Autor Tema: Evo malo povijesti...  (Posjeta: 7935 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline spinner

  • Ja samo gledam
  • *
  • Postova: 4
  • Karma: +0/-0
Evo malo povijesti...
« : Svibanj 30, 2010, 12:52:21 poslijepodne »
Rijetka snimka!
Povratak 153. brigade HV nakon Oluje u Veliku Goricu.

prvi dio:

153. brigada HV - rare footage - povratak ratnika 14.09.1995. part 1.

drugi dio:

153. brigada HV - rare footage - povratak ratnika 14.09.1995. part 2


eto, malo... da se ne zaboravi...

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Evo malo povijesti...
« Odgovori #1 : Svibanj 30, 2010, 01:20:12 poslijepodne »
Lijepo, da, no mogel si onda te dvije datoteke barem različito nazvati...  ;)
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline spinner

  • Ja samo gledam
  • *
  • Postova: 4
  • Karma: +0/-0
Odg: Evo malo povijesti...
« Odgovori #2 : Svibanj 30, 2010, 02:08:21 poslijepodne »
Lijepo, da, no mogel si onda te dvije datoteke barem različito nazvati...  ;)

pa i zovu se različito. part 1 i part 2.
doduše ista je snimka ali na  youTube možeš uploadati samo 10 min, pa sam ju raspolovio u dvije datoteke.
dakle, jedna snimka u dva dijela.
comprende?

;-)

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Evo malo povijesti...
« Odgovori #3 : Svibanj 30, 2010, 03:30:33 poslijepodne »
Problem je što ti se taj dio naziva datoteke, part 1 i part 2, ne vidi jer si ih prethodno otpilio sa točkom u nazivu... jer sve iza zadnje točke on shvaća kao format datoteke, a to se ne prikazuje...

Tako ti ni taj dio Part 1 ili 2 nije vidljiv u nazivu datoteke... zato se kod nazivanja datoteka koje idu u upload koriste donje crtice, gornje crtice ili se stavi točka i *flv ili koja već ekstenzija (format - *mpg, *avi, *wmv itd itd...) datoteke je, a da se nebi desilo što se sada desilo...

Comprende?  ;)
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline spinner

  • Ja samo gledam
  • *
  • Postova: 4
  • Karma: +0/-0
Odg: Evo malo povijesti...
« Odgovori #4 : Svibanj 30, 2010, 04:00:38 poslijepodne »
Problem je što ti se taj dio naziva datoteke, part 1 i part 2, ne vidi jer si ih prethodno otpilio sa točkom u nazivu... jer sve iza zadnje točke on shvaća kao format datoteke, a to se ne prikazuje...

Tako ti ni taj dio Part 1 ili 2 nije vidljiv u nazivu datoteke... zato se kod nazivanja datoteka koje idu u upload koriste donje crtice, gornje crtice ili se stavi točka i *flv ili koja već ekstenzija (format - *mpg, *avi, *wmv itd itd...) datoteke je, a da se nebi desilo što se sada desilo...

Comprende?  ;)

prestar sam ja za to, kome paše, paše, kome ne paše... jbga...

;-)

comprende?

Offline spinner

  • Ja samo gledam
  • *
  • Postova: 4
  • Karma: +0/-0
Odg: Evo malo povijesti...
« Odgovori #5 : Svibanj 30, 2010, 04:03:05 poslijepodne »
Problem je što ti se taj dio naziva datoteke, part 1 i part 2, ne vidi jer si ih prethodno otpilio sa točkom u nazivu... jer sve iza zadnje točke on shvaća kao format datoteke, a to se ne prikazuje...

Tako ti ni taj dio Part 1 ili 2 nije vidljiv u nazivu datoteke... zato se kod nazivanja datoteka koje idu u upload koriste donje crtice, gornje crtice ili se stavi točka i *flv ili koja već ekstenzija (format - *mpg, *avi, *wmv itd itd...) datoteke je, a da se nebi desilo što se sada desilo...

Comprende?  ;)

BTW, i oni sa malim kvocijentom inteligencije će shvatiti o čemu se radi u milisekundi i mislim da neće biti problem.
pa nismo amerikanci!

;-)

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Evo malo povijesti...
« Odgovori #6 : Svibanj 30, 2010, 04:27:13 poslijepodne »
Lijepo je da se netko sjetio staviti nešto o tim vremenima. Imam dojam da se još uvijek ne želi o tim danima pisati. Nije mi jasno zašto ali i početak ove teme, na ovaj način govori tome u prilog Priznajem da imam i  sam  dosta materijala iz tog doba,ali odmah velim da ga ne želim objavljivati. Zašto , zato jer su to drugi iskoristili da si priskrbe privilegije koje ne zaslužuju. Nisu bili nigdje, a danas imaju status branitelja. Na sramotu svih onih pred kojima se moramo pokloniti jer su dali sve svoje , pa i živote da bi mi danas mogli biti slobodni.

Danas je u našoj župnoj crkvi , održana Misa u spomen palim braniteljima iz Velike Mlake, i gledajući njihove slike na oltaru , teško se oteti dojmu kako se ti dani brzo i lako zaborave.

Zaboravi se ,da su i to bili nečiji sinovi,djeca,naši sumještani ,koji su imali svoje nade i očekivanja,snove o tome što će učiniti kad svemu dođe kraj.
Nisu to dočekali……što su mislili u ti posljednjim trenucima…..nećemo nikad doznati. Dali su život da bi mi danas jednom godišnje spomenuli njihova imena,
Lica i slike lika,ionako su izblijedila u sjećanjima ostalih,osim u kod njihovih najbližih, majki i očeva.

Kako se brzo sve zaboravi,kad je dobro?

Izmolimo barem jedan Oče naš za spokoj dušama njihovim,i neka se ipak ne zaboravi ta mladost i njihova žrtva.

A iz Velike Mlake živote su na oltar Domovine položili:
Stjepan Jurišić,  Ilija Adžaga,  Miron Serdarušić,  Dražen Milinković,  Josip Zidar .


http://www.zupavelikamlaka.hr/index.php?/zvm/FOTOGALERIJA/DAN-BRANITELJA-30.-lipanj
« Zadnja izmjena: Svibanj 30, 2010, 04:33:22 poslijepodne mlačanin »
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

shaka zulu

  • Gost
Odg: Evo malo povijesti...
« Odgovori #7 : Svibanj 30, 2010, 07:21:03 poslijepodne »
ZAGREB
- Ustrojeno Zapovjedništvo ratnog zrakoplovstva i protuzračne obrane Hrvatske vojske na čelu sa
general bojnikom Imrom Agotićem. Do tada su bile osnovane kao prve zrakoplovne postrojbe u Čepinu kod Osijeka, u Bjelovaru, Splitu i Kurilovcu kod Zagreba. U studenome i prosincu ustrojene su zrakoplovne baze u Puli, Splitu, Čakovcu te zrakoplovne luke "Pleso" i "lučko" u Zagrebu.

POKUPSKO
- HV započele oslobodilačku napadnu operaciju "Vihor" prelaskom južne obale rijeke Kupe kod Šišinca (između Siska i Pokupskog). Oslobođena su ključna četnička uporišta na desnoj obali Kupe na koti Sveta Katarina te naselja Slana i Glinska Poljana. Međutim napad nije bio uspješan radi gubitaka HV-a u ljudstvu i tehnici te nejasnog strateškog značaja operacije.
http://www.sisak.info/forum/showthread.php?p=150473

shaka zulu

  • Gost
Odg: Evo malo povijesti...
« Odgovori #8 : Svibanj 30, 2010, 07:22:22 poslijepodne »
ponedjeljak, studeni 17, 2008
SPAVAJ, PRIJATELJU MOJ

U malom seli Kurilovcu, koje je sada dio Velike Gorice, 4.7.1963. začuo se dječji plač. Toga dana se rodio Tihomir. Prvo dijete Ludimile i Albina, a i također Snježanin brat.
Odgajan u duhu pravog i nesebičnog prijatelja, te nadasve vedrog i uvijek za društvo spremog, vrlo brzo je sklapao prijateljstva oko sebe.
Naši putevi su se sreli u izviđačima u Velikoj Gorici. Došavši iz ondašnje vojske, priključio se ponovo izviđačima, gdje smo tada već bili mi, "neki novi klinci". Proveli smo predivne godine družeći se i putujući po bivšoj državi. Bio je osoba na koju su se uvijek mogao osloniti, a i on na nas.



Došao je i taj prokleti rat koji nam je odnio najmilije. Jedan od njih bijaše i Tihica, kako smo ga zvali u izviđačima. Gledajući slike na televiziji iz granatiranog i razrušenog Vukovara, srce mu nije moglo izdržati i te otišao u njegovu obranu.
U Vukovaru je bio ranjen, te je završio u vukovarskoj bolnici. Prilikom pada Vukovara, ranjenici iz vukovarske bolnice prevezeni su na farmu "Ovčara" 5 km južno od Vukovara. Tu su ranjenici mučeni, te 20.11.1991.g. odvedeni na polje gdje su smaknuti metkom u potiljak. Njih 192-je je indentificirano u toj jami.



Među njima je bio i moj prijatelj Tihica. U spomen-domu na Ovčari nalazi se i njegova slika zajedno s još 261 osobom (nedostaje jedan autobus pun zarobljenika za koji se ne zna gdje su pobijeni).



Godine prolaze i sjećanja blijede. Sve te žrtve rate polako blijede u našim sjećanjima. Ali dok god se prisjećamo ijednog od njih da se zvao Tihomir Tomašić, za nas Tihica, ili bilo kojim drugim imenom, njihova žrtva neće biti uzaludna.
Spavaj vječni san, prijatelju moj.

Za sve koji "spavaju".

theBeli @ 23:50 |Komentiraj | Komentari: 6 | Prikaži komentare
http://thebeli.bloger.hr/default.aspx?tag=vukovar

shaka zulu

  • Gost
Odg: Evo malo povijesti...
« Odgovori #9 : Svibanj 31, 2010, 12:56:15 prijepodne »


Reporter

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Evo malo povijesti...
« Odgovori #10 : Listopad 03, 2012, 10:03:43 prijepodne »
Čestitam godišnjicu osnivanja 153. Velikooričke brigade svim njenim pripadnicima, ma gdje bili !
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.