Autor Tema: Gospodarska kriza u Hrvatskoj  (Posjeta: 3407 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Turopoljka.com

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 71
  • Karma: +0/-0
    • Turopoljka
Gospodarska kriza u Hrvatskoj
« : Ožujak 05, 2013, 04:53:44 poslijepodne »
‘Kriza će se još produbiti. Kako ćemo brati kad nismo sijali i orali?’

Poznati ekonomist podržao nezavisne načelnike i gradonačelnike u Splitsko-dalmatinskoj županiji koji su predstavili svog kandidata za župana: Antu Dolića.

- Naši političari bave se isključivo politikom. Aktualna Vlada ima želju nešto promijeniti, ali nema znanje. Politikom se trebaju baviti ljudi koji imaju znanja i zato ja podržavam ove ljude.

Ne znam kako će to birači prepoznati, ali što se kriza bude produbljavala vjerojatno će biti svjesniji potrebe da se politika konzultira sa strukom i znanošću. Na žalost, ako ovakva politika bude na državnom nivou, čeka nas produbljenje krize donosi poslovni.hr. Ako ne donesu neke mjere u narednih par mjeseci, izgubili smo i prvu polovicu 2014. jer ako nešto želiš požnjeti, moraš prvo posijati. Ja ne vidim da se ore ni jedna njiva – rekao je ekonomist Ljubo Jurčić u Splitu na predstavljanju inicijative okupljanja neovisnih gradonačelnika i načelnika općina, (koji su na vlasti u trećini gardova i općina u Splitsko-dalmatinskoj županiji) kao i kandidata na predstojećim izborima. Naime, kako bi mogli utjecati na donošenje odluka na regionalnoj razini izaći će sa zajedničkom listom za županijsku skupštinu, a njihov kandidat za župana bit će Ante Dolić, nekadašnji gradonačelnik Solina i poduzetnik.

- Okupila nas je isključivo želja da svojim radom pomognemo razvoju svojih sredina. Nismo ideološki obojeni, otvoreni smo i za lijeve i desne, kao i za one iz centra. Zajedničko nam je to što nikome ništa nismo dužni – rekao je gradonačelnik Kaštela Josip Berket, inicijator okupljanja nezavisnih načelnika i gradonačelnika. Osim njega, tu su i načelnici Sinja, Kaštela, Podstrane, Okruga i Podgore, ali i niz onih koji će se tek kandidirati.

http://turopoljka.com/2013/03/05/kriza-ce-se-jos-produbiti-kako-cemo-brati-kad-nismo-sijali-i-orali/