Autor Tema: 17. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2020. – MNLVG 17.  (Posjeta: 22960 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 17. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2020. – MNLVG 17.
« Odgovori #15 : Lipanj 24, 2020, 11:41:16 poslijepodne »
Zaoravanje Marijanske brazde
 Pametim ja tak, jeno leto, dok je još na `Ojtne bila aktualna afera "Škrijnarič neda Dom" da je šank posle "nategni me - nategnem te" bil v domu, prek jarka i prek najprometneje ceste na `Ojtne. Prejdeš jarek i ak ne strgaš nogu dojdeš na cestu i ak te tu negdo ne potanjura staneš v red. I da dojdeš na red utakmica je več na pol a ti si zabil pokaj si došel. Zakaj to povedam? Neznam, tak mi je došlo. Ali! Ni to ni najgorje! Na Breške lige do ima toplu pivu taj je z hrđavemi čavli doživotno pribit na stup srama. Naopak. Ima tu jena liga de je to pod "normalno", novonormalno; da ti par put na dan nestane pijače, da ti je pijača kak pišača, da nemaš drobne penes i da ti ludi ideju domom po mrzle pive. Ende frende! A na Ruševcu... Na severne vip lože Čučinoga oka vučitelke su se napenalile na gelendere i pogledom (s)pratile breške lipicance na terenu. Dok..! Na južne vip lože Chachich family i pridružene krvne loze pokazale su su raskoš blagdanskoga stola i čak su mene šteli podmititi i podkorumperati da premenim jenu od svoje pive za kolače. Ali, ja sem bil karakter i sam sem mrknul obadve, kak da bi cigana hitil f pekel, da se več Števa prekesno do* da reši svoju. Najglasneša od se Bad Blue Babe je navijala "samo za se". Primer zlata, ili z obzirom na boju lasi, platine vreden. Da vidim ove dva, crnu desetku i dugu devetku, da se grliju mam na početku Lige setim se dve filmov. Prvi je "Kum". A drugi, ni film, više serija, "Prosjaci i sinovi". Da se faliju deda i nuk (-Pametna unuka. -Pametna unuka u pametna dida.), otec ze strane gledi i veli;" Vidi ih, ka mačiči. Mjau-mjau, mjau-mjau..." Veli, nedaj da nas posvadi. Pa, ja nemrem dva kamene posvaditi, kaj je leža kategorija, kamoli dva "mjau-mjau". Ali, znam dva kaj to rešiju za "dvajs`sekundi". La uvodna storia e finita, lec go arbajten.
 Veliki Bunci potpomognuti z jenem bivšem Malem Buncom su totalno okuperali Čučino oko i skoro zrivali z terena malu ali mladu ali složnu ali ekipu, tera je bila (?) osakačena nedostatkom Mire i druge stare kuke z "Kontraviktorije". Ali, tu je bil Krpa st. teri je po pitajnu žifcov bil najspodobneši k Mate Graniču; pola meni-pola tebi-pola Bagi. One žifce kaj je ostavil doma, to mu je ostalo. Ovo kaj je donesel na Ruševec - popapala maca. "Pripiti" furijozno akounteraju dva brze komade na svoj račun, žene sretne, bu nekaj večeres, mimo termina, deca sretna, budu kramari tržili, nadprosečno, Bojse nigdo za račun ni pital. Huđber st. je iza gola samo z nosom zafrkaval, nekaj ga oče, ne dobro. Fauli letiju kak na hokeju, Krpa izvan sebe i Ruševca, fair play potezi se slažeju kak na trake, si pleščeju, bar je pleskajne zabadof. Bojsi se vračaju, "Pripiti" nastoje glavu držati ober vode dok ista lagano zapluskiva vuva. Egal, nigdo sreten, nigdo tužen. Taman. Lepotica kola.
 "Horde zla", navijači Tesarov, su zapluskivali Ruševec kak mrafci pol kile cukora. Brojna svita je izazvala valove oduševlenja na šanku a oni su jem te valove flašerali i prodavali. Brojnost v ekipe je malo spešala, jel radi sobote, morena, koronašice il ko če ga znat`, ko če ga znat`. Kaj se Robijašov dotikavle, samo je jeno pitajne aktualno i to je prati kak "Upravo vjenčani" a to je; Kulko ludi z Parnoga valka znate a da ne gledite na internet? Večina se ne vugnula dale ot Akija Rahimovskoga. E, pa, Aki, pozdravlen si, de got da pil. Nekteri kuže, nekteri Josip Kuže. Pol vure su Jamnica i Pepa držali utakmicu zaklenutu a drugi su igrali fliper na navijanje. Opal bod "velik ko kuća". 16 kola 15 bodova.
 Trokomponentno vodstvo Švabov je hitilo sidra na Čučinem oku. Veliju, videli bute vi sobotu zakaj je Ivek gemišt razlejal. Šank vam bum napravil f Čakancu tam f šume prema Svete Kate, z autobusom si pete po pive. Štršani su napravili točen plan kak zblokerati Crnoga i ove kaj je poznaju z OFK Kupe. Z prvum puškum fučkulum plan i realizacija su prepali da su ovi dva sini od tate Želka ponoreli i počeli štrikati z nogami i skrivati loptu. Onda je i Crni počel nekaj izvoditi, Tuta one svoje poznate, kak se to več zove, i onda ovi dva mali-mali i oni dva mali-veliki. Joža... Odeeee čer zamuš.
 Obadi su ozbilno shvatili "akciju Tigriči", tribine su bile solidno popunjene ali bi se još do mogel natiskati v ekipu. Tu je još bilo mesta. Mario je v povratu a i Mika bi... E, * ga, Mika igra za Cerovski. :) Od onoga cendranja Tigričev "nema nas" ostalo je samo "nas" odnosno "Mi". "Nema" je bil rezerveran za publiku Opatije tere se vura sama prehitila na zimsko vreme. Da je utakmica trajala "dvajs`sekundi" dule sega je još moglo biti. Tu su se mogli videti i ganz novi igrači z prve podstave Bešiktaša i Efes pilsena. Mazo bi svršaval da je mogel pratiti utakmicu. V Koala Lumpuru.
 Jake snage navijačov Laptiričev su odlučile premeniti strane i dojti z tribine "Šlavonija, Baranja, Srem, Banat i Bačka" na tribinu "Prevlaka", veliju, tu ima više mesta. I bilo je, dok nisu došli. A, onda je počel prevladavati osečaj "kak da bi v riti delal sejem", nemaš se kam pomeknuti, kam got pogledaš niš nevidiš. Ose napadaju z breske, komarci ponoreli, odnekud se do* obadi, ali orginal. Da imaš vane jenoga kaj se razme "f posel" i kaj zna reč reči bole ti je, i ti si na kojnu, nek da nemaš nikoga i da samo napucavaš loptu po osečaju za filing a filing v *. Na početku se trga utakmica, vertikale Leptiričov se odbijaju od zida "Vardar replike" a paralele Ilovače, v najbole manire "Legije" z Cerovskoga Vrha, više zgledaju kak "tika" i "taka" nek "tika-taka". Da je analitičar Kravarske postavil dijagnozu Ilovače i prepisal terapiju utakmica je bila traserana. Žac ni bil zadovolen, za vreme utakmice...
 Miši su mrtvo ladno ozbilno svatili ovu utakmicu z raspamečenemi Bebami. Ovakve Bebe nisu bile ni dok je tata Zlatek špilal i španal fusbal. Igral se bunker z tri rede britva-žice i minskem polem dok se ni guknul prvi a onda se igral samo bunker. Ove netočne Bebe mene više opče ne zgledaju kak da su došle zgubiti, pobediti ili nekaj trejte nek više kak Divja horda pijancov kaj prek igrališča ide na šank. Ne verujete!? Prva slika da sem je prije utakmice videl v publike je z lagano podignutum levum nogum povinutum v kolenu dok se đon leve tenesice ležerno oslanja na rub jedne od prve žute lego kockice. Blagi lahor, nakon  kaj su nam se oči srele, nosi upitnik i uskličnik u zagrljaju na kraju kratkoga pitanja; Buš pivu!? Miši pojačani v publike, skoro navijačov kak of tjeden na utrkami Hrvacke skijaške reprezentacije, Damir suvereno vodi utakmicu, drži vojke v ruka i nameče iza saobračajca Bebe, i Mišel pomalo pomaže pri utovaru, drugi bežiju kak navinuti i raniju je z loptami. Radnja radi "ko švajcarac". A ove prek to ne * ni kulko novet na *... Oni su v tri kole dali golov kaj je nisu v tri Lige, a i mnogem letos ideju skomine na takvu realizaciju.
 Veli jen moj prijatel kaj je mejne za nogomet, slabo prati lokalpatriocka nogoloptačka događanja ali voli pogledati kaj je z druge strane štoplina; pa koji je * bil ovem? Ove ima za dve ekipe, ovi došli na knap, i ovi je pobediju ali mi još navek ni bistro koji su se * tam mervali. Nikomu ni jasno. Prekesno je odigrana utakmica a prerano otprt šank. Sve su se strelice i kopla trgala ili zapikavala f štite dok Đuka ni odigral okolo poprek i potpisal putni nalog Šike za domom. Veli Precednik, se sem desne napravil, da je bar jen levi...
 A,da. Zajdna, domačin nabrundan, plen još ni svesten kaj ga čeka i nevino gledi zalazeče sunce, putujuče oblake i zelenu travu v Savane, kaj je pojela više lopti nek gacija na Cerovskem Vrhu. Dok su se Sinovi atara više oslonili na iskustvo i kvalitetu Šinovi su se uzdali v iskustvo, mladost i male japanske matore kaj jem je črleno tek tam negde na 8000 okretajov. Publika na korona partiju, oči se smejeju, ruke si pijeju, noge same ideju korak po korak, plešem dvokorak. Veli pobedi je čem bole moreš jel pitajne je jel bumo koga još dobili. I onda je svizac zarolal pivu v celofan...

Najte kaj zameriti. Do se još z istinum pomogel.
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 17. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2020. – MNLVG 17.
« Odgovori #16 : Lipanj 24, 2020, 11:43:30 poslijepodne »
Izazivanje i iskorištavanje unutarnjih kriza

4. kolo 27. lipnja 2020. 15:00 - Trsišče (Gornja Opatija)

Gornja Opatija - Dubranec - buduči da je prva, lagana epidemiološka situvacija, maska za golmana, drugi flaše za ronjenje, ak Mamič, gospodar situvacije, života i smrti, tak veli most bu i zajdna

Kozjača - Kravarsko - jesi spremna ti Kojzača da postaneš bazamača i jel tebe Kravarska dosti masna deska, da se posmekneš

Strezojevo - Velika Buna - jel više Buncof il Strezojanov igra v Bune, to je prijatelstvo i od krize vekše i nit ga pušing Glumcov nemre pošeremetiti

Opatija - Novo Brdo - Šaki iz on d rod egen, malo kiše nebi škodilo, jal izvana , jal iznutra

Hotnja - Lučelnica - i-jaooo, batko, nezgodna ko incest bez kurtona

Pokupsko - Gornji Hruševec - samo da bu puno golov, ne mora biti lepa, samo da je radodajka

Markuševec - Šiljakovina - na kaj se budu namerili Kumi i jel Sinovi atara spravlaju kakvo iznenađenje, osim invazije na šank i kotel

Lijevi Štefanki - Donji Hruševec - Zvona , zemi kupače, za saki slučaj, Rade Končar v gostima; milost ne tražim niti bih je vama dao
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 17. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2020. – MNLVG 17.
« Odgovori #17 : Lipanj 27, 2020, 11:21:01 poslijepodne »
4. kolo 27. lipnja 2020. 15:00 - Trsišče (Gornja Opatija)
Gornja Opatija - Dubranec 2:0
Kozjača - Kravarsko 1:1
Strezojevo - Velika Buna 1:2
Opatija - Novo Brdo 4:2
Hotnja - Lučelnica 2:5
Pokupsko - Gornji Hruševec 2:7
Markuševec - Šiljakovina 2:1
Lijevi Štefanki - Donji Hruševec 1:4
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 17. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2020. – MNLVG 17.
« Odgovori #18 : Lipanj 28, 2020, 01:23:33 poslijepodne »
Rezerva od života
 Se se mene čini da bi zutra pri velečasnomu na spovedi mogel biti dukši ret tak da bi i meša mogla kesneti... Mam da čovek moje kvalitete i sposobnosti dojde na Trsišče navek mora čuti da je nekakov šou, a ni Fiju-šou. Veli, dej, dej, dej napiši da je Mamič s*al ladnaču. Ali baš tak od reči do reči, MAMIČ S*AL LADNAČU! Ladnača je ablegen, ne dela na mator, nek na kabel. Z matorkum smo jenoga prirezali z dalekovoda i sat mala dela kak vurica, samo kaj je 15 kilometri odovud. Iskali smo zamenu ali se su zauzete kak kurve v Splitu da stane američki brot. I još napiši da je on mehaničar a ladnača nam je v kvaru, se sem ti rekel. I da ak veli da je on pekel odojka da laže i da ga do večera ni ni videl a kamoli prijel. Eto, rešeno. Veli Maminjo, znaš kak mi je i kak ne štima, da sem v jutro mam da sem se stal pil fantu. Jel me razmeš do čega je došlo, kakva mi se nesreča trefila i pripetila. Ni kiše ali me zato se drugo * kak struja lager. Evo kum Medo z kedijem sake 5 minut ide v nabavu po pijaču, da mi nega ni ja il bi se trebal vubiti ili priženiti, trejtega ni. Ali ni samo kum Medo tu, tu je cela bojna bezimene kotačev i kotačičev kaj su od trsišča napravili Trsišče. Oko pol trojke odojek se vetra na zidu čajne kujne, nebi ga čovek ograničene kvalitete i sposobnosti mojega tipa ni videl da mu z riti nejde rozi produžni kabel direktno do šanka. Ne mene, odojku. Ni fanta napala samo Mamiča. Još nekteri su žrtve 5G v Rvacke. Stanoviti korisniki laptopov i vocapa su rekli, proklet bio alkohol, nikada više. I čem su se vugnuli proč od antene 5G; ja reko - ja poreko. Drugi, z istoga, ili sličnoga, sela, su bili na nožnomu turniru v Demerju; rekel bi jen moj prijatel; Tuga, moj jarane. Taman su se prijavile lokalne dve ekipe i direktno se plaserali v finale da su došli naši dični momci i s*ali jem finale. Osvojili turnir teri je počel v 8.00 a završil v 8:30 ali tu počimaju mejni problemi organizacijskoga tipa kak npr. podela prazne peharov, puni se doplačivaju, je ob 21:00 a ob 22:00 počima igrati tam prekjako popularna grupa "Ak bu bu" i mađioničar Febo. Taj se film ni gledel. Oko kvalitetne 22-ojke opali su preliminarni plani za 01.08. Veli, ja bum kaj vi očete. Očete janka? Ili odojka? Odojka. Onda bu janko. Odojka. Ili janka? Odojka. Onda bu janko. Odojka. Kaj mi se ti zamusani kurilofčan javlaš v emisiju prek reda, ti buš šelatu jel, bumo ti tam iza igrališča nakosili. I onda je opal tvrdi dogovor da bu janko. Ili odojek. Spodoben k onomu kaj ga je Mamič, bar se najnega piše, dve vure prije nek zajdni put nakolil. I oko pol trojke f kobaču natiral da se peju ladit domom prije nek je posečeju. Ali lepo je rekel staromu da kosa ne vala i da jen zub fali ali on je otišel kosit z drugem traktorom a neče slušati kaj mu se poveda. Da je posečeni odojek kesnil na prezentaciju i degustaciju si su rekli da je Maminjo negde doma zakrmel, da ga je fanta z* ali ja sem ga postojano branil. Reko, nemre on zakrmeti, samo ak odojka ni na lađenju zadebal onaj žuti cucek, kaj je Maminja pred par let lizal v grabe da se fundal, i od glave do pete se zamastil. A Maminjo sad gledi masni drug i konča se jel bi ljudem zeti napolitanke, bronhije ili sira samoga. Ali, vu taj moment se vuz breg `Trsišču osovil kedi a za volanom odojek blešči. Kaj je umetnost? Da z brki moreš napuhavati žvakače. Reko, kak je to moguče!? Kak ti se baloni za brke ne loviju? Veli umetnik, moraš dobro podmazati brke... Masni brki zlata vrede. Kaj sem još da bum rekel..? Poveda mene nekteri dan suseda da mora iti f petek na semišče mužu gače kupiti, da si on neče sam iti. I, veli, da got mu kupim gače veli da mu nisu dobre, da mu jajca vese. Veli, Ivek, most nisu gače krive(... kaj tebe jajca vese)... Probaj sam otijti. Veli da se on ne na sred semišča slačil i ciganicam kazal kak mu jajca vese.
 Posle oluje "Vručoga vetra" nošene trajvanom zvanem "Život" teri je pregazil našega Šurdiloviča on je spratil svoje pulene na teren z suncem v očima i postojanem gemištom v ruke. Z druge strane Žac i Pilar Kiki su se nade polagali v terapijska svojstva v zelenu ambalažu upakeranu, crnu `dovicu, Žuju Zakon. Kum Zeko je ozbilno razmel upozorejne da ne pušča nikam samoga Tajsona, pa čak ni v bertiju, ili spred dučana. Negova nazočnost je of put `zostala. Ali Crna Destka... Veli Mamič, ti, ja merim ove naše, mi bi mogli i košarku igrati, samo bi se zvali Duga Opatija.
 Došel Precednik. Uže precedništvo Lige je održalo tajni zestanek na javne lokacije. "Žuti mundiri", navijači Leptiričov, su za rana okuperali Trsišče, postavili transparente "Žuja je zakon", "Bole rat nego pakt","Bitche bole", "Yelow things na meters" i palili bakle "O`Patija", "Filter 57" i "Port". Kumek je nasmukal probleme i da Badelovi Manekeni trebaju saki glas na ovemi izbore, kresnul zelenu aždaju i dojašil na Trsišče na čelu kolone tera bu v anale zašla pod imenom "Kojzački marš". Brojna svita je dostojno parerala Žutem mundirom. Čak su bili i glasneši za "Dragu", udanu, tera ne čeka, jel dalina mnoga srca rastavla, na proste faktore... Ali, Leptiriči su počeli ulagati v ekipu tera bu igrala za pet let i prectavili svekolikomu breškomu auditoriju svoju novu, buduču, zvezdu. A i Jura si je došel malo pošpilati.
 Neizvesnost je trajala kratko, ko Ratko. Robijaši su se mudrili, planerali, dogovarali ali se to ni imalo puno efekta. Više efekta je imala nijova primabalerina z novum flizurum. Vlastita kreacija. Efektno je bilo i "Strezojansko korner", de drugde nek na korneru. A još efektneje su bile navijačice kaj su zakesnele na utakmicu ali su čule rezultat na radiju "Grbava kita bukova" i pripretile sudačkomu dvojcu na pariče da jem slike budu spikale z iglami za heklajne. Mam su počele bolesti motoričkoga sustava, nevažne sitnice iznutrice i problemi kožnoga pokrova. Veliki su se Bunci upriličili v kvatroekipnomu sastavu z raskošnemi izmenami, rezervami i pratilami. Oni kaj su ova leta krvcu lili uživaju v zaslužene mirovine a mladi se hitaju v ogen pak ak preživeju - preživeju ak ne - ne ser* u minsko polje.
 Došel Dragan Đajič, sveti se kak bor za Josipovo. Reko, de se štrigaš? Veli, v šume, kaj ti se dopada? Reko, skoro kak moja. Veli, nejdi unda k mene imam koronu. Reko, onda skupa imamo dve. Spustili su se bivši Miši partizanskemi vezami brckemi stezami čez šumske prti okolo poprek v opreku "Carstvu tople pive i mrzle čevapov". Veli Mazo, junak sibirske stepe i arktičke pustopoljine, fala ti, frende, kaj me redovno spominaš, neznam kak da ti se odužim, ono... Reko, znaš tarifu i broj računa, po običaju. Da je Šaki on d rod egen onda je Mazo of d rod egen. Obadvoji dobro potšprajcani izvana, Miši malo slabeše znutra, dok ni došel Alen i podelal malo na sustavu ravnoteže, napadaju nijovi, napadaju naši. Obično ni problem da ostaviš Tigriča samoga, z loptum, da dela kaj oče, ali des je bil. Čem su jem vuva ober vode i dojdeju do sape eto problemov.
 Ni čovek kriv kaj se navek najde v krivo vreme na krivem mestu i ispada da dobro brani kaj ga lopta redovito pogađa v najčudneja mesta. Dok ga prejako nisu sprestrelali se je još solidno zgledalo. Tesari su videli da je vrak šalu odnesel i da bez jakoga pojačanja čak ni 6. lička ne spasila maršala a Bebe su kak ruski rulet. Nigdar neznaš da budu pukle. Števa je pak moral zeti tenesice z klina i Joža je moral ostaviti sve započete posle da se spasi kaj se spasiti da. A spasilo se! Tri bodi se svete kak Kupa spod Kupskoga mosta na mesečine. Kumi Dumba i Sova su to malo razvodnili, ili poškropili (jel škropec z vinom ili škropec z vodum?) i to v ove utakmice ni vagalo ali... Na kraju da se pogleda ta šuma golov kaj su, do sad, i još, valda, budu, dali pol `Ojtne bu mislilo da je to štamparska greška.
 Ovo ni bil Šestakov dan, nejde, nemreš, neče, ni, nebu i još 999 NE. Davor upira kak sivonja, čas je na jene strane, čas je na druge, od gola do gola, od atara do atara ali nema efekta ni kulko puš f trsju. Na druge strane se Marko vrnul ali baš vrnul, tri goli ideju nemu na dušu, ovi mali grizeju još bole nek Obadi. Kovač vodi nadludske borbe z napadom Štršanov, rovovska borba prsa u prsa, dok njegov i kuma Danijela dečji vrtič gledi i brusi se za ekipu kaj bu igrala za deset let za Obade.
 Dve ekipe, pet golmanov. Da su Sinovi atara videli da Balerine imaju golmanov viška odma su kvalitetno potanjurali Tonu. Na veselje Kumeka, i srodne krvne i plemenske loze, na gol je hitnem ukazom postavlen Fiček a četiri su crnci na foslinu Tonu odnesli na hitnu. Z obzirom na novonastalu situvaciju Glavni štab Markuševca za 4. Breški front zvlači umorne snage a uvodi frišku rezervu, Prateči vod i prištapske jedinice. Bartola nesmeš ostaviti samoga jel taj ti ga bu zavlekel i zmed dve plajnke. Zajdne informacije kaj su precurele prek Rojtersa govoriju da se zestal uži Krizni štap f selu i prek Prekoga suda mam smenil Mrkija, retroaktivno, radi neočekivano loše rezultatov. Jožu su ostavili kak zamenika samo zato kaj je obečal da jem bu za Petrovo pive platil.
 To navek nezgodno ispadne da se splaneraš a ovi drugi te v prvem napadu i v prve pet minut demonteraju. Dok je Miro svojem daval transfuziju krvi Sponzor se sponzorov je svojem daval pive. Veli, stali smo spred dučana, doma, na jene putne ali to nam je jedva zbavilo do Ruševca a tam su dučan zaprli. Jedva živi došli do Trsišča, spešali kak svijnski mehur od kolinja do proleča. Dok su se Mirine mere pokazale pozitivnemi na početku drugoga tala, Crni, manager Ruševca, vleče maestralne poteze dok dirigera ruševečkem simfonijskem orkestrom z rubrike "veruvali ili ne" ali dok davaju rezultata nigdo se ne buni. Da rezultati `zostaneju budu ga pregnali z gnojnem drugom z Kuče slavne. Veli, toga filma nete gledeli.

Najte kaj zameriti. Do se od istine pomogel.
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 17. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2020. – MNLVG 17.
« Odgovori #19 : Lipanj 28, 2020, 01:26:39 poslijepodne »
Dominacija i hegemonija

5. kolo 4. srpnja 2020. 15:00 - Križajna (Velika Buna)

Šiljakovina - Lijevi Štefanki - jeno novo senzeribilno iskustvo, vantelesna tantralna apstrakcija, započinjanje dana z pivum, z suncem v očijami, samo da ne pijavice

Dubranec - Kozjača - jel Ilovača spremna da padne v najgorjemi mukami, jel Kojzača more prek dreva na kriš ili prek križa na drevo

Lučelnica - Opatija - Tesari vade igrače z naftalina, Tigriči jednak ali i one z "Povratka z budučnosti", apsolutno romantično, fatamorgana

Kravarsko - Markuševec - do v sobotu more skupiti više (ne)radnikov i dati gol viška

Gornji Hruševec - Gornja Opatija - tektonski poremečaji v predelu Kravaščice

Novo Brdo - Pokupsko - veli, brzina mi je vrlina a sporost mana

Donji Hruševec - Strezojevo - ak Ruševec pobedi a Robijaši imaju otprt račun na šanku negdo je dobil na lotu, ili bingu

Velika Buna - Hotnja - hmmm, ne igra se na Kravarske ali se su opcije otprte, kak štagel na vetru



Onemogučavanje i usporavanje razvoja

6. kolo 5. srpnja 2020. 15:00 - Kocka cukora (Šiljakovina)

Lijevi Štefanki - Kravarsko - navek se do Petrova situvacija več kvalitetno zakumplicera, a v Šike još i bole, svečana podela šamarelice, odustajanje od lige, sedenje na sred igrališča na gajbami dok utakmica traja, narivavanje po pitonu (Kaje!? Kaje!? Kaje!?), vatanje za gušu i tak to

Opatija - Velika Buna - tu te vrak sad *, ni jeni ni drugi ne spadaju v "borbeni sektor", krvi nebi smelo biti, rana je utakmica, ali...

Strezojevo - Šiljakovina - mada faka, ovo bi trebala biti kamilica ali i ona zna zakipeti i popariti

Gornji Hruševec - Novo Brdo - to su več ozbilni posli, tu ni mesta za fuš

Pokupsko - Lučelnica - još jena ozbilna srednje kategorije, ovisno o nazočnosti i pristupu akterov

Hotnja - Donji Hruševec - "borbeni sektor", krvi do kolena, pive od kolena, kesna utakmica, šank več kipi i dela punum parum

Gornja Opatija - Kozjača - "ovi" Pefčevi su tu kak doma, očekiva se invazija z Kozje drage ali ni ovi z Mamičeve ergele se nedaju baš nad*avati, kesna je utakmica, ak je v riti več zakipelo sega bi moglo biti

Markuševec - Dubranec - a te dragi kamenčič *, a litel problematično, Ilovača lakonoga na betonu a Sinovi atara naglasak davaju na njegovanje spomenika palomu borcum, ako lucky prevladaju teški to nedu samo tak gledeli, prek nišana na Žuje Zakon, ak se publika umeša pijavica na Bune je goli * zavo
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 17. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2020. – MNLVG 17.
« Odgovori #20 : Srpanj 02, 2020, 10:21:38 poslijepodne »
I posle dugo izbivajna, posle 876 bezuspešne pokušajev i promašajev, kak da bi cepanicu napelaval v iglu, z najposečenijemi stranicami "This site can’t be reached" & "No internet", pri brzine od 4.5 Mbps za download i 0.5 Mbps za upload, v centru Rvacke, prek Austrija telekoma na infrastukture, teru su platili hrvati, jedne od franšize Dojče telekoma, tera neznam kak se des zove, na veselje se one kaj su se registrerali, a neznaju de, kaj, zakaj, kak, kam i kulko, je to bu koštalo, pri ovemi čerkezi, kaj su mi lani bez obavesti i objašnjenja obrisali oko, sim-tam, 50 videjov, još jen v plejade visoke edicije breške blokbasterov, teroga of put most pogleda i deset ludi, ako, i ak bu se v redu, "Bilo prošli tjeden na Brege", teru sem, uzgred budi rečeno, več poslal Brckum vezum na poštanske pretince "selebritijev", kakvi ste i sami, skupa zmenum, naveke;


Velika Buna - Lijevi Štefanki, MNLVG17., 2020.06.21., Donji Hruševec
https://rutube.ru/video/0130d359e996e356f28cdd67276794b2/

Kravarsko - Dubranec, MNLVG17., 2020.06.21., Donji Hruševec
https://rutube.ru/video/1fa8b515255c1480b4d6e868eebd8154/

Šiljakovina - Kozjača, MNLVG17., 2020.06.21., Donji Hruševec
https://rutube.ru/video/03db25e087824c446aed3db31f9d89a9/   1/2

https://rutube.ru/video/090e40e5c720587f27384f6d7a4e274f/   2/2


Donji Hruševec - Markuševec, MNLVG17., 2020.06.21., Donji Hruševec
https://rutube.ru/video/c69a296bce0c594e8351539c915548c9/
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 17. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2020. – MNLVG 17.
« Odgovori #21 : Srpanj 02, 2020, 10:22:19 poslijepodne »
Gornja Opatija - Dubranec, MNLVG17., 2020.06.27., Gornja Opatija
https://rutube.ru/video/8b5a19f28560f0c8c52a29d6b7aebaab/

Kozjača - Kravarsko, MNLVG17., 2020.06.27., Gornja Opatija
https://rutube.ru/video/7e7f5e17cf463c3900d6d0f6883f1f47/

Opatija - Novo Brdo, MNLVG17., 2020.06.27., Gornja Opatija
https://rutube.ru/video/ee8b633267cc29f9eda2298181da3f94/

Lijevi Štefanki - Donji Hruševec, MNLVG17., 2020.06.27., Gornja Opatija
https://rutube.ru/video/ed063d795f52f2a070c28b6b462fa687/
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 17. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2020. – MNLVG 17.
« Odgovori #22 : Srpanj 05, 2020, 06:04:43 prijepodne »
5. kolo 4. srpnja 2020. 15:00 - Križajna (Velika Buna)
Šiljakovina - Lijevi Štefanki 5:2
Dubranec - Kozjača 4:1
Lučelnica - Opatija 1:1
Kravarsko - Markuševec 0:0
Gornji Hruševec - Gornja Opatija 1:2
Novo Brdo - Pokupsko 3:2
Donji Hruševec - Strezojevo 4:2
Velika Buna - Hotnja 2:1
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 17. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2020. – MNLVG 17.
« Odgovori #23 : Srpanj 05, 2020, 10:04:10 prijepodne »
Zakaj je mačku najlepše `luku spati
 Dan borca, Štenkov memorijal, negda. Utakmice žive, nektere i prežive. Suprotno očekivanju ili v neskladu z očekivanjem. Veliju neimenovani, idem ti ja o poldan z Gorice a na Križajne ništa, kak da se des ne igra prijnemi. Pametim ja i bole dane,.. Obično je v rasporedu posle Bune bila ili Kravarska ili Jaguštanovec a na Križajne se se beli od čaš, trave ni videti, frižideri i suncobrani ponosno stojiju, samo ni ludi. Des oko pol trojke se kak po špage, frižideri i suncobrani ponosno stojiju, samo ni ludi. Prave, orginal, samo službeni personal. Na igrališču je trava, osim de golman tacka, orginal ali je podloge malo, ali "malo", "otišel navoj". Veliju, kak i sa leta prije, da je to zato kaj se igrališče koristi. Veli Miro, prinami `Štefanke, na igrališču "Sv. Jura gnete pozoja", je se kontra; trava se kosi saki tjeden, podloga je "beba" a koristimo ga samo pod "N". Apsolutni hit letošne Lige na Križajne je "Dečji kutič" iza gola kaj su ga prije znali Obadi i Futači okuperati z dekicami a sad si prate nijov svetli primer. Oko devetke nestalo je Stare pramenov, ostali su samo mladi prameni, Cico je dobil zajdne dve na veru a Brajko je rekel, ja znam de je još jen...
 Najbole se zagrijavati z sunčanemi očali da ti sunce ne vudri glavu. Dosta interesantna bi bila kolizija lopte z očali ali pri Futače smo videli da očale v datem slučaju znaju ostati postojane. Bila je opcija da se utakmica Bojsov bu igrala v drugem terminu ali Stručni štab Štefankov je ponudu rezolutno, posle dodatne konzultacije, odbil. Vele, dečki, nas, ovak, dosta, v tem slučaju, * kadrovska politika. Krpa je, v očekivanju negativnoga kvoruma, sako koleno zamotal z dva i pol metre forbanta i zbežal na Križajnu. Posle, i tokom, utakmice je stalno ponavlal, moram zvati Bekema, moram zvati Bekema, moram zvati Bekema... Viče stručni stožer; napravi faul, napravi faul! Da igra Duba... Faul nebi bil problem. Fauli da, faul ne.
 Ilovače letos kadrovska politika ni problem a Manekeni se drže one da je bole imati 7 one kaj očeju nek 700 one kaj nečeju, a moraju. F kopitajnu sim i tam nekaj se bole snašla Ilovača na pogon Cerovskoga nek Manekeni na pogon Gladovca. Žac je znal kak svojem pulenom saku fizičku i duševnu bol zalečiti. Rekla je Hanka Paldumovič, Ono kaj saki muš sejna. Vidim nekakve poznate face, reko, de si bil na Ruševcu, prije sem te videl a za vreme utakmice ni za lek? Imal sem nekakve važne posle za obaviti, dole na šanku.
 Kak je zvezda bole belila to su isparavajna bila slabeša a i tenzije su sukladno tomu padale. Tesari su došli v sastavu "kulko nas more i mora igrati a ne preveč" dok su Tigriči skoristili priliku da na Križajnu dopelaju svoju pobedničku ekipu. Dok je Duba razrivaval stative i kopital se po prašine drugi su, više-mejne, probali preluknati Jamnicu. Z istem nastojanjem ali bitnum razlikum po istem poslu na Križajnu su došli i Tesari. Bitna je razlika da ak si branil za Lučelnicu v Fucal lige oni te cipelare nježno a ne klasično. Svoja nastojanja i stremljenja k golu z kapitalnum realizacijum su se okrunili Petko i Šaki kaj pak ni bilo dost za punu kapitalizaciju od tri bode ali... Bod po bod, 16 kola 15 bodova.
 Kaj isto vredi i za iduči par nogoloptačev i nezabijačev. "Kak je zvezda bole belila to su isparavajna bila slabeša a i tenzije su sukladno tomu totalno splasnule. ... Bod po bod, 16 kola 15 bodova." Brojna svita kaj je pratila Sinove atara se nekaj preredila. Preredila se i konkurencija "za prvu". Ali, veliju, studijoznum opservacijum travnjaka došli smo do rezultatov teri nam garanteraju pozitiven rezultat z aktuelnemi prvaki. Aktualni prvaki sukladno svoje reputacije ne oskudevaju kadrovski niti z ove niti z one strane crte. Ali more je igrati samo 5-6. Na tem je svoju taktiku napravil Jole kaj je bil na drugem kraju video linka dok je vrtel vola na ražnu za jenu od svoje privatne potrebe. Veli Jole, na ovakve travnjaku ak se dobro postavimo nemreju nam niš kak ni žaba lešnaku. A na kraju da oni ostaneju bez ideje a mi bez sape sparznili bumo svoju kratku klupu i napravili se moguče zamene. I tako bi.
 Veli Mamič; Gabi, da ti dojde nekaj povedati na utakmice ti samo beži, kulko misliš govoriti tulko beži. Mejne imamo škode od tvega bežajna nek od tvega spominka. A ti pak, Tuta, da ti dojde bežati ti samo govori, ne gibli z gola ni če te kača za nogu grizne, ni če ti bombu iza tebe hite, ni če te budu z buldožerom rivali, ne gibli. Joža, de si se več tak ošvical!? Zgledaš kak da si več jenu utakmicu odigral. Nisem Ivo, auto mi je parnul na Podvornice, bežal sem da stignem na utakmicu. Na druge strane odkad je Marijo hitil sidro v ekipe mirneše se spi. A još ak je golman orginal a ne kopija to je san snova. Iako, negda, ni se pozitivne predispozicije ne moraju dopelati do pozitivnoga rezultata. Ovi mladi se još kale a več od drugoga leta se očekiva, ak nekteri stareši ne hitiju tenesice na klin, da bi to bila ekipa kaj bi i nekterem jakšem mogla "karati kevu", redovito.
 Štršane več pomalo * onaj lajnski sindrom da igraju dobro ali jem fali korak više da bi pobedili. Navek jem malo fali, da bi naj*. Miši pak cendraju, ni nas. Ni Mišela, ni Damira, ni Ive, ni Krova... Kad ono, za dve minute taj isti Mišel teroga ni zabija gol.
 Da su mladi pičiči, teri su okuperali Križajnu, v publike Robijaši zabijaju bez pardona v roku odma. Prvi napad, gače su na živice. Potencija, erekcija, penetracija, se prisutno maksimalno. Malo je problem da se to splasne, onda je "drž gače". Dok je Peki bleščal i držal vrata zaprta ta priča je imala sreten kraj a da je precurelo onda je počelo zlevati ali to je več druga pripovest. Posle početnoga šoka i još šokov posle njega Šinovi su zasukali rukave i potfrknuli lačevice do kolena. I pokazali Robijašom čija baba po Burdelu vrgajne bere. Posle je sponzor skupil sve pulene v jato i povedal jem; denes je predizborna šutnja ali ...
 Znaš kulko je vur da Glumci vele, samo da ovu pobedimo a posle bu se leže. Kakva je zver ta `Ojtna postala... Napadaju naši, napadaju nijovi, tenesice frcaju na se strane a pomaka ni ni kak je velik novet na *. Golman `Ojtne je navek na pravo vreme v pravem mestu dok si napadi pred Kušanovem golom, teri je imal svoju fan zonu v Dečjem kutiču, završavaju z pogledom v nebo. Utakmica se pretrgla v momentu da najuža obrana Bebe gubi kontakt (z stvarnošću?) i prelazi na beskontaktnu koordinaciju i koomunikaciju a telepatske funkcije su svedene na minimum radi utecaja punoga meseca kaj baš ulazi v putanju suncu tero se omiče kak mace na zajdne haube stojadina. "Jedan pogled dovoljan je bijo..." Menađment Bebe proba situvaciju okrenuti v svoju korist; Bute platili pive!? Bute platili pive!? Bute platili pive, kaj smo vam zabili gol? Predizborna šutnja dale je naslutiti da bu od zahteva ostalo mejne nek vina v rasušene bačve. Tu je Sove pukel * i išel je bunskoga prometnika preluknati na golmanu najneomilenije mesto. Cunami iznenađenja, gorčine, neugode, nelagode, strave, užasa i straha je potopil Križajnu. Fan zona je prepala v depresiju glipšu od Velikoga kanjona, ma, kaj kanjona, arteškoga zdenca ` Cerovskem Vrhu. Huđber H1 je osetil potrebu da veli Huđberu H2; Sino!!? I onda je H2 jednostavno, racionalno i efikasno preluknal golmana G1. Nekak mi se čini da zutra nemo videli `Ojtnu v standardnem sastavu jel jem se golman preveč put našel na krivo vreme v krivem mestu pak ima stanovite posledice. A ni puno falelo da jem piva ima drugi ukus. Korak više.

Najte kaj zameriti. Do se od istine pomogel.
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 17. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2020. – MNLVG 17.
« Odgovori #24 : Srpanj 05, 2020, 10:47:41 poslijepodne »
6. kolo 5. srpnja 2020. 15:00 - Kocka cukora (Šiljakovina)
Lijevi Štefanki - Kravarsko 1:2
Opatija - Velika Buna 1:2
Strezojevo - Šiljakovina 2:3
Gornji Hruševec - Novo Brdo 2:1
Pokupsko - Lučelnica 3:3
Hotnja - Donji Hruševec 3:2
Gornja Opatija - Kozjača 4:1
Markuševec - Dubranec 0:4
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 17. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2020. – MNLVG 17.
« Odgovori #25 : Srpanj 10, 2020, 12:31:17 prijepodne »
Pi-ti-jes-ti-pi-ti
 Sto čudes na Kocke cukora. Nekteri spod šatre glede na nogomet, nekteri su vu sebe otkrili zoofila pak su jem mileše kusa i kobila a z nektere se nagleda kanibal pak spod rasta šacaju odojka. Za sekoga po nekaj. Ali to je se čista nula za ono kaj "Udruga večne mladičof" spravla za po Velike meše. Veli, a koronarni problemi. Rekel bi Maminjo, o`če ni bitno. Celo selo se bu vrglo v turboizolaciju, i samoizolaciju, nigdo nutre, nigdo van, ni Milicija ne mogla prejti. Dok ne završi "Događaj". Velite, vrak te p* *, o čem meleš, inače te niš ne razmemo ali sad si se skros pomotal, dej dojdi k sebe. Veli, "Udruga večne mladičof" spravla intimni spektakl pod nazivom "Črevasti" i "Sukasti", "Šiljak Open Closed 20-20-20". Posle standardne obredno verske običajov sledi gruperajne pri DD. Tam se bu prema našemi staremi navadami i štatuti održalo vagajne kaj je obično pred saki događaj ovoga tipa i podela natecatelske brojev, kak za Snežnu kralicu, ali ovo bu više "Masna kralica". Vuz obredno šacajne na * vage još nepoznatoga sponzora održano bu i paralelno natecajne v narodu priznato i poznato kak "Marijana z Topolovca" v kategorijami; muški grudnjak (čem vekše to bolše), najdebleša noga (čem debleše to bolše) i najbolša forma (i okruglo je forma, čem okrugleše to bolše, orentacijske mere 180-210-190). Posle izbora za Mistera sake kategorije ili most čak i pače ukupnoga pobednika v semi kategorijami ponosnoga nositela "Jack Pot Marijana z Topolovca", tere čekaju prigodne nagrade v vidu lente, kante za napoj, pol vreče semenske kuruze nepoznatoga proizvođača sumlivoga porekla, pomočni kotači za dečji beciklin, otpirač za flaše v obliku stilizeranoga kluča 30-32 v neprirodne veličine i masna krpa crne boje, sledi mimohod ot DDa do Grsove pilane de se održava glavni događaj de budu tenesice ukrstili "Črevasti" i "Sukasti". Prostor bu vidno obeležen z par nakolene bikov spod tere bu gorel ogen kak i z mejnem čoporom svijn istoga svojstva, namene i položaja. Čisto da muži imaju kaj za pot zup deti dok čekaju. Za one kaj je napusti sreča, prije reda, osigurane budu bile dve hitne, terem bu Križni stožer v naprovo izdal propusnice za izlazek z križne zone turboizolacije. Za one kaj je mam pogodi stanovita gospa v črnem kaj okolo ide z kosum vuprek bu skopano pet grobov a tačke vidno označene z črnum zastavicum na pol kopla budu zabadof vozile na relacije "Pilana - Grobje". A se one kaj na natecajnu "Šiljak Open Closed 20-20-20" zaslužiju koronu čekaju prigodne plakete. Još nisu do kraja poznate propozicije, jel se bu nogomet igral kak jena utakmica, kak tri utakmice ili na tri dobivene. Osim nogometa prisutne budu i druge aktivnosti kaj bi trebale animerati publiku pod nazivom "Črevasti i Sukasti v zajednice"; natezajne štrika "Črevasti" - "Sukasti", natezajne štrika "Črevasti" - "Sukasti" protiv publike, natezajne štrika "Črevasti" i "Sukasti" protiv rasta, krulenje drvenoga štagla Šilakovina - Guci "Črevasti" - "Sukasti", rivajne zidane hiže z podrumom prek meje "Črevasti" - "Sukasti", "ubijanje" gajbe pive na kronometer "Črevasti" - "Sukasti", "ubijanje" lavora čevapov bez ruk na kronometer "Črevasti" - "Sukasti", "Parni valjak", kopitajne pod breg čez trnje i kupinje "Črevasti" - "Sukasti", "Tarzan", utrka čez koprive "Črevasti" - "Sukasti", "Bomba", skakanje v vodu v čašu jogurta "Črevasti" - "Sukasti"... Veli, nadamo se Vašem dolasku. A ak i ne dojdete, to Nas živo boli *.
Ej, ej, ej... Sat sem išal pišat na grobje i mrtveci čas ideju nutre čas van z grobov. Zombiji nas očeju! Jooooj, dej naj dristati i dojdi k sebe. Des su izbori. Ideju glasat. Dej si nekaj popij, dej se stabilizeraj i centreraj.
 Veli, Cico, kaj ti je parnula veš mašina ili ti se pokvarila voda v septičke? Zakaj? Markeri ti smrdiju, oče mi se povračati. Sat sem je z vrečice zvadil... To su novi!? Novi su za Šilakovinu ali su stari za Veliku Bunu, čera si vujnemi igral, celu su se noč v vrečice pacali. Pak kaj je nisi osušil!? Sat sem je del sušit pak si se namrdal najne kak na stočnu vagu. Kaj pešeš da ne razmeš. A da su navijači Badela videli da igrači imaju markere negdo je hitil bubu da i navijači moraju imati markere. Onda su se se tribine zarozele. Maminjo još * onaj zup kaj mu je pukel na kose pak ni stigel na "predsat", on je planeral dojti na pre-dzajdnu a nigdo mu ni povedal da se "vocap" zažaril po pitajnu obredne običajov i da je "skeđual" premejnen. Da su bili rešeni negovoga uroklivoga pogleda Švabi su se malo opustili i pošpilali si malo za dušu, onak. Si su se zapisali v strelce, samo su Gabiju rekli da to ne vredi zajnega, da malo proba apstinenciju. Đuka je popravil dojam i ostavil krute dokaze da se v Kozje drage još more, oče i zna. A posle "roštilj i kobase",.. A, ne! Posle su se Kojzačani namrdali na boks automat i išli tuč nekakov plastični demižon. Ne samo da su oni išli nek su i Tomeka naj* kaj je moral ostaviti i hot dog i pivu i čevape i pucance i z rukavom obrisati čube da bi mogel kvalitetno plasiknuti demižon. Lako za Tomeka. Onda su klinci videli da se nekaj čudno događa oko plave kutije za teru neznaju kaj znači i čemu služi. Fletno su oni polovili konce, samo kaj, tehnički... pol nje opče nemre dosegnuti do demižona. Ak očeš blisko upoznavajne z "kožnatum stvarčicum kaj je znutra šupla a donosi zadovolstvo" samo obleci belo za Šilakovinu. Si, i se, kaj su bili v belem, i "beige", imali su opetovane bliske susrete z loptum. Čudna koincidencija.
 Leptiri su premenili garderobu. I oni su v črnem. Dežurni srbi budu dobili srčenu koronu. Ali, ni se tak crno, dresi su praf-zapraf NK Dinamo Vinkovci replika negativ. Samo je malo problem da se igra pred tamnum pozadinum, i Bojsi i Leptiri zgledaju kak ninđe. Stopili su se z pozadinum. Na početku Leptiri muku muče kak dojti do gola Bojsov jel, ili su se ovi tak dobro postavili ili su još pod dojmom čerašne utakmice. I uletov. Ili zvezda vubija. Vuglavnem, utakmica je pozitivno apsolverana. Bojsi su pak nezadovolni suđejnem, of put ni Cico nek Žuti.
 Dukša klup je presudila. Igračov na klupi do horizonta, iza horizonta i okolo poprek z druge strane do igrališča. Dok se navijči/ce Tigričef skrivleju doma spod popluna da je nebi gripa napala Glumci su samo napravili prekomandu sela z Križajne na Lubin grop. Iako se On, sav v črnem, po skriveč prišmajhlal linijum Bori-Smogoršćak-Boksautomat-Ringišpil-Grill-Šank sudbina je neizostavno prije napisana; da Opatiju des moraju stiči dve kaštige; Sindrom Velika Buna i Sindrom `Ojtna (ono da ti drugi nemreju dati gol onda si ga kvalitetno sam zavlečeš). Kak budu dugo Glumci pobeđivali na tuđe gole i jel to sreča, prst sudbine ili Božja providnost ostaja nam, ak preživemo PTJSTPT, da vidimo.
 Muža je preživel svadbu, veliju ne svoju, tak da je Slavek imal jenoga više na platnem popisu ali i jenoga mejne. Števa je rekel da si mora malo počinuti, napraviti reviziju matorke, malo pogledati kak šuma i kuruza rasteju i obaviti nekakve socijalne obaveze. Dan prije mu je dobro pošlo ali onda je najemput skužil da se ludi nekak najdeju na "Y"-u života i onda počneju piti, ali baš mrsko piti, a nezna se zakaj. Zato! Bunski strelci su si još malo popravili konto a novi golman Robijašof je počnel piti, ali baš mrsko piti, a nezna se zakaj. Tona je na Bune nekak s* dva izviđače na ruke pak se nadal da bu, sukladno kineske tradicionalne medicine, meter forbanta rešil stvar. I komad štrajka. Na golu. A da ni broja 1, ili broja 2, * ga, zavisi kak opadne bažul, ili kak bi to glavni komesar kineske komunističke partije povedal, da mu krivo (o)padne bažul, onda sunce svene broju 3. Još ga nisu pokumili ali kak stvari ideju još bu glavni crnogorec v selu. Nigdo se baš od stručnoga stožera ni rival da bi kaj komenteral preglasno ili preočito, da nebi do dobil kvalitetno po fanfare. Osim Buše. On je nekaj vikal i krilil. Ili je tiral fazane z kuruze, komarce z nosa i/li sl. Ovi "bosi po glave" su zostali z VIP klupe... A i klup je još za rana odnešena na kop.
 Dok je na Križajne igrala ekipa Mišef "Par" Kocku cukora je počastila svojum nazočnošču ekipa Mišef "Nepar". Veli, ima nas prek i dost za dve ekipe ak se dobro podelimo, ne iščemo luksuze kakve su rezerve, kvalitetno manipuleramo z taj-mauti, vozimo par-nepar... A i,.. ne moramo sako leto biti prvi. Obadi su još malo "zeli na brus" ekipu od dana prije. Kvalitetno, čini se.
 Dok su Štršani dopelali prebrane snage šprajcerov Horde Zla su došle v punem sjaju i preširenem sastavu. Nek se vidi kaj je raskoš. Čak je opala jena nenormalna, ovaj, nemoralna ponuda kaj je Pavla skoro vlovila na krive noge. Veli, da si potpisal za Lučelnicu dali bi ti 10-ku. Deca, veli GP, jel vi znate čitati, sat vam se bum okrenul z pleči, da kaj vidite. Dok sem ja, ovak mlad i zelen, išel f školu 15 je navek bilo 50% više od 10. Dejte se malo skubicerajte i popravete za drugo leto. Pri kraju utakmice Tesari drže utakmicu v sve noga a onda se Puky, trener i mastermind Štršanov, okrenul k svoje kolekcije buduče zvezde. Teroga bi, teroga bi, teroga bi..? Za oko mu je zapel mali braon, zel je kluč za navijavanje i premenil mu baterije. veli, sino, neču te z ničem opterečivati ali se je na tve pleče i v tve noga, ti držiš utakmicu. I onda ga spalil na teren kak na fliperu. I on je to rešil.
 Kak su retki pratiteli breške ligaške nogometne sopunice i pretpostavili posle sobote golman Bebe je bil kaput. Ilija je zabil zeti kostobrane, pancirku, šlem i rukavice a i baš se nagledal v petu pivu tere se još ni videl kraj, tak da... Moral je Miha potegnuti po sem selu i po se zaselke, čak je i pred šoping molom MB ostavil čitabu da se išče golman, ili tomu slično zanimajne, z praktičnem iskustvom i pozitivnemi preporukami, kaj more konkurerati v ekipe "Leteči promili" (i) v trejtem polu(ne)vremenu. Posle audicije, da baš nejdem v detale, izbor je opal na jenoga friškoga 18-godišnaka kaj se več preslavil v selu na semi poli, i šumami, pogotovo multitaskingu. Jedino se kak mali problem pokazalo to kaj je malo previsok za ove male gole na kakvemi se na `Ojtne igra hokej, na ledu, trave, pive, ni bitno. Ali, kaj je - tu je. Gledi Črni ovu čudnu svitu kaj se tam prek puta zagrijava z pivami v rukami i misli si, nemo valda prešli gorje nek Buna čera. Nekaj ga oči * od one videjov od 4 pixela, veli, kakov je to film kaj ima četiri kockice. Kak da bi gledel v lajt dok greštvaš. A i zvuk je tomu spodoben. Najvažneja stvar je da su Bebam pive zbavile taman do kraja utakmice, kak duracel zajci. Da su se igrali predužetki, predužili bi na šank a utakmicu do *.
 Tajson je došel malo kesneše, veli, samo da vidim penale. Brojna svita je još od rane popoldnevke strugala svojemi ritjami po šilakovečkemi klupami i spravlala se za veliko finale. Na su sreču kaj se Žac preveč ne meša v trenersko-menađersko-tehnička pitajna, osim tekuče. Jel koga zebrati v prvu petorku v cele ergele zvezde, to su več slatke muke. Od toga se more dobiti cukorna bolest. Kauboji su se uspeli skupiti v solidnem sastavu, bez luksuza ali ekonomično. Kaj ni dost za Pavla. Nevrekel ga, v takve je forme da bi mogel zabijati i z strganum nogum. Onda su Petraviči počeli delati pomutnju, pak su se ovi Špetrekovi vumešali...

Najte kaj zameriti. Do se od istine pomogel.
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 17. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2020. – MNLVG 17.
« Odgovori #26 : Srpanj 10, 2020, 12:34:40 prijepodne »
Razbijanje jedinstva i ravnopravnosti

7. kolo 11. srpnja 2020. 15:00 - Žlebečiče (Lučelnica)

Lučelnica - Gornji Hruševec -prva pak bi trebala biti kamilica, Tesari doma a Obadi v kratke serije

Dubranec - Lijevi Štefanki - pametim ja tak nekakve dane na Pokoskomu, a i na Šilakovine, a puno dan, i puno sel, v MP3

Kravarsko - Strezojevo - betončić, prednost pol koplja Kravarska, jel bu prednost realizerana?

Velika Buna - Pokupsko - dve nogometne velesile, OFK Buna - OFK Kupa, dve škole i dva principi, jel kvantiteta ili mladost

Kozjača - Markuševec - a pari, par exelance, jel bu prije pal šank ili kotel

Šiljakovina - Hotnja - ima li nade za vas, i nas

Donji Hruševec - Opatija - silovanje z komentatorske kabine, nogometne orgije, nogometni bal na votke, bez votke

Novo Brdo - Gornja Opatija - nisem siguren da Lučelnica leži Mišem, Švabi tu malo bole stoje, kak pijan na plotu

 

Slabljenje i razbijanje utjecaja

8. kolo 12. srpnja 2020. 15:00 - Stadijon "Vuglenica" (Strezojevo)

Pokupsko - Donji Hruševec - domači teren, jel Šinovi moreju skupiti dost navijačev da prirede Štršanom privatni pekel, ili bu se prešlo inkognito

Gornja Opatija - Markuševec - dva put v dva dane beton, dva put isti rezultat, ili se dekle bu trefilo

Gornji Hruševec - Velika Buna - ak do kraja zostane golov moglo bi biti "da čujem kako djevojčice vrište"

Hotnja - Kravarsko - lagana prednost Leptiri, ak to izostane onda prednost "Promili"

Lijevi Štefanki - Kozjača - ak su se tu uspeli pokefati z "brothers in šanks" jel to uvod v krivoproliče, ono da prolevaš krivu tekučinu

Novo Brdo - Lučelnica - Miši, na lepe oči, ak se Lučelnica preseli na Ruševec most Tesare primle "špurijus" i potegneju ober svoje, realne, trenutne, mogučnosti, ah, da, domačinstvo... ali...

Opatija - Šiljakovina - 6:7

Strezojevo - Dubranec - do se mejne poništil dan prije, jel su počeli godišmi
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 17. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2020. – MNLVG 17.
« Odgovori #27 : Srpanj 11, 2020, 09:35:53 poslijepodne »
7. kolo 11. srpnja 2020. 15:00 - Žlebečiče (Lučelnica)
Lučelnica - Gornji Hruševec 3:2
Dubranec - Lijevi Štefanki 4:1
Kravarsko - Strezojevo 2:0
Velika Buna - Pokupsko 3:1
Kozjača - Markuševec 2:4
Šiljakovina - Hotnja 4:1
Donji Hruševec - Opatija 2:1
Novo Brdo - Gornja Opatija 0:2
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 17. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2020. – MNLVG 17.
« Odgovori #28 : Srpanj 12, 2020, 02:21:10 prijepodne »
Zvuk stare mešalice ob pol pet `jutro
 Benediktove suze. Dok se jaka ekipa moreplovcev spravlala na moreno z "Alan Ford Transom", tura Plitvice-Izvor Krke-Skradinski Buk-Dubrovnik-Kotor-Drač-Jabuka-Cres-Lošinj-Sveti Peter f Šume, na Lučelnice su trajale zajdne pripreme za dupli događaj. A ni "Črevasti-Sukasti". Celi tjeden se Polanci, Strezojani i Lučelničani nagledaju na internet jel bu padalo, da bu padalo i na koga bu padalo. A koga ne (na)padalo. Kak se čini po ove matematike Tesari su dobili po čuče, i Polanci, a Robijaše most mine pranje šanka, publike i igrališča. Most. Kaj je najvažneje pripraviti da imaš domačinstvo? Par dobre gurtne. Suncobrane nek vrak nosi, kak Alisu v zemle čudes, ali šator, kaj ima fajn aluminija, i dobro bi došel sakomu ciganu i skuplaču sekundarne sirovine, mora preživeti. Za tu namenu služi Đon Dere, derem i ja, srednje kubikaže, ne mora biti duplak, glavno da ga "ima", gevihti su poželni a kuka obavezna. Jel, za koji buš, inače, * gurtne svezal. Za neupučenu gracku decu jen kraj se veže na šator a drugi na Đona. Na drugem kraju se praktićno skoristi lamponosno telo iliti po domači bandera. Još je poželno da je gurtna sake druge boje samo ne boje trave, da se prek nje nebi na grbavice rastepale p*. To je obavezna oprema. Pod dodatnum opremum se podrazumeva tuce, 6 stupov na dve strane, 6x2->12, dobrostoječe mužov, macanov. Kaj znači dobrostoječe? Ne da su se dobro udali nek da su v životu razdrli kvalitetno bar jen beštek i da jem se to vidi, na prvi pogled. Kak je to negda povedal jen moj sad več pokojni prijatel; ma mati je bila mađarica, znaš da je to bilo jako jelo; da si zapiknul žlicu v tajner žlica ni padala, kak stožina. Da je veter počel puhati nesmiljenum žestinum a narot loviti gibanicu aktiverane su antianalitičke mere  v vidu benda "Vino & Banane" i dečki su za saku pofalu "na drevo" odčesali pol lige bez prestanka, bez tonske probe. Ili je to bila tonska proba!? Samo hiti naše i vaše mladosti. I starosti. Da nas je počela posečivati Gđa. Rain baš su na kotlu zakipele prve kobase a lahor, kaj ruša suncobrane i vetra bubrege, je miomirise odnesel do Dolne Kupčine. Navodno se mejna ime bertije na Radniku. Više ne Var nek Koza. Veli, nemoj kozu, koza laže. A tek var...
 Kak i lani na istem mestu, da su bili krstitki na Ruševcu, Obadi skuplaju kvorum kak drobne penezi za mali pelinkovec. Obično da se i skupi "mini mi" to je početek novoga problema kaj se zove "nema zamene" a iza brega se nazire "kaj ak nam se negdo..." A negdo nam se je, jel su na igrališču počeli pucati šavovi. Nemreš ga zlejati f komadu, negde moraš "šivati"... Tesari (pre)brojni. Nikak ni dobro. Ni dobro ak nas je, ni dobro ak nas ni. Trebalo bi iti jel Obadi, ne da imaju kratku klupu nek, opče nemaju klupe, a isti ti Obadi su inkaserali dva komade iza pleč "Jamnice". Tu je pomalo počela kipeti nervoza, da je zakipela onda se prelejala na publiku, onda je šank zastal z aktivnostima. I tak... Se je dobro ak se dobro svrši.
 Veli, očete markere, oprani su? Kak da ti mi verujemo... Kaj se bute poznali, obadvoji ste crni? Ma, bumo, oni imaju malo više crvenoga a mi zelenoga i broji su nam drugač sfrknuti. Samo je čuvaj tu, budu sigurno nekomu trebali. To su uvodne reči v utakmicu tera je bila puna nežnoga šaptanja, blagoga smeškanja i digajna antene "kolinde kitarovič". Dok se bivši, i prvi, golman potrudil da dojde puno prije da "upije" atmosferu Žac je došel samo prije, z več upitemi atmosferami. Ali to ga ni sprečilo da zagrli volenu, nasloni svoje usne na njezine... I preleje. (Zakon o spojenemi posudami.) Na druge strane je upriličeno jeno prigodno naslikavajne, de je mršava ekipa Bojsov dobila privremenoga gabaritnoga golmana tak da računica i kilaža z kola v kolo štima. Veli, dej me vudri na kipec z mojemi dvemi sini za uspomenu i dugo sečajne. Za uspomenu more ali za rekorde i tomu spodobno je prekesno. Rekord drži Pefčeva familija z Turnira MNLVG na Dolnem Ruševcu da su četiri z iste hiže igrali v iste ekipe. Žac je samo viknul; kreni, gardo!
 A-a! Prodali smo ga v Egipat! Ni, ima koronu pak smo ga zaklenuli f pevnicu v turboizolaciju. Ne. Nemre dojti jel se prošli tjeden oženil pak ga žena ne pusti, sme samo televiziju gledeti i dva put na dan zijti z hiže. Zeli smo Mužu Gorice spred nosa, bili smo konkretneji i brži, ponudili smo više pive. Do da više negov Muža. Do prvi negov dečko do zajdni negov Muž(a). Leptiri su imali preliminarni plan da zajdeju v utakmicu z 100% a onda da popuščaju i da se relakseraju jel je zutra čeka prekjakonezgodno i teško gostovajne z isto takvem protivnikom na Čučinem oku. Buduči da je Muža bil krivo namagnetizeran od nega se se odbijalo kak od štagla. Tek da su Kravarščani pozvali rašlara, raz-, pre- i demagetizerali Mužu, i zašli v utakmicu z 130% stvari su počele sedati na svo mesto.
 I jen od najmejne Zipačov, ak ne i najmejni, je krivo namagnetizeran. Na početku ima pretplatu na "i ni neka šansa" ali prepelati loptu zmed stative ni pod "r". Došla je stara garda z Pokoskoga, i okolne emiratov, podržati Štršane, i držati suncobrane da ne odlete. Dok je Huđber H1 hitil sidro iza protivničkoga gola i delal analize i sinteze akcije Huđber H2 je pospravlal v mrežu one lelujave lopte kaj ideju po gol-crte i neznaju jel bi vrit il mimo. Z takvem se poslom v Ilovače bavi Messi, da mu daju da igra. Posle pozitivnoga rezultata Glumci su se skupili na još jen "ringe raja" pozdrav v stilu "ličko-lešče", "kiselo-zelje", "al-kaida", "hrvatska-vlada", "štapič-bobi" i sl.
 Veli, dej, Zlatko, počkaj još minutu da nam dojde najvažneji igrač. Ni nas ni za smenu v pekare pri Bibiju. Veli Franc, dej sim dres, idem nutre, * te utakmica. Veli, kam češ nutre, očeš da ti pak spucaju čiri. Slaba mi je guma na tačka, ja te nem pak vozil Draškovičevu. Kad eto najvažnejega igrača, glavum i bradum, Vaso. Ali da ga ni, nebi bilo ni penala. Ono da štrajfaš šav na igrališču i opadneš kak gromom pogođen. Joža je of put mogel biti zadovolen. Kazališna je publika napunila tribine a v ekipe su bile čak i dve-tri zamene. Zavisi kakva matematika igra. Šebo je mogel igrati klasičnoga letečega golmana jel Indijanci baš nisu preveč trenerali pucajne na prazen gol. Iako je bil pad temperature od 10°, iako je veter rastiraval mušice, iako je pomalo biberila kiša ipak... Je zaiskrilo. Malo narivavajna (Kaje? Kaje? Kaje?), si protiv se, nigdo nezna zakaj ali da oni narivavaju naše onda mi narivavamo nijove, i tak to, tero je prešlo bez uletavajna publike. Čovek bi očekival da kad pobediš da se veseliš... Nekakva druga matematika.
 veli, dej, dej, dej nas vrzi ma kipec. Most of put nedu mutne slike. Most nisu krive gače kaj memu susedu vese jajca... I strelim ja tak jeno deset komadi a kad ono se do jene mutne. Most nisu krive gače... Kak da je obasjava nekakva svetlost, kak da je oko nje nekakva para, ja neznam, Sony je nemre prebiti. Još nekave nade polažem v baterije. Probal bi z pancirno-zapalivemi, potkalibarnemi ili kumulativnemi a ak i to zataji bumo se morali najti radni dan i vudriti vujle (od konoplov) na platnu (od maka), radni naziv "Bal na votki". Dok su Bebe trenerale Danijel je motal tenesicu i imal prekrižene ruke. Veli, ne plačaju me da treneram nek da igram. Kak je to povedal Cezar, velika estradna zvezda, v Šundlerove liste; moj mali nije radio ali kad će trebati biti će spreman. Negov svetli, stil i, primer pratiju i zvezde protivničke ekipe. I Koki i Šokre motaju tenesice i imaju prekrižene ruke. Vele, nismo dost plačeni zavo. Štrajk. Na su sreču ima je pak si moreju dopustiti da tiraju luksuze. A of Miško, kakvoga je sina taj napravil. Taj `Ožinec, prelazi čaz obrane kak laser, ma, kaj laser, kak bušilica, ma, kaj bušilica, kak šilo, ma, kaj šilo, kak igla medenka, ma, kakva igla medenka... zabiješ gol, i onda misliš da je to - to. Onda primleš četiri i znaš da to ni - to. Nek ono. Da ti jajca vese a krive su gače.
 Gđa. Rain je pokazala su svoju raskoš pred Tigriči i Šini, kak Dustinu Hoffmanu v Diplomcu. Asfalt, kvalitetno raskvašen. Zrak, obogačen vlagum. Igrači, mokri do sluzavi i ljigavi. Se je ko stvoreno da se negdo s*. No, međutoa, za sad, čini se da su si preživeli v komadu. Sponzor se promatra z prvoga lica, bez kišobrana, kak Putin. Gače su se zalepile i više je ne oseča, štumfe su mokre a v sake tenesice potopne pumpe su usled obilne padaline otkazale i više ne hitaju vodu. Ni jen sustav više ne dela osim ega i karaktera. A on stoji, miren i nedodirliv, izvan vremena i prostora, samo z Ruševcom v očima, skoro kak Kral Tomislav na Trgu Krala Tomislava. Samo bez kojna. Tigriči su most imali drukčija očekivajna od ove utakmice ali mlade svrži Ruševca su napravile poprilični otklon zmed nade i stvarnosti. Posle utakmice kam got si se okrenul i pošel mogel si se napiknuti na gole i polugole muže.
 Nznam jel ovo des bila ekipa Mišef "par", "nepar" ili "orginal". I lani su vevo igrali zajdnu, zgleda da imaju pretplatu. Maminja više nigdo ne * ni za suvu slivu. Tuta pak beži kak navinuti ali i pripoveda kak da je v Saboru, a i Gabi je tu negde. Samo kaj Tuta i zabija ili ak ne zabija napravi 99% posla za zabiti. Još Marko ni ni svezal tenesicu a Tuta je več na semaforu zapisan med strelce. Veli, kam prije? Švabi su stisnuli Miše, nedaju jem dijati, kak da se igra za prvo mesto a ne za opajnke i obojke. Tuta viče svojem, pak vam je prešel po lajne, dejte se skoncentrerajte. Marko na druge strane škola svoje; celo vreme vam igrač prejde celi teren, sam, do peterca i onda puca. Koji vam je *? A, ono, pada - ne pada, puše - ne puše... Nekteri padaju, nekteri puše a mineri i device grešiju samo jemput. Dobro, devicam zna prejti v naviku.

Najte kaj zameriti. Do se od istine pomogel?
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 17. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2020. – MNLVG 17.
« Odgovori #29 : Srpanj 12, 2020, 09:37:28 prijepodne »
17.MNLVG 2020.

Turnir Lige 2020. - Pokupsko 19.07.2020.



11.00 Gornji Hruševec - Novo Brdo

11.35 Opatija - Donji Hruševec

12.10 Kozjača - Gornja Opatija

12.45 Lučelnica - Pokupsko

13.20 Markuševec - Velika Buna

13.55 Šiljakovina - Strezojevo

14.30 Kravarsko - Hotnja

15.05 Lijevi Štefanki - Dubranec


itd...
wwwg tablice