Anketa

Izabir favicona foruma

Trs: Grb Grada Velike Gorice
1 (14.3%)
kuntakinte: grb pot-a
2 (28.6%)
kuntakinte: grb pot-a 2
0 (0%)
kuntakinte: grb pot-a MUT
0 (0%)
kuntakinte: do se mača lača
0 (0%)
kuntakinte: jaarban lukavec
0 (0%)
kuntakinte: pl. lukavec
1 (14.3%)
kuntakinte: turopolka
0 (0%)
kuntakinte: podgutnica
0 (0%)
kuntakinte: forumgoricacom
0 (0%)
BobRock: Grb Grada Velike Gorice (obrađen)
3 (42.9%)

Ukupno Glasova: 6

Autor Tema: Favicon foruma (stranice forumgorica.com)  (Posjeta: 33683 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Favicon foruma (stranice forumgorica.com)
« : Travanj 21, 2010, 04:00:54 poslijepodne »
Mislim da bi bilo praktično da ovaj naš forum ima neki lijep favicon.

Većina stranica to ima i po tome se među bookmarkima odma vidi o kojoj se stranici radi. Vjerujem da je tehnička izvedivost piece of cake, samo kad bi se našao neki pogodan favicon. I eto - to bi bilo nešto kaj bi naša community mogla sama izabrati putem prijedloga i glasanja. Kaj vi velite na to?

Trs

  • Gost
Odg: Favicon foruma (stranice forumgorica.com)
« Odgovori #1 : Travanj 21, 2010, 04:45:18 poslijepodne »

Hmm, forum mastur.ulan.batora? Jedna ideja za favicon se nameće, ali trebao bi biti samo u formatu 16X16 piksela da bude uvijek kvrgav.  :D :D :D

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Favicon foruma (stranice forumgorica.com)
« Odgovori #2 : Travanj 21, 2010, 05:49:53 poslijepodne »
Šaljivdžija, ha? A ženski članovi foruma? U takvom slučaju bi morali i neki ženski favicon zmisliti. Ili kombinaciju! Pa valda bumo težili ravnopravnosti, kaj ne? ;)

No, ak bumo zaozbiljno razmatrali mogućnosti, onda vjerujem da bi se svi složili da bi Gorički grb bio najprikladniji. Sličan onom na gorica.hr.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Favicon foruma (stranice forumgorica.com)
« Odgovori #3 : Travanj 21, 2010, 10:15:13 poslijepodne »


Ja sem protiv "novokomponovanoga drkača" a za ono kaj je i prije bilo na grbu goričke opčine,POTa i 153.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Favicon foruma (stranice forumgorica.com)
« Odgovori #4 : Travanj 21, 2010, 11:49:54 poslijepodne »
Je, i mene malo podsjeća na ... to o čemu se priča. Ali kaj bumo stvarno dozvolili da nam neki zavidni ljudi iz ZNA SE nametnu simbol našeg foruma? Dajte dečki, najte.

Nek nam prvo Stjepan veli jel bu se to dalo napraviti, i koje veličine. Čital sam da more biti 32x32, 16x16 ili čak 64x64 pixela. Kad dobimo ok od admina i kad specificira veličinu i ostalo, onda moremo počet s crtanjem prijedloga.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Favicon foruma (stranice forumgorica.com)
« Odgovori #5 : Travanj 22, 2010, 12:55:22 prijepodne »
32^2 i 16^2 su ok i preporučene veličine.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Favicon foruma (stranice forumgorica.com)
« Odgovori #6 : Travanj 22, 2010, 08:40:20 prijepodne »
Javila se noćna ptica.   :)

Da li taj tvoj komentar znači da se slažeš da složimo neki favicon i da tome s tehničke strane niš ne stoji na putu?

I ako sam te dobro zaumel, obje veličine se mogu uzeti u obzir. Ali onda bi bilo bolje da napravimo jedan veličine 32x32. Na 16x16 premalo stane. Ili?

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Favicon foruma (stranice forumgorica.com)
« Odgovori #7 : Travanj 22, 2010, 10:40:58 prijepodne »
A koliko očekuješ da bi uopće trebalo biti vidljivo na ekranskom prikazu veličine 3x3 milimetra??

Crni štit obrubljen crvenom bojom je sasvim dosta, ništa drugo i kompliciranije ne treba za tu namjenu. Na favicon ionako ne treba stati ništa, jer osim prepoznatljivosti iz daljine, druge funkcije nema.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Alen

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 344
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
    • VG Dnevnik
Odg: Favicon foruma (stranice forumgorica.com)
« Odgovori #8 : Travanj 22, 2010, 11:26:49 prijepodne »
Kak ne, stane u favicon i cijela igra: http://www.p01.org/releases/DEFENDER_of_the_favicon/  ;)
The will to greatness clouds the mind
Consumes the senses, veils the signs
We each are meant to recognize.
(VNV Nation)

http://twitter.com/alenf
http://twitter.com/vgdnevnik

Trs

  • Gost
Odg: Favicon foruma (stranice forumgorica.com)
« Odgovori #9 : Travanj 22, 2010, 11:30:51 prijepodne »

Poigrao sam se malo. Ovako bi mogao izgledati 16X16



a ovako 32X32




To su ikone (.ico format), gotove, spremne za korištenje kao favicon. Makar, kaj ja znam, ne zgleda mi to bog-zna-kak... :(

Bilaj

  • Gost
Odg: Favicon foruma (stranice forumgorica.com)
« Odgovori #10 : Travanj 22, 2010, 11:52:38 prijepodne »
Meni ti i 32x32 izgleda kao 16x16  ???

plemenitashica

  • Gost
Odg: Favicon foruma (stranice forumgorica.com)
« Odgovori #11 : Travanj 22, 2010, 12:28:46 poslijepodne »
Ja sem protiv "novokomponovanoga drkača" a za ono kaj je i prije bilo na grbu goričke opčine,POTa i 153.

Je, i mene malo podsjeća na ... to o čemu se priča. Ali kaj bumo stvarno dozvolili da nam neki zavidni ljudi iz ZNA SE nametnu simbol našeg foruma? Dajte dečki, najte.

BobRock - ovdje  (Ja sem protiv "novokomponovanoga drkača")   je kunta mislio na bika i njegov penis (centralni dio grba VG), a ne na nas forumaše koje su idioti prozvali kak su nas već nazvali.
Zato predlaže dio "starog" grba ruka sa mačem u ruci. Borbenost Turopolja.

A da probate umanjiti sličicu Lukavec grada? I to u četvrtastom obliku, čak i u obliku pravokutnika? Da vidimo kak to zgleda.
Ili da idu slova: TUR.
Ja to ne znam napraviti, ali probajte vi koji znadete pa pokažite da vidim. Hvala.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Favicon foruma (stranice forumgorica.com)
« Odgovori #12 : Travanj 22, 2010, 02:23:05 poslijepodne »
Ja sam skinul programčić IcoFX i kad sam napravil icon od grba Gorice veličine 32x32, meni je ispal prilično iste kvalitete ko i kod Trsa. Tak da sad nebum niš novog uploadal kad već imamo isto to zahvaljujuči Trsu.

Bilaj, na forumu se razlika očito ne vidi, ali kad skineš obadvije grafike na desktop, i pogledaš na iconice od ta dva fajla onda buš videl razliku. Ja sam to prvo gledal prek IrfanViewa pa se isto čudil jer nis videl razlike.

Evo, meni osobno je to čist dobro. Pitanje je kak bu to zgledalo kad to vidimo prek našeg browsera, kad browser to prikaže smanjeno. Ali, kak je Sleđ rekel, tu se nemre u toj reduciranoj veličini kaj puno očekivati. Grb se kolko tolko može naslućivati, a kod pune veličine (32x32) to nije baš ni tak loše.

Time bi to bil i moj prijedlog za favicon našeg foruma.

plemenitašice, meni se čini da je kunta mislil na ruku koja drži... mač. Da to bude osnova našeg favicona. Možda ni no ne bi bilo loše, kao - mi se borimo protiv... zabrane slobode govora, itd.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Favicon foruma (stranice forumgorica.com)
« Odgovori #13 : Travanj 22, 2010, 06:55:53 poslijepodne »
Najbolje je da svi zainteresirani daju svoj prijedlog pa onda možemo odlučiti koji je najbolji.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Favicon foruma (stranice forumgorica.com)
« Odgovori #14 : Travanj 22, 2010, 07:30:51 poslijepodne »
To i ja mislim, ali moramo definirati i do kada se mogu dati prijedlozi.
Evo, ja predlažem da se prijedlozi - gotove ikonice - daju do Nedjelje 02. 05. 2010 na ovoj temi.
Osim toga bilo bi interesantno poslije tog perioda davanja prijedloga, da svaki dan bude jedan drugi favicon ugrađen u forum, tak da možemo na praktičnom testu vizualno utvrditi koji najbolje ispada. I onda da to izglasamo jednom kratkom anketom. Kaj to ne bi bila demokracija par excellence?   ;)