Autor Tema: Preminuo Steve Jobs  (Posjeta: 3221 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Preminuo Steve Jobs
« : Listopad 06, 2011, 08:42:16 prijepodne »
SMRT Stevea Jobsa s jednakom tugom su dočekali milijuni "običnih" korisnika njegovih inovacija, visoko pozicionirani direktori tehnoloških kompanija i politička elita.

Među prvima se s tugom oglasio američki predsjednik Obama. "Michelle i mene jako je rastužila vijest o njegovoj smrti. Steve je bio jedan od najvećih američkih inovatora - dovoljno hrabar da misli drugačije i dovoljno odvažan da misli kako može mijenjati svijet, ali i dovoljno talentiran da to doista i učini."

Um koji je definirao jednu eru

"Steve Jobs bio je osoba velike vizije, inovacije i vodstva. Njegova smrt je veliki gubitak za Apple, ali i za čitavu našu industriju", oglasili su se iz tajvanskog proizvođača PC-jeva Acer Inc-a.

"Steve Jobs bio je veliki prijatelj i pouzdani savjetnik. Njegova ostavština seže mnogo dalje od proizvoda koje je napravio i tvrtke koju je osnovao. Iza njega ostaju milijuni ljudi inspiriranih njime. Promijenio je naše živote i kulturu jedne generacije. Bio je original - nevjerojatno kreativan i maštovit um koji je definirao jednu eru", kazao je predsjednik i izvršni direktor Disneya.

Google će vječno biti dužan Jobsu

"Jako sam tužan zbog njegove smrti. Bio je veliki i briljantni čovjek. U samo par riječi mogao je kazati sve ono o čemu vi razmišljate dugi vremenski period. Njegov fokus na iskustva korisnika uvijek su mi bila inspiracija. Bio je vrlo ljubazan i pružio mi je veliku pomoć i mnogo savjeta u vrijeme kada sam postao izvršni direktor Googlea iako se ni tad nije osjećao najbolje. Misli Googlea su uz njegovu obitelj i čitavu obitelj Applea", kazao je Larry Page iz Googlea.

"Od ranih dana Googlea, kad god nama je trebala inspiracija i vizija, nismo trebali gledati dalje od tebe. Steve, tvoju težnju za izvrsnošću je osjetio svatko tko je bar jednom u ruci držao Appleov proizvod. Nedostajat ćeš čitavom našem svijetu tehnologije", poručio je Sergey Brin.

Promijenio je način na koji ljudi pristupaju medijima

"Danas smo izgubili jednog od najvećih i najutjecajnijih mislilaca, kreatora i poduzetnika svih vremena. Jednostavno je bio najbolji izvršni direktor svoje generacije. Dok žalim zbog njegove smrti, kroz glavu mi prolazi misao o nevjerojatnom utjecaju koji je imao na način na koji ljudi konzumiraju medije i zabavu", kazao je vlasnik News Corpa Rupert Murdoch.

"Vrlo sam tužan zbog Jobsa. Bio je rame uz rame s Henryjem Fordom, Carnegiem i Edisonom", poručio je Alec Baldwin na Twitteru.

Jedan od rijetkih koji nije imao komentar bio je Jobsov biološki otac Abdulfattah "John" Jandali. "Čuo sam vijesti. Nemam vam što reći", kazao je njegov otac koji ga nikada nije ni upoznao, iako je prije dva mjeseca izrazio takvu želju. Na žalost, nije stigao na vrijeme.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/reakcije-na-smrt-stevea-jobsa-promijenio-je-kulturu-jedne-generacije/575661.aspx
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Preminuo Steve Jobs
« Odgovori #1 : Listopad 06, 2011, 10:23:02 prijepodne »