Autor Tema: Depresija  (Posjeta: 3418 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Depresija
« : Listopad 16, 2010, 02:25:12 prijepodne »
Eto kasni su sati , ko što rekoh u nekoj drugoj temi tlak pada, a meni misli roje neki djetinjasti odavno prošli zimski, jesenski ili ti ko zna kakvi ali nadasve ugodni prizvuci negdašnjih vremena i doživljenja.

1.
Društvo i vrijeme u kojem živimo i preživljavamao nimalo nije pitomo i egzistecijalno sigurno za većinu žitelja našega kraja, a zaprav i šire okolice, sve do svekolikih granica Lijepe naše.
E sad, zanima mene jel se to samo meni javljaju  ugodni osjećaji uvijek vezani uz prošlost i ajmo reć djetinjstvo ili je i vama taj period odrastanja svima ostao u lijepom i neopterečenom sjećanju?!

2.
Negdje sam pročitao da je vraćanje u prošlost, sjećanja i izvlaćenje lijepih uspomena i doživljaja iz iste zapravo podsvijesni znak upadanja ili već prisutnosti određenog stupnja depresivnosti odnosno nekog od oblika više različitih manifestacija depresivnog stanja u pojedinca..

3.
Nadrobio bih ja pod ovim brojem svašta ( i već krenuo, al sam zbrisao)...analize..zapravao amaterske psihoanalize skoro pa većine aktivnih (pa i odbjeglih) nickova i rezultate istih, no iznositi svoje amatersko mišljenje o bilo kome nicku, mišljenja sam , nebi bilo u redu radi javnog prejudiciranja mišljenja o bilo kome stoga ima li itko bilo kakvih problema ili nedoumica i ukoliko ih je spreman izijeti ,možda mu zajednički  na temelju svojih životnih iskustava uzmognemo pomoći.To bi bio cillj ove teme.

4. Obzirom da sam pri pokretanju ove teme i ja sam krenuo "sam od sebe" molim i ostale diskutante da se drže teme te da ni u kom slučaju iznijeta iskustva drugih diskutanata ne koriste posprdno u ovoj ili nekoj drugoj temi.
Politička prepucavanja i omalovažavanja u ovoj temi nisu dozvoljena te administratori imaju poravo brisati svaki post koji na to nalikuje.

5.
Obzirom da se težište foruma svelo samo na politička prepucavanja i ostale političko-pomodarsko lokalne bedarije, eto nudim temu, po meni ozbiljne prirode, koja u društvu u kojem živimo, zauzima sve više prostora značaja, samo je pitanje kolko ste to osbno svjesni i voljni priznati.

6.
Za početak diskusije, napominjem da se na sve pogrdne komentare, koje je za očekivati od kojekakvih narcisoidnih nickova, a vezane uz moje početno oglašavanje u ovoj temi neću osvrtati.
(pročitajte točku 4. )

Neka se započne....
« Zadnja izmjena: Listopad 16, 2010, 02:28:02 prijepodne Vegi »

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Depresija
« Odgovori #1 : Listopad 20, 2010, 09:59:33 prijepodne »
1. Ne javljaju se samo tebi ugodni osjećaji kad se sjetiš prošlih vremena. Mislim da je to normalna pojava kod ljudi koji se imaju čega lijepoga sjećati, a nekak se čini da je prije sve bilo ljepše. I ak nas Bog poživi, za dvadeset godina se bumo s istom nostalgijom sećali današnjih dana. To je tak, ono što je prošlo ostavlja u nama tragove koji su satkali naš život, lijepe uspomene, mladost....

2. Sjećanje na prošle dane nije za mene manifestacija depresije, nego upravo suprotno - ugoda koja mi može popraviti dan. Kad se s prijateljima sjećam događaja iz djetinjstva, nekih ljudi kojih više nema, to često izazove salve smijeha i pokoju suzu, ali svakako ljekovitu, ne bolesnu.
S druge strane, živjeti u prošlosti i ne prihvaćati sadašnjost bi mogao biti znak bolesti.

3. Ne razumijem uopće o čemu govoriš u ovoj točki?
Amaterska psihoanaliza nickova sa foruma????
Kome to treba i zašto?

4. To su neka nova pravila foruma ili???

5. Ako je tema depresija, a tako se zove, onda ne znam kaj bi pisala jer nemam osobnog iskustva s depresijom.
Loše raspoloženje mi se dogodi ponekad, iz razno raznih razloga, od vremenskih uvjeta do financijskog stanja, ali daleko je to od depresije.

6. Zašto očekuješ pogrdne komentare?
Vidiš, meni je to uvijek znakovito kad netko sam sebi prejudicira stanovitu kaznu.
Misliš da zaslužuješ pogrdne komentare?Zbog ovog teksta sigurno ne, ali vjerojatno ti misli nisu bile baš najčišće kad si sam sebi unaprijed presudio prije prvog odgovora na temu  :)
Nemoj se kasnije čuditi kad dobiješ upravo ono što ne želiš na ovoj temi.
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Depresija
« Odgovori #2 : Listopad 20, 2010, 01:34:42 poslijepodne »
Odlično Goričanka, usprkos nizu pitanja koja si postavila dobro je da si temu pokrenula. Zapravo pokrenuo sam je ja i to dosta nespretno , zato i jesu ta sva pitanja s tvoje strane, no činjenica je da sam za vrijeme pokretanja teme bio inspiriran ljutnjom zbog aktualnih rasprava u kojima sve kaj se napiše odmah poprima i političku konotaciju i komentar, odvela me malo u neželjenom smjeru, stoga najbolje tih par nespretnih točki iz uvodnog posta preskočiti.

Sad nemam ni vremena ni inspiracije, no siguran sam da će s obzirom na vremena u kojima živimo , nažalost zaživjeti i ova tema.
« Zadnja izmjena: Listopad 20, 2010, 01:42:18 poslijepodne Vegi »

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Depresija
« Odgovori #3 : Listopad 20, 2010, 05:32:26 poslijepodne »
1.
Vjerujem da nisi jedini koji se to pitaš, štoviše mislim da to činiš jako često ( i ja vjeruj mi), ali moramo znati s obzirom na moje godine,da smo ipak imali puno mirnije djetinjstvo i odrastanje nego ga imaju današnje generacije. Pokušaj upitati djecu oko sebe;koliko ih se zna penjati na drvo, plot ili ogradu,kada su se penjali na susjedovu voćku i krali voće?
A zatim ih pitaj o raznim uređajima i konzolama za igre, pa davidiš odgovora.
Bilo je to apsolutno drugo vrijeme i neki drugi klinci, ali Bože moj to je ipak tvoja (naša) mladost , i normalno je danam sve više dolazi u sjećanje.
Usuđujem se primjetiti, kako si više sam , tako djetinjstvo više navire, po meni normalna reakcija.

2.
Depra…??? Uz toliko lijepih i dobrih mogučnosti,teško.
Ako si previše sam,izaberi; ribolov, lov, odlazak u duže šetnje,vožnja biciklom, pozovi nas na kotlovinu vikendom ( ne šalim se) , izaberi nešto, organiziraj plesnu većer,večer slušanja cajki, narodnjaka,   tamburica, zabavne glazbe, odlazak u kazalište,odlazak na aerobik kod mene u Veliku Mlaku svaki ponedjeljak i četvrtak…….
Ma samo nekaj izaberi , organiziraj i garantiram da su ti dani prekratki. Upamti,čovjek je društveno biće, za svađu ili ples uvijek treba dvoje, a najvažnije je osječati da si nekome potreban


3.
Ako te to veseli zašto ne. Ali mislim da to nije u skladu sa pravilima foruma.Evo ako želiš i to te veseli slibodno proanaliziraj moj nick, pa da vidimo kaj misliš. Pretpostavljam da to želiš učiniti na temelju naših postova.


4.
Mislim da ti ova točka ne igra,ali dobro rekao si svoje mišljenje i ta ti vrijedi.


5.
Danas ljude privlači politika i novac, nekaj drugo teško?
Bez obzira na sve riječi koje su utrošene za dobe i sa dobrim namjerama,ne vjerujem baš previše u to, jer svatko je prezauzet sa brigom o svojoj egzistenciji i vjerujem obitelji. Svatko se , vjerujem bavi sam sa sobom i teško otkriva svoje osobne teme i dileme, pa ovako na forumu malo ispuca napetost i smiruje živce.


6.
Ma nemoj odmah unaprijed nikoga osuđivati. Ali da če biti malo podbadanja, to je za očekivati, i to je ljudski. Ne treba zbog toga uvijek gubiti dobru volju.
 Ja sam izabrao nekoliko tema na ovom forumu i pokušavam kako tako održavati kontinuitet. Ponekad mi sve dojadi, ali kad kasnije vidim da to ljude zanima i da uvijek ima zainteresiranih za neke od mojih tema , opet nastavim sa radom.
Ništa novo pod kapom nebeskom,pa ipak smo svi samo ljudi, sa svojim manama ali i vrlinama. Vrline ipak trebaju prevladati.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....