Autor Tema: Đamije u Swicerlandu  (Posjeta: 19359 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Đamije u Swicerlandu
« Odgovori #30 : Prosinac 06, 2009, 05:01:45 poslijepodne »
Dajte se vrnite na temu...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

JosipJoža

  • Gost
Odg: Đamije u Swicerlandu
« Odgovori #31 : Prosinac 06, 2009, 05:52:08 poslijepodne »
http://hr.wikipedia.org/wiki/Europska_unija#Dr.C5.BEave_.C4.8Dlanice

isprika svim forumašima zbog malog skretanja s teme.

Nisam do sada komentirao direktno temu ali bi se osvrnuo s par riječi:

Nije li Švicarska nečlanica EU u srcu Europe? I baš njoj se fućka za EU, kak ona može funkcionirati bez EU?
Može jer su pametni u svakom segmentu pa i u tom o nacionalnoj neovisnosti od bilo koga, njima se to može i mi ili bilo tko drugi nije u poziciji koju ima Švicarska, ako znamo da su svi svjetski novci bili i jesu još uvijek disponirani u Švicarskoj.
Austrija se naprimjer dugo pokušavala održati neutralnom u tom pa je na kraju i ona popustila pritisku Europe.
Švicarcima kapa dole od mene jer svoji su na svome i gospodare svojim samostalno za sebe, a imaju i sreće jer nisu balkanci.

Što se tiče minareta, držim da imaju samostalno pravo odlučivati o tome bez obzira da li to nama, nekom drugom  pasalo ili ne. Imaju vlastito pravo uređivati svoju zemlju kako najbolje znaju i umiju, za dobro sebe i svojih građana. Ako nekome ne paše neka se ili prilagodi ili neka bira drugu sredinu za živjeti. Zaboga, nemogu ja doći u Turopolje živjeti i okrenuti sve Turopoljce k sebi, nego se ja moram prilagoditi svim Turopoljcima i Turoplju.
I tu leži, po meni odgovor na ovo pitanje Minareta u Švicarskoj. Poglavito ako znamo da Švicarska nije zabranila vjerske objekte, kao ni druge zemlje članice EU, koje jednako tako nemaju minareta u svojim zemljama. Ako griješim ispravite me.

Činjenica je da je jako puno muslimana po evropskim zemljama, činjenica je da imaju svoje vjerske objekte i po meni to se ni u kom slučaju ne treba uskraćivati ali za džamije i minarete, to je već nešto drugo, činjenica je da se Islam želi promovirati na taj način i među kršćanskim zemljama ali to je dublji problem od samih minareta, problem je i samo kršćanstvo, katoličanstvo, zašto danas imamo toliko ispisivanja iz katoličanstva u Europi, odnos crkve prema tome, dok islam nema takvih problema nego dapače. Ali to je toliko duboka tema da se ne usudim uopće upuštati u nju, nego bi ju prepustio stručnjacima za to područje.

Laički rečeno, Švicarci imaju pravo odlučivati o svojoj sudbini, kako to neki vole reći i kod nas.




Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Đamije u Swicerlandu
« Odgovori #32 : Prosinac 06, 2009, 06:32:01 poslijepodne »
Mali prilog kako glupost harači čak i među ljudima koji si uzimaju pravo proglašavati se "sviješću javnosti" i držati prodike svima i svakome; takva je tzv. novinarka Ines Sabalić, koja inače živi negdje u Bruxellesu kao nekakva dopisnica, inače ima stalnu kolumnu u Nacionalu (ili Globusu, isti drek...)...

Ista se pred koji broj drznula napasti hrvatske svećenike jer oni - zamislite - imaju nekakvo tvrdo tumačenje kršćanskog poslanstva, dok svećenici u Belgiji ne, a to vidi u činjenici da su svećenici u Belgiji dali utočište mnogim azilantima i inima muslimanske vjere, čak i kada im je njihova vlastita religija, islam, kroz svoje organizacije tipa Merhameta okrenula leđa...

Ta persona "oprašta" (čitaj: na silu pronalazi isprike za njihovu nasilnu glupost) tim muslimanima što "mnogi od njih vjerojatno ni ne znaju gdje se nalaze po pitanju utočišta, kao niti tko im je dao priliku za život bez deportacije u matičnu zemlju, gdje bi ih - u skladu sa muslimanskom "demokracijom" čekala primjerena kazna", jer ih razumije ako isti u crkvama spavaju, hrane se i žive, ali zahtijevaju istodobno od župnika da prekriva križeve i vjerska obilježja kršćana, obzirom da je takva netolerancija u njihovoj krvi i time razumljiva... Da ima smajlić "upitnik do neba", sad bih ga stavio...

Oni "vjerojatno ne znaju" (Znači, ni sama ne zna što je istina!), a ako ne znaju - kako se tako maloumni ljudi mogu postavljati tako tvrdokorno...?? Ja ne vjerujem da oni ne znaju kakav im je status, gdje se nalaze, tko im daje utočište, tko ih hrani i skriva... ja to ne vjerujem!! Jer je to prenevjerojatno da bi bila istina. Iako je potreban veliki, bahati, dvolični, agresivni i primitivni stav da bi se tako ponašalo. Ukratko - oni žive svoju vjeru... pa neka im!  :-X

No odmah pretpostavlja kako bi se postavili hrvatski svećenici, i bez ikakvih dokaza, na temelju hipotetske situacije, sere, laže i pljuje "nedemokratičnost" hrvatske crkve... možda je ta glupača bila predugo odsutna, pa ne zna da je hrvatski Caritas hranio i pomagao za vrijeme Domovinskog rata na stotine tisuća muslimana (tj. muslimanske žene i djece, dok su njihovi očevi i supruzi tukli i po Hrvatima i glumili mudžahedine, htijući od Bosne stvariti prvu muslimansku državu u Europi, u skladu sa "amanetom" onog jebenog Izetbegovića...??), dok istodobno niti jedan kršćanin nije smio doći na vrata Merhameta (iako su oboje radili u Hrvatskoj...)?? Očito ne zna ni da Hrvati nisu radili razlike po vjerskoj liniji, iako su po pomoć dolazili svi u tu VJERSKU organizaciju, dok je Merhamet, usred Hrvatske, odbijao pomoć Hrvatima ako nisu bili muslimani, što se je trebalo i praktično dokazati molitvom i poznavanjem vjerskih standarda islama...

I tko je tu glup na kraju?? MI - jer pomažemo sirotu na svoju sramotu (i štetu) - ili te budale koje bi trebalo vratiti tamo otkuda su i došli; jebe mi se za njih, oni su stvorili svoje društvo, pa neka i snose konzekvence... njihovi zakoni su odraz njihove kulture i njihova htijenja, vjere i načina života, pa neka uživaju u njima, dok se ni nama ne piše dobro dok nas takve "novinarske veličine" poput te Ines Sabalić ne prestanu prozivati i glumatati velike demokrate... možda je treba pitati koliko je ona muslića posvojila ili pomogla kada se usuđuje druge prozivati na temelju vlastita umišljaja i hipotetike, ili zašto uopće slušati nekoga tko je možda i sam muslić po suprugu (ako se ne varam, Sabalići su bosanski muslimani...)?

Ako netko misli da je u redu da ti netko usred tvog doma, i za tvoj trud, još određuje kako bi cijela priča trebala izgledati - onda mu ja otvoreno kažem da je budala. Jer to je. A da bi mi oni muslići na zahtjev da u crkvi - od koje žive i preživljavaju - budu prekriveni križevi još opstali tamo - mislim da ne bi, već bi trčali u redu za deportaciju u svoj mili divni rodni kraj, pa neka tamo traže i određuju čiji kip i slika će se gledati. Ako je to nedemokratski, onda sam ja nedemokrat. I boli me za takvu glupu demokraciju!

Ako netko misli da je odobravanje toga demokracija - sorry, taj prvo nema mozga, a još manje pojma što demokracija je...
« Zadnja izmjena: Prosinac 06, 2009, 06:43:52 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Tur

  • Gost
Odg: Đamije u Swicerlandu
« Odgovori #33 : Prosinac 10, 2009, 08:27:16 prijepodne »
Pitali hodžu:
- "Efendija, šta je demokratija?"
- "To vam je kao kada se ja popnem na minaret i odozgo vas imam pravo popišati. A imate pravo i vi mene."

Offline Točkica

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 395
  • Karma: +8/-4
  • Spol: Ženski
Odg: Đamije u Swicerlandu
« Odgovori #34 : Prosinac 10, 2009, 12:13:10 poslijepodne »





Odličan!!! Najbolja i najistinitija definicija demokracije koju sam do sada čula!

JosipJoža

  • Gost
Odg: Đamije u Swicerlandu
« Odgovori #35 : Prosinac 11, 2009, 09:21:30 prijepodne »
http://www.jutarnji.hr/svicarac-izgradio-vlastiti-minaret-na-dimnjaku-unatoc-zabrani/399193/


"Guillaume Morand, čak i nije musliman, no smeta ga nerazumna zabrana. Ovime šalje poruku mira te dodaje muslimani u Švicarskoj nikada nisu stvarali probleme

LUSANNA - Neobičan je prizor osvanuo u Brussignyju, predgrađu Lusanne. Naime, jedan je Švicarac, unatoč novoj zabrani, na dimnjaku zgrade svoje tvrtke odlučio izgraditi minaret. Time je želio pokazati svoju ljutnju protiv nedavno izglasane zabrane gradnje minareta u Švicarskoj."


Da li je ovo sada zakonito ili ne? Pokušavam zamisliti Švicarske gradove, s svakim treći krovom na kojem je ovakav minaret.

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Đamije u Swicerlandu
« Odgovori #36 : Prosinac 11, 2009, 10:32:53 prijepodne »
http://www.rtl.hr/svicarac-na-dimnjaku-izgradio-minaret-clanak-13993

da, bas sam i ja mislio tu vijest staviti.

Ali pogledajmo to iz drugog kuta: Jel to svicarci imaju novaca na razbacivanje?

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Đamije u Swicerlandu
« Odgovori #37 : Prosinac 11, 2009, 02:00:34 poslijepodne »
Ali pogledajmo to iz drugog kuta: Jel to svicarci imaju novaca na razbacivanje?

Nemaju svi Švicarci. Ali taj jaran očito ima (i za gradnju i za rušenje i za kaznu) - no ne brinem da će ga stići kazna, jer Švicarska država ne prašta nikome. Pa čak ni svojima, dapače.

To je - za mene - običan građanski neposluh na krivom mjestu, na vlastitu štetu i za tuđe interese. Znači - glupan je napravio glupost.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline daisy

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 31
  • Karma: +0/-0
Odg: Đamije u Swicerlandu
« Odgovori #38 : Prosinac 11, 2009, 03:42:31 poslijepodne »
Preporučam ovaj super tekst, posebice mrziteljima....

http://www.e-novine.com/stav/33087-Zatita-damije.html


Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Đamije u Swicerlandu
« Odgovori #39 : Prosinac 11, 2009, 04:39:05 poslijepodne »
Izvrstan tekst... jedino neznam kako bi se bas minareti sada uklopili u panoramu Dubrovnika ili Zadra. Mozda ti mislis da bi? Autor teksta se uhvatio za jednu plocu na kojoj pise da je tu pao ustaski sin, ali ne razmislja da ta ploca stoji na zidu, da ne strsi u nebo i da se niko sa nje nece dernjati svako jutro i popodne i u podne i kad li se vec ono hodje dernjaju! Istina bog, nije bas primjeran tekst na njoj, pogotovo za nas koji bi u Europu (dali bi?). Mozda bi trebali sa novim sloganom krenuti: Sa minaretima u Europu!! Ustvari kad bolje promislim, autor teksta je nadrobio svega i svacega, da bog (alah?) da mu minaret preko puta kuce napravili, pa nek onda pise ovakve tekstove!

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Đamije u Swicerlandu
« Odgovori #40 : Prosinac 11, 2009, 04:55:39 poslijepodne »
Preporučam ovaj super tekst, posebice mrziteljima....

http://www.e-novine.com/stav/33087-Zatita-damije.html

Kao prvo, tekst uopće ne impresionira, jer je djelo starog "borca" za svačija prava osim Hrvata u Hrvatskoj, Viktora Ivančića. Njega već odavno nitko ne uzima za ozbiljno, jer je u silnim napadima "demokracije" i njezina tumačenja posrao sam sebe već milijun puta. Zato je kao urednik i kao novinar propao, skupa sa svojim "bogu-mili, a ni vragu nisu mrski" novinama Feralom, jer su njegovi tekstovi postali nezanimljivo štivo čak i za klince u srednjoj školi. I oni to propgalašavju glupošću, jer i oni imaju više hrvatskog duha pod noktom negoli je taj "izrod" oficira JNA ikada imao u cijelom tijelu i cijeloga života zajedno.

Da je on realan i objektivan čovjek, onda bi uvijek konfrontirao dvije strane - pro et contra nečega, pa bi iznio argumente, pa bi se isti uklopili u realno stanje naroda,, nacije, države, tradicije itd itd, i došlo bi se do nečega konkretnoga. Međutim, Ivančić to nikada ne radi, ne zna raditi i ne želi raditi (jer bi brzo sam sebe posrao), on je samo plitki kritizer, koji bi valjda i toplom kruhu sa putrom našao stopedeset mana i nedostataka, a ne sumnjam da bi i onoga - koji bi ga namazao - proglasio neumjerenim gadom, koji se usuđuje jesti putar dok netko negdje kopa po kanti za smeće, i tako pokazuje svoje ustašoidno-fašistoidno-bahato lice neeuropskog duha, dok normalan narod u Americi na kruh maže putar od kikirikija...

Kao drugo - mislim da tu nema mrzitelja, davanje te etikete bilo kome - mislim tu na ovaj forum - je neopravdano i glupo, ja nisam ovdje našao niti jednog mrzitelja bilo čega, a ni sam nisam mrzitelj. Takva etiketa je netočna, jer je kod nas uvriježeno da se onoga tko ima stav, brani ga i usuđuje ga se konfrontirati nečijem samozvanom demokratskom počelu - odmah proglašava mrziteljem, iako nema govora o mržnji. Jer braniti svoj interes i svoj stav nije mržnja. No to je nekima, kojima je pred očima isključivo crno-bijeli izbor, uopće i teško shvatiti. Jer ako nije jedno, mora biti drugo, treće ne postoji...  ::) ::) ::)

Švicarci neka brane svoje, a pametno bi bilo i da mi branimo svoje dok još možemo. Evo ti i jedan malo stariji, ali nedvojbeno vrlo istinit i na razmišljanje poticajan video; Ivančić ga vjerojatno nije vidio, a da je - volio bih čuti njegov iskren stav - možda bi on, kao pravi "macho zrela razmišljanja" - savjetovao da se odreknemo svega svojega, to nam je ionako suđeno...

Da nas takvi brane - kakav je Ivančić i njegovi istomišljenici - Hrvatsku bi osvojila i porobila ekipa maloljetnih huligana. Toliko o njegovoj principijelnosti, snazi i nadasve točnosti. Šteta papira na kojem izlaze njegove umotvorine. Šaka jada!

imigracija

Kako se Ivančiću ne nadam, nadam se onda barem tebi, daisy... daj nam protumači poučak, i savjetuj kako dalje.
« Zadnja izmjena: Prosinac 11, 2009, 05:05:10 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Đamije u Swicerlandu
« Odgovori #41 : Prosinac 11, 2009, 04:57:05 poslijepodne »
Izvrstan tekst... jedino neznam kako bi se bas minareti sada uklopili u panoramu Dubrovnika ili Zadra. Mozda ti mislis da bi? Autor teksta se uhvatio za jednu plocu na kojoj pise da je tu pao ustaski sin, ali ne razmislja da ta ploca stoji na zidu, da ne strsi u nebo i da se niko sa nje nece dernjati svako jutro i popodne i u podne i kad li se vec ono hodje dernjaju! Istina bog, nije bas primjeran tekst na njoj, pogotovo za nas koji bi u Europu (dali bi?). Mozda bi trebali sa novim sloganom krenuti: Sa minaretima u Europu!! Ustvari kad bolje promislim, autor teksta je nadrobio svega i svacega, da bog (alah?) da mu minaret preko puta kuce napravili, pa nek onda pise ovakve tekstove!

A što jes - jes, aferim efendija...  ;) ;) ;) ;) ;) ;)

Napriča mnogo, ali i dobro!!

Ivančić je tipičan - on od drveta ne vidi šumu, i uvijek se uhvati samo jednog detalja koji njemu ide u prilog, i onda ne zna sjašiti, onda ga razvlači od nemila do nedraga, no uvijek uspije ocrniti i popljuvati "svoju" zemlju Hrvatsku, postavljajući sam sebe nedvojbeno kao arhetipski obrazac demokracije i poslanja tumačenja iste.
« Zadnja izmjena: Prosinac 11, 2009, 05:08:17 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Đamije u Swicerlandu
« Odgovori #42 : Prosinac 11, 2009, 05:43:49 poslijepodne »
Super filmic, steta samo sto ce tako dugo trajati dok do toga dodje. Da je to bar za koju godinu, da vidim ove nase forumasice koje tako demokratski brane djamije kako bi izgledale sa feredjama ili kako nebi izgledale, jer iz kuce nebi ni smjele!

Trs

  • Gost
Odg: Đamije u Swicerlandu
« Odgovori #43 : Prosinac 11, 2009, 08:19:20 poslijepodne »

Moje viđenje, ne naturam ga nikome:

Super filmić, vrlo poučan, ali ne daje odgovore nego samo konstatacije. Kad bi se muslićima zabranilo doseljavanje, svi zapadnjaci bi imali bi više-manje čiste kršćanske države koje bi, ovisno o njihovom trenutnom broju stanovnika, za nekoliko desetljeća ili sto-dvjesto godina bile prazne jer će njihovo kršćansko stanovništvo izumrijeti. Dozvola naseljavanja drugim kršćanima ne bi ništa promijenila, izgleda da se nitko ne želi množiti. Pa bi po šumama i gorama, a i gradovima, trčkarali samo zečevi, medvjedi, psi i mačke. Onda bi muslići vidjeli da su države prazne pa bi ih tada naselili i nesmetano dizali džamije.
Dakle, nije problem u muslićima nego u kršćanima, oni se ne žele razmnožavati brže nego što umiru. Narodi nestaju zbog svog premalog nataliteta (blagodat višeg standarda i strojeva koji rade umjesto ljudi) a ne tuđeg prevelikog. U povijesti narodi nestaju zbog mnogih razloga, pojave se, traju tisuću ili deset tisuća godina i nestanu. Neki izumru, neki su asimilirani. Neki su suniti, neki šiiti, neki su pravoslavci a neki katolici. A ima, bogme, i protestanata i židova i budista i tradicionalnih afričkih religija, itd, ohoho! Ni Bog ni Alah ni Buda ne opterećuju se time. Buda bi trebao trljati ruke, kad bi ga to zanimalo, njegovi valjda najduže traju.
Što se tiče zadarskog gradonačelnika, mislim da bi trebao najprije maknuti tu sramotu i ljagu iz centra grada a onda vidjeti što će i hoće li s džamijom. Treba poticati čuvanje samo one tradicije koja nam služi na čast. I mladi naraštaji bi trebali rasti, voljeti i braniti Hrvatsku (prije nego izumre) časno, ne na temeljima i tradiciji koljača. Ne radi se o tome kako je nastao ustaški pokret nego u što se izrodio. Kao što je i Marxov zamišljeni komunizam bio pozitivan, pa se u praksi poprilično izrodio.
Zašto ne kažemo: u vražju mater i SK i ustaše, brišimo to sve i krenimo ispočetka? Naravno, zato što nas sa svih strana bombardiraju svojim argumentima oni kojima je u interesu da živimo u prošlosti i da ne razmišljamo o tome kako su upropastili državu. Idi, gini, skapavaj, sačuvaj mi Hrvatsku da bih ju ja mogao opelješiti! Pohvalit ću te, ne brini, bit ćeš veliki Hrvat. Tebi slavopojke, meni hrvatska lova! Dogovoreno?


Offline Točkica

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 395
  • Karma: +8/-4
  • Spol: Ženski
Odg: Đamije u Swicerlandu
« Odgovori #44 : Prosinac 11, 2009, 08:46:09 poslijepodne »

A niš, idem onda počet učit' Kur'an...      Ne volim zaostajat u trendovima.  
« Zadnja izmjena: Prosinac 11, 2009, 08:52:11 poslijepodne Točkica »