Autor Tema: Grb Velike Gorice  (Posjeta: 18002 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Master

  • Gost
Grb Velike Gorice
« : Ožujak 12, 2012, 05:58:26 poslijepodne »
Bas me zanima vaše mišljenje o grbu koji po je po meni  katastrofa.....čija je to ideja počevši od boje pa do ovog kuratog vraga (neki kažu bika).Jel vam bolji stari ili ovaj trenutni grb?

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Grb Velike Gorice
« Odgovori #1 : Ožujak 12, 2012, 06:48:15 poslijepodne »
Master ... zanimljiva primjedba, samo daj onima koji ne znaju, objasni koji je to stari grb ?
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Jaguar

  • Gost
Odg: Grb Velike Gorice
« Odgovori #2 : Ožujak 12, 2012, 07:02:53 poslijepodne »
Master ... zanimljiva primjedba, samo daj onima koji ne znaju, objasni koji je to stari grb ?

Za one koji ne znaju bilo bi dobro Master postaviti i slike grbova, otvoriti temu bez slika je manjkavo, sory.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Grb Velike Gorice
« Odgovori #3 : Ožujak 12, 2012, 08:57:51 poslijepodne »
De češ sol na ranu...
Teško da ga buš našel,osim ak ga nimaš doma,varijacija je staroga turopolskoga grba. Kak i pokojni grb KRO Velkom.
Ja ovoga "novokomponovanoga" zovem od milja " d r k a č ". Lako budu premenili boju v plavu il bla-bla ali dojam je...bičina-bičina.
wwwg tablice

Master

  • Gost
Odg: Grb Velike Gorice
« Odgovori #4 : Ožujak 12, 2012, 11:05:08 poslijepodne »
De češ sol na ranu...
Teško da ga buš našel,osim ak ga nimaš doma,varijacija je staroga turopolskoga grba. Kak i pokojni grb KRO Velkom.
Ja ovoga "novokomponovanoga" zovem od milja " d r k a č ". Lako budu premenili boju v plavu il bla-bla ali dojam je...bičina-bičina.
bum si zutra dal truda ali stari grb jos nisam uspel najti.kunta je u pravu slican PO Turopoljskoj,poanta je da je novi ko iz nekakve sotonisticke sekte.....vrag i crne boje :o

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Grb Velike Gorice
« Odgovori #5 : Ožujak 13, 2012, 12:35:12 prijepodne »
U Grbu Plemenite Opčine Turopoljske imamo u naznakama ili sasvim vidljivu veću količinu oružja. Dvojica uniformiranih banderijalaca, naoružani helebardama stražare pred ulazom u utvrdu. Kroz nišanske šliceve vire isturene topovske cijevi. Nad vrhom utvrde (koja očito simbolizira Kaštel Lukavec -grad) je ruka koja drži isukanu sablju koja uvijek kada je van svojih korica naglašava gotovost za junačku borbu „prsa u prsa“ i to van sigurnosti koju nude zidine Kaštela.
http://www.etnoselo.org/index.php/esp/Citajte-nase-tekstove/In-situ/Povijesno-oruzje-Banderija-Plemenite-Opcine-Turopoljske

E,a sad z tem usporedi vraga-bika...
wwwg tablice

Master

  • Gost
Odg: Grb Velike Gorice
« Odgovori #6 : Ožujak 13, 2012, 09:15:53 prijepodne »
Evo novi grb  i POT iz čijeg ide izvedenica starog.
Nemam točno stari ali nije ni bitno poanta je da je ovaj novi po meni spreman za smjenu i da novi prijedlog (prijedloge) treba staviti na idučim lokalnim izborima da si ljudi sami izaberu,isto tako i referendum za bioelektranu,za VG tablice i sve ostalo.To se zove izravna demokracija, a toga se političari (levi  i desni) najviše boje.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Grb Velike Gorice
« Odgovori #7 : Ožujak 13, 2012, 09:45:48 prijepodne »
Bas me zanima vaše mišljenje o grbu koji po je po meni  katastrofa.....čija je to ideja počevši od boje pa do ovog kuratog vraga (neki kažu bika).Jel vam bolji stari ili ovaj trenutni grb?

Bolji mi je onaj stari grb.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Grb Velike Gorice
« Odgovori #8 : Ožujak 13, 2012, 01:18:59 poslijepodne »
Evo novi grb  i POT iz čijeg ide izvedenica starog.
Nemam točno stari ali nije ni bitno poanta je da je ovaj novi po meni spreman za smjenu i da novi prijedlog (prijedloge) treba staviti na idučim lokalnim izborima da si ljudi sami izaberu,isto tako i referendum za bioelektranu,za VG tablice i sve ostalo.To se zove izravna demokracija, a toga se političari (levi  i desni) najviše boje.


Daj razjasni o kojem grbu govoriš, grbu Turopolja ili grbu grada Gorice ?  Mislim da si malo pobrkal pojmove.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Grb Velike Gorice
« Odgovori #9 : Ožujak 13, 2012, 08:18:05 poslijepodne »
Evo novi grb  i POT iz čijeg ide izvedenica starog. Nemam točno stari ali nije ni bitno...
Misli na ovoga;
https://picasaweb.google.com/lh/photo/GFR0QIf_EJCi6aKLPdJT19MTjNZETYmyPJy0liipFm0?feat=embedwebsite
wwwg tablice

Master

  • Gost
Odg: Grb Velike Gorice
« Odgovori #10 : Ožujak 14, 2012, 06:35:59 prijepodne »
Evo novi grb  i POT iz čijeg ide izvedenica starog.
Nemam točno stari ali nije ni bitno poanta je da je ovaj novi po meni spreman za smjenu i da novi prijedlog (prijedloge) treba staviti na idučim lokalnim izborima da si ljudi sami izaberu,isto tako i referendum za bioelektranu,za VG tablice i sve ostalo.To se zove izravna demokracija, a toga se političari (levi  i desni) najviše boje.
Daj razjasni o kojem grbu govoriš, grbu Turopolja ili grbu grada Gorice ?  Mislim da si malo pobrkal pojmove.
Kaj si ti nepismen u tvojem citatu se da sve iščitat....pa grbu Grada Velike Gorice,a stavil sam grb POT jer starog nigde nema ovaj mu je najsličniji.Nekima se mora stvarno sve doslovno nacrtati.


Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Grb Velike Gorice
« Odgovori #11 : Ožujak 14, 2012, 06:43:44 prijepodne »
Bas me zanima vaše mišljenje o grbu koji po je po meni  katastrofa.....čija je to ideja počevši od boje pa do ovog kuratog vraga (neki kažu bika).Jel vam bolji stari ili ovaj trenutni grb?

Očito nam treba još jedno ponavljanje iz povijesti ... a kad si već toliko raspoložen za crtanje, daj onda svima nama neznalicama objasni kakav je to stari grb grada Gorice bio (prije ovog s bikom) ?
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Master

  • Gost
Odg: Grb Velike Gorice
« Odgovori #12 : Ožujak 14, 2012, 08:25:44 prijepodne »
Bas me zanima vaše mišljenje o grbu koji po je po meni  katastrofa.....čija je to ideja počevši od boje pa do ovog kuratog vraga (neki kažu bika).Jel vam bolji stari ili ovaj trenutni grb?

Očito nam treba još jedno ponavljanje iz povijesti ... a kad si već toliko raspoložen za crtanje, daj onda svima nama neznalicama objasni kakav je to stari grb grada Gorice bio (prije ovog s bikom) ?
Nepismeni !Kunta ti je objasnil ,pogledaj koji post prije, a ne da uletiš na forum i sereš bezveze .Piše ti lepo da nema slike da je stari sličan grbu POT očito te to ne zanima no ko i uvijek imaš za cilj srati i sitničariti na forumu.Nemoj da citiram Mamiča...
« Zadnja izmjena: Ožujak 14, 2012, 08:38:31 prijepodne Master »

Master

  • Gost
Odg: Grb Velike Gorice
« Odgovori #13 : Ožujak 14, 2012, 09:16:27 prijepodne »
Ovaj u sredini razglednice!Ist ko sredina grba POT.
« Zadnja izmjena: Ožujak 14, 2012, 09:17:59 prijepodne Master »

Jaguar

  • Gost
Odg: Grb Velike Gorice
« Odgovori #14 : Ožujak 14, 2012, 09:45:28 prijepodne »
Ovaj u sredini razglednice!Ist ko sredina grba POT.
Master je to neka stara razglednica, kojih danas Velika Gorica nema? Očito čim je i stari grb na njima.
A zašto Velika Gorica nema ni jedne razglednice danas? Što je u tom smjeru radila TZ koja kakti promovira turizam u gradu a nije u stanju osmisliti jednu najobičniju razglednicu grada?