Autor Tema: (ZET - HŽ ) /VG  (Posjeta: 129968 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Jaguar

  • Gost
Odg: (ZET - HŽ ) /VG
« Odgovori #105 : Prosinac 27, 2012, 02:06:07 poslijepodne »
I kaj je onda najbolje? Državna cica?

Kojoj smo ionako svi robovi.

Samo što nekima tako paše a neki nek se .....o svom trošku. ;)

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: (ZET - HŽ ) /VG
« Odgovori #106 : Prosinac 27, 2012, 02:13:43 poslijepodne »
Daleko od toga da je državna cica najbolja - to je mentalitet našeg lijenog, priglupog naroda koji voli ići linijom manjeg otpora, čak i bira vlast koja bolje od toga ne zna...

Najbolja je cica kada znaš i hoćeš raditi za sebe - znam puno njih koji se ne žele ograničavati nestimulativnom državnom cicom, u kojoj - suprotno od tvojeg uvjerenja - ipak ništa nije ni sigurno ni bogato...

A glede Kineza - reci mi kako su se oni obogatili, kakvu politiku proovode, temeljem čega i kakva im je vanjska politika... pa mi onda reci što je tu tebi pozitivno...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Jaguar

  • Gost
Odg: (ZET - HŽ ) /VG
« Odgovori #107 : Prosinac 27, 2012, 02:36:17 poslijepodne »
Daleko od toga da je državna cica najbolja - to je mentalitet našeg lijenog, priglupog naroda koji voli ići linijom manjeg otpora, čak i bira vlast koja bolje od toga ne zna...


Jel' nam to poručuješ kako su priglupi i lijeni svi oni koji su na državnoj cici?



Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: (ZET - HŽ ) /VG
« Odgovori #108 : Prosinac 27, 2012, 03:05:36 poslijepodne »
Jel' nam to poručuješ kako su priglupi i lijeni svi oni koji su na državnoj cici?

Hahahahaha!  :D

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: (ZET - HŽ ) /VG
« Odgovori #109 : Prosinac 27, 2012, 03:36:48 poslijepodne »
Jel' nam to poručuješ kako su priglupi i lijeni svi oni koji su na državnoj cici?

Ne, ja poručujem kako su priglupi i lijeni oni koji misle kako je na državnoj cici jedino dobro i najbolje.

I to sam nedvojbeno i rekao, kako si ti uspio (i jope) zaključiti to što jesi, više mi nije enigma...  ::) Iako je takvu plitkost i prozirnost tvojih uvredljivih intencija moguće prodati samo tvojoj ekipi... evo, jednom iz nje je to odmah smiješno... on se šlepa uz tebe protiv mene jer sam nema kapacitet čak ni smisliti tak nekaj plitko i prozirno... on je pravi intelekt u potpunosti dostojan svojeg nicka. To je valjda jedino kaj je dobro napravio - odabrao si je nick koji mu odgovara 1001%...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Jaguar

  • Gost
Odg: (ZET - HŽ ) /VG
« Odgovori #110 : Prosinac 27, 2012, 04:09:00 poslijepodne »


Ne, ja poručujem kako su priglupi i lijeni oni koji misle kako je na državnoj cici jedino dobro i najbolje.


A oni koji misle oni su se uglavnom ili već prikačili ili učinili sve kako bi se prikačili na državnu cicu.
Eto upravo misleći kako je na državnoj cici dobro i najbolje.
Jer ako ne  bilo tako, ne razumijem zašto je onda tolika gužva u šesnaestercu, tko će prije na cicu?

Usput rečeno ne razumijem zašto sam uvredljiv? Volio bi da mi objasniš.
Diskutiramo i ničim te ne vrijeđam, rasprava je o željeznici a stigli smo do državne cice, preko Kineza i njihovog najnovijeg vlaka, iako ne razumijem i zašto bi trebali imati strah od Kineza, kaj su oni gori od Todorića?
Ne vjerujem, ima puno boljih stranih poslodavaca od domaćih.

Apropo Todorića vidiš kako reklamira rad trgovina na Silvestrovo, najranije zatvaranje u 17 sati, što znači kako će neki Marketi raditi još puno duže iako i njegovi djelatnici se trebaju pripremiti za doček Nove 2013.
I Kinezi bi imali više razumijevanja za djelatnike.

Ili ti misliš kako će netko doći u RH investirati, raditi po modelu državne cice, dizati kredite za isplatu plaća kao što to država čini kako bi sve one na državnoj cici isplatila?

Osim toga Kinez i ako dođe, mora poštivati zakone RH, ne bi se jako bojao Kineza, naspram domaćih velikih r'vatina, koji su nas i doveli već ovdje gdje jesmo.

Stoga Kinez ili  ne Kinez, s kapitalom koji nam je nužan za investicije i radna mjesta, jer mi nemamo i bijeda smo. Samo me nemoj pitati još zašto nemamo i zašto smo bijeda? Znaš ti odgovor na to pitanje, vrlo dobro.

« Zadnja izmjena: Prosinac 27, 2012, 04:18:01 poslijepodne Jaguar »

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: (ZET - HŽ ) /VG
« Odgovori #111 : Prosinac 28, 2012, 08:01:56 poslijepodne »
A oni koji misle oni su se uglavnom ili već prikačili ili učinili sve kako bi se prikačili na državnu cicu. Eto upravo misleći kako je na državnoj cici dobro i najbolje.
Jer ako ne  bilo tako, ne razumijem zašto je onda tolika gužva u šesnaestercu, tko će prije na cicu?

Znači, ti si taj glupan koji misli da je na državnoj cici najbolje?? Pa naravno, takav mentalitet te i doveo ovamo.

Želiš li reći da su si ljudi sami otvarali radna mjesta??

Ili da su svi zaposleni došli raditi u neko od ministarstava isključivo jer je to "državna firma"??

Nešto gluplje i zlonamjernije nisam čuo.

Ne vjerujem, ima puno boljih stranih poslodavaca od domaćih.

Ima, ali ti su jako rijetki. I ne bave se željeznicom.

I Kinezi bi imali više razumijevanja za djelatnike.

Ti to znaš?? pa nemaju za svoje, kako bi imali za tuđe?

Ili ti misliš kako će netko doći u RH investirati, raditi po modelu državne cice,

A tko je rekao da bi netko uopće morap investirati po modelu "državne cice"??

Kada treba lupetati idiotarije najniže i najglupje vrste, ti si u jednoj izuzetnoj kondiciji.

Osim toga Kinez i ako dođe, mora poštivati zakone RH

To je stvarno dokaz kako nemaš pojma i lupetaš napamet, bez poznavanja ičega... čiste bedastoće i isprazne politikanstke floskule. Ili želiš dokaze? Hoćemo banke? RTL? Operatere? Da idem dalje?

Stoga Kinez ili  ne Kinez, s kapitalom koji nam je nužan za investicije i radna mjesta, jer mi nemamo i bijeda smo. Samo me nemoj pitati još zašto nemamo i zašto smo bijeda? Znaš ti odgovor na to pitanje, vrlo dobro.

Znam, samo ti se odgovor ne bi svidio.

Zbog takvih kakav si ti.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Jaguar

  • Gost
Odg: (ZET - HŽ ) /VG
« Odgovori #112 : Prosinac 28, 2012, 11:17:23 poslijepodne »
Hvala na svim uvredama, jer kad dolaze od tebe, to naprosto znači veliki kompliment.

Nekoliko odgovora iako ih ne zavrijeđuješ:

da sam mislio odavno bi bio na državnoj cici kao mnogi, pa i ti.
da otvarali su si radna mjesta, dokaz ti je i Velika Gorica, kako se izmišljaju radna mjesta
da došli su najvećim dijelom jer im je to sigurna cica i gdje se ne moraju baš pretrgnuti od posla, lezi lebe....kad će koji blagdan, red je spojiti jedan lijep godišnji.
ako nemaju za svoje u Kini, ovdje bi morali imati onoliko koliko im država zakonom definira
sve tvrtke koje nabrajaš su uskladile poslovanje prema zakonima koje je propisala država, nisu one krive nego država koja nije dobro propisala zakone.
ne nego upravo suprotno, zbog takvih kao što si ti i kaj sad?

Ali sve to bu rešili Ruža i Lesar. ;D



Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: (ZET - HŽ ) /VG
« Odgovori #113 : Prosinac 29, 2012, 02:42:59 poslijepodne »
da sam mislio odavno bi bio na državnoj cici kao mnogi, pa i ti.

Pa koliko tvojih sunarodnjaka ima u državnoj cici, u to ne sumnjam. Samo zivneš jarana svog i to je to.

da otvarali su si radna mjesta, dokaz ti je i Velika Gorica, kako se izmišljaju radna mjesta

Velika Gorica nije državna cica. No to i ne čudi kako ništa ne razumiješ.

da došli su najvećim dijelom jer im je to sigurna cica i gdje se ne moraju baš pretrgnuti od posla, lezi lebe....kad će koji blagdan, red je spojiti jedan lijep godišnji.

OČito nisi shvatio što sam pitao... oni su se javili na natječaj kojeg nisu sami propisali. A tamo ima puno stručnijih ljudi nego što ćeš ti ikada biti.

ako nemaju za svoje u Kini, ovdje bi morali imati onoliko koliko im država zakonom definira

Ti si iz Hlebina?? Ma nisi, Hlebine su u Hrvatskoj... znači, i druge zemlje imaju svoja područja naivaca?

sve tvrtke koje nabrajaš su uskladile poslovanje prema zakonima koje je propisala država, nisu one krive nego država koja nije dobro propisala zakone.

NIje točno. Probaj ponovo. Sjeti se samo OIBa i sličnih zakona - koje mnoge te tvrtke ni danas ne poštuju, u banci i danas traže JMBG... iako ga zakonski ne smiju tražiti.

ne nego upravo suprotno, zbog takvih kao što si ti i kaj sad?

Nebih rekao, ja sam na svojoj rodnoj ghrudi, nisam dolazio u drugu zemlju jer nemam muda sam stvarati i boriti se, najlakše je doći na tuđe gotovo, na gotovu infrastrukturu, i onda raširiti pipke i serendati o vlastitoj sposobnosti.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Jaguar

  • Gost
Odg: (ZET - HŽ ) /VG
« Odgovori #114 : Prosinac 29, 2012, 03:57:13 poslijepodne »
u neka vremena u Zagrebu i okolini je bilo jako puno bosanaca na privremenom radu.
Tko zna koji su čiji korijeni? Jel' trebam podsjetiti te na onaj vic o slovencu i bosancu kako je koji nastao? ;)

Velika Gorica je lokalna uprava i cica identično kao i javna uprava, odnosno državna cica, gdje je netko pisao natječaj za nekoga a ZNA SE i koga.

Ovo je i moja rodna gruda, tek toliko kao ispravak netočnog navoda.

Predpostavka je majka svih za*eba. To su tvoje riječi.

O pa mojih sunarodnjaka, tu si u pravu, ima jako puno na državnoj cici, naravno nema Kineza.

Ja nemam potrebu zvati jajana, ako govoriš iz svoje perspektive, to je drugi par cipela.

O stručnosti, ti možeš govoriti o nekome koga ne poznaješ, hm dovoljno govori samo za sebe najviše o tebi, svaki komentar je suvišan.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: (ZET - HŽ ) /VG
« Odgovori #115 : Prosinac 29, 2012, 04:44:50 poslijepodne »
Predpostavka je majka svih za*eba. To su tvoje riječi.
1) E nisu njegve.
2) Piše se "pretpostavka".

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: (ZET - HŽ ) /VG
« Odgovori #116 : Prosinac 29, 2012, 04:54:25 poslijepodne »
u neka vremena u Zagrebu i okolini je bilo jako puno bosanaca na privremenom radu.

Piše se velikim slovom. A gdje su sada ti "na privremenom radu"?? Vratili se - ili postali veliki Hrvati i ostali, kao i ti?

Nemaš pojma - jer lokalna uprava i samouprava NIJE ISTO što i državna uprava, jer se i ne financiraju iz istog proračuna (državni porezima, lokalni prirezima i naknadama sa svojeg teritorija), o zapošljavanju na državnoj cici ne odlučuje lokalna uprava i samouprava (jer ih ona niti ne plaća!), tako da si i tu pokazao svu raskoš svojeg neznanja.

Glede stručnosti, vidim ono kako i o čemu debatiraš. O tvojim inženjerskim sposobnostima neću, jer ovdje se time i ne bavimo.

A konstanta u tvojoj kratkovidnosti je i činjenica da ti i dalje ne možeš sagledati stvari objektivno, ti ne znaš nego buljiti kroz stranačke naočale i samo kroz traženje tuđe krivice i vlastite ultimativne nevinosti prtodavati pamet. Dok je ZNA SE donosio zakone, nije se crvena ekipa bunila, a nije im padalo na pamet niti mijenjati iste kada su mogli. Toliko o tome tko je kakav - a oboje su ista govna. Jer da nisu, mijenjali bi - no da im ne paše... baš i nije. Iako ih nitko ne spriječava da naprave i nešto kvalitetno i u korist države i naroda, a ne samo svojeg džepa i stranačke kase.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Jaguar

  • Gost
Odg: (ZET - HŽ ) /VG
« Odgovori #117 : Prosinac 29, 2012, 05:18:43 poslijepodne »
Kao i obično ti izvrćeš stvari, nema potrebe učiti me kako se koja razina financira, to nije ni važno u ovom trenu, važno je ono što je zajednički nazivnik - cica, o čemu smo i diskutirali.

No ukoliko je tebi stalo dokazati se kao pametnim, samo uživaj, ne ometam te.

Ja nikada nisam bio veliki Hrvat kao ti za usporedbu, niti osjećam potrebu busati se u prsa.
Dovoljno je što nosim u srcu, a i to je moje diskreciono pravo, što ne moram i nemam obvezu tebi elaborirati.

Ostao? Hm, ponovno zaključuješ napamet, zaslijepljen željom za svađom i vrijeđanjem, u meni nećeš nikada uspjeti izazvati taj poriv, koji nosiš u sebi.

Ali svejedno ću ti napomenuti jednu činjenicu, što je i ovaj zadnji popis stanovništva potvrdio, kada si već toliko ogorčen na Hrvate iz BiH, da nije njih i njihovog dolaska u RH, koliko bi bio manji broj stanovnika u RH?

Ili bi ti više volio kada bi RH naseljavali Rumunji i Kinezi? Hm, toliko o tvom promišljanju.

O tome tko je za to imao najveće zasluge neću ovom prigodom, otići ćemo skroz s teme.

Sa zadnjim dijelom se mogu djelomično i složiti s tobom, nažalost.

« Zadnja izmjena: Prosinac 29, 2012, 05:24:50 poslijepodne Jaguar »

Jaguar

  • Gost
Odg: (ZET - HŽ ) /VG
« Odgovori #118 : Prosinac 29, 2012, 05:23:09 poslijepodne »
Predpostavka je majka svih za*eba. To su tvoje riječi.
1) E nisu njegve.
2) Piše se "pretpostavka".

Hvala za ispravak, ispričavam se omaklo. ;)
Učinilo mi se kao njegove, ponavljao je to često a čije su onda tvoje možda?
Sory ako sam pogriješio u autorskom pravu.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: (ZET - HŽ ) /VG
« Odgovori #119 : Siječanj 11, 2013, 11:38:47 poslijepodne »
Predavanje na temu integriranog transporta u Kumrovcu
04.09.2012.
 Kumrovečka udruga mladih dana 06. rujna 2012. godine u 18.00 sati organizira predavanje na temu integriranog prijevoza putnika. Predavanje će održati profesor s Fakulteta prometnih znanosti Sveučilišta u Zagrebu doc. dr. sc. Borna Abramović, dipl. ing.
 Danas je jako veliki problem mobilnost pučanstva iz ruralnog područja zbog vrlo loše prometne povezanosti, a samim time dolazi i do depopulacije ruralnog stanovništva te bi se taj trend trebao smanjiti uvođenjem integriranog prijevoza putnika. Cilj ovog predavanja je upoznati stanovništvo s prednostima integriranog prijevoza te inovativnim načinima transporta.
http://www.dubravica.hr/
wwwg tablice