Autor Tema: Ignoriranje  (Posjeta: 38519 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Ignoriranje
« : Listopad 30, 2009, 08:12:37 poslijepodne »
Možda ste primijetili da sada ispod svakog korisnika imate gumbe Ignore ili Unignore. Oni vam omogućuju da budete sami svoj moderator. Ukoliko vam neki korisnik posebno smeta sada možete jednostavnim klikom na gumb postići to da ne vidite sadržaj njihovih poruka. Ako se predomislite možete opet jednostavnim klikom njegove poruke učiniti vidljivima.

Ta akcija se odnosi sam na jednog korisnika. Ako kliknete na Ignore samo vi ne vidite poruke tog korisnika. Svi ostali ih vide.
Korisnik može u postavkama vidjeti tko ga je ignorirao.

Po čemu je to bolje od zabrana od strane moderatora? Istraživanja društvenih online mreža su pokazala da je ovakav princip učinkovitiji od klasičnih zabrana. Ako vam nečiji način diskutiranja ne odgovara jednostavno ga isključite. Oni koje veći broj ljudi ignorira drugačije se ponašaju nego oni koje kažnjavaju moderatori.

Ako vam se ova mogućnost foruma ne dopada ne morate ju koristiti i sve ostaje po starom.

Administratori i moderatori nemaju mogućnost ignoriranja korisnika, dok korisnici mogu ignorirati njih.

Ovo neće biti zamjena za klasični način moderiranja koji i dalje ostaje na snazi sa svim svojim pravilima.

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Ignoriranje
« Odgovori #1 : Listopad 31, 2009, 05:38:08 poslijepodne »
Odlična opcija!
Koristim ignoriranje i u svakodnevici - kad mi netko pređe mjeru ide na ignore-listu.

Naravno, kad nekoga ignoriram, činim to potpuno - znači, ne ogovaram tu osobu nikad, pred nikim, ne spominjem ju i ne primjećujem, jer to onda nije ignoriranje nego durenje.
I većina onih koji su se našli na toj listi mi je kroz neko vrijeme samoinicijativno došla i ispričala se. To je jako dobar osjećaj, jer bez puno muke navedeš drugu osobu da promisli o svojim postupcima.
O ignoriranju bi mogla pisati danima, jer mi je to jedno od većih otkrića u životu  :)
A tajnu ignoriranja sam naučila, nećete vjerovati, u školi za obuku pasa, gdje se koristi kao pripremna metoda za dobivanje potpune pažnje i koncentracije psa.
Izvrsna stvar koja odlično pali na ljudima, skoro bolje nego na psima  :)

 

 
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

plemenitashica

  • Gost
Odg: Ignoriranje
« Odgovori #2 : Siječanj 06, 2010, 06:47:39 poslijepodne »
meni taj ignore lici na noja koji gurne glavu u pjesak, ako ja nevidim, ne vide ni mene. I ako se posluzis njome, postovi od ignoriranog ipak postoje i na forumu su.

Tako je, no neki to ne kuže...

Funkcijom ignore postiže samo da ON sam ne vidi postove od odeđene osobe koju je ignorirao, no postovi postoje i dalje i vidi ih cijela forumska zajednica. Stoga se i postavlja pitanje - što onaj koji poseže za tom funkcijom - uopće želi postići??

Bezveze je da njega samoga nešto ne "maltretira", jer će se toga dotaknuti drugi, pa on neće imati kontinuitet u praćenju teme, a svi ostali to vide (to ne može zabraniti da zajednica vidi sve što se piše).

Znači, pitanje je kratko i jasno - WTF??

Zato da se ne živciraju kad pročitaju post od nicka koju su stavili na ignore.
Naravno da vide postove od ignore nicka ako ga netko drugi citira, ali original ne vide i njima je super u životu. Tko je vama kriv kaj si ne znate posložiti stvari u svojim ladicama i bezbrižnije pratiti forum.  ;)

Uostalom, mislim da samo ja imam u svojoj statistici osobu koja me hitila na ignore, i baš mu fala na tome.
Prvo se "jadničak" morao ispisati, pa se onda ulogirao s novim nickom, pa me stavio na ignore...  hihihihihihihihih

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Ignoriranje
« Odgovori #3 : Siječanj 06, 2010, 09:33:03 poslijepodne »
E, a di je taj gumb? Jer ak mene nitko nije do sada ignoriral, onda ne znam koga je... baš me zanima!!   ;)
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Ignoriranje
« Odgovori #4 : Siječanj 06, 2010, 09:43:52 poslijepodne »
E, a di je taj gumb? Jer ak mene nitko nije do sada ignoriral, onda ne znam koga je... baš me zanima!!   ;)

Pogledaj bilo koju poruku, skroz na dnu lijevog stupca gdje su podaci o članu (login, titula, link na profil), gumb Ignore.



Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Ignoriranje
« Odgovori #5 : Siječanj 06, 2010, 09:52:55 poslijepodne »
ma nije to mislil, nego di vidi jeli ga ko ignoriral, to odes u svoj profil, izbornik ljevo, skroz dolje.

plemenitashica

  • Gost
Odg: Ignoriranje
« Odgovori #6 : Siječanj 06, 2010, 09:55:30 poslijepodne »
Jer ak mene nitko nije do sada ignoriral, onda ne znam koga je... baš me zanima!!   ;)

Pa mene, velim vam.

Ali sad vidim da i vi imate znamenku 1.
Do maloprije, kad sam ono pisala niste imali.  :)

Dodatak:

U profilu: Ignore user options i onda u većem pravokutniku pored, imate mogućnost postaviti nickove koje ćete vi staviti u ignore, odnosno ispod piše: These are the members currently ignoring you - i naveden je nick koji je vas stavio u ignore.


Edit: dodatak
[/i]
« Zadnja izmjena: Siječanj 06, 2010, 09:59:02 poslijepodne plemenitašica »

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Ignoriranje
« Odgovori #7 : Siječanj 06, 2010, 09:56:47 poslijepodne »
to sam ja treniral na njemu:)

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Ignoriranje
« Odgovori #8 : Siječanj 06, 2010, 10:21:55 poslijepodne »
Eto, neki masturbator nickom "probator", čuveni član sa nula postova u četiri mjeseca članstva, očito ne simpatizira moje stavove da takve kao on treba otpremiti jednom skripterskom fusnotom... pa je uložio trud i umjesto u postanje nečeg pametnog (to mu, očito, ne ide), uložio trud u ignore mene... neka, neka, zato sada i ne vidi dok ovo pišem, pa čak nalazim i pozitivnih elemenata u ovoj opciji... a njegov postupak mi samo govori da sam u pravu!!
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Ignoriranje
« Odgovori #9 : Siječanj 07, 2010, 10:32:28 prijepodne »
Nisi u pravu. A sve i da jesi ova tvoja poruka je neželjeno ponašanje jer vrijeđaš članove foruma.

Da si malo pogledao vidio bi da je probator član koji ima redni broj 2. To je testni korisnički račun koji služi administratorima i moderatorima (svi oni znaju njegove pristupne podatke) da testiraju mogućnosti i funkcionalnosti foruma. Nije dozvoljeno pod tim nickom postanje bilo kakvih poruka ili učestvovanje u diskusijama.

Npr. kad neki korisnik prijavi da ima problem s forumom administratori i moderatori možda neće imati taj problem jer se njihova prava razlikuju. Tada se oni mogu prijaviti s tim korisničkim računom i vidjeti da li se navedeni problem javlja kod običnih korisnika. On je već poslužio nekoliko puta za detekciju i rješavanje problema.

U tvojem slučaju je probator isprobao da li radi ignore funkcija (administratori i moderatori ne mogu nikoga ignorirati).

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Ignoriranje
« Odgovori #10 : Siječanj 07, 2010, 10:54:26 prijepodne »
Eh sada, dali je uvrijedio osobu ili robota, sto bi Asimov rekao na to?

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Ignoriranje
« Odgovori #11 : Siječanj 07, 2010, 10:59:39 prijepodne »
Da je u pravu onda bi to bilo vrijeđanje, a kako nije onda nije. :-)

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Ignoriranje
« Odgovori #12 : Siječanj 07, 2010, 03:44:33 poslijepodne »
Zato da se ne živciraju kad pročitaju post od nicka koju su stavili na ignore.
Naravno da vide postove od ignore nicka ako ga netko drugi citira, ali original ne vide i njima je super u životu. Tko je vama kriv kaj si ne znate posložiti stvari u svojim ladicama i bezbrižnije pratiti forum.  ;)

Ako ga živcira, neka promijeni forum... a forum je ogledalo života u jendu ruku, pa me baš zanima kako u životu rješava to kada ga netko živcira? I kako se ponaša - i to prima - kada on živcira druge?
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Ignoriranje
« Odgovori #13 : Siječanj 07, 2010, 03:46:52 poslijepodne »
Da si malo pogledao vidio bi da je probator član koji ima redni broj 2. To je testni korisnički račun koji služi administratorima i moderatorima (svi oni znaju njegove pristupne podatke) da testiraju mogućnosti i funkcionalnosti foruma. Nije dozvoljeno pod tim nickom postanje bilo kakvih poruka ili učestvovanje u diskusijama.

Otkuda da ja to znam??

I BTW, takvi potezi, ako stvarno služe za probe, pa sam i baš ja služio za probu (i nije bilo stvarne intencije), trebalo je to najaviti ili reći.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

plemenitashica

  • Gost
Odg: Ignoriranje
« Odgovori #14 : Siječanj 07, 2010, 03:58:46 poslijepodne »
Ako ga živcira, neka promijeni forum... a forum je ogledalo života u jendu ruku, pa me baš zanima kako u životu rješava to kada ga netko živcira? I kako se ponaša - i to prima - kada on živcira druge?

Pa i je, promijenio. Nema ga ovdje. Tu i tam napiše poneko slovo. A više je pisal dok je  čital moje postove, samo se malo zaletio, a nije pazio na svoja leđa. hihihihihi  ;)
A bome i vas, iako vas nije stavio na ignore listu.
A da živcira druge, ne znam, ne poznajem ga.