojeće, za Vas neprežaljene Jugoslavije i regije na uštrb i štetu nacionalnih interesa Hrvatske. To činite bezočno, konstantno i lukavo skriveno pod krinkom pomirenja uz svesrdnu pomoć Vesne Pusić”, stoji u pismu.

“Izjednačavate krivnju srpskog, četničkog agresora i teroriste te branitelja Hvatske. Relativizacijom žrtava, potporom REKOM-u, Documenti, Vesni Teršelič i Zoranu Pusiću udarate temelje novom valu izjednačavanja krivnje i dajete legitimitet parasudbenim institucijama. Dok s ponosom u crveno bojate Hrvatsku, gnječeći „ustašku zmiju“, koju samo Vi i vama slični vidite, drugom rukom javno i milosrdno mazite četničku aždaju u likovima samoprozvanih četničkih vojvoda poput Nikolića… Upornim inzistiranjem na povlačenju tužbe protiv Srbije, koju ste prethodno skupa s Nobilom i Šimonovićem oslabili, željeli ste nametnuti konačni oprost i zaborav zločina četnika i terorista”, tvrde u Stožeru.

“U mreži ste sa „zvijezdama“ afera ZAMP-a i Posmrtne pripomoći i nikada dovršenih istraga u ovim slučajevima. Netko je obustavio, zakočio istrage, pomeo pod tepih i želi kriminal gurnuti u zaborav. Bili ste istaknuti član ovih institucija tijekom ovih lopovluka – recite nam konačno istinu: Kako ste se Vi obogatili? Ima li Vaše bogatstvo ikakvih veza s novcem SOKOJ-a koji ste 1992. preuzeli u Mađarskoj ? Jeste li ga doznačili na pripadajuće račune ili je nestao poput Mesićevih australskih čekova? Vrijedi li ona „Tko je Zampio –Zampio je?”, nastavljaju.

Stožer uočava u pismu Predsjedniku da je na ključne pozicije svojih savjetodavnih tijela i njemu bitnih institucija dovodio ljude iz plejade udbaško-komunističke klike, koji su odavno i konstantno protiv postojanja Hrvatske kao države.

Ttako su odjednom uvaženi i bitni postali: Budimir Lončar koji je razoružao Hrvatsku 1991, Dejan Jović koji slavi Jugosaviju i Miloševića… Pokušali ste s Pilselom, likujete sa Sašom Perkovićem koji nastavlja lik i djelo oca, tu je Siniša Tatalović, Zrinka Vrabec Mojzeš, glavni ravnatelj HRT-a je Goran Radman koji je u kratko vrijeme lansirao među zvijezde Mirelu Holy da smanji štetu koju Vama za novi predsjednički mandat pravi nesposobni Milanović i SDP-ovo vodstvo… Tu je još poduži niz likova iz plejade jugo unitarista”, ocjenjuju u Stožeru.

“Licemjernim zaklinjanjem na pravdu zatrli ste slobodu govora i javnog nastupa svima koji ne pušu u rog ukrašen ljepotom zvijezde crvene od krvi nevinih žrtava. Zacrvenjeli ste Hrvatsku, kao što ste obećali, i Hrvatska nam se crveni, ali od srama i licemjerstva. Ujedno ste poništili sve rezultate nacionalnog pomirenja stalnom agresijom prema onima koji misle drukčije. Vašim zaslugama ideološka podjela Hrvatske je sve dublja i napreduje ubrzanim koracima”, stoji u pismu.

“Kršite Ustav RH, gospodine Predsjedniče, upornim višemjesečnim ignoriranjem inicijativa SOHV i otvorenih pisama koja su Vam upućena. Ne samo da se ne želite očitovati o inicijativi koju je pokrenula građanska inicijativa, nego Vama ništa ne znači ni to što su istoj inicijativi potporu dala 54 saborska zastupnika iz skoro svih parlamentarnih stranaka” navodi Stožer.

Dodaju da Predsjednik šuti kada je u pitanju i kriminal u stranci koju on stvarao.

“Vi ste jedan od najvažnijih kreatora statuta SDP-a u procesu transformacije i nastajanja SDP-a iz SKH početkom ’90-tih godina. Bili ste kandidat SDP-a za predsjednika Republike Hrvatske. Nesposobnost i kriminal u SDP-u i vladajućoj koaliciji licemjerno relativizirate, umanjujete i zataškavate”, drže u Stožeru.

“Sve je manje radnih mjesta u Hrvatskoj, Hrvati žive sve teže, mladi ljudi napuštaju Domovinu u potrazi za kruhom, a vi i dalje šutite. Do kada Predsjedniče? Vodeći članovi SDP-a se javno prepucavaju i spominju zlouporabu tajnih službi, a Vi ništa ne poduzimate?! Kada se slijedeći puta budete dovezli do Slavonije pitajte djecu iz općina Gunja, Drenovci i Vrbanja –možda bi ta djeca htjela provesti ljeto na Brijunima o proračunskom trošku koje Vi i Vaš prethodnik Mesić od 2001. godine velikodušno ustupate Radi Šerbedžiji. On će, skupa s Vama, i ove godine biti domaćin Stazićima, Opačićki, obitelji Račan, Ljuštini i drugim „značajnim kulturnjacima“ iz RH, kao i „Teatru 212“ iz Beograda i drugima iz regije”, stoji u pismu.

“18. studenog 2013. godine ste u Vukovaru odustali od branitelja koji su branili i stvorili Republiku Hrvatsku, odustali ste od naroda koji Vas je izabrao za predsjednika Republike Hrvatske i niste se priključili „Koloni sjećanja“. Nadamo se da ste svjesni da je tada, s „Kolonom sjećanja“ kojoj ste okrenuli leđa, otišla i vaša kandidatura za drugi predsjednički mandat, jer ovaj narod napokon zaslužuje predsjednika kojega će zanimati istina, pravda, interes naroda i bolja Hrvatska”, zaključuje u pismu Predsjedniku Stožer za obranu hrvatskog Vukovara

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Hrvatska politika, vanjska i unutarnja
« Odgovori #59 : Lipanj 22, 2014, 02:05:30 poslijepodne »
Hrvatsko je društvo i dalje čvrsto protiv reformi, svi su protiv tržišnih odnosa

Naposljetku, i svi mogući čimbenici društvenog života, od Katoličke crkve do raznih ljevičarskih udruga, žestoko se suprotstavljaju uvođenju tržišnih odnosa u društvo. Svi su u Hrvatskoj nezadovoljni, opravdano, sadašnjim stanjem, ali gotovo nitko nije spreman prihvatiti i podržati promjene.

Republika Hrvatska utoliko je, čini se, osuđena da još neko vrijeme ostane zemlja relativno visoke socijalne solidarnosti, u kojoj polovica ili više stanovnika živi od državnog proračuna.



Dobar komentar, no on samo ponavlja nešto kaj je već svima koji nisu ni slijepi ni gluhi (a ni bedasti!) već odavno poznato.