Autor Tema: Nezaposlenost u Hrvatskoj  (Posjeta: 23145 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Nezaposlenost u Hrvatskoj
« Odgovori #15 : Rujan 19, 2011, 06:24:08 poslijepodne »
 Gospodarstvo se ne vodi tako da svjesno donosiš krive odluke i krive zakone, a da k tome sami saborski zastupnici svjesno i licemjerno krše te iste zakone. Kaj krše, donose krnje zakone i odluke da mogu sami manipulirati.
Kakvo je to zapošljavanje na tri mjeseca pod ugovorom?
Zaposli se svjesno radnik na ugovor od tri mjeseca i kasnije se istom radniku – osobi ugovor produžuje svaka tri mjeseca i tako u nedogled!  Pa to je svjesno zaobilaženje zakona i prava radnika,  koja zakonodavac „ne vidi“.
Svi su prijavljeni na minimalac , a veliki obrtnici također „grcaju u dugovima“ , dok istovremeno rade i grade bastione i bahate se sa luksuzom , za koji opet ne plaćaju porez. Sve to država „ ne vidi „ i tu se gubi ogroman novac koji ostaje izvan državne blagajne. Ovo su sve poznate stvari na koje nema reakcije , već se zatvaraju oči.
I to spada u gospodarstvo i brigu o zaposlenim osobama, ali briga se ne vodi.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Nezaposlenost u Hrvatskoj
« Odgovori #16 : Rujan 19, 2011, 06:53:51 poslijepodne »
To već i vrapci na grani znaju kaj HDZ dela umjesto da vodi državu: bogate se ko gdje stigne. Sve na princip - poslije mene potop. A kad drugi dođu na vlast, onda će njih jebavat da su loši jer otpuštaju ljude iz državnih firmi. No to će se morat delat prije ili kasnije. To nam mora biti jasno.

A kolko bu tek onda nezaposlenih...

Sorry, but jebiga.  :(

Offline mglavovic

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 198
  • Karma: +0/-0
Odg: Nezaposlenost u Hrvatskoj
« Odgovori #17 : Rujan 19, 2011, 06:57:03 poslijepodne »
To već i vrapci na grani znaju kaj HDZ dela umjesto da vodi državu: bogate se ko gdje stigne. Sve na princip - poslije mene potop. A kad drugi dođu na vlast, onda će njih jebavat da su loši jer otpuštaju ljude iz državnih firmi. No to će se morat delat prije ili kasnije. To nam mora biti jasno.

A kolko bu tek onda nezaposlenih...

Sorry, but jebiga.  :(

Tako je Bobi!

I ovi isti koji su danas u krastavoj koaliciji su 1999 obećavali zaposliti 200 000 ljudi pa je na kraju mandata prepušteno 380 000 nezaposlenih što je HDZ sveo na 240 000 do kraja svog mandata.

Imaš kratko pamćenje.
I JA SAM ANTE GOTOVINA I MLADEN MARKAČ! branim svoje.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Nezaposlenost u Hrvatskoj
« Odgovori #18 : Rujan 19, 2011, 09:38:50 poslijepodne »
Nemaš ti pojma kakvo ja imam pamćenje.

A nabrajati ikakve zasluge HDZja je više nego nego blesavo. HDZ je nekog zaposlil? Je u državnom aparatu, koji mora onaj ostatak radnih ljudi izdržavati. Upravo to je jedna od največih šteta koju je HDZ napravil Hrvatskoj. I sad se još neki kao ti hvale time.   ???


Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Nezaposlenost u Hrvatskoj
« Odgovori #19 : Rujan 19, 2011, 11:37:19 poslijepodne »
Istraživanje koje je proveo Institut društvenih znanosti "Ivo Pilar" pokazalo je da 80 posto vlasnika poduzeća i menadžera ne očekuje daljnje smanjenje broja zaposlenih radnika u 2011. godini, iako još nismo izašli iz krize.
http://danas.net.hr/novac/page/2011/09/19/0141006.html
wwwg tablice

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Nezaposlenost u Hrvatskoj
« Odgovori #20 : Rujan 20, 2011, 09:59:41 prijepodne »
Istraživanje koje je proveo Institut društvenih znanosti "Ivo Pilar" pokazalo je da 80 posto vlasnika poduzeća i menadžera ne očekuje daljnje smanjenje broja zaposlenih radnika u 2011. godini, iako još nismo izašli iz krize.
Ne znam kaj da mislim o tome. Jel su to pitali samo menađere kojima firme dobro posluju? A kaj je s onima koji su u stečaju? Jesu i njih pitali? A kaj je sa sezonskim radnicima? Sezona se bliži kraju, ak već i nije gotova. Kad će ti radnici kojima je sezona prošla uć u statistiku? Da li ta grupa uopće ulazi u statistiku? Pitanje je i kad je taj institut proveo to istraživanje...

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Nezaposlenost u Hrvatskoj
« Odgovori #21 : Rujan 20, 2011, 11:12:27 poslijepodne »
A kaj je sa sezonskim radnicima? Sezona se bliži kraju, ak već i nije gotova. Kad će ti radnici kojima je sezona prošla uć u statistiku? Da li ta grupa uopće ulazi u statistiku?

Sve više poduzetnika za radove traži pomoć zatvorenika
Osim angažmana u berbi grožđa na području Dalmacije, zatvorenici se traže za berbu višnje maraske u Zadru, maslina u Splitu, berbu jabuka u Požegi, angažirani su na čišćenju plaža u Puli, čišćenju ambrozije u Bjelovaru i Zagrebu, na poslovima održavanja u Muljavi...
...
http://www.vjesnik.com/Article.aspx?ID=F55120D8-E08A-4714-954E-29AFD7096ED7

Snašli su se
Poslodavci pronašli jeftin izvor radne snage
 
Nezaposlenima zahtjevan posao uz malu zaradu baš i nije primamljiv, a poduzetnici, čini se, ne planiraju nuditi bolje plaće. Mnogi od njih radnu snagu odlučili su potražiti iza zatvorskih rešetaka.
...
http://danas.net.hr/novac/page/2011/09/19/0186006.html
wwwg tablice

Jaguar

  • Gost
Odg: Nezaposlenost u Hrvatskoj
« Odgovori #22 : Rujan 21, 2011, 07:42:46 prijepodne »
Izgleda da je biti u zatvoru najljepše i najbolje, hrane te, napiju, obuku, liječe, ne brineš o režijama, još i zaposle, nikako nemaš priliku i nemožeš otići u debeli minus na računu.


Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Nezaposlenost u Hrvatskoj
« Odgovori #23 : Rujan 21, 2011, 11:40:23 prijepodne »
Baš sam vidio dva interesantna komentara pod člankom
'Nema razloga da zovemo MMF, što bi oni tražili, možemo učiniti i sami'
na večernjem. Podijelit ču ih ovdje s vama jer ne znam di bi bolje pasalo:

"drugim riječima oni neće otpuštati nikog u državnoj upravi, nego će naprosto čekati da se sve uruši, nimalo se ne obazirući na ekonomiju, samo pokušavajući doći do fotelja pod svaku cijenu.

NIŠTA se više ne može pokrenuti u državi bez masovnog otpuštanja državnih nazovičinovnika, a defakto plaćenih neradnika, no to foteljaške stranke naprosto neće činiti, pa što bude.

tko je pametan iz privatnog sektora, izvući će novaca koliko može i iseliti se odavde."


A ovaj drugi mi je strašan:  :)

"Na vidiku nema državnika koji vidi dalje od 4 godine jahanja krepane kobile."   :D  :)

Bilaj

  • Gost
Odg: Nezaposlenost u Hrvatskoj
« Odgovori #24 : Rujan 21, 2011, 12:22:34 poslijepodne »
Istina.
Trebamo reforme a one se odgađaju u nedogled.


Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Nezaposlenost u Hrvatskoj
« Odgovori #25 : Listopad 22, 2011, 12:38:57 poslijepodne »
Jako je vidovit i taj koji tako tvrdi da se mora "masovno otpuštati"... iako nema pojma koga, zašto, kako, gdje - no njemu to dobro zvuči, pa ajmo prodavati pamet neukim Gregorima...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Nezaposlenost u Hrvatskoj
« Odgovori #26 : Studeni 03, 2011, 11:16:52 prijepodne »

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Nezaposlenost u Hrvatskoj
« Odgovori #27 : Kolovoz 14, 2012, 08:44:30 prijepodne »
300 dozvola, koliko kanada izdaje mladim Hrvatima, 
ove je godine "planulo"  Emigracija: Mladi iz Hrvatske bježe u Kanadu, novu obećanu zemlju



Oni gotovo da ne znaju za riječ kriza. U svojim medijima pišu o ponovnom pojeftinjenu goriva, novim radnim mjestima u Walmartu i gradnji novog tvorničkog pogona. Posao pronalaze dok trepnu. Ne jedan, više njih! Ovisno o apetitima za zaradom. Radom u restoranu u središtu Toronta prosječan konobar može zaraditi dnevno i 200 dolara (kanadskih, koji su trenutačno i jači od američkih) isključivo na napojnicama, dok mjesečno može uštedjeti i tri tisuće dolara (preračunato oko 18.000 kuna)! Mesari ili frizerke, primjerice, žive standardom koji im omogućuje da do mirovine steknu dvokatnicu pozicioniranu u širem centru grada i dvaput si godišnje priušte putovanje u bilo koji dio svijeta. Riječ je o Kanadi! Novoj obećanoj zemlji u koju je odnedavno pohrlio mladi hrvatski obrazovani kadar. Temeljem Memoranduma o mobilnosti mladih, kanadska i hrvatska ambasada potpisale su 2009. sporazum o dodjeli 300 dozvola godišnje za osobe između 18 i 35 godina, koje im omogućavaju da u Kanadi putuju, borave i rade na godinu dana.


http://www.vecernji.hr/vijesti/emigracija-mladi-hrvatske-bjeze-kanadu-novu-obecanu-zemlju-clanak-441097
 


Dolazi li vrijeme kada će Hrvatska opet ostati bez svoje mladosti i radnika u najboljim radnim godinama?
Nije tome tako daleko,kada su u doba komunizma, naši očevi i djedovi, stajali u redu sa ispruženim rukama,dlanova okrenutih prema gore, a posrednik za poslodavca je obilazio i prema žuljevitim rukama birao radnike koji su mogli putovati u Njemačku na gradilišta.
Nije bila rijetka slika oproštaja od mlade žene, djece, obitelji na zagrebačkom kolodvoru, i odlazak u neizvjesnost, u nepoznatu zemlju bez znanja jezika sa željom i potrebom da se obitelj prehrani. Jer posla nije bilo,a usta su tražila jesti. Narod je bio prepušten sam sebi,išlo se trbuhom za kruhom!
Dali su nam danas, 20 godina nakon stvaranja samostalne države i oslobođenja od komunizma, na vlast došli ideolozi koji stvaraju istu klimu kao u ta , za mnoge - nikad se ne ponovilo, vremena. Posla nema, ništa se ne radi u cijeloj zemlji. I ono kaj se izgradi brže bolje se prodaje strancima,a kaj je ostalo i to treba „ubiti“ na bilo koji način. Ispada da smo totalne neznalice i nesposobni narod!
Da slažem se da ima nesposobnih i neradnika, ali mislim da se sada jasno vidi gdje su i tko su . Nije ovaj narod bez ideja, nije ovaj narod lijen . Primjeri drugih zemalja mogu nam poslužiti da oživimo svoja bogatstva koja imamo u narodu i na zemlji koja nam je Bogom dana. Treba zaustaviti odlazak mladih naraštaja u svijet, ako već i nije kasno. Nitko ne govori koliko je Hrvata otišlo u svijet i sigurno se neće nikada vratiti, to vladu ne zanima naravno. Nije to njihova briga. Ispada da ništa nije njihova briga osim da unište državu, jer to tako na kraju izgleda. Najveći broj zaposlenih je u državnom sektoru, a to je samo generator krize. Trebaju nam te službe, apsolutno, ali trend je da se upravo one povećavaju, a sve ostalo stagnira i nestaje. Gdje su ti famozni planovi i nova radna mjesta obećavana prije izbora? Gdje su  te tako potrebne ideje i poticaji da se konačno pokrene rad u ovoj zemlji?
Zar je to tako teško osmisliti i ponuditi ovom narodu? Ima li bilo kaj drugo o čemu zna govoriti ova vlast,osim o novim porezima i povećanju cijena? Ako ne zna, mislim da je vrijeme da priznaju svoje neznanje i nesposobnost, kako god to teško bilo.



Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: Nezaposlenost u Hrvatskoj
« Odgovori #28 : Kolovoz 14, 2012, 09:30:18 prijepodne »
Gdje su  te tako potrebne ideje i poticaji da se konačno pokrene rad u ovoj zemlji?
Zar je to tako teško osmisliti i ponuditi ovom narodu? Ima li bilo kaj drugo o čemu zna govoriti ova vlast,osim o novim porezima i povećanju cijena? Ako ne zna, mislim da je vrijeme da priznaju svoje neznanje i nesposobnost, kako god to teško bilo.

a cuj...nije vrag da si i ti povjerovao da ce ostarjeli omladinci bez dana radnog staza, iskustva, u to se ne racuna partijsko staziranje, ponuditi rijesenje ovoj ne samo ekonomskoj vec jos gore moralnoj krizi.

nisu li upravo ti koji vapaju za radnim mjestima , krivi vise nego oni koje su birali..

da ne nabrajam, znamo koga su hrvati birali dva puta za precednika, fukaru bez premca, razne doktore, sukere, a birali su i ovaj puta.

prikazat cu ti samo jedan detalj, koji za opce stanje nije toliko bitan koliko pokazuje koliko smo mi sjebani , sjebani z mozak jos od pocetka titove revolucije..

slucajno sam vidio na jednom prigradskom portalu ovo

http://www.okz.hr/?task=group&gid=7&aid=800

gdje drugovi traze domovnicu, rodni list , i da njihove bolesne zahtjeve ne zadovoljava osobna iskaznica koja je izdata na temelju domovnice i rodnog lista.
ima jedan nogometni klub u blizini koji od klinaca pri upisa u klub, trazi domovnicu..

i sad da takvim idiotima netko dodje , ponudi nesto..ostalo promisli i zakljuci sam.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Nezaposlenost u Hrvatskoj
« Odgovori #29 : Kolovoz 14, 2012, 11:21:15 prijepodne »
 Slažem se sa tvojim zaključkom u prvom dijelu odgovora, kada lijepo spominješ „ stare omladince“. Ali ne vidim razloge za namjerno nizanje uvreda, (iako mogu shvatiti razlog ) pa za to zaista nema potrebe.
Drugo, ne treba te čuditi popis svih potrebnih dokumenata koje treba priložiti za polaganje majstorskog ispita ( nalazi se u linku koji si postavio ), jer si djelomično sam dao odgovor u uvodu!
Tako je zakonom propisano iako nema nikakvog smisla! Tu si apsolutno u pravu !  A kada postoji propis, oni ga  (komora ili škola ili netko treći ) moraju poštivati. Dakle opet se vraćamo na početak, na omladince, kako ti lijepo navodiš.
I ne čudim se ja previše svemu tome, jer sam toga svjestan kao i svi mi koji živimo s tim godinama. To navodim kao negativan primjer ,jer to bi trebalo biti prošlo svršeno vrijeme, ali na žalost našu nije!!
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....