Autor Tema: Auto-moto  (Posjeta: 174900 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Auto-moto
« Odgovori #75 : Srpanj 06, 2010, 07:11:57 poslijepodne »
Pazi "intelektualce";
HONDA AUTOMOBILI VEĆ OD 53.450 KUNA
Civic 1.4 Sport 5V za 69.000 kuna u prvoj rati, a 69.000 kuna plaća se kasnije
Pitam se jesu več koga uspeli naguziti..?

-

U PRVIH ŠEST MJESECI 2010. U HRVATSKOJ PRODANO SAMO 19.448 NOVIH AUTOMOBILA
Opel najprodavaniji ispred VW-a i Chevroleta, a kod modela najprodavanija Astra, Polo i Corsa 
Ponedjeljak, 05 Srpanj 2010 

- u lipnju 2010. najviše prodano VW vozila, drugi je Opel, treći Peugeot, a iza njih su se poslagali Chevrolet, Škoda i Renault
- u lipnju 2010. najviše prodano VW Pola (245), drugi najprodavaniji model je Opel Astra (139), treći je Peugeot 308 (131), te VW Golf, Škoda Octavia, Škoda Fabia, Opel Corsa…
http://www2.autoportal.hr/201007058594/Top-vijesti/Opel-najprodavaniji-ispred-VW-a-i-Chevroleta-a-kod-modela-najprodavanija-Astra-Polo-i-Corsa/menu-id-103.html

Tržište novih automobila pred kolapsom: Pad prodaje popeo se na ukupno 70 posto!
http://autoklub.jutarnji.hr/trziste-novih-automobila-pred-kolapsom---u-odnosu-na-2008--pad-prodaje-gotovo-70-posto-/844615/

-

BAHATLUK ZA VOLANOM

 FOTO: 15 prometnih prekršaja koji nas izluđuju, a skupo koštaju!
Situacije od kojih nam se diže kosa, a nalaze se na dnu policijskog interesa

4. UPALJENE MAGLENKE Šminke radi, mnogi pale maglenke i kad za to nema nikakve potrebe, te tako smanjuju vidljivost vozačima iz suprotnog smjera. Kada i ako ih primjeti, a zatim i odluči zaustaviti, policija ih može kazniti sa 300 kuna.

7. SKRETANJE BEZ ŽMIGAVACA Nažalost, ovaj prekršaj na našim je prometnicama više pravilo nego iznimka. Vozači često skreću bez ikakve najave, a najopasnije je kad se takav manevar dogodi daleko od raskršća, kada ga najmanje očekujete. Ni krivi ni dužni, tada možete sudjelovati u sudaru za koji ćete vi snositi odgovornost, jer niste držali propisani razmak. Ako sve ipak prođe bez havarije, preostaje vam samo izgovoriti riječi zbog kojih će majka morati djeci začepiti uši. Izgledi da prekršitelja sustigne propisana kazna od 300 kuna varijaraju – od malih do nikakvih...

11. SPORO KRETANJ NA SEMAFORU Zaustavljanje pred semaforom mnogi vozači koriste za prekomjerno opuštanje, tijekom kojega mijenjaju radio postaje, čitaju novine, a ponekad peru i zube. Sasvim jasno, zaneseni u svoju aktivnost ne mogu pravovremeno registrirati paljenje zelenog svjetla, koje iscuri i prije nego su krenuli. Tako nepotrebno stvaraju kolonu, a kazna od 300 kuna za nepropisno zaustavljanje sustiže ih samo iznimno.

12. PRETJECANJE PREKO PUNE LINIJE Sporovozeću kolonu ili veći zastoj vozači često požele premostiti suludom vožnjom u suprotnom smjeru, a pritom je potpuno nevažno ako se između nalazi puna linija. Kada ugledaju nadolazeće vozilo iz suprotnog smjera panično se pokušavaju vratiti u kolonu, a situacija iz horora rijetko se kažnjava s propisanih 500 kuna.

13. TELEFONIRANJE ZA UPRAVLJAČEM Kad vozač ispred nas naglo uspori ili počne neobjašnjivo vrludati cestom, sva je prilika da se upravo javio na mobitel i tako izgubio dodir s događajima na prometnici. Kada potraje, takav razgovor zna iritirajuće usporiti promet i priuštiti niz opasnih situacija, pa je šteta što su takvi prizori učestali, usprkos kazni od 500 kuna.

14. PRESPORA VOŽNJA Vozači koji iz svakojakih razloga voze znatno sporije od zakonom propisane brzine znaju stvoriti nepotrebnu nervozu u prometu, što u konačnici često rezultira opasnim pretjecanjima. Ipak, za razliku od prebrzih, koji se često prekomjerno ocrnjuju i sotoniziraju u medijima, njih se gotovo nikad ne kažnjava s propisanih 500 kuna.
http://autoklub.jutarnji.hr/donosimo-15-prometnih-prekrsaja-koji-nas-izluduju--ali-i-kostaju-/844153/

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Auto-moto
« Odgovori #76 : Srpanj 06, 2010, 08:30:34 poslijepodne »
4. Kazna za upaljene prednje maglenke ne postoji, samo za zadnje.

11. Sporo kretanje na semaforu nije prekršaj nepropisnog zaustavljanja.

14. Ne postoji "zakonom propisana brzina", osim u smislu maksimalno dozvoljene brzine.

======================================================

Ti iz Jutarnjeg stvarno bahato lupetaju gluposti, u dobropoznatom stilu našeg novinarstva.
« Zadnja izmjena: Srpanj 06, 2010, 08:32:08 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Auto-moto
« Odgovori #77 : Srpanj 06, 2010, 08:32:49 poslijepodne »
Zanima je Dacia Duster, 1.6 16V 4x4. Što mislite?  ;)
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

shaka zulu

  • Gost
Odg: Auto-moto
« Odgovori #78 : Srpanj 06, 2010, 09:44:11 poslijepodne »
Koga?
Da imam penez mene bi ju uspeli ftopiti...Samo mi je 1.6 malo kilav za 4X4...

shaka zulu

  • Gost
Odg: Auto-moto
« Odgovori #79 : Srpanj 07, 2010, 01:54:04 prijepodne »


Preporučena cijena
95.000 kn
MOJ ODABIR
Moja verzija: 88.400 kn Stepway dCi 70 
Moj odabir :
Motori : EURODIESEL 
Vanjski izgled 0 kn ALU SIVA (D69) 
Unutrašnjost 0 kn PRESVLAKE OD TKANINE TYRES / UNUTRAŠNJOST TAMNOSIVA
Moje opcije :
550 kn ELEKTRIČNI PAKET ( EL.PODIZAČI PREDNJIH STAKALA + DALJINSKO UPRAVLJANJE CENTRALNOG ZAKLJUČAVANJA ) 
3.950 kn PAKET STEPWAY: KLIMA UREĐAJ + RADIO MONO CD MP3 2X15W 
1.650 kn ZRAČNI JASTUK ZA SUVOZAČA 
450 kn KOŽNI VOLAN 
0 kn GRIJANA SJEDALA

OPREMA U SERIJI
DETALJI O VAŠEM VOZILU
SIGURNOST
ABS SVJETLA ZA MAGLU PODESIVE KUKE ZA PRIČVRŠĆENJE SPRIJEDA 3 NASLONA ZA GLAVU STRAGA PODESIVA PO VISINI TRITOČKOVNI POJASEVI STRAGA ZRAČNI JASTUK ZA VOZAČA ZAKLJUČAVANJE REZERVNOG KOTAČA 
VANJSKI IZGLED
KROVNI NOSAČI GRIJANO STRAŽNJE STAKLO ZATAMNJENA STAKLA, STRAŽNJE I VJETROBRANSKO STAKLO PRANJE I BRISANJE STRAŽNJEG STAKLA RUČNO PODESIVA VANJSKA OSVRTNA OGLEDALA ALUMINIJSKI NAPLATCI 16" BEZ UKRASNIH POKROVA KOTAČA VANJSKA OGLEDALA U BOJI OBOJENA PLASTIČNA DODATNA OPREMA Metalik boja 
UNUTRAŠNJOST
PRESVLAKE OD TKANINE TYRES DJELJIVA STRAŽNJA KLUPA 1/3 - 2/3 ODSTRANJIVA PEPELJARA + UPALJAČ VENTILACIJA NA ZADNJIM SJEDIŠTIMA 
UDOBNOST
RUČNO OTVARANJE STAKALA STRAGA OSVJETLJENJE PRTLJAŽNIKA KOMPLET SUV OPREME 
DODACI
REZERVNI KOTAČ NORMALNE VELIČINE PLOČICA S NAZIVOM "RSI" ILI "RTI16V" PRETINAC U PREDNJIM VRATIMA POKLOPAC S KLJUČEM 
VOŽNJA
SERVO UPRAVLJAČ AUTOMATSKO PALJENJE SVJETALA
http://www.dacia.hr/modeli-dacia/sandero/konfigurator/index.jsp?modelKey=90B&stepTo=5&userPriceType=

Gleč bebu.
Nisu nekakovi penezi,samo pitam se kak stoji potrošna roba;štosdenferi,lampe,šajbe i sl...

Essai Dacia Sandero Stepway 2009

Dacia Duster drive-test in Morrocco[/url]
[url=http://www.youtube.com/watch?v=UgPEeRMc_ZM#]viorel medias Dacia Duster.1[/url]]http://www.youtube.com/watch?v=NpzAgM19WmU
[url=http://www.youtube.com/watch?v=zw5hODeKDGs#]Dacia Duster drive-test in Morrocco[/url]
[url=http://www.youtube.com/watch?v=UgPEeRMc_ZM#]viorel medias Dacia Duster.1[/url]

Offline manimal

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 101
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Auto-moto
« Odgovori #80 : Srpanj 07, 2010, 11:04:13 prijepodne »
PROBLEMI SA GUBLJENJEM NALJEPNICE TEHNIČKOG PREGLEDA ZALIJEPLJENE IZVAN VJETROBRANA
Veliki propust, nekompetencija ili način kako dodatno zaraditi na vozačima 
Četvrtak, 14 Siječanj 2010 





...neznam da li se ovo već pisalo il ne, ali meni su u petak na tehničkom skinuli staru naljepnicu (koju sam ja zaljepio iznutra  ;) ) i stavili novu isto tak iznutra... kaj se ipak promijenila naljepnica ? (na bolje  :D )...
...mineri, padobranci i djevice griješe samo jednom...

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Auto-moto
« Odgovori #81 : Srpanj 07, 2010, 04:15:37 poslijepodne »
Da imam penez mene bi ju uspeli ftopiti...Samo mi je 1.6 malo kilav za 4X4...

Nije niš kilav, 105 ili 110 konja je sasvim dosta za auto koji je težak 1250 kila (nije to klasični terenac, "ambar na kotačima", koji ima prek 2 tone prazan...).
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

shaka zulu

  • Gost
Odg: Auto-moto
« Odgovori #82 : Srpanj 07, 2010, 06:09:35 poslijepodne »
KOMPETENTNI 4X4
Dacia Duster – dimenzijama kao Golf, po cijeni Fieste
Duster nije tipični 'meki' off-roader, ako možemo vjerovati izvješću za medije koje nam je stiglo iz Dacije. Automobil je, naime, također građen na Loganovoj platformi B0, no zato se okoristio Nissanovim integralnim pogonom za koji se šuška da je prenesen s Qashqaija.
...
Sve to u kombinaciji s niskom ukupnom masom, koja kod modela s integralnim pogonom iznosi 1.280 kilograma, daje osnove za dojmljive vozne osobine na terenu. Duster će pritom biti jeftin za kupnju i održavanje, jer navodno ne bi trebao biti skuplji od Fordove Fieste, premda nudi prostornost na razini segmenta C, popularnog Volkswagen Golfa i ekipe.

Prtljažni prostor, primjerice, iznosi čak 475 litara, a s preklopljenom stražnjom klupom volumen raste na 1.600 litara. Duster je i po dimenzijama blizak bratskom modelu Qashqaiju iz Nissana – dugačak  je 4,31 metar te širok 1,82 metra.

Pod poklopcem će se naći već poznati motori – Renaultovi benzinci 1.4 sa 75 i 1.6 sa 110 KS te 1.5 dCi dizelaš sa 105 KS, što se možda ne čini kao mnogo, no s obzirom na masu vozila, trebalo bi biti dostatno za solidne performanse koje u Daciji zasad ne navode.
...
http://www.tportal.hr/autozona/automobili/46819/Dacia-Duster-dimenzijama-kao-Golf-po-cijeni-Fieste.html

Zgledi mi vekši nek kaj zapraf je.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Auto-moto
« Odgovori #83 : Srpanj 07, 2010, 06:10:08 poslijepodne »

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Auto-moto
« Odgovori #84 : Srpanj 07, 2010, 06:24:24 poslijepodne »
isti k... , nasljedili tehniku od nemaca...


shaka zulu

  • Gost
Odg: Auto-moto
« Odgovori #86 : Srpanj 07, 2010, 06:31:44 poslijepodne »
Prinami ti se v selu tomu veli "hand made".  ^-^

shaka zulu

  • Gost
Odg: Auto-moto; VIDEO ŠTO RADE S AUTOMOBILOM DOK JE U SERVISU
« Odgovori #87 : Srpanj 24, 2010, 04:30:24 poslijepodne »
VIDEO ŠTO RADE S AUTOMOBILOM DOK JE U SERVISU
Detaljan popravak klime u automobilu završio probnom vožnjom od 200 km/h 
Petak, 16 Listopad 2009 

Internetom kruži zanimljivi video kako je prošao popravk klima uređaja na automobilu Opel Corsa OPC u jednom servisu u Beogradu. Što se sve može desiti kad ostavite automobil u ovlaštenom autoservisu. Jer, automobil je ostavljen na popravku klime, pa su izašli malo da ga ‘testiraju’, vozeći oko 200 km/h, tek tako da ga malo provozaju...

AUTOPROMET BEOGRAD - ostavite auto u ovlascenom servisu ... a oni...

shaka zulu

  • Gost
Odg: Auto-moto
« Odgovori #88 : Srpanj 24, 2010, 09:51:28 poslijepodne »
UZBUNA U ITALIJI: POBUNA I PRIJETNJA ŠTRAJKOM
Radnici iz Torina protiv proizvodnje Fiata u Kragujevcu
 
Među sindikalcima je na nož dočekana odluka uprave Fiata da proizvodnju dvaju modela preseli u zemlju jeftine radne snage

Najava Fiatova glavnog upravitelja Sergia Marchionnea da će do kraja 2011. proizvodnja modela Fiat Idea iLancia Musa biti prebačena iz pogona u torinskom Mirafioriju u pogone u Kragujevcu u Srbiji izazvala je podijeljene reakcije u Italiji.

 VEZANE VIJESTI
MALI ALI PALI
Stiže Fiat Uno iz Kragujevca

http://autoklub.jutarnji.hr/stize-fiat-uno-iz-kragujevca/739807/

Sindikati u Italiji izražavaju zabrinutost i prijete štrajkovima, ministar rada Maurizio Sacconi za srijedu je sazvao na pregovore u Torinu predstavnike i Fiata i sindikatâ, ali liniju Vlade je najjasnije izrazio premijer Silvio Berlusconi, i sam kapitalist i poduzetnik.
...
Poljski problem
- Fiat je slobodan proizvoditi ondje gdje smatra da mu je najbolje, ali se nadam da to neće bti na račun talijanskih radnika”, rekao je Berlusconi .

Još jasniji je legist Roberto Calderoli, ministar za pojednostavljivanje normative: “Malo mi je stalo što će Fiat činiti u Srbiji, zanima me samo da pogon u Mirafioriju ostane otvoren i da u njemu ostane ista razina zaposlenosti, uz investicije kao i u Pomiglianu D’Arco.”

Na sličan je način reagirao i torinski gradonačelnik Sergio Chiamparino, iz redova oporbene Demokratske stranke, objašnjavajući da “T” u kratici Fiat i dalje mora značiti: Torino.
...
http://www.jutarnji.hr/radnici-iz-torina-protiv-proizvodnje-fiata-u-kragujevcu/849594/

FIA...K?

shaka zulu

  • Gost
Odg: Auto-moto
« Odgovori #89 : Rujan 11, 2010, 06:42:45 poslijepodne »
Pregled tržišta osiguranja - Tko nudi manje 
autor: Maša Foretić 
2010-09-02

Na tržištu automobilskih osiguranja situacija je slična kao i u prodaji automobila - brojnim akcijama i što nižim cijenama nastoje se namamiti brojni kupci. Provjerili smo tko što nudi
http://www.auto-motor-i-sport.com/clanak/pregled-trzista-osiguranja-tko-nudi-manje

Z ovakvemi su se stvari prije bavili v Auto klubu,dok je nisu prodali/kupili.

-

Počelo internet glasanje za Miss Motori 2010

Glasajte putem interneta potpuno besplatno za svoju favoritkinju Miss Motori i time pridonesite u izboru za Miss Interneta. Glasanje je...

... potpuno jednostavno tako da ispod slike svoje favoritkinje pritisnite "GLASAJ". Neće se priznati više glasova istoj djevojci sa iste e-mail adrese, a isto tako naš će filter pročistiti i "divlje" e-mail adrese te iste IP adrese.

Glasovati možete ovdje http://www.motori.hr/Glasovanje_za_Miss_Motori_2010_po_elo__4364.html

http://www.motopuls.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=2595&catid=128&Itemid=1

02. Marina Stanger
Ova se zna nastaviti,zgleda da se več fajn naslikavala.

03. Ana Perduv
Zgleda da ova nema mane.

13. Lucija Mihotić
Skoro da je to to ali nakaj fali...

15. Lorenna Šarunić
I ovu bi bilo vredno spomenuti

21. Helena Madunić
Moj favorit,pravi privesek za mator.

23. Anamarija Havidić
U!Ideš!
Most si premislim i glasam za Havidičku