Autor Tema: Fiskalne blagajne  (Posjeta: 32846 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Fiskalne blagajne
« : Siječanj 05, 2013, 03:35:49 poslijepodne »
Imate li neka iskustva s time?
Da li kao obrtnik ili mušterija, nevažno.

Evo, ja kao mušterija vidim da kod nekih to funkcionira bez frke. Primjerice na Savskoj na okretištu mali imbis prodaje kebab i na svakom računu se vidi JIR, baš po propisu.

Dok neke birtije u Gorici il nemaju JIR na računu, ili ti sad pak nit ne daju nikakav račun.

Kaj vi mislite o tome?

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Fiskalne blagajne
« Odgovori #1 : Siječanj 05, 2013, 03:58:15 poslijepodne »
... bio sam na nekoliko mjesta u Gorici, na piću ove godine, ali ni na jednom nisam dobio račun (ne bi bilo fer da spominjem koji su to lokali)
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Fiskalne blagajne
« Odgovori #2 : Siječanj 05, 2013, 04:26:05 poslijepodne »
... bio sam na nekoliko mjesta u Gorici, na piću ove godine, ali ni na jednom nisam dobio račun (ne bi bilo fer da spominjem koji su to lokali)

E sad... zakaj to ne bi bilo fer? Jel sad kad oni 100% delaju na crno nama mušterijama bolje? Ili Hrvatskoj?

To je po mojem isto ko ko i ona lista svih firmi koje imaju porezne dugove. To je zapravo sramota. I mi koji to prešućujemo smo zapravo njihovi saveznici - prešućujemo kriminal pred našim nosom i time nismo zapravo ništa bolji.

Jaguar

  • Gost
Odg: Fiskalne blagajne
« Odgovori #3 : Siječanj 05, 2013, 04:28:14 poslijepodne »
Imam upravo suprotno iskustvo, dobio račun s brojem, za test sam isprobao provjeriti račun na linku porezne uprave i sve u redu, jedino što i uz niži pdv cijene su ostale na istoj razini kao i ranije, dakle ta razlika ostaje ugostiteljima i oni sad lijepo trljaju ruke, iako su se bunili protiv fiskalizacije.


Master

  • Gost
Odg: Fiskalne blagajne
« Odgovori #4 : Siječanj 05, 2013, 05:27:42 poslijepodne »
... bio sam na nekoliko mjesta u Gorici, na piću ove godine, ali ni na jednom nisam dobio račun (ne bi bilo fer da spominjem koji su to lokali)
Kak to misliš ne bi bilo fer....?
Baš bi bilo fer,pa da znamo ko mulja,a ne da se oni voze u skupim autima koje su zaradili na muljanju.Fiskalna blagajna je jedina dobra stvar ove vlade,možda to pokrene lavinu jer su baš tromi i nesposobni.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Fiskalne blagajne
« Odgovori #5 : Siječanj 05, 2013, 07:51:22 poslijepodne »
... u pravu ste, reda bi trebalo biti. Pitanje je bilo kaj ja mislim o tome ... a da nekome ovim putem radim reklamu ili antireklamu, ne bih, hvala.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Fiskalne blagajne
« Odgovori #6 : Siječanj 05, 2013, 11:46:35 poslijepodne »
Evo mogu ja počet.

U Kabani sam neku večer naručil i platil pivu, ali račun nis videl.

Kak je ta financijska inspekcija organizirana? Jel ima koja samo za Goricu ili kak je to raspoređeno?

Pitam jer mi se čini da svi ti vlasnici kafića znaju (ili više nek znaju) sve te financijske inspektore inače si ne bi mogli dozvoliti tak samo prodati robu bez računa.

Offline tromblon

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 294
  • Karma: +0/-0
  • HVO
Odg: Fiskalne blagajne
« Odgovori #7 : Siječanj 06, 2013, 08:14:51 prijepodne »
Evo mogu ja počet.

U Kabani sam neku večer naručil i platil pivu, ali račun nis videl.

Kak je ta financijska inspekcija organizirana? Jel ima koja samo za Goricu ili kak je to raspoređeno?

Pitam jer mi se čini da svi ti vlasnici kafića znaju (ili više nek znaju) sve te financijske inspektore inače si ne bi mogli dozvoliti tak samo prodati robu bez računa.
Nije lijepo prozivati i crniti nekoga na forumu, a da za to uopce nemas dokaza, odnosno nnije tocno da krsi zakon. Budi baja pa svojim imenom i prezimenom blati druge, ali ti savjetujem da prije toga dobro proucis fiskalizaciju. Upires prstom kao veliki savjesni gradanin i ukazujes na rad na crno, bravo! Zasto ne prijavis ili javno prozoves osobe koje nemaju registriranu tvrtku i ne zaposljavaju ljude, ne placaju nikakva davanja drzavi niti pdv a znas da popravljaju racunala na crno u svom domu, znas da sisaju i friziraju doma, pedikura, manikura i solarija koliko zelis, izrada namjestaja po mjeri,... i to sve na crno! Pun ih je fejs i oglasnici. To je rad na crno. Tebe boli jer se neki obrtnik vozi u skupom autu, bas me zanima tko u vgima skupocjeni auto i koji je tvoj iznos realan vrijednosti automobila??
Odavno je sustav krivo postavljen, fiskalne blagajne su dobre i trebalo ih je uveti jos 2006.

Master

  • Gost
Odg: Fiskalne blagajne
« Odgovori #8 : Siječanj 06, 2013, 09:38:44 prijepodne »
Evo mogu ja počet.

U Kabani sam neku večer naručil i platil pivu, ali račun nis videl.

Kak je ta financijska inspekcija organizirana? Jel ima koja samo za Goricu ili kak je to raspoređeno?

Pitam jer mi se čini da svi ti vlasnici kafića znaju (ili više nek znaju) sve te financijske inspektore inače si ne bi mogli dozvoliti tak samo prodati robu bez računa.
Nije lijepo prozivati i crniti nekoga na forumu, a da za to uopce nemas dokaza, odnosno nnije tocno da krsi zakon. Budi baja pa svojim imenom i prezimenom blati druge, ali ti savjetujem da prije toga dobro proucis fiskalizaciju. Upires prstom kao veliki savjesni gradanin i ukazujes na rad na crno, bravo! Zasto ne prijavis ili javno prozoves osobe koje nemaju registriranu tvrtku i ne zaposljavaju ljude, ne placaju nikakva davanja drzavi niti pdv a znas da popravljaju racunala na crno u svom domu, znas da sisaju i friziraju doma, pedikura, manikura i solarija koliko zelis, izrada namjestaja po mjeri,... i to sve na crno! Pun ih je fejs i oglasnici. To je rad na crno. Tebe boli jer se neki obrtnik vozi u skupom autu, bas me zanima tko u vgima skupocjeni auto i koji je tvoj iznos realan vrijednosti automobila??
Odavno je sustav krivo postavljen, fiskalne blagajne su dobre i trebalo ih je uveti jos 2006.
Slažem se da i fušere treba dovesti u red,ali to ne amnestira ove koji ne izdaju račun.Ostalo crnilo treba dovesti u red,ali kod nas se samo registrirane obrtnike gazi, dok im se ostali smiju u facu i rade na crno.Mada to nije sad tema rasprave.Ovo za skupe aute govorim iz onog što vidim oko sebe,pa samo slijep ne vidi takve strari.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Fiskalne blagajne
« Odgovori #9 : Siječanj 06, 2013, 11:13:49 prijepodne »
Nije lijepo prozivati i crniti nekoga na forumu, a da za to uopce nemas dokaza, odnosno nnije tocno da krsi zakon. Budi baja pa svojim imenom i prezimenom blati druge, ali ti savjetujem da prije toga dobro proucis fiskalizaciju. Upires prstom kao veliki savjesni gradanin i ukazujes na rad na crno, bravo! Zasto ne prijavis ili javno prozoves osobe koje nemaju registriranu tvrtku i ne zaposljavaju ljude, ne placaju nikakva davanja drzavi niti pdv a znas da popravljaju racunala na crno u svom domu, znas da sisaju i friziraju doma, pedikura, manikura i solarija koliko zelis, izrada namjestaja po mjeri,... i to sve na crno! Pun ih je fejs i oglasnici. To je rad na crno. Tebe boli jer se neki obrtnik vozi u skupom autu, bas me zanima tko u vgima skupocjeni auto i koji je tvoj iznos realan vrijednosti automobila??
Odavno je sustav krivo postavljen, fiskalne blagajne su dobre i trebalo ih je uveti jos 2006.
Prije svega nije u redu delati na crno.
Kao drugo ja samo iznosim činjenice, a to kaj oni ne izdaju račun to oni prije svega blate sebe, a ne ja njih. A ja ne tvrdim da on ne plača porez nego informiram da nije dao račun, a sad - jel mi je zaboravil predati papirić, ili dela na crno, to je upravo tvoja interpretacija. Očito da ti znaš bolje o čemu se radi, ja samo ukazujem na nepravilnost.

Upravo zbog takvog mišljenja kao tvojeg ljudi šute. I to je razlog kaj je kod nas uopće moguće delati na crno bez problema. Drugim riječima - ti i tebi slični zapravo su pomagači svih ovih koji krše zakon. A ovi drugi koji delaju na crno: ak ti to sve vidiš i znaš, zakaj onda ti šutiš i to podržavaš? Tebi je to ok? Da nisi i ti jedan od takvih?

Zbog takvih kao ti koji idu napadati ove koji ne šute ljudi se ustručavaju uopće nekaj reči. Nadam se da će se bar ovak inkognito ljudi javiti i ukazati na ... nepravilnosti. Ne mora svaka nepravilnost biti kršenje zakona, nit mi svi tak dobro poznajemo zakone, ali ako niko ne ukaže na nepravilnosti onda teško da bude ikakvog napretka u lijepoj našoj.

Jaguar

  • Gost
Odg: Fiskalne blagajne
« Odgovori #10 : Siječanj 06, 2013, 01:27:00 poslijepodne »
U svemu tome ima i opravdanih razloga možda, ljudi su uveli fiskalne blagajne s kojima imaju problema u početku, problemi s vezama, s printerima, neuhodanost s fiskalinim blagajnama, faza prilagodbe koju je na koncu i Ministartsvo financija dalo, tako da ne bi odmah skakako na prvu kod takvih slučajeva.

Tko zna koji problem su imali u tom kafiću gdje niste dobili račun, možda nije bila namjera nego tehnički problem.

Što se tiče fušera različitog tipa, nažalost uvijek i ponovo donosimo zakone koji su puni rupa, s kojima se ne može dosljedno kontrolirati i imaju ograničavajući faktor.

Konkretno, inspekcija ne može kontrolirati nikoga pred vratima glede računa bez nazočnosti policije.
Kaj će svaki inspektori morati imati u pratnji jednog policajca?

Isto kao i nemogućnost kontrole fuša izrade kuhinje po mjeri na crno jer inspektor nema pravo ući na privatni posjed bez naloga suda?

Dakle puno je nelogičnosti i u samim zakonima koje predlažu Vlade a donosi naš hrvatski Sabor o kojima odlučuju naši vrli saborski zastupnici, a ako znamo kako se rade liste za hrvatski Sabor uopće me to ni ne iznenađuje.

Offline tromblon

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 294
  • Karma: +0/-0
  • HVO
Odg: Fiskalne blagajne
« Odgovori #11 : Siječanj 07, 2013, 04:52:40 poslijepodne »
... Očito da ti znaš bolje o čemu se radi, ja samo ukazujem na nepravilnost.

Znam! Zato sam ti i napisao da ne blatiš i lupetaš gluposti nego proučiš o čemu se radi, a koliko vidim jaguar je to dobro napisao pa pročitaj.

Upravo zbog takvog mišljenja kao tvojeg ljudi šute. I to je razlog kaj je kod nas uopće moguće delati na crno bez problema. Drugim riječima - ti i tebi slični zapravo su pomagači svih ovih koji krše zakon.

Da mi je samo znati kako si to zaključio??? ili prestani bacati partizanske spinove!

Zbog takvih kao ti koji idu napadati ove koji ne šute ljudi se ustručavaju uopće nekaj reči.

Ti prozivaš bez argumenata i to me smeta, našao si se prozivati, a pojma nemaš o čemu se radi. Zato ti kažem ne lupetaj i ne piši gluposti jer možeš naštetiti poslovanju kluba kojeg si ocrnio!

Offline tromblon

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 294
  • Karma: +0/-0
  • HVO
Odg: Fiskalne blagajne
« Odgovori #12 : Siječanj 07, 2013, 05:15:20 poslijepodne »
U svemu tome ima i opravdanih razloga možda, ljudi su uveli fiskalne blagajne s kojima imaju problema u početku, problemi s vezama, s printerima, neuhodanost s fiskalinim blagajnama, faza prilagodbe koju je na koncu i Ministartsvo financija dalo, tako da ne bi odmah skakako na prvu kod takvih slučajeva.

Tko zna koji problem su imali u tom kafiću gdje niste dobili račun, možda nije bila namjera nego tehnički problem.


Naravno da je tako, te je za prilagodbu određeno 30 dana i računi se mogu pisati ručno, naknadno.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Fiskalne blagajne
« Odgovori #13 : Siječanj 07, 2013, 08:47:41 poslijepodne »
Ti prozivaš bez argumenata i to me smeta, našao si se prozivati, a pojma nemaš o čemu se radi.

Čuj, nećemo tako dalje. Ili smiri živce i konkretno reći u kojem slučaju je naplaćivanje robe bez izdavanja računa ok, ili šuti. Ja nikoga ne prozivam samo izjavljujem kaj se meni dogodilo u Kabanji.

Ja nikoga ne ocrnjujem ako govorim činjenice, a činjenica je argument. No to kaj istina boli - to se obrati onim konobarima tamo. A ti se i dalje pravi da ništa ne vidiš i da ništa ne razumiješ.

I pazi malo sa tvojim tonom i izrazima ovdje. Nebu se sve toleriralo.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Fiskalne blagajne
« Odgovori #14 : Siječanj 07, 2013, 08:51:09 poslijepodne »
Tko zna koji problem su imali u tom kafiću gdje niste dobili račun, možda nije bila namjera nego tehnički problem.
Ajde onda ti meni objasni u kojem mi slučaju konobar smije naplatiti robu bez da mi izda ikakav račun?

Kaj se sad svi pravimo ovdje ludi? Ili samo branite pajdaše? Da čujem.