Autor Tema: branitelski.vg  (Posjeta: 49234 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: branitelski.vg
« Odgovori #60 : Svibanj 03, 2015, 07:39:51 prijepodne »
KLEMM: Na Trgu se okupilo između 50 i 60 tisuća ljudi koji su pokazali koliko nam treba zajedništvo

Svi mediji spominju brojku oko 10000 ljudi, samo organizatori ovo gore ...


Glogoški je za televiziju Z1 izjavio kako mu je izuzetno drago što se u subotu u Borovu selu, gdje je održana komemoracija za 12 mučki ubijenih hrvatskih redarstvenika, dogodilo ono za što se zalažu branitelji koji više od 190 dana prosvjeduju ispred Ministarstva branitelja - zajedništvo. "Zajedništvo bez kojeg Hrvatska sigurno nema budućnost", istaknuo je.

"Ovdje (na trgu) su oni koji Hrvatsku u budućnosti vide u zajedništvu", dodao je.

Glogoški je kazao kako je iz Ministarstva obrane predvečer stigla obavijest kojom se klapi Hrvatske ratne mornarice "Sveti Juraj" zabranjuje ranije odobreni nastup na skupu, zbog čega će branitelji tražiti pojašnjenja od ministra obrane Ante Kotromanovića.

"Mi smo zamolbom zatražili od Ministarstva obrane da klapa HRM-a "Sveti Juraj" sudjeluje na 'Skupu zajedništva 100 posto za Hrvatsku' i dobili smo suglasnost, odobrenje i zapovijed da se odobrava nastup klape u Zagrebu. Nažalost, prije nekoliko sati stigao je opoziv iz Ministarstva obrane da klapa ne može nastupati. Ne znamo što to znači, morat ćemo porazgovarati s ministrom obrane i vidjeti što je u pitanju. Znači li to da se Hrvatska vojska i Ministarstvo obrane odriču hrvatskih branitelja i hrvatskog naroda", poručio je Glogoški.

Predsjednik Udruge specijalne policije iz Domovinskog rata Josip Klemm pozdravio je hrvatske branitelje iz cijele Hrvatske, rekavši kako se na trgu okupilo između 50 i 60 tisuća ljudi, koji su, rekao je, pokazali koliko je Hrvatima potrebno zajedništvo.

Upitan za susret s premijerom Zoranom Milanovićem u petak u Okučanima, Klemm je istaknuo da hrvatski branitelji već gotovo 200 dana žele dijalog. "Ne želimo premijera koji nema vremena za hrvatske branitelje, kojemu je trebalo 200 dana da s hrvatskim braniteljima razgovara. I danas ponovno nož u leđa hrvatskim braniteljima, zabranom nastupa klapi HRM-a "Sveti Juraj", kazao je.

Umjesto prijetnji miru većini hrvatskih građana, topla ljudska preporuka: Pokrenite potpisivanje za referendum s jednostavnim pitanjem: Smiju li hrvatski branitelji biti iznad naroda?
Obrazloženje: U ovoj, nazovi demokratskoj državi netko bi ipak nedemokratskim metodama rušio vlast. Omalovažavaju se ljudi koji su dobili izbore demokratskim putem. Od spoznaje da je gospođa Kolinda samo većinom izašllih birača postala Predsjednica, a djeluje kao predsjednica jedne opcije. Barem 50% stanovništva HR drugačijeg je mišljenja od ovih ovdje -koji misle da smiju radi rušenja vlasti i dizanja na tron nekih svojih, uznemiravati cijeli narod.


... i na kraju pitanje: s čijom lovom "oni" sve to organiziraju ?   Znam već odgovor, ali ...
« Zadnja izmjena: Svibanj 03, 2015, 07:46:29 prijepodne koko-vg »
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: branitelski.vg
« Odgovori #61 : Svibanj 03, 2015, 10:48:55 prijepodne »
JUTROS je u 7.55 sati u zagrebačkim Sesvetama, u Glavnoj ulici, došlo do ubojstva.

Neslužbeno se doznaje kako je ubijen Vinko Žuljević Klica, umirovljeni časnik HVO-a.

Glasnogovornik zagrebačke policije nalazi se na mjestu događaja.

Ubojstvo dio obračuna krim podzemlja?

Očevid je trenutačno u tijeku.

Sumnja se kako je ubojstvo povezano s obračunom zagrebačkog kriminalnog podzemlja, a HRT javlja kako se ubijenoga povezivalo sa zagrebačkom mafijom.

Zagrebačka policija više će informacija objaviti za vrijeme izjave za medije u 11 sati na licu mjesta.

Oslobođen optužbi za ubojstvo Veselina Marinova

Podsjetimo, Klica je oslobođen optužbi za ubojstvo Bugarina Veselina Marinova, tjelohranitelja Mladena Naletilića-Tute i suradnika hrvatskih obavještajnih službi, 2002. godine u Zagrebu. Sud je odlučio kako je Klica u Marinova pucao u samoobrani.

Klica i njegovi branitelji u istrazi su tvrdili da je Marinov prvi zapucao iz malog revolvera, te da se Žuljević, koji se odmah nakon ubojstva prijavio policiji, samo branio.

Žuljevićev iskaz potvrdio je 2003. godine njegov kum Vladimir Rajić, koji je bio i jedini očevidac ubojstva.

Među najopasnijim ljudima u Zagrebu

Tužiteljstvo je u optužnici tvrdilo da je Klica 31. svibnja 2002. godine namamio Marinova u zagrebački kafić NBA s namjerom da ga ubije jer ga je Marinov, surađujući s tajnim službama, označio kao organizatora skupine za ilegalnu nabavku i preprodaju oružja.

Klica je svjedočio na suđenju pripadnicima zločinačke organizacije te je bio kućni prijatelj ubijenoga Vjeke Sliška, a policija ga je zbog povezanosti s podzemljem privela i prije dvije godine.

Bio je na glasu kao jedan od opasnijih ljudi u Zagrebu, a imao je logističku podršku bivših vojnika HVO-a, koji su nakon rata iz BiH došli u Zagreb.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/obracun-krim-podzemlja-umirovljeni-casnik-hvoa-vinko-zuljevic-klica-ubijen-u-sesvetama/817804.aspx

... pitanje ... da li je ovaj pokojni bio povezan sa organizatorima okupljanja od jučer ?
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: branitelski.vg
« Odgovori #62 : Svibanj 05, 2015, 08:07:52 poslijepodne »
Svi mediji spominju brojku oko 10000 ljudi, samo organizatori ovo gore ...
Ma to je bil samo šou. Glume da imaju veliku potporu, a imaju drek.

Osim toga prvo izjavljuju da ne bu politikanstva, kad tam idu pljuvati i prijetiti vladi. Lažljivci. Očito vide da im potpora sve slabija pa sad idu na krajnje mjere. A potporu imaju naročito među ratnim zločincima, tak da nam more biti jasno kakvi su to tipovi.


Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: branitelski.vg
« Odgovori #63 : Svibanj 05, 2015, 08:47:05 poslijepodne »
 'Cijelo sam vrijeme živio u uvjerenju da je mirovina koju primam izraz skrbi i potpore Hrvatima u BiH'

Ja nikada nisam bio pripadnik nikavih postrojbi MORH-a, nego isključivo HVO-a. Nisam imao pojma da u RH imam status hrvatskoga branitelja iz Domovinskoga rata i cijelo sam vrijeme živio u uvjerenju da je mirovina koju primam izraz skrbi i potpore Hrvatima u BiH. Svojstvo ratnoga invalida priznale su mi komisije HVO-a, a prvi put saznajem da mi je to priznato i od Ministarstva branitelja RH. Iz toga rješenja prvi put saznajem da nisam ranjen u Kaknju u BiH, nego negdje na Južnom bojištu, premda sam cijelo vrijeme rata do dana ranjavanja proveo u Kaknju. Bio sam pripadnik HVO-a, kao regularne vojne formacije u sastavu oružanih snaga BiH, a nikada nisam bio pripadnik bilo kakvih vojnih formacija bilo koje druge države, pa ni Oružanih snaga RH. U Hrvatskoj nikada nisam ostvario ni dana radnoga, odnosno mirovinskoga staža, pa ni mirovinu koju sam dobio nisam doživljavao kao ‘klasičnu mirovinu’, nego kao jedan od oblika skrbi koje su smislile i realizirale vlasti RH.”

Namjerno ‘zaboravio’

Navodi su to iz jednoga od pisama koje je bivši predsjednik Federacije BiH i dopredsjednik HDZ-a BiH, Niko Lozančić (58) poslao zagrebačkom Općinskom kaznenome sudu odgovarajući na pozive sutkinje za suđenje zbog optužbi da je od 2000. do 2009. neovlašteno primao mirovinu hrvatskoga ratnog vojnoga invalida u iznosu od 5248 kuna mjesečno te da je time oštetio hrvatski proračun za ukupno 713.992 kune. Lozančić, koji ima i hrvatsko i BiH državljanstvo, nedavno je, naime, nakon jednogodišnjega suđenja u odustnosti, zbog tih optužbi nepravomoćno osuđen na uvjetnu kaznu od godine dana zatvora s četvorogodišnjim rokom kušnje, a mora vratiti i spomenuti iznos.

Kako mu je izrečena uvjetna kazna, tjeralica koju je sud raspisao za njim, zato što se nije odazivao pozivima, nedavno je - nakon dvije godine - povučena. Postupak protiv Lozančića, kojega je zagrebačko Općinsko državno odvjetništvo pokrenulo 2009, izazvao je velik interes javnosti jer je Lozančić u susjednoj državi obnašao istaknute dužnosti. Od 2003. do 2007. bio je predsjednik Federacija BiH, a do 2014. potpredsjednik Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine BiH. Tužiteljstvo mu je na teret stavljalo da je, kao vojni ratni invalid Domovinskoga rata, od 2000. do 2009., namjerno “zaboravio” obavijestiti hrvatski Fond za mirovinsko i invalidsko osiguranje da u BiH prima plaću zbog svoje političke funkcije te time de facto imao dvostruka primanja - vojnu mirovinu u RH i plaću u BiH.
Masovna državljanstva

Budući da nije bio na suđenju, Lozančić se na sudu i nije mogao očitovati u optužbama, no iz objašnjenja koja je u svojoj pismenoj korespondenciji sa zagrebačkim sudom iznio, proizlazi kako on zapravo spori da je za mirovinu koju je primao uopće znao. Naime, tvrdi da nije znao da u Hrvatskoj ima regulirani status ratnoga invalida, već je smatrao da se radi o pomoći Hrvatima u BiH. “Meni i mnogim drugim Hrvatima iz BiH u proteklih 20 godina su pod često i nama vrlo nejasnim okolnostima šakom i kapom dodjeljivana različita prava i povlastice od strane RH. Masovno su nam dodjeljivana državljanstva RH, tako da danas više od 95 posto Hrvata u BiH ima hrvatsko državljanstvo. Dane su nam i putovnice RH, tako da smo bez ikakvih problema iz BiH mogli otići kad god smo htjeli. Usto, davane su nam i prazne srpske kuće u Korenici, Gračacu, Udbini, Lapcu i mnogim drugim živopisnim krajevima diljem RH, tako da nismo morali razmišljati da se vraćamo u razne nedođije diljem BiH. Dano nam je čak i pravo da sudjelujemo na parlamentarnim i predsjedničkim izborima u Hrvatskoj.
Oblik pomoći

Nakon strahota rata, progona, raseljavanja, materijalnoga osiromašenja i svih drugih poznatih i nepoznatih oblika destrukcije, svaka pomoć je bila dobrodošla. Mi smo jednostavno prihvaćali svaki oblik pomoći kako bismo uopće preživjeli na ovim prostorima. Tako smo doživljavali i mirovine koje smo dobili iako nikada u RH nismo ostvarili ni jedan dan nekog radnog, odnosno mirovinskog staža. Nismo sumnjali u dobre namjere onih koji su nam bezuvjetno davali mnoga prava i povlastice a da ni sami nismo znali čime smo ih zaslužili. Sada se kroz ‘Slučaj Lozančić’ pokušava reći da smo mi, odnosno ja, prevarili RH. Mi jednostavno nismo imali potrebe, a ni prilike nikoga varati. Nas korisnike tih prava nitko ništa nije ni pitao. Mi smo samo bili objekti neizmjerene ljubavi, brige i skrbi RH”, odgovorio je Lozančić u pismu sutkinji 2009., kada mu je prvi put uputila poziv na raspravu.
Dr. Rubala u komisiji

No, prema dokumentaciji koju je pronašlo Državno odvjetništvo, Lozančić je od 1999. u Hrvatskoj imao status ratnog vojnoga invalida kao pripadnik specijalnih postrojbi MORH-a kojima je pripadao od 1992. do 1996., te je ranjen na Južnom bojištu, što Lozančić u svojim pismima poriče. Na osnovi te dokumentacije, komisija, čiji je član bio i dr. Drago Rubala, Lozančiću je 1996. izdalo riješenje o 80-pototnom invaliditetu. Na suđenju u Zagrebu Lozančićev odvjetnik Neven Gotal branio je Lozančića tvrdeći kako se ne može raditi o kaznenome djelu jer Lozančić nije imao svijest o počinjenju djela te nije znao za mirovinu koja mu je dodijeljena u RH, no sud je na osnovi dvaju dokumanata pronašao osnovu za Lozančićevu odgovornost, odnosno zaključak da je dobro znao da prima mirovinu iz Hrvatske. Prvo, radilo se o tome da je Lozančić 2009. na odluku o obustavi plaćanja mirovine iz RH uložio žalbu iz koje jasno proizlazi da zna da mirovinu prima iz RH te točno na osnovi čega. Drugo, Lozančić je mjesec dana nakon dobivanja mirovine podnio Hrvatskoj i zahtjev za korištenje dječjega doplatka u kojemu se poziva na prethodno rješenje o dobivanju invalidske mirovine.


http://www.jutarnji.hr/lozancic-sutkinji--primao-sam-mirovinu-jer-sam-bio-objekt-neizmjerne-ljubavi--brige-i-skrbi-rh/1342911/

... i opet se neki čude ko pura belom kruvu ... kako je to moguće ?   Otkrili toplu vodu sa duplim mirovinama ...  a usput je i opet dr Rubeola u igri ...   Mlačanin, Franjo ... pitanje za vas ... treba li mu, ili bolje rečeno njima oprostiti jer su veliki rvati, a vjerojatno još i veliki vjernici, izbosne ?   

Što šatoraši ne napišu koju pametnu i o ovakvim slučajevima?   
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.