Autor Tema: HNS - najbolja stranka za Turopolje u Turopolju  (Posjeta: 194158 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

plemenitashica

  • Gost
HNS - najbolja stranka za Turopolje u Turopolju
« : Rujan 13, 2009, 01:57:49 poslijepodne »
Nastavak razmišljanja na komentare u temi "Treći blok - liberalna konfederacija":
http://www.forumgorica.com/politika/mesic-na-izbore-protiv-hdz-a-i-sdp-a-kao-voda-treceg-bloka/msg1519/?topicseen#msg1519

........HNS ima ljude koji ga čine i to vrlo dobre ljude koji znaju promišljati svojom glavom i nisu ničiji poltroni ili vojnici,topovsko meso,nego veliki broj ljudi koji dobro promišljaju,koji su kreatvci i koji žele zajednici u kojoj žive pa tako i sebi,kao i našoj djeci dobro.
I upravo dobar primjer za to je Velikogorički HNS koji ide tim smjerom i razlikuje se ponešto i od HNS-a na Državnoj razini.

I perojosi je fest u pravu kad piše o VG HNS jer ti ljudi zaista misle i djeluju za svoje sugrađane, iako nisam nikad s njima razgovarala o njihovu mišljenju što bi eventualno činili u državnoj politici. Imaju kadar, imaju volju, imaju programe, čak najbolje za VG, nisu inertni, a najbolje od svega imaju čovjeka  koji ih vodi, kojem vjeruju i koji njima vjeruje. Razmišljaju svojom glavom.

Organiziraju druženja sa građanima naglašavam građanima a ne samo članovima svoje stranke u prigodama  kao što su jagode, pisanice, cvijeće, medicinske sestre, mladi, kondomi, muzika VG bandova i ostala kulturna događanja (to sam se sjetila, ali ima još).
Vrlo poštuju poštuju žene što meni kao ženi imponira jer nas se ne gura u kuhinju nego se itekako uvažava mišljenje. Njima žene nisu orhideje koje uljepšavaju stranku samo da su na popisu da bi postotak bio zadovoljavajući.

Niti jedna stranka se ne priklanja i osluškuje sugrađane Turopolja kao HNS.
Zato i jesam za njih, s njima ali govorim samo na nivou grada i Turopolja.
Tu ih jako pratim, pa i često sudjelujem u događanjima koja organiziraju.
Prisutni su u Turopolju, razgovaraju s ljudima, uvažavaju riječ i probleme i nastoje pronaći rješenje, i kak veli perojosi
.........pitanje je trenutka kada će HNS imati snage da dobije dovoljnu podršku na izborima te da svoje programe i provede a ne da ih drugi prepisuju i uče na pamet.

(nadam se što prije).

Edit: početni link

« Zadnja izmjena: Rujan 30, 2010, 12:04:31 poslijepodne Sledgehammer »

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: HNS - najbolja stranaka za Turopolje u Turopolju
« Odgovori #1 : Rujan 13, 2009, 02:44:26 poslijepodne »
Ja ću teško hvaliti stranke, ali ljude definitivno hoću!
GBR je jedan od onih ljudi koji nisu postali nedodirljivi Bogovi svojim odlaskom u Sabor, normalno komunicara s građanima, i općenito ima jedan moderni i kod nas još uvijek rijetko viđen odnos prema politici. To je za svaku pohvalu, i zato je na ovim lokalnim izborima polučio dobar rezltat. On osobno, ne HNS.
Je li za tog i takvog Gorana zaslužan HNS? Ne bih rekla. Zbog takvih ljudi je HNS stranka s potencijalom, a ne obrnuto.
Jer Gorana bi sigurna sam rado imali i u SDP-u i u HDZ-u.
Prema tome nije HNS stvorio kvalitetnoga političara, nego je on doprinjeo prolaznosti HNS na lokalnim izborima.
Čemu zasigurno na lokalnoj razini nije doprinjeo Zdravko Lučić.
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

plemenitashica

  • Gost
Odg: HNS - najbolja stranaka za Turopolje u Turopolju
« Odgovori #2 : Rujan 13, 2009, 03:26:51 poslijepodne »
Ja ću teško hvaliti stranke, ali ljude definitivno hoću!

Pa i ja pohvaljujem ljude, ali i nacrte i programe na lokalnoj zavičajnoj razini što pripada stranci u VG.


Jer Gorana bi sigurna sam rado imali i u SDP-u i u HDZ-u.

SDP - nikako dok su tamo g. Picula i naročito VFK.
Ako bi se pitalo članove goričkog SDP, tu se mogu složiti s vama.

HDZ - nikako, nikako.... on je njima i u HNS i sam i bilo gdje drugdje velika prepreka koju nikako ne mogu preskočiti, ali niti zaobići.
Usuđujem se reći strah i trepet. Kako u lokalnom GV, tako i Sabornici.
Što ga više napadaju i omalovažavaju:
1 . Šimunović i početna konstituirajuća sjednica GV
(http://veno-vevo.iz.vg/otvoreno-pismo/2009/08/06/vele-asni): lik cijelo vrijeme priča o GBR i nekakvim navodnim aferama zbog kojih su neki već sudski kažnjeni) to ga se više boje.
2 . Ili ona priča o Jarnjaku, Bebiću i onoj Šolički. (komentar je bio na uklonjenom forumu, pa ga opet postavljam u nastavku ovog posta kao zaseban post, a postavit ću ga i na blog: bio je razlog zašto sam nakon gotovo 3 mj šutnje poslala post:
Morat ću se raspitati kaj to Beus konzumira jer mene su razljutili toliko da sam se danas odlučila javiti na forum nakon gotovo 3 mj
).

Pa HDZ ne treba osobu koja misli. HDZ treba poslušnike koji su u svakom momentu 0-24 (hihihih) na raspolaganju da provode nečije tuđe zamisli. Kako na lokalnom nivuo, tako i na državnom.
Njima trebaju gliste, koje pužu i gdje ih šutneš tu nastave puzati.


Prema tome nije HNS stvorio kvalitetnoga političara, nego je on doprinjeo prolaznosti HNS na lokalnim izborima.
Točno, ali on je dio HNS, ali isti taj HNS omogućava svojim članovima da nisu poslušnici niti lijenguze koje sjede u Saboru onda kad treba diči ruku ZNA SE za koga.

HNS svojim svim članovima omogućuje (da ne velim dozvoljava) da dođu u doticaj s ljudima, da se exponiraju iz vlastitog slova i vlastitim stavom.

A to nije zasluga GBR, niti je zasluga bilo kojeg člana HNS nego načelo stranke.

...i zato je na ovim lokalnim izborima polučio dobar rezltat. On osobno, ne HNS.
On osobno, ne HNS.

Ne poznajem niti trećinu članova GV, na gradskom portalu na stanicama GV ( http://www.gorica.hr/gradsko-vijece/ ) ne piše tko je dio koje stranke, pa ne mogu napisati točan broj vijećnika, a niti se više ne sjećam koliko ih je bilo u prošlom sazivu. Međutim ako se dobro sjećam imaju više članova nego do u prošlom sazivu.

Ako je ovo moje sjećanje točno, onda vaša tvrdnja nije točna.
Molim ispravak članova HNS ili onih koji to bolje znaju.


A poznavajući GBR njemu nije jedino važno da on "prođe" i to pokazuje tolerantnošću i strpljivošću i prema drugim strankama, naročito SDP koji ga se odrekao kad je bilo najvažnije i priglio plavojku koja bi sad bila predsjednica države, jer valjda to još nije probala.
Mnogi iz SDP nisu s GBR  (koji je tada bio vrlo štovani dogradonačelnik) bili čak niti na "dobar dan" jer su se bojali svojih u predsjedništvu, da ih ne bi slučajno netko vidio da skupa piju kavu, a do tada su se sve u 16 družili.
Meni je to neoprostivo.
U HNS toga nema. Druži se s kim ti drago, pij kavu s kim imaš temu za razgovor.

Članovi HNS se druže sa svim ljudima dobre volje i onima koji imaju SVOJ stav.
A da je to protivno stranci, onda bi sigurno ne bili članovi te stranke.
Vrlo poztivno je ocjenjivati ljude, ja čak priželjkujem da i pojedinačno biramo ljude u saborske klupe, a ne da je nositelj jedan, a stvarno izabrani neki redni broj na stanačkoj listi.

Najvažnije u cijelom mojem pisanju je da se moje viđenje odnosi na HNS u Velikoj Gorici i ograncima u Turopolju.


Edit: dodatak linka
« Zadnja izmjena: Rujan 13, 2009, 03:52:45 poslijepodne plemenitašica »

plemenitashica

  • Gost
Odg: HNS - najbolja stranaka za Turopolje u Turopolju
« Odgovori #3 : Rujan 13, 2009, 03:50:06 poslijepodne »
Jedan od postova na prošlom forumu (nastavak na posljednji odgovor):

Ma konačno mi je danas postalo jasno:

Goran Beus  Richembergh je na opojnim drogama. To je bilo vidljivo danas u Saboru.

Čovjek dolazi za govornicu, recitira stihove iz epa Smrt Smail-age Čengića:
„Bijesan aga, neman ružna,
„Harač, rajo, harač!“ riče,
„Harač, harač, il još gore biče!““ ,
 
a Jarnjak, poznati policajac iz Bednje, naravno nikad čuo za  Ivana Mažuranića i njegov ep
viče Beusu sa svojeg mjesta u prvim redovima da neka ne viče.
Beus mu prisebno iz govornice prekidajući svoj govor odgovara da ne viče nego recitira. Zamislite ljudi, našao je vremena i recitirati neke od stihova nekakvog tamo Mažuranićevog epa umjesto da komentira prijedlog  uvođenja  novog nazovi socijalnog poreza za spas svoje i moje države. Pa dobro gospodine zastupniče, jeste li vi tamo u svojstvu pjesnika  ili borca protiv vjetrenjača?

Malo kasnije zastupnicu HDZ-a Božicu Šolić zastupnik HNS-a Goran Beus Richembergh očito toliko iznervirao da se spustila ispod svake razine i rekla mu 'što se smiješ majmune?!'.
„Da se Vlada na novi porez odlučila jer ne želi rezati državne troškove za koje je sama odgovorna smatra i Goran Beus Richembergh (HNS), prozivajući Vladu da je od plaćanja poreza izuzela 'one koji imaju jako mnogo, a ne zna se kako su to zaradili'. 'Smišljeno se pogoduje klijentelističkom stroju HDZ-a i HSS-a', rekao je.
'Ima tih kamiona jako mnogo i kada bi se izbrojalo gdje je sve iscurio državni novac bila bi to kolona kamiona sve do Kine', kazao je Richembergh. Zastupnicima je poručio da sve dok ne postanu svjesni da njihove plaće dolaze od istih radnika i umirovljenika, kojima se sada uzima, neće ni shvatiti njihove probleme.“ (Hina)

Ovim riječima je  Richembergh izazvao ovakvu reakciju Božice Šolić.

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/30301/solic-Richembergha-nazvala-majmunom.html

Gđa Šolić je po zanimanju stručni referent, najvjerojatnije se stručnost dokazuje dobacivanjima poganih riječi u sabornici. A joj, pa kaj se i to uči u ekonomskoj školi koju je dotična završila, ili je možda to naučila u stranci pa ako se tamo tako razgovara, onda se može i svugdje naokolo, naročito u sabornici koja je preslika primitivizma MI glista.
Nakon toga je Richembergh zapitao predsjednika Sabora Luku Bebiću smije li mu se zastupnica obraćati sa 'majmune'.
A vrli nam polupismenjak predsjednik Sabora onaj nije onaj čuo da je ova primitivka koristila ove riječi upućene jednom zastupniku jer da je slučajno čuo odmah bi je kaznio.


E pa Bebiću prije nego li kreneš na posao operi uši ili traži snimku pa ćeš moći čuti i suditi. Ali da je primitivka netko iz redova onih drugih  zastupnika koji nisu ZNA SE, sigurno bi Bebić čuo kaj to netko tamo dobacuje. Ali Jarnjaka i Šoličku nije čuo. Pa ZNA SE, kak bi njih uopće slušao, bio je skoncentriran na epske stihove jer ih u školi nije slušao, doma ih nije čitao, pa je htio nešto novo naučiti.



No, Šolićeva tvrdi suprotno.
- Nisam mu to rekla. ……
Ne bih mu rekla da je majmun. Štoviše, spremna sam sa saborske govornice pet puta javno ponoviti da smatram da nije majmun - rekla nam je Božica Šolić.

http://www.vecernji.hr/vijesti/bues-soliceva-me-je-nazvala-majmunom-solic-nije-istina-clanak-5888
Na sve to Beus civilizirano i gospodski pametno reagira, zasigurno jer je na nekom od opijata.
Jer gdje bi čovjek koji nije na drogama mogao biti pribran i nadasve civiliziran pored ovakve gamadi koju su izabrali za zastupnike njih ZNA SE.
Jedan od stihova čuje viku, drugi je gluh i nije oprao uši, treći je primitivac koji kolegu po fotelji naziva majmunom, ovaj gluhi opet ne čuje, onda netko treći pokušava objasniti englesku verziju njenog majmuna, onda ona tvrdi da to nije rekla a svi mi koji smo gledali smo valjda isto majmuni i tako u nedogled.

S obzirom da sam to i čula i vidjela, očekujem od zastupnice primitivke Šolić da pet puta javno sa saborske govornice ponovi da smatra da zastupnik Beus nije majmun.

A možda ona niti to nije rekla. Jer to nisam čula, nego samo pročitala

Offline Rožica-ljutibijes

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 235
  • Karma: +2/-0
Odg: HNS - najbolja stranaka za Turopolje u Turopolju
« Odgovori #4 : Rujan 13, 2009, 04:37:54 poslijepodne »

E pa Bebiću prije nego li kreneš na posao operi uši ili traži snimku pa ćeš moći čuti i suditi. Ali da je primitivka netko iz redova onih drugih  zastupnika koji nisu ZNA SE, sigurno bi Bebić čuo kaj to netko tamo dobacuje. Ali Jarnjaka i Šoličku nije čuo. Pa ZNA SE, kak bi njih uopće slušao, bio je skoncentriran na epske stihove jer ih u školi nije slušao, doma ih nije čitao, pa je htio nešto novo naučiti.


hihihihihihihihihihi, baš me nasmijaste Plemenitašica, kako ste to točno napisali.

A sve ostalo iz vašeg posta potpisujem.

I da, još zahvaljujem Bogu, da je taj i takav Goran baš tu u Gorici i Turopolju, među nama, s nama, za nas, uz nas, naš.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: HNS - najbolja stranaka za Turopolje u Turopolju
« Odgovori #5 : Rujan 13, 2009, 07:49:13 poslijepodne »
Dobro navijanje za HNS!

Nemojte drugima zamjeriti kad navijaju za svoje stranke!
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

plemenitashica

  • Gost
Odg: HNS - najbolja stranaka za Turopolje u Turopolju
« Odgovori #6 : Rujan 13, 2009, 08:16:46 poslijepodne »
Dobro navijanje za HNS!

HNS nije MOJA stranka, kao niti jedna druga.

Nemojte drugima zamjeriti kad navijaju za svoje stranke!

Kako nisam član niti jedne SVOJE stranke, ispravno bi bilo da ste napisali:
Nemojte drugima zamjeriti kad navijaju za njihove stranke ili njima bliske.
Ovako direkto mene svrstavate u HNS, a to nije točno.

Osim toga, glede drugih i njihovih stranaka - što se čeka?  
Nemaju dozvolu ili ih nema ovdje.
Ja tome nisam niti zaslužna niti kriva.  :)

Jedva čekam pročitati pa i komentirati. Na žalost nisam bliska sa SDP, ne idem na njihova događanja, ne znam da li uopće imaju ikakva druženja sa građanima, kao niti za ostale stranke to ne znam.
Zašto ne napišu i pozovu pa da ih se upozna i izvan predizborne kampanje.

Usput - Lesar nema stranku, a njegov rad pratim.
Pratim i Kajina i Pupovca, ali oni nisu dio Turopolja, pa o njima nisam pisala.

Dodatak: molim da navijanja za njihovu stranku ne budu dio ovog podnaslova.

Edit: dodatak
« Zadnja izmjena: Rujan 13, 2009, 08:20:16 poslijepodne plemenitašica »

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: HNS - najbolja stranaka za Turopolje u Turopolju
« Odgovori #7 : Rujan 13, 2009, 08:49:00 poslijepodne »
Citat:
Kako nisam član niti jedne SVOJE stranke, ispravno bi bilo da ste napisali:
Nemojte drugima zamjeriti kad navijaju za njihove stranke ili njima bliske.
Ovako direkto mene svrstavate u HNS, a to nije točno.

Ponavljam,nemojte ni vi ni bilo tko drugi zamjerati drugima kad navijaju za svoju stranku,bez obzira kako vi to shvatili.

Meni se niste nikad do sada bilo usmeno ili pismeno izjasnili dali navijate ili ne navijate,odnosno podržavate ili ne bilo koju stranku.
Na kraju to me i ne zanima i nije ni važno i to je pravo svake osobe da to zarži za sebe ako želi.

Vas ipak ne svrstavam nigdje , ( mislim u neku stranku) a da sam to mislio tada bih to i napisao!
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

plemenitashica

  • Gost
Odg: HNS - najbolja stranaka za Turopolje u Turopolju
« Odgovori #8 : Rujan 13, 2009, 09:19:48 poslijepodne »

Meni se niste nikad do sada bilo usmeno ili pismeno izjasnili dali navijate ili ne navijate,odnosno podržavate ili ne bilo koju stranku.

Možda niste uspjeli iščitati, ali mnogo puta sam to napisala, a uguravali su me baš u sve stranke, zamislite čak i u HDZ.  :o
Jedimo mislim da nisam "bila član" umirovljenika.  :D

Trenutno pišem u drugoj temi o degradaciji Jadrnake Kosor kao političarke i žene, pa to ne znači da navijam za svoju/njenu stranku.
Pišem o činjenicama i istini kako ja vidim, bez obzira od koga dolazi, i žao mi je što to niste do sada uvidjeli.

Otvorila sam temu o turopoljskom HNS zato jer njihov rad prilično poznajem i cijenim, ali sam isto tako navela da rad i druženja s građanima u režiji ostalih stranka nemam kao građanin priliku upoznati.
Zašto - sami su krivi. Glasni su samo pred izbore.
Da znam imalo, možda bi i njih hvalila.
Ovako mogu pisati samo o nekim ljudima u nekoj stranci, načelno o glavnima i to ako pročitam u novinama ili internetu. Naravno, opet pišem kako ja vidim napisani tekst, a ne kako (možda) zapravo jest.

Ponavljam, u ovoj temi ne želim pisati o drugim strankama i molim da se i ostali toga drže, jer sam ipak ja otvorila temu i želim da se piše: kudi ili hvali samo turopoljski HNS.

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: HNS - najbolja stranaka za Turopolje u Turopolju
« Odgovori #9 : Rujan 13, 2009, 10:33:22 poslijepodne »
Postavila si toliko pravila u ovaj topic, da ja tu više nemam kaj napisati  :P
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

plemenitashica

  • Gost
Odg: HNS - najbolja stranaka za Turopolje u Turopolju
« Odgovori #10 : Rujan 13, 2009, 10:46:06 poslijepodne »
Postavila si toliko pravila u ovaj topic, da ja tu više nemam kaj napisati  :P

Ne razumijem tekst, razumijem samo smajlić.
Jedinu zamolbu sam napisala da se ne piše ili kak veli mlačanin ne navija za druge stranke.
Simpatizeri ili članovi ostalih stranaka neka otvore nove podnaslove u lokalnoj politici.

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: HNS - najbolja stranaka za Turopolje u Turopolju
« Odgovori #11 : Rujan 13, 2009, 10:49:55 poslijepodne »
Da, to i ovo:


Ponavljam, u ovoj temi ne želim pisati o drugim strankama i molim da se i ostali toga drže, jer sam ipak ja otvorila temu i želim da se piše: kudi ili hvali samo turopoljski HNS.


A onda mi ostaje premalo prostora za bilo kaj, ako ne uspoređujem nego samo kudim ili hvalim samo lokalni HNS.
Valjda budu drugi imali kaj dodati. Ja nemam.
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline domovinesin

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 163
  • Karma: +0/-2
  • Spol: Muški
    • hsp velika gorica
Odg: HNS - najbolja stranaka za Turopolje u Turopolju
« Odgovori #12 : Rujan 14, 2009, 09:35:33 prijepodne »
dobro, a kad bu fišijada?
Tu ne cede malis sed contra audentior ito

Offline Alen

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 344
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
    • VG Dnevnik
Odg: HNS - najbolja stranaka za Turopolje u Turopolju
« Odgovori #13 : Rujan 14, 2009, 05:45:54 poslijepodne »
dobro, a kad bu fišijada?

da, fakat, kad bude fišijada?
The will to greatness clouds the mind
Consumes the senses, veils the signs
We each are meant to recognize.
(VNV Nation)

http://twitter.com/alenf
http://twitter.com/vgdnevnik

shaka zulu

  • Gost
Odg: HNS - najbolja stranaka za Turopolje u Turopolju
« Odgovori #14 : Rujan 14, 2009, 07:25:33 poslijepodne »
Am su pred tjeden-dva bile nekakove ribe,dejte nekaj v stilu "Nema tice do prasice" a za "maloga od roštilja" preporučam ovoga kaj je pekel na Polane. :D