Anketa

Treba li zabraniti novokomponirani hrvatski na HRT-u?

Treba
1 (33.3%)
Ne treba
2 (66.7%)

Ukupno Glasova: 2

Glasanje završeno: Listopad 13, 2010, 09:48:39 poslijepodne

Autor Tema: Sister, lajkaš?  (Posjeta: 9356 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Sister, lajkaš?
« Odgovori #15 : Rujan 29, 2010, 03:48:02 poslijepodne »
Bilo bi zanimljivo vidjeti koliko korisnika ima facebook na hrvatskom, meni se smrkne kad vidim hrvatski na bilo čemu što ima veze s tehnikom, od mobitela, kompjutera do uputa za usisavač. Dijelom je to zbog loših prijevoda, a dijelom zbog navike.

A najvećim dijelom što si sam na takav način najveći neprijatelj sam sebi, no to te i ne smeta... navike su zato da se mijenjaju, a loših prijevoda baš se i nisam nagledao - ili je prevedeno, ili nije prevedeno - između nema. Što znači loš prijevod?
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

amarkulin

  • Gost
Odg: Sister, lajkaš?
« Odgovori #16 : Rujan 29, 2010, 03:58:22 poslijepodne »
Nije odradila posao - zgadila je ljudima tu banku i taj "smajli" - bar meni.

Koju banku?

Ne želim ju reklamirati.  ^-^  ^-^  ^-^

amarkulin

  • Gost
Odg: Sister, lajkaš?
« Odgovori #17 : Rujan 29, 2010, 04:00:53 poslijepodne »
loših prijevoda baš se i nisam nagledao - ili je prevedeno, ili nije prevedeno - između nema. Što znači loš prijevod?

Loš prijevod znači da nekompetentna osoba stavi pogrešno značenje za neku riječ, ili joj da dobro značenje, ali ju pravopisno pogrešno napiše. A prijevodi Facebooka obiluju jednim i drugim situacijama...

Vjeruj mi, loših prijevoda ima jako puno - znam, jer sam i sam prevoditelj...
Najčešće je to onda kad ljudi/firme ne žele platiti profesionalni prijevod, pa idu sami prevoditi.  :-[
« Zadnja izmjena: Rujan 29, 2010, 04:05:35 poslijepodne amarkulin »

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Sister, lajkaš?
« Odgovori #18 : Rujan 29, 2010, 04:31:37 poslijepodne »
Ne bih se baš složio sa time, ali ajde... da toga ima - ima, ali da je to maltene pravilo ponašanja - nije. Pogotovo ne u onim situacijama koje je navodio idelac. Facebook je, kao i Wikipedia, "poseban slučaj malog Mujice". Zato ju i ne shvaćam ozbiljno. A Facebook ničemu ozbiljnom i ne služi - barem ne njegovim osnovnim korisnicima.

Glede banke i smajlija pitao sam zato jer mi se čini da smajli nije u reklami za nikakvu banku...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”