Autor Tema: Nezaposlenost u Hrvatskoj  (Posjeta: 23432 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Zagorec BP

  • Gost
Odg: Nezaposlenost u Hrvatskoj
« Odgovori #30 : Kolovoz 14, 2012, 03:32:20 poslijepodne »
Opet se vraćamo na podatak da Hrvatska na teret onih koji žive u njoj i plaćaju porez i doprinose, besplatno školuje radnu snagu za zemlje "zapada". Njima besplatno školovani mladi ljudi, a nama trošak tog školovanja.

Začarani krug koji se sve brže vrti i urušava naše društvo, gospodarstvo i elan onih koji se još trude živjeti ovdje ili nemaju drugih mogućnosti.

"Velike hrvatine" vole ovu hrvatsku kao mesar svinju, samo zbog šunki, krmenadli i kobasica.

Nema nam spasa jer  hrvati nisu domoljubi. Bar ne oni koji nas zastupaju, a oni koji su domoljubi se ne eksponiraju. Boje se sraza sa divljacima, moćnicima i ostalim primitivcima. Jednostavno im se više ne da. Kao kad se prepustiš smrti da te ugasi jer više nemaš snage za borbu.

Zabadava mi ovdje pljuvali jedni po drugima, po vlasti, po oporbi, mi kao nacija propadamo i nestajemo. Nema nam pomoći, nema radnih mjesta, a izgleda da smo i totalno nesposobni i nezainteresirani da ih stvorimo.

Stalno otpuštanje, stalne prijetnje otkazima i smanjivanje plaća vodi u ropstvo. Jedina prilika je da se dogodi neki preokret u svijesti i ponašanju, ali mi nemamo utjecaj na takva događanja sve dok se ne rodi netko kome je svejedno da li živio ili ne. Ko ratnici koji odlaze u rat pregorjevši vlastito postojanje i egzistenciju, ljudi koji nemaju strah i nisu ucijenjeni ničim . Niti kreditima, niti obiteljima, niti poslom od kojeg se ne može živjeti dostojno čovjeka. E onda možda stvari krenu u obrnutom smjeru od propasti.

Možda...., ali toliko smo pesimističan narod da je to teško vjerovati.

Jaguar

  • Gost
Odg: Nezaposlenost u Hrvatskoj
« Odgovori #31 : Kolovoz 14, 2012, 05:38:05 poslijepodne »
Tisuće bespotrebnih dokumenata u našoj birokraciji je potrebno kako bi lokalna i javna uprava ubirala dodatna sredstva, preko taksi za svaki od tih dokumenata. Što bi bilo jednostavno, kad može komplicirano! Raja plaća!

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Nezaposlenost u Hrvatskoj
« Odgovori #32 : Kolovoz 14, 2012, 06:02:51 poslijepodne »
Raja plaća što bira i izabire nesposobnjakoviće koji drugo osim nametanja nameta i guljenja crknute koze drugo i ne znaju. BTW, birokracija ne određuje ta davanja, već su ista određenazakonima i podzakonskim aktima. Koje znamo tko donosi i određuje.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Jaguar

  • Gost
Odg: Nezaposlenost u Hrvatskoj
« Odgovori #33 : Kolovoz 14, 2012, 07:34:07 poslijepodne »
već su ista određenazakonima i podzakonskim aktima. Koje znamo tko donosi i određuje.

Istina i Bog u pravu si, mislio sam i na to, iako nisam decidirano i napisao, no dopunio si korektno, da bi riječi rekao.......

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: Nezaposlenost u Hrvatskoj
« Odgovori #34 : Kolovoz 14, 2012, 08:47:36 poslijepodne »
da kojim slucajem gubernator hrvatske, citaj ministar financija linic, kad mu uskoro krmaca koja hrani njegovu nakaradu crkne, odpusti silom-prilikom  masu raznih strucnjaka za grbavu karetinu,  glasnogovornika , savjetnika, sofera, drzaca kisobrana, odcepljivaca zahodskih skolki, sustav koji poznaje za svaku priliku i kad se umre, izvode, domovnice, tone biljega, biljeznike i slicne zgubidanije, nastao bi u kaos veci nego da  hrvatsku pokosi najveci tsunami..tek bi onda nastao kaos...jer u europskoj Burkina Faso nema pameti ni za podicu nogu povise gleznja..

citam nedugo , upravo na gorickom vg-danas, da su srednje skole u vg. upisale najvise i najbrze nove buduce strucnake iz ekonomskih skola, koji ce za cetiri godine imati sansu da dobe crkavicu iz zavoda za zaposljavanje za par mjeseci..kasnije, imaju dosta vremena za turske serije ..

Jaguar

  • Gost
Odg: Nezaposlenost u Hrvatskoj
« Odgovori #35 : Kolovoz 15, 2012, 01:13:40 prijepodne »
da kojim slucajem gubernator hrvatske, citaj ministar financija linic,

Kaj mu fali? Ima ga, ne doduše kolko Šukera, možda u tom grmu leži zec.

Offline tromblon

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 294
  • Karma: +0/-0
  • HVO
Odg: Nezaposlenost u Hrvatskoj
« Odgovori #36 : Kolovoz 20, 2012, 09:42:49 prijepodne »
Sada je rekorad broj nezaposlenih, poslije sezone očekuje se totalni kaos

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Nezaposlenost u Hrvatskoj
« Odgovori #37 : Kolovoz 20, 2012, 10:05:58 prijepodne »
... da je poslije HDZ-a došao na vlast ili Lesar ili don Grubišić, isto bi bilo, možda još i gore. Nema šanse da itko u kratkom roku popravi ono što su bivši pokrali i pokvarili u ime domoljublja.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline tromblon

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 294
  • Karma: +0/-0
  • HVO
Odg: Nezaposlenost u Hrvatskoj
« Odgovori #38 : Kolovoz 20, 2012, 12:33:37 poslijepodne »
... da je poslije HDZ-a došao na vlast ili Lesar ili don Grubišić, isto bi bilo, možda još i gore. Nema šanse da itko u kratkom roku popravi ono što su bivši pokrali i pokvarili u ime domoljublja.

slažem se, no niti sada ne vidim dugoročni plan osim kratkoročnih poteza koji se vuku u svrhu dovođenja proračuna u suficit. No i to je upitno...

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: Nezaposlenost u Hrvatskoj
« Odgovori #39 : Kolovoz 20, 2012, 02:48:08 poslijepodne »
... da je poslije HDZ-a došao na vlast ili Lesar ili don Grubišić, isto bi bilo, možda još i gore. Nema šanse da itko u kratkom roku popravi ono što su bivši pokrali i pokvarili u ime domoljublja.
[/b]

decko, to ti je teski zajeb ako mislis da je dar-mat nastal u zadnjih 20 god.

doduse , kralo se je ... ali,  propalo je najvise poslije sloma sssr-a, kad je se vise nije moglo prodavati srot rusima, jer oni  strota u vrijednosti starog zeljeza vise nisu trebali..

razlog ovom lomu koji slijedi, ili, ako zelis , ekonomska kriza u hr. je manja od moralne, poslijedice su iz vremena revolucije druga tita..a koliko se cuje, vidi, postotak ljubitelja propale nakarade ima sve vise  u hr..prema tome, sjajna buducnost nam slijedi..

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Nezaposlenost u Hrvatskoj
« Odgovori #40 : Kolovoz 20, 2012, 03:43:27 poslijepodne »
Argentina je prije deset godina bila bankrotirana država koju su uništili korumpirani i nesposobni političari. Zemlja je nagomilala ogromne dugove u visini od 170 milijardi dolara, posla nije bilo gotovo ni za koga, a više od polovice stanovništva živjelo je ispod granice siromaštva. Ljudi su prosvjedovali na ulicama, u nemirima je poginulo skoro 40 ljudi. Danas gospodarstvo Argentine cvate i ova zemlja nije osjetila globalnu krizu. Kako su to uspjeli?

http://www.dw.de/dw/article/0,,15652113,00.html

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Nezaposlenost u Hrvatskoj
« Odgovori #41 : Kolovoz 20, 2012, 06:03:18 poslijepodne »
Franjo, kad si toliko pametno navudren, prosvjetli onda nas ostale kaj očito ne znamo, kaj onda treba napraviti da bi nam bilo bolje ?
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: Nezaposlenost u Hrvatskoj
« Odgovori #42 : Kolovoz 20, 2012, 10:01:00 poslijepodne »
Franjo, kad si toliko pametno navudren, prosvjetli onda nas ostale kaj očito ne znamo, kaj onda treba napraviti da bi nam bilo bolje ?

cini mi se da je ovo stanje u hr. za tebe super..tako dugo  dok ti mati moze placati internet, pere ti ves, dati za vikend 30 kuna za  pivo i picki sok..

za one koji znaju i zele raditi, hrvatska politicka tkz. elita, koja jebena rijec, (i u vg. politicka elita je goricki odisej), nema rijesenja , jer oni niti  znaju niti su u zivotu ista korisnog raditi..

hrvatsku treba se dogoditi isto kao i u italiji, samo politicke mudrosti nema za tehnicku vladu sposobnih ljudi ,a 30tak takvih ima..sve ostalo je zakurac, gubljenje vremena i fijaska ne kao argentine, jer hrvatska nema argentince, daleko gore.

bilo je malcice nade, tracak, ali taj tracak je hadezeovska  kamarila unistila na proslom izbornom saboru te polukriminalne stranke..

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Nezaposlenost u Hrvatskoj
« Odgovori #43 : Kolovoz 21, 2012, 06:32:10 prijepodne »
Franjo ... si nekaj pomešal ...  očito čitaš krivo štivo ... ili si pijaču pomešal ... da si pročitao više mojih postova, saznao bi kakvo je moje mišljenje o sadašnjoj situaciji u državi, ovak samo trabunjaš, vrijeđaš i napadaš bez veze. Prešel bum prek toga, jer me interesira ovo kaj si napisal - tehnička vlada ... kaj si mislil pod tim ?
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Nezaposlenost u Hrvatskoj
« Odgovori #44 : Kolovoz 21, 2012, 02:24:16 poslijepodne »
To je Vlada sastavljena ne od političkih poslušnika, nego od dokazanih, nestranačkih stručnjaka svaki u svojem području.

Stranke bi trebalo potpuno zabraniti, to je prvi korak prema boljitku Hrvatske, jer strančarenje u Hrvatskoj rezultira samo politikantskim, interesnim lobijima, a cijela je država talac interesa kojekakvih stranaka i njihovih infantilnih koalicija (pojam koji zvuči i funkcionira kao teži poremećaj probave sa svim popratnim pojavama).

Hrvatsku trebaju voditi ekipe dokazanih stručnjaka, koje bi svake u svojem području formirale stručne, nestranačke timove koje bi donosile odluke od interesa za državu i naciju, a njihovi zaključci bi se koordinirali na toj tehničkoj Vladi. Nikakav stranački program tu ne bi imao apsolutno NIKAKVU važnost, valjanost ili uopće vrijednost da se razmatra, jer je dokazano da su naše stranke, u kombinaciji sa potpunom neograničenom neodgovornošću (plus neograničenim umišljenim mandatima da odlučuju apsolutno o svem, a ponajviše o stvarima koje nisu u njihovim predizbornim planovima i programima!), pogubna kombinacija za ovu zemlju, njezino gospodarstvo i njezine građane.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”