Autor Tema: Na rubu znanosti, Jane Burgermeister - tragom svinjske gripe  (Posjeta: 6182 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.


Tur

  • Gost
Odg: Na rubu znanosti, Jane Burgermeister - tragom svinjske gripe
« Odgovori #1 : Prosinac 04, 2009, 06:28:43 poslijepodne »
Vrijeme je obmane, a govoriti istinu postalo je revolucionarni akt. Geroge Orwell koji je odavno predvidio nasu sadasnjost i neposrednu čipiranu buducnost jos je u romanu 1984. izrekao te kljucne rijeci.
Zaista kada se uzme povecalo i pogleda svijet,tek se onda pocinje shvacati zamah koji je manipulacija medija uvela u svrishodnom planu preuzimanje kontrole nad svim i svacim.
Virusi ptičje gripe pa onda još neobičnije svinjske gripe pune stupce medija,nudi se cjepivo koje je stetnije od samih virusa,a mnogi su uvjereni da je samo cjepivo virus.
Znanost je nedavno dosla na tragu kvantne fizike koja potvrduje iluzornost onoga sto mislimo da znamo,promatrac aktivno kreira svijet oko sebe a na cudnoj kvantnoj razini cestice utjecu medusobno na sebe neovisno o daljini ili vremenu,bas kao da su oboje vrlo relativni.
NLO fenom kao gotovo prvotni pojam odbijanja sluzbenih vijesti i dalje nastavlja misteriozno se pojavljivati,kao i sva sila neobicnih kripotoloskih bica koja nas vuku sa linije koju nam manipulacija namece.
I oni zakleti skeptici moraju priznat neraspodjelu bogatstva na svijetu toliko da 2 posto stanovnistva posjeduje 95 posto bogatsva,a stanje u zemljama treceg svijeta gore je nego 1970-tih.
Ovo je i vrijeme dolaska misticne 2012. i toliko zeljene promjene svijesti.Nazalost od unistavanja prirode do klimatskih promjena svijet se mjenja.
Iako nacelno nijedan covjek ne zeli rat i ubijanja,mediji programiraju osjecaje ,a tajna drustva i ljudi iza zavjese usmjeruju geopoliticke dogadaja u svoju korist koja je i dalje duboko u magli.
Kada se sve zbroji ono sto sve ceka,ta tabu tema smrti potpuno je ignorirana a iskustva Izvan tjelesnog iskustva (ITI) iako dokazana i dalje nekako neulaze u skolske udzbenike.
Materijalanost uz pomoc -onih- pokusava izbrisati duhovnost i sinkronicitet u svacijem zivotu pretvarajuci nas GMO hranom,flourom u vodi,senzacijalizmom pred ocima u posve jednake robote.
Tko je zadrzao sebe kroz ujednacavanje skolovanja i tkome nije jasno zasto svijet ovako funkcionira ili je svjestan da zasigurno objasnjenja ponudena nisu dovoljna pozvan je da zajedno probamo pronaci odgovore i pribliziti drugima vijesti i zanimljive teme s ruba znanosti.

Offline Rožica-ljutibijes

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 235
  • Karma: +2/-0
Odg: Na rubu znanosti, Jane Burgermeister - tragom svinjske gripe
« Odgovori #2 : Prosinac 04, 2009, 07:26:42 poslijepodne »
Gledala sam i slušala tu emisiju prije neki dan, užasnuta, bez daha, u šoku.  :o

Nakon prvog dojma, ??? razmišljala sam i u svojim razmišljanjima spoznala da je Jane Burgermeister jaaaaaaako, jaaaaaaaaako blizu istine, da je otkrila zaista morbidnu istinu i mislim da je dobro da postoje i takvi koji imaju hrabrosti i smjelosti baviti se takvim istraživanjima pa i obznanjivanjem tih strašnih spoznaja.

I nije nikakva "teorija zavjere", makar sam ja u to uvjerena. Strašno! ???

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Na rubu znanosti, Jane Burgermeister - tragom svinjske gripe
« Odgovori #3 : Prosinac 05, 2009, 09:45:35 poslijepodne »
Mozda su samo paranoicni!?

Tur

  • Gost
Odg: Na rubu znanosti, Jane Burgermeister - tragom svinjske gripe
« Odgovori #4 : Prosinac 06, 2009, 08:08:36 prijepodne »
Mozda su samo paranoicni!?

Znaš li ti uopće kako je mala vjerojatnost da se ovo sve slučajno dogodilo?

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Na rubu znanosti, Jane Burgermeister - tragom svinjske gripe
« Odgovori #5 : Prosinac 06, 2009, 10:42:13 prijepodne »
Dobro, moguce je. Ali ajmo malo unazad, srednji vijek i vrijeme dok je harala kuga! Mislis li da su i onda naucnici izolirali i prosirili virus kuge po cijeloj europi. Spanjolska gripa, 1918 g... da ne nabrajam dalje! Potrosio sam pedest minuta gledajuci te fimice. U prvom je ona izasla sa jednom idejom, bila poprilicno sigurna u sebe, a kasnije, u ostala 4 uglavnom je bilo: ja mislim! Njena ideja je sasvim druge prirode, u stilu filma 2012. (koja glupost od filma) rasiriti strah, te zaraditi na svojim knjigama. Narod voli vjerovati u svijetske zavjere, u raznorazna prorocanstva. Neki dan sam pogledao i dok film nostradamus 2012. Nisam ga mogao ni do kraja gledati koliko je pun nelogicnosti i gluposti. A i koliko je njen rad ozbiljan, vidi se i po tome sto je dosla u ovu banana republiku i sirila glas o svojim istrazivanjima!

Tur

  • Gost
Odg: Na rubu znanosti, Jane Burgermeister - tragom svinjske gripe
« Odgovori #6 : Prosinac 06, 2009, 11:42:09 prijepodne »
Dobro, moguce je. Ali ajmo malo unazad, srednji vijek i vrijeme dok je harala kuga! Mislis li da su i onda naucnici izolirali i prosirili virus kuge po cijeloj europi. Spanjolska gripa, 1918 g... da ne nabrajam dalje!

Ovo je poprilično besmislena i bezvezna usporedba. 1918. godine se umiralo od obične upale grla, a danas se i najteže bolesti liječe rutinski. Medicinu 1918. i ovu danas ne možemo uspoređivati. Da ne govorim o tome kako su higijenski uvijeti u to vrijeme bili kudikamo lošiji nego što su to danas, pa je samim time i širenje virusa bilo nedvojbeno puno lakše. Ali dignuti toliku paniku oko jednog toliko običnog i poprilično bezopasnog virusa samo da bi se prodalo cjepivo - da, to je urota.

Offline Točkica

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 395
  • Karma: +8/-4
  • Spol: Ženski
Odg: Na rubu znanosti, Jane Burgermeister - tragom svinjske gripe
« Odgovori #7 : Prosinac 06, 2009, 12:22:37 poslijepodne »


I jedan mali dodatak ovoj temi (iako osobno mislim da ovo zaslužuje otvaranje nove teme, jer je samo po sebi zanimljivo) koji možda može ponešto rasvijetliti stvar.

Nisam pobornik teorija zavjera, ali nad ovim se svakako treba zamisliti, iako je to nešto što se već odavno zna:

http://www.index.hr/video/film.aspx?id=8043

Nisam u mogućnosti staviti filmić, pa ostavljam link, ali svakako vrijedi pogledati.

Bilaj

  • Gost
Odg: Na rubu znanosti, Jane Burgermeister - tragom svinjske gripe
« Odgovori #8 : Prosinac 06, 2009, 01:06:01 poslijepodne »
Nisam pobornik teorija zavjera, ali nad ovim se svakako treba zamisliti, iako je to nešto što se već odavno zna:

To je bome istina.
Jednom sam slušao jednu profesoricu iz hrvatskog koja je rekla da današnja djeca puno više znaju ali daleko manje kritički razmišljaju. Pa je navela primjer lektire. Danas djeca prepišu lektiru iz jednog jedinog mjesta. Ne razumiju je, prihvate mišljenje iz jednog jedinog izvora i nikada ne pokušavaju tražiti još nekid rugi izvor pa onda da kombiniraju izvore kada pišu lektiru.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Na rubu znanosti, Jane Burgermeister - tragom svinjske gripe
« Odgovori #9 : Prosinac 06, 2009, 02:57:48 poslijepodne »
I prije su djeca prepisivala lektire, samo što to nije bio jedan izvor već više bilježnica starije generacije.
Danas u vrijeme hiperinflacije informacija, važnije je nego ikada kritički se postaviti prema informaciji. Da li naše škole uče djecu da se tako ponašaju? Da li uče obradi velike količine informacija?

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Evo zašto je Poljska odbila cjepivo protiv svinjske gripe!
« Odgovori #10 : Prosinac 06, 2009, 03:35:50 poslijepodne »
Evo zašto je Poljska odbila cjepivo protiv svinjske gripe!
http://business.hr/hr/Naslovnica/Politika/Evo-zasto-je-Poljska-odbila-cjepivo-protiv-svinjske-gripe/

Pa pošto je tako čudotvoran, zašto onda farmaceutske kuće neće da ga puste na slobodno tržište i preuzmu odgovornost za njega? Zašto jednostavno ne kažu "Ovo je divan, siguran lijek i stoga ćemo stati iza njega i preuzeti odgovornost, stavit ćemo ga na tržište i sve će biti jasno i otvoreno"? Umjesto da svu težinu odluke prebace na nas - kupce.

Nemamo rezultate kliničkih ispitivanja, detaljan sastav lijeka, podatke o štetnim posljedicama. Cjepiva su sada u četvrtoj fazi ispitivanja, veoma kratkog ispitivanja, i još uvijek nemamo te podatke. Također je bilo i veoma malo uzoraka, jedna vrsta cjepiva je ispitana na samo 160 dobrovoljaca - samo 160 ljudi, od 20 do 60 godina starosti, svi su bili zdravi, nijedan nije već bio zaražen virusom (što bi sada vjerojatno bio svaki drugi koji se cijepi jer je gripa već u tijeku). Druga vrsta cjepiva je testirana na njih 600, od 18 do 60 godina, opet su svi bili zdravi u tijeku cijepljenja i provjere. Je li to dovoljno, pogotovo za ovdje prisutne doktore? To po meni nije dovoljno dobro.

Želim biti dovoljno sigurna da bih mogla da preporučim ovo cjepivo. Mi nismo ispali iz reda za cjepivo, samo želimo odvojiti dovoljno vremena tijekom ovih pregovora kako bismo saznali što više možemo o tom cjepivu. Pa ako komitet za pandemiju odluči da je potrebno, kupit ćemo je.
Također, oko milijardu ljudi svake godine oboli od sezonske gripe, milion ih svake godine umre. I to se ne dešava tek posljednje godinu, dvije. To se dešava već dugo vremena.

Da li je itko igdje proglasio pandemiju zbog toga? A obična sezonska gripa je mnogo opasnija od svinjske, posljedice su veoma ozbiljne i ponekad smrtonosne. Da li je ikakva pandemija proglašena - ikada ?????

Offline Točkica

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 395
  • Karma: +8/-4
  • Spol: Ženski
Odg: Na rubu znanosti, Jane Burgermeister - tragom svinjske gripe
« Odgovori #11 : Prosinac 06, 2009, 04:11:23 poslijepodne »
I prije su djeca prepisivala lektire, samo što to nije bio jedan izvor već više bilježnica starije generacije.
Danas u vrijeme hiperinflacije informacija, važnije je nego ikada kritički se postaviti prema informaciji. Da li naše škole uče djecu da se tako ponašaju? Da li uče obradi velike količine informacija?


Ne, djecu danas ne uče razmišljanju. Jedino čemu ih uče - pardon, dresiraju! - jest usvajanje golemih kolilčina nepotrebnog znanja koje u većini neće služiti ničemu. Logika je jednostavna: zatrpaj ih gomilom bespotrebnih informacija, dodaj još hrpu kompjuterskih igrica i "društvenih mreža" (koje uglavnom služe za međusobno otuđivanje ljudi) i dobio si amorfnu masu za oblikovanje po svojoj želji.  

Ako mislite da je to preoštro, neka mi netko onda objasni zašto danas djeca tako malo uče pjesmice napamet?
Imam klin ku u trećem osnovne i ona je u ove tri godine školovanja za zadaću imala možda tri ili četiri puta naučiti  - u većini slučajeva samo dio - pjesmice napamet.

Zato je klincima danas memorija tek nešto razvijenija od riblje.
« Zadnja izmjena: Prosinac 06, 2009, 04:13:29 poslijepodne Točkica »

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Na rubu znanosti, Jane Burgermeister - tragom svinjske gripe
« Odgovori #12 : Prosinac 06, 2009, 04:34:57 poslijepodne »
Pa da. evo u ovih par tekstova se vidi bit svega! Nije svjetska zavjera kao sto Jane zeli prikazati, nego je to utrka za novcem! Kaj Pliva ceka, mogli su i oni neko cjepivo lansirati!

Offline Točkica

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 395
  • Karma: +8/-4
  • Spol: Ženski
Odg: Na rubu znanosti, Jane Burgermeister - tragom svinjske gripe
« Odgovori #13 : Prosinac 06, 2009, 08:51:00 poslijepodne »


A evo još nekoliko zanimljivih podataka o cijeloj priči:

http://www.slobodnadalmacija.hr/Spektar/tabid/94/articleType/ArticleView/articleId/79933/Default.aspx


Sugeriram da pažljivo pročitate okvire na  samom kraju teksta.