Autor Tema: Superhik, Don Kihot i Robin Hood vs. Godot  (Posjeta: 12075 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Superhik, Don Kihot i Robin Hood vs. Godot
« : Veljača 19, 2013, 11:27:37 poslijepodne »
Čujem denes da više nemreš dobiti liniju v šume ak nemaš otprt obrt, položen ispit i sl. Nemrem najti niš o tem, jel do ima kakove informacije?
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: S "motorkom" u šumu samo s položenim ispitom
« Odgovori #1 : Ožujak 04, 2013, 09:27:42 poslijepodne »
03.03.2013.
S "motorkom" u šumu samo s položenim ispitom
...- U Europskoj uniji, za koju smo se izjasnili na referendumu, nema sječe šuma motornim pilama bez uvjerenja da ste položili test za rukovatelja motornom pilom! Doma možete sječi, ali u šumi ili kod susjeda ne! Kazne su velike - objasnio im je predstavnik zagrebačke tvrtke. Nakon tog upozorenja prišlo se rješavanju testa.
...Sve je to trajalo oko sat i pol. I da, svakog polaznika stajalo je ravnih 200 kuna. U kešu, bez ikakve potvrde. Uvjerenja će im, rečeno je, stići na kućne adrese u roku dva tjedna. Zagrebačka tvrtka slične masovne seminare i testiranja provodi i u ostalim županijama.
 Programi osposobljavanja provode se i u pučkim učilištima diljem Hrvatske, no cijene su od 700 kuna na više, a obuka traje više sati. Učilište Modus iz Vinkovaca na akciji nudi osposobljavanje za 900 kuna.
 - Još se službeno ne zna od kada, ali fizičke osobe neće smjeti u svoje šume bez uvjerenja o osposobljenosti za rukovanje motornim pilama. U Slavoniji i dijelu Zagreba neki šumari navodno već sad ne puštaju ljude u šume bez papira - kažu.
http://www.emedjimurje.hr/opcenito/s-motorkom-u-sumu-samo-s-polozenim-ispitom
wwwg tablice

hornet34

  • Gost
Odg: Superhik, Don Kihot i Robin Hood vs. Godot
« Odgovori #2 : Ožujak 04, 2013, 09:57:20 poslijepodne »
položil i dobil paper...sad nek mi neko stane na put u moju šumu da ga vidim...ma buju oni več nekaj zmislili...stani pa moral bi imati i paper za ložača kaj ne?kak bum kuril peć bez dozvole?pa tu je onda i srednja kemijska,kad delaš mešavinu za motorku,jel tak?itd...

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Superhik, Don Kihot i Robin Hood vs. Godot
« Odgovori #3 : Ožujak 04, 2013, 10:59:41 poslijepodne »
Mene je upraf strav da bum do 1.7. moral polagati za jajara, jel inače nem smel pobirati kokošam jajca. Pak onda škola za mesara, kuvara, (za seronju imam praktičnoga iskustva ali nemam papera  ;D ),... Još bum radi 6 kokoš moral otpirati OPG... Ak položim za opg.
Kulko si platil? Si bil na Šilakovine il nedge drugde?

Pitam ja kolegu da kulko košta minimalno radno odelo za šumu- veli 5 jezeri, pak onda ak se ne moglo bez firme v šumu i to bu strošek... Šuma bu postala luksuz kak golf.
-De si bil čera, nis te mogel dobiti na telefon?
-F šume.
-Buržuj!!! Na visoke noge živemo, ha?
wwwg tablice

hornet34

  • Gost
Odg: Superhik, Don Kihot i Robin Hood vs. Godot
« Odgovori #4 : Ožujak 05, 2013, 08:10:05 poslijepodne »
450 kn,na šike sem odslužil...ma ni problem to odslušati,nek kad mi neko zbije peneze radi toga,e onda je to nekej drugo...da buržuj,a ak si još ktomu i sam dovezeš drva doma,onda si faca a certifikatov imaš za peč kuriti ako smeš naravno...

još samo treba da špricu za kukurizu moram voziti na atest,i da to košta min. 100 evrov...

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Superhik, Don Kihot i Robin Hood vs. Godot
« Odgovori #5 : Ožujak 05, 2013, 09:01:47 poslijepodne »
Ni problem v šprice nek v đeze.

Kak bi to Zlatek Pejakovič zapopeval;
"Đeze pokraj njega idu
atesta ni jena nema
prazna se vrača doma
u pratnji šumara i organa reda i gonjenja..."
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Superhik, Don Kihot i Robin Hood vs. Godot
« Odgovori #6 : Ožujak 22, 2013, 12:09:00 prijepodne »
Darko Stanilović (SDP) ... upitao je i postoji li mogućnost da Grad sufinancira osposobljavanje za rukovanje motornim pilama što ulaskom u EU postaje obveza i onih koji ruše stabla u svojim šumama.

...Drugo pitanje odnosilo se na odredbu po kojoj će svi šumari, uključujući i privatne osobe koje za vlastite potrebe sjeku u vlasitim šumama, morati imao položeni ispit za rukovanje motornom pilom. Takva odredba proizlazi iz legislative Europske unije. Ispit košta oko 600 kuna.
- Šokirala me takva oštrina donošenja toga zakona, da se nije pazilo na životne uvjete i nisu se pitali ljudi. Šokira me i da imate pravo na samo 15 kubika drvne mase koju možete uzeti za svoje potrebe. No, to je pitanje za ministra Jakovinu. Organizirat ćemo školovanje osoba za sječu drva. Dosta je ovakvih problema, kao da živimo u uređenoj državi. Nedaj Bože da uzimate vrganje, inače ćete preko Googla biti obilježeni i sankcionirani – bio je na kraju odgovora ironičan gradonačelnik Barišić.
http://www.vgdanas.hr/Info/Clanak/6361/vijecnici-o-aktualnim-pitanjima.aspx
wwwg tablice

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Superhik, Don Kihot i Robin Hood vs. Godot
« Odgovori #7 : Ožujak 22, 2013, 08:18:55 prijepodne »
 Ulazak (guranje) u uljudbenu(?) Evropu svakim danom postaje sve zanimljiviji, a pitanjima nikak da dojde kraj!? ;)
Mislim si , jesmo li mi osvojeni, posvojeni ili nekaj sasvim deseto? :o  Stalno slušam i čitam, kad uđemo u tu , tak jako pametnu i uređenu uniju, moramo ovak, ono moramo onak, ne smeš jedno, ne smeš drugo……. :-\ :-\ :-\
Ispada da smo do sada bili tak glupi, bedasti ne prosvjećeni, neznalice , ma totalni bedaki?! ;D ;D
Ili možda to budemo sada postali? >:D

Ovaj narod, koji tu živi preko tisuću godina, koji je ostavio traga u svim državama i sistemima od kulture do graditeljstva, svih mogućih načina preživljavanja, danas guraju u novi podanički odnos.

Da nismo znali gospodariti sa svojim blagodatima, da smo bili toliko neuki u svim poslovima već bi se svi poubijali sa motikama, motorkama, srpovima, kosama i sa tko zna kakvim oruđima po polju u gorju. ::) ::)
A sad nas budu ti drugi, pametni gospodari  :D naučili da to znamo raditi, a dozvolu za takve radove dobivaju se od osoba koje ni ne znaju kako takve alatke izgledaju?! I tada se nakon položenog ispita znanja, koje si znao i prije( samo nisu nam za to otimali novce ) slobodno porežeš, ozlijediš. jer imaš ispit.

Ne mogu se nikako ne upitati,ima li službenik u uredu ispit za ispravnu upotrebu olovke, nalivpera, tipkovnice, ispijanja kave, hodanja po stepenicama, otvaranja vrata itd?? :D  Ako nema, svi u škole i na polaganje ispita!!

Političari trebaju imati, opet posebne pripreme i ispite.
Ak dobro ne lažu, pardon zamagljuju istinu i maglu, ne okoriste se sa svojim položajem, ne zapošljavaju pola rodbine sa svoje, a pola sa ženine strane, na ispit.
To nije dobro!

Svi oni koji su ispregovarali ovakve stvari, koje nas određuju kao neznalice, e ti su zaslužili nagradu . Samo koju, n ebi sada spomenul, jer bi nastala velika jagma za tom nagradom. To su specijalci, apsolutno.

E moj narode, ne znamo mi još, kako su nam lijepo smjestili.

A kad doznamo, kasno je za sve, ne vrijede nam nikakvi ispiti i uvjerenja.

Idem pred školu.
Čekati na upis. ;)
 
« Zadnja izmjena: Ožujak 22, 2013, 08:21:35 prijepodne Mlačanin »
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Superhik, Don Kihot i Robin Hood vs. Godot
« Odgovori #8 : Ožujak 22, 2013, 07:16:05 poslijepodne »
Ulazak (guranje) u uljudbenu(?) Evropu svakim danom postaje sve zanimljiviji, a pitanjima nikak da dojde kraj!? Mislim si , jesmo li mi osvojeni, posvojeni ili nekaj sasvim deseto?
Anšlus.
wwwg tablice

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
« Zadnja izmjena: Ožujak 22, 2013, 09:33:29 poslijepodne BobRock »

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Superhik, Don Kihot i Robin Hood vs. Godot
« Odgovori #10 : Ožujak 26, 2013, 05:09:02 poslijepodne »
Očevidom na mjestu nesreće je utvrđeno da je 32-godišnji vlasnik šumskog obrta, pokraj kojeg se nalazio 53-godišnji radnik, posjekao stablo bukve, promjera 95 centimetara, čija se jedna grana prilikom pada zakvačila za stojeće stablo i odlomila te je vrh grane udario 53-godišnjaka po zaštitnoj kacigi.
http://www.sisak.info/ozlijeden-radnik-u-sumi-kod-novske/
wwwg tablice

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Superhik, Don Kihot i Robin Hood vs. Godot
« Odgovori #11 : Ožujak 26, 2013, 05:29:39 poslijepodne »
... kao i obično ... glavno da se piše, post je post ... bez obzira u koju temu spada ... kaj ne ?
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Superhik, Don Kihot i Robin Hood vs. Godot
« Odgovori #12 : Ožujak 26, 2013, 06:11:48 poslijepodne »
Si videl koga prinami da nosi kacigu, zaštitno odelo il da ima "šumski obrt"?
wwwg tablice

hornet34

  • Gost
Odg: Superhik, Don Kihot i Robin Hood vs. Godot
« Odgovori #13 : Ožujak 26, 2013, 07:48:57 poslijepodne »
odelo-da,kaciga-da...e sad obrt bu za koji dan imal jen moj prijatel...unapređujemo se,jel tak?

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Superhik, Don Kihot i Robin Hood vs. Godot
« Odgovori #14 : Ožujak 26, 2013, 07:52:31 poslijepodne »
Znaš kaj sem čul? Ono z Šilakovine ni- TO.
Mora biti upisano v radnu knigu. Kravarska opčina je to organizerala i subvencionerala pred jeno dva tjedne za cca 140 ljudi.
Nis bil al sem čul.
wwwg tablice