Autor Tema: Sednica Grackoga veča  (Posjeta: 279598 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

shaka zulu

  • Gost
Sednica Grackoga veča
« : Rujan 07, 2009, 08:21:47 poslijepodne »
Kaj se bu delalo na sednice?Na sporedu je Rebalans proračuna teroga studiozno pripravla Veeeeeeeeeeeeeeeeeelika koalicija.Pomalo se zvecka i z raspuščajnem veča i repeterajne izborov če se ne zglasa novi Statut,Rebalans i Proračun za kletu.

Offline Neo

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 291
  • Karma: +2/-1
  • mas-tur-bator
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #1 : Rujan 08, 2009, 08:09:40 prijepodne »
Bu se raspravljalo zakaj je ukinut forum :D

Tur

  • Gost
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #2 : Rujan 09, 2009, 05:26:03 poslijepodne »
Bu se raspravljalo zakaj je ukinut forum :D

Pa zgleda da ih to najviše muči.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #3 : Rujan 09, 2009, 05:35:36 poslijepodne »
Više je ne muči,mučilo je je...
A potez je v rangu Piculine selidbe v Zagreb,Vesninoga Hlapičgrada il Žužič-Vatavukove "neovisnosti"...
E,da,i poklon komunalne infrastrukture "gratis uz Velkom".
 ;D

E,da...
V samo 100 dan...
A čeka nas još "samo" vruča jesen...
I tri-četiri takve...

"Rojen sem v Turopolu
si me zoveju Bara
Imal sem i forum
ali mi je crkel"

Offline Goran Beus Richembergh

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 57
  • Karma: +2/-0
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #4 : Rujan 10, 2009, 07:16:40 poslijepodne »
Pozdrav svima,
Sjednica Gradskoga vijeća održat će se 29. i 30 rujna (prva dvodnevna u povijesti grada). Na prvome dijelu sjednice (29. rujna u 15 sati) raspravit ćemo izvješće o realizaciji proračuna u prvom polugodištu ove godine, nadam se i prijedlog rebalansa proračuna (gradonačelnik ga priprema već 3 mjeseca), novu odluku o unutrašnjem ustrojstvu gradske uprave, jedan dokument iz domene protupožarne zaštite i još nekoliko pitanja. U drugom dijelu sjednice (30. rujna u 17 sati) raspravit će se tema problema povrata imovine bivšim zemljišnim zajednicama (na inicijativu Plemenite opčine turopoljske i Udruge urbarskih zemljišnih zajednica Turopolja, čiji će predstavnici i govoriti u uvodu). Pozvat ćemo i ugledne pravne stručnjake koji će sudjelovati u raspravi, a kao goste ćemo pozvati i predstavnike zemljišnih zajednica iz drugih djelova Hrvatske. U izradi je prijedlog zaključaka koji bi trebali biti upućeni na više adresa.
Pozdrav,
GBR

Offline Točkica

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 395
  • Karma: +8/-4
  • Spol: Ženski
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #5 : Rujan 10, 2009, 07:27:59 poslijepodne »

Poštovani g. Beus,

hvala na informaciji. No imože li Gradsko vijeće od gradonačelnika tražiti službeno izvješće o razlozima i povodima za bezobrazno, jednostrano i nenajavljeno ukidanje gradskog foruma?

Pozdrav od Točkice


Offline Rožica-ljutibijes

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 235
  • Karma: +2/-0
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #6 : Rujan 10, 2009, 08:42:12 poslijepodne »
Huh, ali to bude vatreno, budu iskre frcale na sve strane. A jesu vatrogasci pripremljeni za "stanje pripravnosti"? Kako bih ja to rado gledala i slušala....huh

Offline Goran Beus Richembergh

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 57
  • Karma: +2/-0
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #7 : Rujan 11, 2009, 09:54:20 prijepodne »

Poštovani g. Beus,

hvala na informaciji. No imože li Gradsko vijeće od gradonačelnika tražiti službeno izvješće o razlozima i povodima za bezobrazno, jednostrano i nenajavljeno ukidanje gradskog foruma?

Pozdrav od Točkice



Uopće ne sumnjam da će mu takvo pitanje biti upućeno na aktualnom satu. Druga je stvar kakav će biti odgovor; to ćemo tek čuti. No, iskustvo govori da su mu odgovori nesuvisli. Primjerice, na pitanje vijećnice Marijetić zašto je iz procedure povukao prijedlog izmjena i dopuna Urbanističkoga plana zone Vukovinsko polje i što se zapravo događa s tim u vezi usmeno je odgovorio da je to učinjeno jer prijedlog nije bio do kraja dorađen u nadležnom upravnom odjelu. Međutim, na zahtjev za pismenim očitovanjem uputio je odgovor u kojemu navodi da je prijedlog povukao jer je shvatio da mu Gradsko vijeće neće pridati onakvu važnost kakvu zaslužuje (vidovnjak Milan?). E pa vi sad prosudite sami o vjerodostojnosti gradonačelnikovih odgovora i objašnjenja.
Pozdrav,
GBR

plemenitashica

  • Gost
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #8 : Rujan 11, 2009, 10:19:35 prijepodne »
Pozdrav,
GBR
S obzirom da mi obični forumaši (da nas ne nazovem onim sexy-imenima  :D ) nemamo pristupa sjednicama, prosim tj mogli bi vas zadužiti, kao i ostale vijećnike koji su voljni i internetski pismeni,
da izađete s nekim (bar šturim) priopćenjem nakon svake sjednice, iz jednostavnog razloga da saznamo što li se govorilo. Jer na službenom portalu sve vrvi od informacija gradonačelnik ovo, gradonačelnik ono, …

Vama svakako hvala na logiranju na ovaj forum, kao i na informacijama koje pišete.
Zahvaljujem u svoje ime, jer kako čitam neki dan, previše je MI smo, pa neću da me netko svrsta u tu grupaciju (ni u šali ni u ruganju).  8)

Offline Alen

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 344
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
    • VG Dnevnik
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #9 : Rujan 11, 2009, 10:35:13 prijepodne »
Pošto sumnjam da će TVG doći i snimati sjednicu, bilo bi dobro da se barem audio zapis aktualnog sata učini dostupnim javnosti.
The will to greatness clouds the mind
Consumes the senses, veils the signs
We each are meant to recognize.
(VNV Nation)

http://twitter.com/alenf
http://twitter.com/vgdnevnik

Master

  • Gost
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #10 : Rujan 11, 2009, 11:39:35 prijepodne »
Citat:
Uopće ne sumnjam da će mu takvo pitanje biti upućeno na aktualnom satu. Druga je stvar kakav će biti odgovor; to ćemo tek čuti. No, iskustvo govori da su mu odgovori nesuvisli. Primjerice, na pitanje vijećnice Marijetić zašto je iz procedure povukao prijedlog izmjena i dopuna Urbanističkoga plana zone Vukovinsko polje i što se zapravo događa s tim u vezi usmeno je odgovorio da je to učinjeno jer prijedlog nije bio do kraja dorađen u nadležnom upravnom odjelu. Međutim, na zahtjev za pismenim očitovanjem uputio je odgovor u kojemu navodi da je prijedlog povukao jer je shvatio da mu Gradsko vijeće neće pridati onakvu važnost kakvu zaslužuje (vidovnjak Milan?). E pa vi sad prosudite sami o vjerodostojnosti gradonačelnikovih odgovora i objašnjenja.
Pozdrav,
GBR
Molim Gospona Beusa da mi pokuša odgovoriti.
(Citat :"zašto je iz procedure povukao prijedlog izmjena i dopuna Urbanističkoga plana zone Vukovinsko polje") Di se taj prjedlog može vidjeti i ko je dao prjedlog za izmjenu plana ,drugim rječima što to znači da od zone Vukovina i novih radnih mjesta nebude niš???

Admin edit - popravljen quote
« Zadnja izmjena: Rujan 11, 2009, 12:10:33 poslijepodne Master »

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #11 : Rujan 11, 2009, 02:14:17 poslijepodne »
Gorane, hvala na informacijama, nadam se da ćete nas iz prve ruke izvjestiti i o tome kako je prošla prva dvodnevna sjednica.
I od mene imate plus za javljanje na ovaj forum!
Svaka čast!
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

shaka zulu

  • Gost
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #12 : Rujan 11, 2009, 06:04:08 poslijepodne »
Citat:
Uopće ne sumnjam da će mu takvo pitanje biti upućeno na aktualnom satu. Druga je stvar kakav će biti odgovor; to ćemo tek čuti. No, iskustvo govori da su mu odgovori nesuvisli. Primjerice, na pitanje vijećnice Marijetić zašto je iz procedure povukao prijedlog izmjena i dopuna Urbanističkoga plana zone Vukovinsko polje i što se zapravo događa s tim u vezi usmeno je odgovorio da je to učinjeno jer prijedlog nije bio do kraja dorađen u nadležnom upravnom odjelu. Međutim, na zahtjev za pismenim očitovanjem uputio je odgovor u kojemu navodi da je prijedlog povukao jer je shvatio da mu Gradsko vijeće neće pridati onakvu važnost kakvu zaslužuje (vidovnjak Milan?). E pa vi sad prosudite sami o vjerodostojnosti gradonačelnikovih odgovora i objašnjenja.
Pozdrav,
GBR
Molim Gospona Beusa da mi pokuša odgovoriti.
(Citat :"zašto je iz procedure povukao prijedlog izmjena i dopuna Urbanističkoga plana zone Vukovinsko polje") Di se taj prjedlog može vidjeti i ko je dao prjedlog za izmjenu plana ,drugim rječima što to znači da od zone Vukovina i novih radnih mjesta nebude niš???
Admin edit - popravljen quote
Ohohoho!!!
Nek slobono još par put pita v ime Vukovincov i Kurilovčanov.Kakva su to dristajna z tum radnum zonum kaj se več par let razvlači bez kraja i konca i kakov je to odgovor,jal pismeni jal usmeni,v stilu "uhvačenog zbunjenog masturbatora" ?

Offline repo

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 87
  • Karma: +1/-1
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #13 : Rujan 11, 2009, 06:12:42 poslijepodne »
kad te izvjestava jedna strana, to ti je kao da

da se dvoje djece potuče, a ti saslusas samo jedno dijete
i na temelju toga formiras misljenje...  :-\

Offline Goran Beus Richembergh

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 57
  • Karma: +2/-0
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #14 : Rujan 11, 2009, 07:22:32 poslijepodne »
Malo sam se možda krivo izrazio. Gradonačelnik je, naime, najprije predložio a onda povukao prijedlog odluke o pokretanju izmjena i dopuna UPU-a. Tako da mi doista ne znamo što je trebalo biti predmet tih izmjena. Prema nekim šturim informacijama sastao se s glavnim izrađivačem UPU-a arhitektom Barićem i nakon toga je krenula priča o potrebi pokretanja izmjena. Prema istome izvoru financijer UPU-a je tražio da se u planu učine neke izmjene vezane za infrastrukturu ali je vijećnica Marijetić dva tjedna prije sjednice Gradskoga vijeća upozorila tadašnjega v.d. pročelnika nadležnoga upravnoga odjela da su moguće samo izmjene koje su usklađene s planom višega reda a to je Prostorni plan uređenja Grada Velike Gorice. Za pretpostaviti je da je netko to "zaboravio" pa su se prepali i povukli prijedlog. Taj se šlamperaj sada pokušava prebaciti kao odgovornost na Gradsko vijeće (vidi prethodni post). Pokvareno i bezobrazno.

Pozdrav,
GBR