Autor Tema: Auto-moto  (Posjeta: 165945 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Auto-moto
« Odgovori #135 : Studeni 23, 2011, 01:55:07 poslijepodne »
Bitno je kako se zove - jer time pokazuješ da si relevantan sugovornik, da si upućen u materiju, a ne da si samo jalnuški jebivjetar koji nagađa i prodaje svoje neznanje i uvjerenja, a ne zna ni kak se zove ono o čemu bi ti, vrlo "stručno", štel razgovarati, i još se i bahato svaditi sa svakim na ovom svijetu na tu temu, a ne barataš sa elementarnim detaljima... to pokazuje da nisi uložio truda ni koliko je crno pod noktom da budeš relevantan sugovornik, a time ni da si uopće dostojan odgovora.

Ne postoje fondovi - postoji udruga osiguravatelja, koja u suradnji sa HAKom rješava sporove šteta od trećih osoba ili neosiguranih sudionika u prometu, te iste sudski evidentira poradi povrata novca od počinitelja. Oni imaju proračunska sredstva (iz svojeg proračuna) za nadoknade tih šteta, a kada spominješ "naši" novci, budi određeniji - tko su to "MI"? Mi građani, mi Turopoljci, mi vozači, mi platiše poreza, mi ovi ili mi oni... KOJI su to MI??

BTW, ni meni to nije profesija (auto-osiguranja), a sve kaj trebaš znati javni su podaci koje imaš na internetu, stranicama HAKa, HOKa, kao i svih osiguravateljskih kuća. Tako da opravdavanje strukom - ne prolazi.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Jaguar

  • Gost
Odg: Auto-moto
« Odgovori #136 : Studeni 23, 2011, 02:44:42 poslijepodne »
I uzet ću si vremena, kad stignem i detaljno se informirati.
Znam da sam i na radiju slušao o tome i tkzv. jamstvenom fondu za plaćanje štete u tim slučajevima.
Moguće da su ga na radiju tako kolokvijalno nazvali, nije to ni važno, važno je da postoje sredstva rezervirana za pokriće štete u takvim slučajevima.

No odgovornost je na policiji u svakom slučaju.
I na onim u PU koje šalju opomene i kazne za ne odjavu vozila, ali i onima na terenu koji ne kontroliraju i ne isključuju takva vozila iz prometa zbog čega smo mi koji smo u tom smislu legalni, smo ugroženi od takvih vozača.

Što se tiče kontrola, prođe i po više od godinu dana a da ne budem kobtroliran od strane policije u prometu.
Ajde da vidimo informacije od svih forumaša, koliko često vide policijske patrole u kontroli prometa i koliko često su kontrolirani u prometu?


Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Auto-moto
« Odgovori #137 : Studeni 23, 2011, 02:51:47 poslijepodne »
Ali tablica nema, to se vidi. Nikakvih, ni probnih. Po javnoj ulici bez registracija, kaj bar to nije očevidni prekršaj?
Mi sada govorimo o tom jednom slučaju na snimci. Auto nije bio registriran, i vozio se javnim putem, a to je već po mojem mišljenju prekršaj. Ak nije, onda bum si ja odšarafil registraciju, pa da vidim kak dugo bu trajalo prije nek me neki murjak zaustavi. Jel me bu ko zaustavil? Jel bum dobil kaznu? Pitam, ne tvrdim.
@Sleđ: Kak sad, Sleđ, jel postoji kazna za vožnju bez registracije? Jel se onima more poslat kaznica za isto, pošto postoje dokazi?

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Auto-moto
« Odgovori #138 : Studeni 23, 2011, 03:15:22 poslijepodne »
No odgovornost je na policiji u svakom slučaju.

Nije. ne može policija biti odgovorna zbog toga jer TI kršiš zakon - ili bilo tko drugi tko ne odjavi vozilo u zakonskom roku. Zakoni su javni i besplatni - i svaki vozač ZNA I MORA ZNATI sve odredbe Zakona o sigurnosti prometa na cestama, pa tako i odredbe i registraciji vozila. I nitko ti tu ne treba biti nikakav "primjer" ili te podsjećati na to - zakon ne predviđa takove odredbe i ponašanja. Jednosatavno, izvoli se pridržavati zakona i bok.

I na onim u PU koje šalju opomene i kazne za ne odjavu vozila, ali i onima na terenu koji ne kontroliraju i ne isključuju takva vozila iz prometa zbog čega smo mi koji smo u tom smislu legalni, smo ugroženi od takvih vozača.

PU znači "policijska uprava", a policijska uprava se ne bavi sa nikakvim građanima - ona za to ima svoje ustrojstvene jedinice. Policijska uprava je krovno tijelo policijskih ustrojstvenih jedinica na određenom teritoriju, pa je tako Policijska uprava zagrebačka nadležna na teritoriju županije Grad Zagreb i županije Zagrebačke, a time i nad svim policijskim postajama na svom teritoriju. Drugim riječima, PU se ne bavi građanima u smislu postupanja, već samo u teritorijalnom smislu kao nadležna na svom području - stoga je krivo navoditi da tebi "PU" šalje bilo što, jer ti PU ne šalje ništa. Šalje ti njezina ustrojstvena jedinica na čijem području je počinjen prekršaj (ukoliko ista ima taj djelokrug rada), pa tako svima na području PP Velika Gorica, a koji nemaju registrirano vozilo, nakon isteka roka od cca 2-3 mjeseca PP VG sama šalje prekršajne naloge na kućne adrese vlasnika.

Što se tiče kontrola, prođe i po više od godinu dana a da ne budem kobtroliran od strane policije u prometu.

Pa to je sve rezultat "stručnosti i rada" SDPove vlasti u prošloj koaliciji - Lučin je pootpuštao brdo ljudi (preko 3000), zauzvrat zaposlio četnike (cca 1500) iz bivše SAO milicije kroz aboliciju, zabranio zaposlenje novih ljudi na državnoj razini, i sada nema tko raditi. A gledano taj smijeh od Plana21, sprema se njegov šogi nastaviti sa takvom rabotom. Bitno da se otpušta!!

Iako u postupku prilagodbe hrvatske državne granice za ulazak u EU i Schengenski prostor granica prema Srbiji, BiH i Crnoj Gori postaje vanjska granica EU, za čije uspješno držanje treba još cca 10.000 ljudi više negoli je sada, znalci planiraju otpuštanja... već sada - ako imaš mozga, promisli malo što bi ti mogao napraviti u takvoj situaciji, malo se unesi u cijelu priču! - jedna PP Velika Gorica, koja ima prostor za kontrolu i nadzor od cca 300+ kvadratnih kilometara, ima u npr. noćnoj smjeni samo dvije ili eventualno tri patrole po dva čovjeka. Što i koliko oni mogu efektivno nešto napraviti i na preventivi, ne samo postupanju i represiji, ne znam - no možda ti Ranko zna, pa neka ti objasni kako misli raditi ako još smanji broj ljudi...? Svaki poziv ima pravo na jednaki tretman i brzu intervenciju - no ako je jedna patrola u Ogulincu, druga u Kravarskom, a treća u Mlaki - tko će doći u centar VG da umiri pijane klince koji se tuku, da odvede obiteljskog nasilnika ili zatekne provalnika u krađi?

I sve to je produkt neznanja i nesposobnosti, kao i sveopćeg nezanimanja onih koji radije prodaju jeftinu demagogiju od realnih potreba i činjenica. Jednom, kada se potrebe hitnosti budu slomile i na tvojoj grbači, onda ćeš biti pun gnjeva i ljutnje na policiju jer ti nije u pravo vrijeme i u pravom opsegu posvetila pažnju - da je netko drugi za to kriv, netko tko je sjebao sustav do balčaka - ti neće padati na pamet.

Jasno, jer dobar partijski vojnik će radije umrijeti nego uprijeti prstom u glavonju iznad njega, koji pametuje a u biti - pojma nema. Njegova bahata nedodirljivost i nemjerljiva "važnost" su najvažnije stvari na svijetu, zar ne?

Ajde jednom sam sebi postavi pitanje zašto te policija ne kontrolira tako dugo, i zašto je nema?

Zato jer je netko rekao da više policije ne treba, da ta policija ne treba "maltretirati" građane prema kojima ne postoji realna potreba postupanja, i da je policije previše.

U tom dvoboju jeftine demagofije i plitkog populizma naspram zdrave pameti i društvenih potreba - možete se opredijeliti - za ono prvo birajte kukuriku, za ovo drugo birajte neku hrvatsku stranku, kojoj je nacionalno iznad interesa stranaca.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Auto-moto
« Odgovori #139 : Studeni 23, 2011, 03:16:37 poslijepodne »
@Sleđ: Kak sad, Sleđ, jel postoji kazna za vožnju bez registracije? Jel se onima more poslat kaznica za isto, pošto postoje dokazi?

Pa pošalji snimku na adresu policije i traži postupanje.

Ako si vozač, odgovore na svoja pitanja moraš i sam znati.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Jaguar

  • Gost
Odg: Auto-moto
« Odgovori #140 : Studeni 23, 2011, 11:33:07 poslijepodne »
.....

Policija nije odgovorna za nečije ne poštivanje zakona, ali je odgovrna za provođenje ili sankcioniranje istog.
po tvojoj logici Ivu Sanadera bi trebali pustiti, čovjek je kršio navodno, krao navodno, zloupotrijebio navodno...no nitko nije odgovoran osim njega samoga, ali je ipak netko trebao otkriti, prikupiti dokaze, optužiti ga, suditi mu.......zato postoje institucije države koje štite provođenje zakonitosti i zakona, kojeg netko poštuje, netko ne, uvijek bilo i uvijek će biti.

Oko PU, objasni mi onda molim te zašto mi na osobnoj iskaznici onda stoji da ju je izdala PU Velika Gorica.
Ja zaista neznam detaljno ustrojstvo policije, hvala ti na ovom zadnjem postu i objašnjavanju, skojim me onda zbunjuješ i zato mi je potrebno ovo objašnjenje.

Oko rada policije ima opravdanih i neopravdanih razloga. Imao sam prilike puno puta vidjeti rad policajaca na terenu, poznajem nekolicinu, znam kako rade i što rade. Puno puta ništa, a kao dokaz imaš i u javnosti jako puno snimki koje to potvrđuju, žalosno je kada prolaznici snimaju policajce kako spavaju ko mrtvi pijani, do toga da im skoro oružje oduzmu. Pitanje je i učinkovitosti za vrijeme radnog vremena koje provedu na poslu.

I kako često spominješ miliciju, odavno je izgubljen značaj milicije u onom psihološkom smislu, kao i u motivirajućem u radu, velika je razlika u tom pogledu između ta dva razdoblja u radu i kvaliteti rada policije.

I nikada kao u zadnje vrijeme, od osamostaljenja policija nije bila toliko involirana direktno i u kriminal ili s istim povezana, dokaza koliko hoćeš, koji su izašli u javnost.

Čast svim policajcima koji svoj posao obavljaju časno i pošteno, no veliki je dio i onih koji nisu takvi.
Takve treba detektirati i eliminirati, pitanje je pozitivne selekcije, a svi dobro znamo kako se između ostalog i policija popunjavala i kako se zapošljavalo svugdje pa i u policiji.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Auto-moto
« Odgovori #141 : Studeni 24, 2011, 09:10:51 prijepodne »
Ako si vozač, odgovore na svoja pitanja moraš i sam znati.
Kratko "da" bi mi bilo dovoljno.
I ja ne bih takve sitnice htio cinkati policiji, ozbiljnije i prekršaje koji su opasni za sigurnost drugih bih svakako prijavio, ali vožnju bez registracije - ne.
No ne vjerujem da niti jedan policajac tu snimku nije vidio, tak da bi policajac po dužnosti to možda (?) moral prijaviti. Nis siguran, ali ak policajac može birati kaj bu prijavil, ili kaznil, a kaj nebu, onda kažnjavanje ovisi o dobroj volji pojedinca, tj, policajca. Kaj opet ne zvuči pravedno, jer ako bu jedan kažnjen, a drugi za isto djelo pušten, onda se stvara nepravda i različiti tretman pred zakonom. Kaj opet stvara daljnje probleme.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Auto-moto
« Odgovori #142 : Studeni 24, 2011, 09:18:16 prijepodne »
To buš rekel i kada ti budeš taj kojega tog trena ruka zakona neće dotaći, a nekoga drugoga hoće?  >:D
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Auto-moto
« Odgovori #143 : Studeni 24, 2011, 09:23:32 prijepodne »
To buš rekel i kada ti budeš taj kojega tog trena ruka zakona neće dotaći, a nekoga drugoga hoće?  >:D
Štima, da mene policajac pusti, a drugog za to isto kazni, ja bih tog trena bio sretan. Slažem se s tobom.

Ali to ne znači da je to u redu! Nikako! I ak me ruka zakona kazni - nemam se kaj žaliti. Bar ne tak dugo dok i druge kažnjava. I tu se stvara problem. Razmeš kaj oću reć?

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Auto-moto
« Odgovori #144 : Studeni 24, 2011, 11:02:51 prijepodne »
Razmem.

Kao i to da si hipokrit, običan dvoličnjak koji voli prodavati pamet i batinu dok se ista lome na tuđim guzicama. No to je mentalitet ovog naroda i naših političara.

Svi znamo kako stvari šljakaju, pa je bolje onda o tome šutjeti, jer time više govorite o sebi nego o drugima.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Auto-moto
« Odgovori #145 : Studeni 24, 2011, 12:59:09 poslijepodne »
Razmem.

Kao i to da si hipokrit, običan dvoličnjak koji voli prodavati pamet i batinu dok se ista lome na tuđim guzicama. No to je mentalitet ovog naroda i naših političara.

Svi znamo kako stvari šljakaju, pa je bolje onda o tome šutjeti, jer time više govorite o sebi nego o drugima.
Ti ideš meni govoriti da sam hipokrit i dvoličnjak? Baš ti?  :D

Znamo kakav je mentalitet kod nas, i to je baš ono kaj se treba promijeniti, a ne samo reći "Svi znamo kako stvari šljakaju, pa je bolje onda o tome šutjeti", i na taj način tolerirati divlji zapad kod nas. Eto, baš to je mentalitet kod nas. Još uvijek! Na žalost...  :(

Znamo mi svi dobro kak to šljaka. Policajac poznatom oprosti, a ak ne poznaš policajca onda buš dobil kaznu. I znaš kaj je to? Tolko hvališ Jacu zbog borbe protiv korupcije, no ako murjak nekom popusti za koju kunicu ili za neku kasniju protuuslugu, onda je to za tebe ok? To nije korupcija? O tom je bolje šutjeti, ha? I onda ti ideš meni srati o dvoličnosti? Ili o moralu? Baš ti? Odi si zabi glavu u pijesak i šuti. Ispal buš će niš drugo onda bar pametniji.
« Zadnja izmjena: Studeni 24, 2011, 01:01:28 poslijepodne BobRock »

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Auto-moto
« Odgovori #146 : Studeni 24, 2011, 08:10:37 poslijepodne »
Da, dvolični hipokrit si baš TI. I to u mjeri kao rijetko, ali rijetko tko.

Voliš se praviti grbav kada se radi o tvojoj guzici, i glumiti veliki autoritet kada se radi o tuđoj.

A glede policije - da, to je tako, uvijek je tako bilo i uvijek će tako biti. I tako je svugdje, ne samo kod nas.

I ja nikada nisam rekao da je to ako policajac uzme - OK; dapače ako si pratio postove i teme gdje se dramilo o konkretnim primjerima, ja nikada nisam pravdao one koji su zasrali, iako sam neke od tih kolega i osobno znao (i znam).

No ako tebe više brine tih 100 kuna nego uništavanje cijele države, time si i opet pokazao svu širinu svoje persone. Jer ja ne hvalim Jacu - iako je ista, u tome pogledu, dom kulture sa tri fontane naspram bilo koga u kukuriku, koji uopće niti ne razmatraju sranja svojih uvaženih članova. Jaca je sa liste skinula SVE članove stranke protiv kojih postoji bilo kakva prijava ili postupak, dok to kukuriku niti ne pada na pamet - a da se imaju itekako sa kime baviti - IMAJU. Eto, to je moral i vjerodostojnost. Nisam glasač HDZa, ali ovo rečeno je činjenica, koja tebi i slčičnima osobito ne paše. Jer ste pristali biti slugani promašenih ideologija.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Auto-moto
« Odgovori #147 : Prosinac 18, 2011, 08:06:19 poslijepodne »
Hrvatsko izdanje What Car? Magazina
Hrvatsko izdanje What Car? magazina, najpoznatijeg i najcjenjenijeg vodiča za kupnju novih i rabljenih automobila je na kioscima. U protekla četiri desetljeća What Car? se diljem svijeta etablirao kao objektivan i nepristran savjetnik koji kritički i bez dlake na jeziku testira sve dostupne modele te daje iscrpne savjete za kupnju, financiranje, osiguranje i održavanje vaših novih, ali i rabljenih ljubimaca.

U njihovim testovima se govori o svemu što bi čitatelje moglo i trebalo zanimati, a ne samo o onome što bi proizvođači željeli da se zna. Stoga u What Car? magazinu svi auti NISU savršeni i to se ne prešućuje. Pored raznovrsnih testova, svaki broj sadrži i pregled svih modela na domaćem tržištu s kratkim opisom i ocjenama, a dio magazina rezerviran je za najopširniji cjenik na ovim prostorima. What Car? je mjesečnik na 180 stranica i cijenom od 19,90 kn.
http://www.automotovision.hr/automobili/automobili-ostalo/Hrvatsko-izdanje-What-Car-Magazina/Hrvatsko-izdanje-What-Car-Magazina.php

http://whatcar.hr/

Jel bi to moglo biti istina?

-

AUTOMOBIL GODINE

Kia Rio Croauto 2012.godine, 18-godišnjak VW Golf Rabbit

Više od 55.000 SMS poruka stiglo je na najveći i najstariji izbor hrvatskog automobila godine. Titula Croauto 2012. godine prvi put u 17 godina dugoj povijesti otišla je u ruke jednog korejskog automobila.
...
6 komentara:...

svaka čast onome koji je napravio ovu glupost i digao pare na 55 000 SMS-ova

http://autoklub.jutarnji.hr/kia-rio-croauto-2012--godine/993282/

-

HRVATSKI AUTOMOBIL

Najbolji automobili na HR tržištu: Zlatni kotač za Volkswagen UP!

U nižoj klasi najbolji je Kia Rio, u kompaktnoj Ford Focus, u srednjoj Peugeot 508 i u premium klasi BMW Serije 1

Na svečanosti u Institutu za vozila Centra za vozila Hrvatske u Velikoj Gorici 1. prosinca proglašeni su najbolji automobili na našem tržištu, po kategorijama te ukupni pobjednik.
...

6 komentara:...

ovo bi jedino kupio za te novce da ima doslovno zlatni kotac :D

hahhaa koja su smijurija ovi izbori auta, sve plaćeno

http://autoklub.jutarnji.hr/najbolji-automobili-na-hr-trzistu--zlatni-kotac-za-volkswagen-up--/991892/
wwwg tablice

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Auto-moto
« Odgovori #148 : Prosinac 18, 2011, 08:14:33 poslijepodne »
Prestrašno i apsolutno nevjerojatno...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Auto-moto
« Odgovori #149 : Prosinac 18, 2011, 08:54:13 poslijepodne »
Na kaj se to odnaša; whatcar,rio il up?
wwwg tablice