Autor Tema: Auto-moto  (Posjeta: 165365 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Auto-moto
« Odgovori #90 : Rujan 12, 2010, 07:54:24 prijepodne »
Taj izbor je završen preksinoć u klubu Gallery na Jarunu.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

shaka zulu

  • Gost
Odg: Auto-moto
« Odgovori #91 : Listopad 10, 2010, 12:32:03 prijepodne »
OPORAVAK TRŽIŠTA
Prodano 8,8 posto više automobila u odnosu na rujan 2009., Chevrolet i Opel na vrhu
http://autoklub.jutarnji.hr/oporavak-trzista--prodano-vise-automobila--u-odnosu-na-rujan-2009--godine/892947/

-

OTKRIVAMO
Mala zemlja za veliku jurnjavu: Za divljanje cestama tek 3000 kn!
Prošlotjedni primjer Antonija Jakopovića, zaštitara iz Molvi, koji je zbog vožnje naseljenim mjestom brzinom od 215 km/h dobio tek uvjetnu zatvorsku i simboličnu novčanu kaznu, dokaz su da smo pravi eldorado za cestovne ubojice
http://autoklub.jutarnji.hr/mala-zemlja--za-veliku-jurnjavu--divljanje-cestama/893267/

-

FOTO Tko je 'najbrži' na hrvatskim autocestama
http://autoklub.jutarnji.hr/mala-zemlja--za-veliku-jurnjavu--divljanje-cestama--najbrzih--hrvatskim-autocestama/893501/

shaka zulu

  • Gost
Odg: Auto-moto
« Odgovori #92 : Listopad 24, 2010, 02:28:18 prijepodne »
NOVI IZGLED ZA EU
Dizajneri predlažu izgled novih registarskih tablica: umjesto grba, kod za mobitel
http://autoklub.jutarnji.hr/dizajneri-predlazu-nove-registarske-tablice--umjesto-grba--kod-za-mobitel/894612/

ZOVE SE CYGNET...
FOTO Najmanji Aston Martin ikada počet će se proizvoditi sljedeće godine
'Naš najmanji model nije kompromis, nego naša vizija budućnosti koju će na kraju prepoznati i vjerni kupci'
http://autoklub.jutarnji.hr/aston-martin-cygnet/896876/?foto=1

PRAVILA NAGRADNE IGRE pod nazivom "Pošalji SMS i osvoji Alfu Giuliettu"
...
2. Nagradna igra

2.1. Nagradna igra organizira se u Auto klubu i traje od 14.10.2010. – 08.11.2010. do 10 sati.

2.2. Zadatak čitatelja je poslati SMS s ključnom riječi ALFA i nakon toga rednim brojem djevojke za koju glasuje (ALFA xx), i svojim osobnim podacima (ime i prezime, adresa) na broj 60141 (2,40 kn/SMS, PDV uključen).

2.3. U izvlačenju za nagradu sudjeluju svi koji su poslali SMS za vrijeme trajanja nagradne igre i svojim osobnim podacima.

2.4. Izvlačenje dobitnika održat će se u prostorijama Priređivača uz prisustvo Povjerenstva za izvlačenje i javnog bilježnika 08.11.2010. u 12:00

2.5. Izvlačenje dobitnika provest će se slučajnim odabirom izvlačenjem sudionika koji su stekli pravo sudjelovanja u nagradnoj igri. Povjerenstvo za izvlačenje će prilikom izvlačenja dobitnika sastaviti Zapisnik s podacima dobitnika i tijeku javnog izvlačenja.

2.6. Ime dobitnika bit će objavljeno na portalu www.autoklub.jutarnji.hr dana 15.11.2010.

2.7. Nagradni fond čini:

Nagrada Ukupna vrijednost sa PDV-om

automobil Alfa Romeo Giulietta 1.4 138.510,00 kn

2.8. Izvlači se jedan dobitnik koji ostvaruje pravo na glavnu nagradu Alfa Romeo Giulietta 1.4.
...
http://autoklub.jutarnji.hr/pravila--nagradne--igre-pod-nazivom--posalji-sms-i-osvoji-alfu-giuliettu--/894944/

Pružamo vam priliku iz snova! Slanjem SMS poruke možete aktivno sudjelovati u izboru djevojaka koje će krastiti ekskluzivni Autoklubov kalendar za 2011., a istovremeno postajete sudionikom nagradne igre čiji je zgoditak senzacionalna Alfa Giulietta 1.4 TB Progression sa 120 KS.
http://autoklub.jutarnji.hr/foto-djevojke-za-kalendar-autokluba-/895205/

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Auto-moto
« Odgovori #93 : Studeni 18, 2010, 06:14:31 poslijepodne »
Sve izmjene i dopune Zakona o sugurnosti prometa na cestama


Povodom učestalih napisa u medijima, kojima se iznose krive interpretacije za neke prijedloge izmjena i dopuna Zakona o sigurnosti prometa na cestama, MUP donosi sljedeće objašnjenje:


    * Tzv. „solidarno blendanje“ nije i ne predviđa se da bude zabranjeno (kažnjivo). Zabranjeno je jedino na autocesti požurivati vozače ispred sebe davanjem svjetlosnih ili zvučnih znakova ili na neki drugi način. Ovakva odredba postoji u važećem Zakonu o sigurnosti prometa na cestama i prijedlogom njegovih izmjena i dopuna predviđa se samo njezina izmjena na način da se jasnije propisuju radnje koje vozač na autocesti ne smije poduzimati i time dovoditi u opasnost druge sudionike u prometu.
 

    * Prijedlogom Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o sigurnosti prometa na cestama predviđa se i obaveza za vozača motornog vozila da, prije uključivanja u promet, očisti zaleđena vjetrobranska stakla i snijeg na vozilu. Nije izrijekom propisano koliko snijega/leda smije ostati na vozilu, kao niti što u slučaju ako tijekom vožnje snijeg prekrije neke dijelove vozila, ali smislenim tumačenjem ovakve zakonske odredbe lako se dolazi do zaključka kako je samo bitno da snijeg/led ne ograničava vidno polje vozaču te da ne ugrožava druge sudionike u prometu. Predviđena novčana kazna za ovaj prekršaj iznosi 700,00 kuna.
 

    * Nove odredbe o alkoholu propisuju dozvoljenu koncentraciju alkohola u krvi za vrijeme upravljanja vozilom u prometu na cesti te je dozvoljeno imati do 0,50 g/kg, osim mladim vozačima i profesionalcima (vozači vozila C1, C1+E, C, C+E, D1, D1+E, D, D+E i H, instruktori vožnje i vozači vozila B kategorije kojima je upravljanje vozilom osnovno zanimanje) koji ne smiju imati alkohola u krvi za vrijeme dok upravljaju vozilom (0,00 g/kg). Također, predložen je i drugačiji raspon novčane kazne za koncentraciju alkohola iznad 0,50 g/kg do 1,00 g/kg (novčana kazna u iznosu od 1.000,00 do 3.000,00 kuna) te za koncentraciju od više od 1,00 g/kg do 1,50 g/kg (novčana kazna u iznosu od 3.000,00 do 5.000,00 kuna). Važećim Zakonom o sigurnosti prometa na cestama ove kazne su propisane u rasponima od 1.000,00 do 2.000,00 odnosno 2.000,00 do 5.000,00 kuna.
 

    * Za 5 prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama (prekršaji iz članaka 57. stavka 7. – nepoštivanje prednosti prolaska, 67. stavka 5. – pretjecanje s lijeve strane vozila koje skreće ulijevo, 70. stavka 3. – nepropisno pretjecanje, 72. stavka 2. – nepropisno pretjecanje u tunelu, na mostu, ispred vrha prijevoja ceste ili u zavoju kad je preglednost ceste nedovoljnai 74. stavka 2. – pretjecanje ili obilaženje vozila ispred pješačkog prijelaza) predlaže se povećanje iznosa novčane kazne, s dosadašnjih 2.000,00 kuna na 3.000,00 kuna. Glavna svrha ovih većih kazni je mogućnost izricanja zaštitne mjere zabrane upravljanja motornim vozilom, koja postoji samo za prekršaje za koje je zakonom propisana kazna u iznosu većem od 2.000,00 kuna. S obzirom na činjenicu da se ovdje radi o prekršajima kojima se na grubi način ugrožava sigurnost prometa potrebno je zaštitnim mjerama djelovati na počinitelje kako bi ih se sprečavalo u daljnjem ugrožavanju prometa.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Auto-moto
« Odgovori #94 : Studeni 18, 2010, 07:30:54 poslijepodne »
Od blendanja su puno opasniji oni koji ne gase duga svjetla na neosvjetljenim prometnicima, osobito na onima gdje nema crte po sredini i gdje nije jasno vidljivo gdje je kraj ceste.

Nikada nisam čuo da je netko kažnjen za to, a to je izuzetno opasno ugrožavanje ostalih sudionika u prometu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Auto-moto
« Odgovori #95 : Studeni 19, 2010, 12:00:51 poslijepodne »
U pravilu, vozi se sa DUGIM svjetlima - dok to nekome ne smeta i dok si izvan naselja.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Neo

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 291
  • Karma: +2/-1
  • mas-tur-bator
Odg: Auto-moto
« Odgovori #96 : Studeni 19, 2010, 03:20:11 poslijepodne »
Štef, nisi shvatio poantu kazne za blendanje. Blendanjem se signalizira da je policija u blizini i ljudi odmah smanjuju brzinu, a pošto naša policija prevenciju prezentira samo u reklamama fini-medie moraju proračun dopuniti sa što više novaca.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Auto-moto
« Odgovori #97 : Studeni 19, 2010, 06:40:45 poslijepodne »
U pravilu, vozi se sa DUGIM svjetlima - dok to nekome ne smeta i dok si izvan naselja.

U podebljanom je poanta. Kako ti znaš da vozilu koje ti dolazi u susret ne smetaju duga svjetla? Nikako. Zbog toga bi se trebao prebaciti na kratka ako ti dolazi vozilo iz suprotnog smjera.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Auto-moto
« Odgovori #98 : Studeni 19, 2010, 06:42:10 poslijepodne »
Štef, nisi shvatio poantu kazne za blendanje.

Znam, ja sam samo želio ukazati na to da se puno opasnije ponašanje u prometu ne sankcionira.

hornet34

  • Gost
Odg: Auto-moto
« Odgovori #99 : Studeni 19, 2010, 10:36:00 poslijepodne »
stjepane,reci ti meni,zar ti nisi nikada nekome ušao u kost sa dugim svjetlima?

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Auto-moto
« Odgovori #100 : Studeni 20, 2010, 09:59:16 prijepodne »
Ljudi, ja nisam rekao da se smije voziti sa dugim svjetlima ukoliko ti netko ide ususret, da nebi tako tumačili, jer jako dobro znam da to ne ododbravam i nikada se i sam ne ponašam tako, te me dosta smetaju oni koji zagrizu volan i bezobzirno ne vide plavu lampicu na instrument-ploči...

Jer vidim da se pumpa tumačenje kako ja to očito odobravam, što je glupost.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Auto-moto
« Odgovori #101 : Prosinac 08, 2010, 05:03:49 poslijepodne »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Auto-moto
« Odgovori #102 : Prosinac 24, 2010, 05:07:22 poslijepodne »
Hyundai ix35 je HR Auto 2011.
 16.12.2010. - Hyundai ix35 u izboru Hrvatskog novinarskog žirija osvojio je prestižnu titulu HR Auto godine 2011. i posebno priznanje za SUV godine Hyundai ix35 osvojio je prestižnu titulu HR Auto 2011. u izboru Hrvatskog novinarskog žirija. Da podsjetimo, članovi zbora automobilskih novinara odabrali su finaliste izbora između 37 novih modela predstavljenih na domaćem tržištu tijekom godine. Nakon finalnog testnog dana održanog na poligonu VDC centra sigurne vožnje u Varaždinu članovi žirija proglasili su pobjednika izbora. U društvu sjajnih automobila (Alfa romeo Giulietta, Citroen DS3, Peugeot RCZ i Volvo S60), Hyundai ix35 pobijedio je ispred drugoplasiranog Volva i trećeplasiranog Peugeota. Osim titule HR auto 2011. Hyundai ix35 nagrađen je i posebnim priznanjem za najbolji SUV godine.
Novi Hyundai ix35 konkurentima se suprotstavio čvrstim argumentima poput 5 godina trostukog jamstva, paletom motora i mjenjača najnovije generacije, najvišom razinom aktivne i pasivne sigurnosti, natprosječno bogatim paketima serijske opreme, povoljnom cijenom, ali i sjajnim prodajnim rezultatima na Hrvatskom tržištu od predstavljanja u mjesecu ožujku 2010.
http://www.hyundai.hr/novosti/sve/hyundai-ix35-je-hr-auto-2011-2010-12-16-09-49-27

-

Došlo na emajl;

Hyundai ix35 osvojio je titulu HR auto 2011. u izboru Hrvatskog novinarskog žirija, te posebno priznanje za Najbolji SUV godine 2011.

Članovi novinarskog žirija, nakon finalnog testnog dana odabrali su pobjednika ovogodišnjeg, 17-og po redu izdanja izbora za HR auto 2011. Na finalnom testnom danu održanom na poligonu VDC Centra sigurne vožnje u Varaždinu, Hyundai ix35 oduševio je agilnošću i upravljivosti u slalom vožnji, radijusom okretanja, te apsolutnom dominacijom prilikom ubrzanja na skliskoj podlozi. Osim voznim odlikama, Hyundai ix35 konkurenciju je nadmašio i najdužim jamstvom, najboljim prodajnim rezultatima na domaćem tržištu, najvišom razinom aktivne i pasivne sigurnosti, pristupačnom cijenom i najbogatijim paketima opreme u SUV segmentu uz mogućnost konfiguriranja opreme, širokom paletom motora, mjenjača i pogona, dizajnom interijera i eksterijera.
Posebna nagrada za Najbolji SUV godine, također je potvrda odličnog pozicioniranja Hyundaija ix35 unutar SUV segmenta.
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Auto-moto
« Odgovori #103 : Veljača 02, 2011, 12:05:06 prijepodne »
Izumljen umjetni benzin koji će koštati 1,6 kuna! 
Autor ProVijesti    Nedjelja, 30 Siječanj 2011 20:54           
 
Stigla je vijest koju će svi vozači dočekati s velikim oduševljenjem. Britanski znanstvenici proizveli su umjetni benzin koji će moći pokretati postojeće automobile i motore, a cijena će mu biti znatno niža od konvencionalnog benzina. Ujedno je novi benzin i ekološki prihvatljiviji. Cijena će mu biti oko 1,6 kuna.

Vodik će u sastavu benzina potpuno zamijeniti ugljik, tako da neće biti ni emisije štetnih plinova, čime će umjetni benzin biti ekološki prihvatljiv i mnogo jeftiniji. Prvi testovi na cesti će biti obavljeni tijekom sljedeće godine, a novi benzin bi se mogao naći u prodaji za tri do pet godina
 
http://www.provijesti.net/index.php?option=com_content&view=article&id=170:izumljen-umjetni-benzin-koji-e-kotati-16-kuna&catid=38:kultura&Itemid=89
wwwg tablice

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Auto-moto
« Odgovori #104 : Veljača 02, 2011, 08:51:21 prijepodne »
Izumljen umjetni benzin koji će koštati 1,6 kuna! 
Da nisu malo uranili sa 1. Aprilom?