Autor Tema: ZAKON O POSTUPANJU S NEZAKONITO IZGRAĐENIM ZGRADAMA-Legalizacija  (Posjeta: 34848 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: ZAKON O POSTUPANJU S NEZAKONITO IZGRAĐENIM ZGRADAMA-Legalizacija
« Odgovori #15 : Ožujak 21, 2013, 06:59:51 poslijepodne »
Jel se taj popust odnaša samo na legalizaciju (a budaletine i dale plačaju punu cenu) il i na legalizaciju i novogradnu?
wwwg tablice

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: ZAKON O POSTUPANJU S NEZAKONITO IZGRAĐENIM ZGRADAMA-Legalizacija
« Odgovori #16 : Ožujak 21, 2013, 07:01:45 poslijepodne »
a da li za legalizaciju se ceka izmedju dvije i tri godine... da li trebaju par kila biljega, stajanja u redu na redovne dane, da se u ostale dane ne uznimirava leglo nerada i nestrucnosti.  da li trebaju staticke proracune za jebanje u zdravi mozak,  koje  bulumenta koja to trazi a o tome pojma nema, niti su o tome ikad nesto naucili ..

da li traze izvode iz svih idiotarija koje su smislili da imaju razloga dodatnog jebanja..

da li se trebaju placati bezobrazni  doprinosi zgadiji koja prdi u hrvatskim vodama, a za uplacenu potvrdu treba cekati par tjednima dok doticno smece koje smrdi  u tim uredima se smiluje poslje obavjenih dnevnih tel. razgovora o proslonocnim  seksualnim orgijama.

da li ce se od biranih i onih koji bi zeljeli biti , koji se sada takmice pred izbore , da onima koji su se pravili mutavi i gradili bez dozvola,bez imalo srama i obzira prema susjedima, prema svojem i zivotnom prostoru drugih, sada se kandidati takmice da istima idu perom po cmaru.. a onima ,  koji su povise navedeno  trazili, placali,izostajali sa posla, i ne samo placali , vec troslili svoje radno vrijeme,  bar da se ispricaju o svemu sto su prozivljavali  od smeca koji se sada prave fini i speditivni.

ajd Drazek, i tvoja protukandidatkinja, koja je bila upravo toliko strucna   na poslu koji sam vjerodostojno opisao iz osobnog iskustva... da cujemo, kaj vi mislite o budala koji su vam placali i dozivljavali perverziju povise opisanu...

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: ZAKON O POSTUPANJU S NEZAKONITO IZGRAĐENIM ZGRADAMA-Legalizacija
« Odgovori #17 : Ožujak 21, 2013, 07:18:34 poslijepodne »
Kak sem ja zarazmel, ak imaš stan v zgrade i imal si nekakve pretumbacije i za to platiš fiskalizaciju legalizacije ZAMPu v obliku TV pretplate bez tele/vizije onda dobiš paper da nisi narušil statiku zgrade z svojem manevrom v svojem prostoru a ak ne platiš onda si narušil statiku zgrade...
Most ti i bageri dojdeju vrušiti stan v zgrade.  ;D
wwwg tablice

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: ZAKON O POSTUPANJU S NEZAKONITO IZGRAĐENIM ZGRADAMA-Legalizacija
« Odgovori #18 : Ožujak 22, 2013, 10:17:31 prijepodne »
Jel se taj popust odnaša samo na legalizaciju (a budaletine i dale plačaju punu cenu) il i na legalizaciju i novogradnu?

Dobro veliš, jer moja tvrdnja o kriminalnoj radnji (jer ta radnja legalizira kriminaln, dapače po povoljnijim uvjetima, pa ispada da je vlast suučesnik u toj raboti!) tim i dalje stoji, sve čvršća i čvršća...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Master

  • Gost
Odg: ZAKON O POSTUPANJU S NEZAKONITO IZGRAĐENIM ZGRADAMA-Legalizacija
« Odgovori #19 : Ožujak 22, 2013, 04:50:22 poslijepodne »
Malo pretjerujete,pa seve se plača ko da je i legalis i popusti vrijede za sve.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: ZAKON O POSTUPANJU S NEZAKONITO IZGRAĐENIM ZGRADAMA-Legalizacija
« Odgovori #20 : Ožujak 22, 2013, 05:49:56 poslijepodne »
NIje to isto. Apsolutno u NIČEMU.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: ZAKON O POSTUPANJU S NEZAKONITO IZGRAĐENIM ZGRADAMA-Legalizacija
« Odgovori #21 : Ožujak 22, 2013, 07:18:29 poslijepodne »
Master, de to piše? Dej link.
wwwg tablice

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: ZAKON O POSTUPANJU S NEZAKONITO IZGRAĐENIM ZGRADAMA-Legalizacija
« Odgovori #22 : Ožujak 23, 2013, 01:52:08 poslijepodne »
Kakvi popusti??

Pa NE MOŽE NETKO tko je radio ilegalno, nije poštovao zakone i mislio je da je najpametniji - dok su oni koji vade dozvole, čekaju, plaćaju itd itd očito budale koje "nek sam čekaju i plaćaju" - biti isti, dapače prolaziti čak i jeftinije nego onaj tko je išao po zakonu i poštovao propisanu proceduru!!

Kakvi popusti??

Puna cijena je minimum ispod koje normalan čovjek i normalna, poštena, objektivna i poštovanju zakona sklona vlast ne može ići, i to je je previše dobro za sve takve jer prolaze bez kazne, koja bi za to morala biti upečatljiva, jer je tu previše vremena, troškova, zakonskih stvari, projektne dokumentacije itd itd (a sve to debelo košta!!) koju ti ilegalci NEMAJU i NISU PLATILI, dok su ljudi čekali, plaćali takse, vadili dozvole, plaćali projekte, geometre, elaborate, iskolčenja, priključke, takse, katastre, gruntovnice itd itd...

Neka ti ilegalci plate projektnu dokumentaciju, neka plate dozvole, neka plate takse za sve suglasnosti, a tek onda neka plate i punu cijenu komunalnog i vodnog doprinosa (to je minimum kojeg plaća svatko tko poštuje proceduru zakona, pa ne kužim zašto bi neki - za mene kriminalac - to sve dobio preko noći još i jeftinije nego netko tko poštuje zakon!!) - da ne velim da bi kazna trebala biti još barem 30-40% NA TO, i to bi bila poruka svima da se "pametniji" od ostalih ne isplati biti...

Već i izjednačavanjem cijene za zakonite i ilegalne graditelje država je dala debelu pljusku dreku, jer se posljedicom poistovjećuje kriminal (zakonom kažnjiv) i legalna zakonska procedura, što je presedan u svjetskim okvirima, to je praksa nepoznata civiliziranom društvu. Da bi apsurd bio potpun, podvlačenjem crte ispada da je ilegalno graditi čak i jeftiniji način dobivanja legalnih papira nego da je poštovana procedura.

Tako da shvaćam da ima puno ilegalaca, ali isto tako velim - gospodo, boli me živo neka stvar što bi smatrate da su nešto vaša prava nakon kriminalnog ponašanja, jer to vaša prava nisu, iako vam ih je legalizirala isto tako kriminalna vlast (koja se i sam kriminalno ponaša i gradi mimo dozvola i zakonskih procedura, čime je apsurd cijele priče još i veći, dapače za Ripleya...)... bahato traženje nekih prava je pljuvanje u lice svim ljudima koji su poštovali zakone, to je bahato davanje signala da se zakon ne treba poštovati jer ćeš proći bolje nego da zakon poštuješ, i kao takvo sam siguran da ima osudu i mene i svih ljudi koji su bili pošteni i - ispada naivni! - jer su poštovali zakon dok im se pokvarena ilegala cerekala u leđa i u lice i smatrala ih budalama...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: ZAKON O POSTUPANJU S NEZAKONITO IZGRAĐENIM ZGRADAMA-Legalizacija
« Odgovori #23 : Ožujak 23, 2013, 02:44:22 poslijepodne »
Pa NE MOŽE NETKO tko je radio ilegalno, nije poštovao zakone i mislio je da je najpametniji - dok su oni koji vade dozvole, čekaju, plaćaju itd itd očito budale koje "nek sam čekaju i plaćaju" - biti isti, dapače prolaziti čak i jeftinije nego onaj tko je išao po zakonu i poštovao propisanu proceduru!!
...
 bahato traženje nekih prava je pljuvanje u lice svim ljudima koji su poštovali zakone, to je bahato davanje signala da se zakon ne treba poštovati jer ćeš proći bolje nego da zakon poštuješ, i kao takvo sam siguran da ima osudu i mene i svih ljudi koji su bili pošteni i - ispada naivni! - jer su poštovali zakon dok im se pokvarena ilegala cerekala u leđa i u lice i smatrala ih budalama...
Potpisujem 100%!

No ak smanje davanja ovih ilegalaca, nadam se da buju smanjili davanja novim projektima. Onda bar ne bi samo te ilegalce potpomagali nego i sve sljedeće legalne projekte. Ak to nebudu napravili onda ispada da država samo i jedino ilegalce podržava. Koji je to onda signal za sve ove poštene ljude...   :(

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: ZAKON O POSTUPANJU S NEZAKONITO IZGRAĐENIM ZGRADAMA-Legalizacija
« Odgovori #24 : Ožujak 23, 2013, 05:52:48 poslijepodne »
Kakvi popusti??

Pa NE MOŽE NETKO tko je radio ilegalno, nije poštovao zakone i mislio je da je najpametniji - dok su oni koji vade dozvole, čekaju, plaćaju itd itd očito budale koje "nek sam čekaju i plaćaju" - biti isti, dapače prolaziti čak i jeftinije nego onaj tko je išao po zakonu i poštovao propisanu proceduru!!

Kakvi popusti??


Tako da shvaćam da ima puno ilegalaca, ali isto tako velim - gospodo, boli me živo neka stvar što bi smatrate da su nešto vaša prava nakon kriminalnog ponašanja, jer to vaša prava nisu, iako vam ih je legalizirala isto tako kriminalna vlast (koja se i sam kriminalno ponaša i gradi mimo dozvola i zakonskih procedura, čime je apsurd cijele priče još i veći, dapače za Ripleya...)... bahato traženje nekih prava je pljuvanje u lice svim ljudima koji su poštovali zakone, to je bahato davanje signala da se zakon ne treba poštovati jer ćeš proći bolje nego da zakon poštuješ, i kao takvo sam siguran da ima osudu i mene i svih ljudi koji su bili pošteni i - ispada naivni! - jer su poštovali zakon dok im se pokvarena ilegala cerekala u leđa i u lice i smatrala ih budalama...


Dobro ti govoriš.
Ali.......

Država podržava onakve koji joj odgovaraju, kako god to zvučalo .

Jer i ona radi na isti način, a tome smo svjedoci od '91 do danas. Već sam pitao, kako to da se toliko gradilo, a država pojma nema?

Ima pojma, samo ne želi reagirati, i sada abolirajuči druge, abolira i sebe uz dakako, daleko veću korist na strani države. Jer ovo se sada radi da uzme što više novaca u što kraćem vremenu, a mislim da od svega opet ne bude nikakve koristi.

Evo primjera kako se to radi, doduše nije u ovoj temi ali ima svakako vezu. Danas više nema galame u novinama oko mlijeka? Čudno!?
Kaj su krave prek noći ozdravile ili je nekome to jako dobro išlo u prilog??

Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: ZAKON O POSTUPANJU S NEZAKONITO IZGRAĐENIM ZGRADAMA-Legalizacija
« Odgovori #25 : Ožujak 23, 2013, 07:45:34 poslijepodne »
Kakvi popusti??
Pa NE MOŽE NETKO tko je radio ilegalno, nije poštovao zakone i mislio je da je najpametniji biti isti, dapače prolaziti čak i jeftinije nego onaj tko je išao po zakonu i poštovao propisanu proceduru!!
Kakvi popusti??
Koji je to onda signal za sve ove poštene ljude...
Signal kaj se emitera više 20 let.
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: ZAKON O POSTUPANJU S NEZAKONITO IZGRAĐENIM ZGRADAMA-Legalizacija
« Odgovori #26 : Ožujak 23, 2013, 08:48:24 poslijepodne »
..., a mislim da od svega opet ne bude nikakve koristi.
Se još do seča akcije "Zemlišne knige", epizode "Usklađenje"?
wwwg tablice

Offline xyzzyx

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 37
  • Karma: +0/-0
Odg: ZAKON O POSTUPANJU S NEZAKONITO IZGRAĐENIM ZGRADAMA-Legalizacija
« Odgovori #27 : Travanj 13, 2013, 06:26:49 prijepodne »
Hvali mi se prijatelj da on neće ništa legaliziati, jer to kao nije obavezno, jer je tako čuo nedavno na tribini za legalizaciju i to ni manje ni više od pročelnice grada za ta pitanja !?!?!?!
Susjedi vele" kaj bi mi to legalizirali, pa ko bu nas prijavil !?!?!" Napravili cijeli red kuća bez i to bez jednog papira....Iz satelita se vide zgradurine, a sve se vodi pod oranicom...
Pa čekajte malo ako je tome tako, onda valjda vrijedi isto za sve ili za nikoga, kaj je ovo legalizacija ili sprdačina !? I neka mi vrate moje novce natrag ako je tome tako! Sramota !

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: ZAKON O POSTUPANJU S NEZAKONITO IZGRAĐENIM ZGRADAMA-Legalizacija
« Odgovori #28 : Travanj 13, 2013, 07:23:26 prijepodne »
Pa čekajte malo ako je tome tako, onda valjda vrijedi isto za sve ili za nikoga, kaj je ovo legalizacija ili sprdačina !? I neka mi vrate moje novce natrag ako je tome tako! Sramota !


Ne hvali se sigurno,već ponavlja ono kaj je sigurno izjavila pročelnica. ja dodajem da je taj ured uredno izdao papire za legalizaciju objekta koji se nalazi na međi sa susjedom . Jedna četvrtina krova,tog istog objekta se nalazi u zračnom prostoru drugog vlasnika parcele ( u susjedovom dvorištu)!!??

Drugi slučaj; kod snimanja sa kamerama iz aviona, eventualni temelji za gnojnicu uz štalu , računaju se kao proširenje te iste štale. naravno da se sa time povećava površina objekta , a to znači više kubika i više novaca za uplatiti. Sada slijedi dokazivanje da to nije proširenje objekta, sve u svemu igre bez granica.

I na kraju, najvažnije je podnijeti zahtjev do 31.06.2013.god za legalizaciju, a legalizirati se može i kasnije tokom godina - izjava istog ureda.

Mislim da će na kraju , sve to završiti tako da će legalizaciju ipak netko platiti. Nema mogućnosti prodaje ili prenošenja sa roditelja na djecu , dok se ne plati legalizacije? Ne tvrdim da je to tako, samo mislim da će tako na kraju postupiti.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: ZAKON O POSTUPANJU S NEZAKONITO IZGRAĐENIM ZGRADAMA-Legalizacija
« Odgovori #29 : Travanj 13, 2013, 07:55:13 prijepodne »
UVODI SE NAPLATAKraj besplatnog online uvida u zemljišne knjige!
http://danas.net.hr/hrvatska/kraj-besplatnog-online-uvida-u-zemljisne-knjige


Konačni prijedlog zakona o izmjenama i dopunama Zakona o zemljišnim knjigama prihvatit će se u travnju i vjerojatno stupiti na snagu u svibnju. Uz mnogo novosti, ukida se besplatan uvid s obrazloženjem da – sustav mora biti održiv.U gomili zakonskih prijedloga o kojima se upravo raspravlja ili je Vlada samo utvrdila prijedlog nekog od njih, čini se da je Konačni prijedlog zakona o izmjenama i dopunama Zakona o zemljišnim knjigama ostao izvan žarišta javnosti. Međutim, više je razloga zbog kojih bi šira javnost trebala biti pravodobno upozorenja na ono što stoji u tom zakonu.[/size]
Mnogo je novosti u tom zakonskom prijedlogu. Jedna od njih je ukidanje besplatnog uvida u podatke o zemljišnoj knjizi na internetskoj stranici Ministarstva pravosuđa. Besplatan uvid, a riječ je o više od 20 milijuna posjeta na godinu s trendom povećanja broja ili zadržavanja, uz kvalitetu dostupnih podataka jedan su od najvećih dosega naše države, nešto u čemu se možemo usporediti s bilo kojom razvijenom državom u svijetu. No, u obrazloženju Konačnoga prijedloga jasno je napisano da je taj besplatan uvid bio omogućen (samo) zato da se svi nositelji zemljišnoknjižnih prava potaknu na uvid u zemljišne knjige i osigura javnost rada zemljišnoknjižnih sudova. Budući da je taj cilj ostvaren, više nema razloga da sustav bude besplatan, jednostavno mora biti samoodrživ.
Može se očekivati da troškovi uvida u zemljišne knjige na internetu neće biti simbolični i da će to sigurno smanjiti posjećenost te stranice. Ako posjećenost bude manja, smanjit će se i informiranost svih zainteresiranih, zbog čega će se pak izgubiti mnogo i na pravnoj sigurnosti i vladavini prava. Ako bude tako, postavlja se pitanje je li šteta veća ili čak mnogo veća od koristi koju će izvući. Također se zanemarilo da su javnost rada sudova i poticanje nositelja knjižnih prava (ali i drugih zainteresiranih) trajna kategorija jer je riječ o promjenljivim podacima, piše Lider. Na kraju, može se očekivati da će se mnogi odlučiti na odlazak u zemljišnoknjižni sud i bez ikakve naplate ostvariti pravo na uvid još potpunijih podataka od onih na internetu.

T.J.|Lider11.04.2013








GRAĐANI MOGU ODAHNUTI'Neće se naplaćivati uvid u zemljišne knjige'
http://danas.net.hr/hrvatska/nece-se-naplacivati-uvid-u-zemljisne-knjige


'Izmjene zakona o zemljišnim knjigama omogućit će da se jednaki problem jednako riješi u svakom dijelu zemlje', rekao je ministar pravosuđa Orsat Miljenić predstavljajući zakon u Saboru.
Osnovat će se Visoki zemljišni sud koji će ujednačiti sudsku praksu. Zemljišne knjige ubuduće će se voditi samo u elektroničkom obliku, a ministar [/size]Orsat Miljenić opovrgnuo je medijske napise da će se uvid u elektroničke knjige naplaćivati rekavši da se to neće dogoditi.[/size]
Naplata samo za komercijalne svrhe''Naravno da se nikada neće naplaćivati uvid, jer vi morate imati javnu zemljišnu knjigu, i ona je bitna i transparentna i svaki građanin mora moći vidjeti što je tamo. Ako se to i dogodi, onda će se naplaćivati ako će se podaci koristiti u komercijalne svrhe. Svi mi to financiramo, to je sve iz poreza, to financiraju svi građani, ali ako to netko dalje naplaćuje, logično je da sudjeluje barem u održavanju sustava'', rekao je ministar.
-------------------------


Kaj bu iz toga izašlo?? :)
« Zadnja izmjena: Travanj 13, 2013, 08:00:42 prijepodne Mlačanin »
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....