Autor Tema: CROATIA AIRLINES  (Posjeta: 15472 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: CROATIA AIRLINES
« Odgovori #15 : Svibanj 21, 2013, 06:21:24 prijepodne »
Da bi znao o čemu se govori, odnosno zbog čega štrajkaju, pročitaj kolektivni ugovor C..A. kojeg je potpisala uprava sindikati prije 2 godine.  Kako su složni i jedinstveni vidi se po udruživanju u čak 6 sindikata.  Obratite pozornost, ne na primanja već na razne dodatke na plaću, koje im uprava hoće smanjiti. (članak 14.)

http://www.skoz.hr/wp-content/uploads/2010/08/Jedinstveni-kolektivni-ugovor-za-Croatia-Airlines-2011.pdf
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: CROATIA AIRLINES
« Odgovori #16 : Svibanj 21, 2013, 12:08:34 poslijepodne »
Ne vidim da je taj Kolektivni ugovor potpisan, možćda je to samo jedan od prijedloga koji nije prošao, a ne vidi se ni da je to konačna verzija... Udruženi su u 6 sindikata ne zbog nesložnosti, nego zato jer je riječ o 6 potpuno različitih zanimanja koje 1 sindikat ne može pokriti, jer mnoga ta zanimanja međusobno nisu ovisna.

Po meni, niti jedan od tih dodataka nije sporan, isti ili i veći imaju i mnoge druge tvrtke.

Ono kaj je bedasto je citat "Rada na dane blagdana i neradne dane utvrđene zakonom, kao i na dan Uskrsa", koji implicira da Uskrs NIJE blagdan, iako je isti kao takav i na popisu državnih blagdana RH.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”