Autor Tema: (Picula vs Barišič) / 100  (Posjeta: 12110 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

shaka zulu

  • Gost
Odg: (Picula vs Barišič) / 100
« Odgovori #15 : Rujan 24, 2009, 10:37:44 poslijepodne »
Citat:
100 dana gradonačelnika Barišića:
- završena rekonstrukcija Fabijančićeve
- asfaltirana prometnica Buna – Mraclin
- započela sanacija Vinogradske u Buševcu
- pri kraju rekonstrukcija Miošićeve
- započela izgradnja groblja u Kušancu
- pri kraju izdavanje dozvola za kanalizaciju u Donjem
Turopolju
- otkup zemlje za izgradnju obilaznice
- proširen smještaj za još 250-ero djece u vrtićima
-saniran dječji vrtić u Koprivničkoj ulici
- počela proširenja vrtića u Lomnici i Gradićima
- sanacija OŠ Ščitarjevo
- rebalansom predloženo pola milijuan kuna za
udžbenike školaraca iz najugroženijih obitelji
- pri kraju pregovori oko zemlje za izgradnju škole
u Novom Čiču
- u tijeku pregovori oko izgradnje doma za umirovljenike
- uskoro raspisivanje natječaja za izgradnju sportske
dvorane
- zaposlena dva pročelnika
- svaki dan za građane otvorena vrata ureda gradonačelnika
http://www.rvg.hr/uploads/download/reporter/Reporter_267.pdf
Kaj Grad otkupliva zemlu za Obilaznicu!?
Naj me ***ati!!!  ^-^

shaka zulu

  • Gost
Odg: (Picula vs Barišič) / 100
« Odgovori #16 : Rujan 25, 2009, 12:03:50 prijepodne »
¸
Ovo je po mene pozitivno;ovak Piculu nigdar niste mogli videti.

Kaj se nove 250 mest vrtiče dotikavle; moglo se birati jel budu deca pak ostala van vrtičke skrbi il da se ovak čem više nje upiše dok se ne naprave vrtiči.Ak se naprave...
Kanalizacija Dolnega Turopola je zajdni put konkretno spominana  na kraju HDZeovoga mandata i neslavno je prešla.Ne sečam se točno ali najvekši je problem bil da je kolektor il prečistač trebal biti negde v Mraclinu a odvodnja od nega z otprtem kanalom.Bila je seljačka buna za teru je HDZ optužil dežurne krivce,mandat je završil tak da su spušili izbore radi "Kak zatuči proračun v 5 km2 a Leva koalicija ni nastavila ni napravila niš po tem pitajnu.I nigdo se ni niš bunil.Znakovito...
Poništen/raspisan natečaj za dvoranu- pušing totalni.
Kaj je z Autobusi?
Kako je Drinč ukrao forum-jeden od vekše uspehov v prve 98 dan nadam se da je to kapitalizeral od Babe.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: (Picula vs Barišič) / 100
« Odgovori #17 : Rujan 25, 2009, 10:05:33 prijepodne »
Kanalizacija Dolnega Turopola je zajdni put konkretno spominana  na kraju HDZeovoga mandata i neslavno je prešla.Ne sečam se točno ali najvekši je problem bil da je kolektor il prečistač trebal biti negde v Mraclinu a odvodnja od nega z otprtem kanalom. Bila je seljačka buna za teru je HDZ optužil dežurne krivce,mandat je završil tak da su spušili izbore radi "Kak zatuči proračun v 5 km2 a Leva koalicija ni nastavila ni napravila niš po tem pitajnu.I nigdo se ni niš bunil.Znakovito...

Da, i kaj sad? Kakva je situacija sada, jer HDZ i Barišić su dobili izbore na tu kanalizaciju Donjeg Turopolja, obzirom je ogroman broj glasača tih sela izabrao njega - on je barem spominjao i te probleme, kao i Šuker, ostali nisu znali izaći iz centra Velike Gorice...  >:D

Neka me se ne shvati krivo, ali i mene, kao i sve ostale stanovnike koji žive izvan Velike Gorice, živo zabole neka stvar i za Goricu, i za sve kaj se radi u njoj! I mi svi plaćamo isti prirez i ista davanja kao i Goričani, i jasno je da popizdimo kada vidimo listu planova i poslova dugu kao moja ruka, a sve "Velika Gorica ulica ova, pa ulica ona...", a nama karu na žaru! Treba napraviti jedan jedini posel, i to se ne može napraviti deset godina?? Što je pjesnik htio reći??

Želimo da se novac proračuna troši ravnomjerno i na okolna mjesta, jer ako naša lova nije smrdila kada ju je trebalo (i treba) skupljati i imati u kasi, onda neka ne smrdi i kada treba nešto napraviti, pogotovo ako je to krucijalno pitanje elementarne infrastrukture kao što je kanalizacija, i ako je to pitanje puno starije i važnije od mnogih "problema" koji su se pojavili prekjučer, a idu se odmah rješavati... prije će se neka ulica u Velikoj Gorici triput preasfaltirati, negoli kod nas i jednom postaviti asfalt... karikiram, ali se principijelno to odnosi - i istina je!! - i na skoro sve ostale stvari...

Nije Velika Gorica jedino mjesto u Turopolju, mada se na temelju ponašanja najčešće može zaključiti upravo to! I tu nema priča o nekakvoj važnosti... baš me briga što nekom ulicom u Velikoj Gorici prolazi xxx vozila ili ljudi dnevno - ja ne prolazim nikada! Pa me to i ne zanima, i ne želim da se moj novac stalno troši na nekakve "građanske potrebe", kao da mi na selu ne trebamo ništa, a ako i trebamo - sjedi rajo u auto ili na bus i dođi u Goricu, da vidiš kaj je "grad"... mi želimo da je naša Gorica kod mene u selu, u svakom pogledu! Barem infrastrukturnom, drugo i ne želimo, bolje nam je ovako...

Jasno da pritom ne mislim na trgovačke centre, sportske centre i ine centre za ogroman broj korisnika, jer je jasno da ni investitor ne bi to htio jer nema računice (ljudska lijenost i sa njom povezana psihologija su jebene kategorije!!), ali da smo u pravu kada tražimo infrastrukturu - u pravu smo! I to JE važnije do petog asfaltiranja neke ulice u Velikoj Gorici... nek nama da barem jednom, a onda neka opet pet puta asfaltira. Tim više jer Buševec i ostala sela više i ne trebaju osim onoga ŠTO SU DAVNO TREBALA DOBITI I IMATI, i mislim da je red da konačno to i dođe na red za rješavanje, jer su se Grad, Gradonačelnik, županija i svi velevažni faktori sami obvezali to napraviti, i to već odavno...

Ili netko želi reći - gledano kroz citiranu situaciju - da to i nije moguće?? Boktejebo, gradovi od 15 milijuna ljudi imaju kanalizacije do zadnjeg centimetra, ali u Donjem Turopolju - to maltene nije moguće izvesti... tko tu koga zajebava!!!??

Jedan primjer - ulica (sada županijska cesta) Dolenec u Buševcu:

Ljudi naprave cestu o svojem trošku, sami je asfaltiraju svojom lovom, i onda nakon nekog vremena dođe Grad, istu proglasi županijskom cestom, vlasnicima zemljišta ucjenom i prisilom izvlaste pojas zemlje uz tu prometnicu i proknjiže vlasništvo na Grad Veliku Goricu, bez ikakve naknade!! (e to je za Ustavnu tužbu!!), svi troškovi poskupe i uvode se novi (ja sada moram ulagati u elaborat izlaza na županijsku cestu iz svojeg budućeg dvorišta, geometar mora snimati visinske kote te prometnice za Glavni projekt, jer to zahtijevaju "Županijske ceste", a to me dođe nekoliko tisuća kuna, koje ne bih trebao odavno platiti da lijena usporena banda iz Gruntovnice ne drka po dva papira mjesecima i godinama, dok budala čeka u podstanarstvu jer poštuje zakone ove zemlje, za razliku od onih koji se na njih pozivaju samo onda kada me treba guliti.... treba uvesti prijeki sud i kaznenu odgovornost za nerad!!). I onda je netko lud, kada nakon toliko godina bahate indolencije i kriminalnog nastupa netko popizdi, uzme utoku i postrelja gamad koja se olako igra sa tuđim sudbinama i životima, i još traže lovu ispod stola... jedva čekam da me ono kuruzno govno isto pita, ne garantiram da neće facom sletjeti na one mramorne ploče dva kata niže...).
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline repo

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 87
  • Karma: +1/-1
Odg: (Picula vs Barišič) / 100
« Odgovori #18 : Rujan 25, 2009, 12:11:30 poslijepodne »

tko ne razmislja o drugim ljudima (boli ga briga za druge),
neka se ne cudi kada ti drugi ljude ne razmisljaju o njemu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: (Picula vs Barišič) / 100
« Odgovori #19 : Rujan 25, 2009, 01:38:53 poslijepodne »
Pa ja nisam plaćen od njega ili tebe da razmišljam o njemu, dok on JE plaćen od mene da misli o meni, tj. mojim potrebama.

I dokle god ima moje novce u džepu, ima i OBAVEZU da se ne ponaša ignorantski prema meni. Jer to - čime se ti hvališ - napravljeno je i mojim novcem, dok ja istodobno za svoj novac ne mogu dobiti elementarne stvari, koje su tebi odavno zdravo za gotovo... stoga promisli imaš li podloge za takve komentare.

Zato je Gradonačelnik i biran, i zato je obećao i obvezao se napraviti nešto za mene (ne mene osobno, već govorim u ime svih koji smo u istoj poziciji). Ja njemu nisam obećao ništa, i na ništa se nisam obvezao, a svoje sve obveze ispunjavam u cijelosti.

A glede toga MI - VI, dobro si rekla. Samo nisi znala da se to najviše odnosi upravo na tebe (tj. Veliku Goricu). Jer praksa pokazuje da Goricu boli kita za nas, a ne nas za nju. Ustvari, to i rezultati pokazuju.

Toliko (i opet) o tvom razumijevanju problematike. Rekoh - udahni, možda shvatiš o čemu se radi...
« Zadnja izmjena: Rujan 25, 2009, 04:41:01 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline repo

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 87
  • Karma: +1/-1
Odg: (Picula vs Barišič) / 100
« Odgovori #20 : Rujan 25, 2009, 02:11:36 poslijepodne »
ne da razmislja o tebi, vec o svima nama.
ako jedna cesta ugrozava zdravlje 1000 ljudi, a neka druga ima 30 stanovnika i nije asfaltirana (lupila sam brojeve), a ti i dalje tvrdis da je bitnija ova druga, nemam vise komentara.

treba ulagati i izvan i unutar gorice, ali treba dobro razluciti gdje je bitnije (ne mislim
da se o tome uvijek dobro odlucuje).

i ako je uopce bitno, ja osobno koliko zivim u gorici, zivim i izvan nje. u mjestu u kojem nema
kanalizacije nit plina, uz razrovanu prilaznu cestu. a da ne govorim o tome koliko generacija moje obitelji zivi na tom istom mjestu. stoga mozda, za razliku od tebe, razmisljam o oboje.


ako se nemres nosit sa necijim nerazumijevanjem - ignoriraj ga :)
« Zadnja izmjena: Rujan 25, 2009, 02:14:29 poslijepodne repo »

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: (Picula vs Barišič) / 100
« Odgovori #21 : Rujan 25, 2009, 04:21:44 poslijepodne »
ako jedna cesta ugrozava zdravlje 1000 ljudi, a neka druga ima 30 stanovnika i nije asfaltirana (lupila sam brojeve), a ti i dalje tvrdis da je bitnija ova druga, nemam vise komentara.

Drugim riječima - ova druga nikada i ne treba ništa dobiti, zato jer je - a i uvijek će biti! - "slabija"...???

To mi želiš reći??

Ja nisam rekao da je ova druga bitnija - jer to i nije usporedivo!! No da se i ta druga MORA urediti, MORA!! A ja nisam govorio o asfaltiranju neke cestice, govorio sam o sustavu kanalizacije.

Kojeg se plaća, koji je obećan, koji je u pisanom obliku preuzet kao obaveza, kao i zbog komunalne rente, zbog onog smeća kojega ti nemaš pod nosom, ali ga nosiš pod moj nos, i zagađuješ moju vodu sa odlagalištem, da to smeće ne bi smetalo "građanima".

Možda bi goričko smetlište trebalo biti negdje u Gorici, a ne 15 kilometara dalje, pa bi građani brzo našli razloga za ozbiljnu akciju. Ovako, kada je "daleko od oka - daleko od srca", baš vas briga... lako je tuđim quaaa po koprivama tući, zar ne??

Mada je svakoj ozbiljnoj osobi, koja ne želi da ju se smatra lažovom i da joj se ne spominje mamica iz tisuća usta pri spomenu njezina imena, dovoljna preuzeta obaveza i dano obećanje... ili to hrvatskim političarima i hrvatskoj zemlji nije ni bitno, a ni obavezno??

Mene su učili i odgajali da držim danu riječ, te da izvršavam preuzete obaveze. I nije mi jasno zašto to za neke ne vrijedi? Pogotovo ne za one koji su me išli uvjeravati kako su upravo oni osobe vrijedne mojeg povjerenja??

ako se nemres nosit sa necijim nerazumijevanjem - ignoriraj ga :)

Možda da kreneš od sebe - ako nešto ne razumiješ - nemoj se ni javljati??

To je logičnije - a čak je i po bontonu.  ;)
« Zadnja izmjena: Rujan 25, 2009, 04:41:42 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”