Autor Tema: Grb Velike Gorice  (Posjeta: 19785 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Grb Velike Gorice
« Odgovori #15 : Ožujak 14, 2012, 01:08:55 poslijepodne »
Sad se pravi javil i nazival me nepismenim ... Ovo kaj je kunta prenio nije stari grb grada Gorice već stilizirani grb POT-a.

p.s. O tvom kulturnom izražavanju ne treba trošiti vremena, očito tako i doma za stolom razgovaraš s familijom.   Dobar ti tek.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Grb Velike Gorice
« Odgovori #16 : Ožujak 14, 2012, 09:21:57 poslijepodne »
Ajde,dej taj grb,mak na konac,da ga vidimo.

A zašto Velika Gorica nema ni jedne razglednice danas?
Čiji je posel v normalnem svetu delati postkarte? Grada,TZ,štamparije..?
« Zadnja izmjena: Ožujak 14, 2012, 09:27:56 poslijepodne kuntakinte »
wwwg tablice

Master

  • Gost
Odg: Grb Velike Gorice
« Odgovori #17 : Ožujak 16, 2012, 12:40:39 prijepodne »
Kaj se sad izvlačiš ? Prigovoril si na račun grba, pomješao grb grada Gorica s grbom Turopolja i sad se vrijeđanjem misliš opravdati ?
cijelo vrijeme ti pricam da ga se nemoze naci,nisam nis pomjesal dobro znam koji je koji....stari je na razglednici isti POT s drugacijim rubom...okvirom.

Master

  • Gost
Odg: Grb Velike Gorice
« Odgovori #18 : Ožujak 16, 2012, 10:18:05 prijepodne »
Evo ko voli malo dublje analize pomješane s zavjerama i oznakama na grbovima.Našao se tu i "naš" grb.
http://www.4dportal.com/hr/istrazivacki-radovi/2582-problem-reakcija-rjesenje-na-hrvatski-nacin

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Grb Velike Gorice
« Odgovori #19 : Ožujak 16, 2012, 12:33:48 poslijepodne »
Kad si već spomenuo Martinovića i zavjere ... ne znam je su li to marsovci ili graditelji piramida u Visokom krivi što je na grbu grada Gorice bik ? Ili netko sasvim treći ?
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Grb Velike Gorice
« Odgovori #20 : Ožujak 27, 2012, 11:04:14 poslijepodne »
Citat:
Tema ili forum koji ste tražili, čini se, ne postoji ili ima ograničenje pristupa.
http://www.forumgorica.com/grad-velika-gorica/grb-velike-gorice/msg42323/#msg42323
Da nastavim onda vevo...


Mijo Kos Zorko
Velika Gorica u NOB


Emilij Laszovski
Povijest Plem. Općine Turopolja

Fala memu selskomu arhivaru kaj mi je pokazal kam treba porinuti nos.
wwwg tablice

Master

  • Gost
Odg: Grb Velike Gorice
« Odgovori #21 : Travanj 01, 2012, 01:17:16 prijepodne »
Kad si već spomenuo Martinovića i zavjere ... ne znam je su li to marsovci ili graditelji piramida u Visokom krivi što je na grbu grada Gorice bik ? Ili netko sasvim treći ?
IIz kojeg si ti kokosinjca izasel,koje mrtve piramide procitaj temu o grbovima ak oces ak ne odi kokodaci po dvoristu.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Grb Velike Gorice
« Odgovori #22 : Travanj 01, 2012, 07:31:30 prijepodne »
O vrijeđanju od strane moderatora sam napisao odgovor u sklopu druge teme u kojoj se također ponaša nedolično.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Master

  • Gost
Odg: Grb Velike Gorice
« Odgovori #23 : Travanj 01, 2012, 12:03:01 poslijepodne »
O vrijeđanju od strane moderatora sam napisao odgovor u sklopu druge teme u kojoj se također ponaša nedolično.
Iskreno ni neznam ko je MODERATOR ispod mojeg Nicka pise da se ucim pisati pa se pomiri s tim vec jednom. Ak te vrijedja onda si ocito i zasluzil.Kaj ces istina vrjedja......

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Grb Velike Gorice
« Odgovori #24 : Travanj 01, 2012, 02:44:57 poslijepodne »
Zanimljiva prijava, samo molim objašnjenje, na što se prijava odnosi.
sada sam pregledal sve od početka pa do zadnjeg posta. Forumaš master i kuntakinta su si dali truda i slikama i opisom probali objasniri sve u vezi s grbovima. nakon sitnih provokacije,koje je napisao koko-vg, master mu odgovara. I gle čuda, sad se master prijavlju?
Zašto
 I zašto ovo pišem javno?
Zato jer netko blokira svoj sandučić za poštu kada mu želim poslati poruku. Kako sam ovo htio napraviti ranije ,bilo je blokirano, sada odgovaram ovako,javno.
Dakle ne vidim razloga za bilo kakve snkcije.

Preporuka je da se malo svi smekšamo u svojim kriterijima koji su visoko podignuti gledajući sebe, a vrlo nisko prema drugima.

Djeca cvijeća su rekli, vodimo ljubav, a ne rat.
Ja poručujem,malo više tolerancije i samokritike ne škodi.
Prijavu inaće nakon ovog posta brišem.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Master

  • Gost
Odg: Grb Velike Gorice
« Odgovori #25 : Travanj 01, 2012, 06:46:20 poslijepodne »
Zanimljiva prijava, samo molim objašnjenje, na što se prijava odnosi.
sada sam pregledal sve od početka pa do zadnjeg posta. Forumaš master i kuntakinta su si dali truda i slikama i opisom probali objasniri sve u vezi s grbovima. nakon sitnih provokacije,koje je napisao koko-vg, master mu odgovara. I gle čuda, sad se master prijavlju?
Zašto
 I zašto ovo pišem javno?
Zato jer netko blokira svoj sandučić za poštu kada mu želim poslati poruku. Kako sam ovo htio napraviti ranije ,bilo je blokirano, sada odgovaram ovako,javno.
Dakle ne vidim razloga za bilo kakve snkcije.

Preporuka je da se malo svi smekšamo u svojim kriterijima koji su visoko podignuti gledajući sebe, a vrlo nisko prema drugima.

Djeca cvijeća su rekli, vodimo ljubav, a ne rat.
Ja poručujem,malo više tolerancije i samokritike ne škodi.
Prijavu inaće nakon ovog posta brišem.
ajd fala bogu da si je neko dal truda i procital sve postove.....pa ja kokicu-vg cijelo vrijeme objasnjavam da nemam grb gorice da sam stavio grb pota koji mu je najslicniji ,ali si covek neda reci.........
p.s. ucim se pisati :D
za sve eventualne gramaticke pogreske obratite so kokici-vg koji je zaduzen za sitnicarenje!

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Grb Velike Gorice
« Odgovori #26 : Travanj 01, 2012, 08:55:20 poslijepodne »
Zanimljiva prijava, samo molim objašnjenje, na što se prijava odnosi.
sada sam pregledal sve od početka pa do zadnjeg posta. Forumaš master i kuntakinta su si dali truda i slikama i opisom probali objasniri sve u vezi s grbovima. nakon sitnih provokacije,koje je napisao koko-vg, master mu odgovara. I gle čuda, sad se master prijavlju?
Zašto
 I zašto ovo pišem javno?
Zato jer netko blokira svoj sandučić za poštu kada mu želim poslati poruku. Kako sam ovo htio napraviti ranije ,bilo je blokirano, sada odgovaram ovako,javno.
Dakle ne vidim razloga za bilo kakve snkcije.

Preporuka je da se malo svi smekšamo u svojim kriterijima koji su visoko podignuti gledajući sebe, a vrlo nisko prema drugima.

Djeca cvijeća su rekli, vodimo ljubav, a ne rat.
Ja poručujem,malo više tolerancije i samokritike ne škodi.
Prijavu inaće nakon ovog posta brišem.


Mlačanin, kad si već pročitao sve postove od početka do kaja kak veliš, onda si valjda pročitao i moj post (drugi po redu)

gdje piše:

Master ... zanimljiva primjedba, samo daj onima koji ne znaju, objasni koji je to stari grb ?

To smatraš provokacijom ?
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Grb Velike Gorice
« Odgovori #27 : Travanj 01, 2012, 09:02:57 poslijepodne »

[/quote]ajd fala bogu da si je neko dal truda i procital sve postove.....pa ja kokicu-vg cijelo vrijeme objasnjavam da nemam grb gorice da sam stavio grb
za sve eventualne gramaticke pogreske obratite so kokici-vg koji je zaduzen za sitnicarenje!
[/quote]

Master, molim te da forumaše oslovljavaš nikom kako je napisano!

Svako daljne namjerno krivo pisanje povlaći sankcije!

Hvala unaprijed.
Moderator.

Ps. Do sada je bila opcija da se post mogao izbrisati,sada je i to uređeno.
Nakon tri opomene slijedi ban, pravilo koje još vrijedi do opoziva.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Master

  • Gost
Odg: Grb Velike Gorice
« Odgovori #28 : Travanj 01, 2012, 09:41:38 poslijepodne »
ok samo molim doslijednost u opomenama!
« Zadnja izmjena: Travanj 01, 2012, 09:43:36 poslijepodne Master »

Jaguar

  • Gost
Odg: Grb Velike Gorice
« Odgovori #29 : Travanj 12, 2012, 09:16:45 poslijepodne »
Bas me zanima vaše mišljenje o grbu koji po je po meni  katastrofa.....čija je to ideja počevši od boje pa do ovog kuratog vraga (neki kažu bika).Jel vam bolji stari ili ovaj trenutni grb?


http://www.forumgorica.com/grad-velika-gorica/grb-grada-velike-gorice/msg21730/#msg21730

Prije svega neznam zašto je otvarana nova tema kada imamo već istu otvorenu. Možda modovi da objedine teme u jednu, neka odluče!

Što se tiče grba mogu se složiti kako je crna boja podloge "depresivna", nekada je koliko znam bio prijedlog da bude plava, zašto se odlučilo za crnu nije mi poznato.
No elementi grba su važni i simboliziraju Turopolje i Hrvatsku.

Ono što Vi zovete "kurati vrag" ili bik je Tur, govedo po kojem je Turopolje i dobilo ime, utoliko je još žalosnija Vaša tvrdnja o biku i negativnom odnosu prema grbu zbog Tura.

Zvijezde i mjesec su tradicionalni simbol Hrvatske.
Dakle sve je u najboljem redu što se tiče simbola, jedino se po meni može diskutirati o boji podloge, koja bi mogla biti plava a ona ima isto jedan jak simbol, koji odgovara i Turopolju a grb bi njom dobio i na živosti!
I na koncu time bi dobili:
Crven-bijelo-plavi, izvorno hrvatsko i u samoj zastavi RH.
« Zadnja izmjena: Travanj 12, 2012, 09:22:45 poslijepodne Jaguar »