Autor Tema: Fućkaš kapitalizam, vratite nam socijalizam!  (Posjeta: 5774 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

amarkulin

  • Gost
Fućkaš kapitalizam, vratite nam socijalizam!
« : Lipanj 30, 2011, 04:01:05 poslijepodne »
Katastrofa!

Potporu demokraciji i tržišnom natjecanju u Hrvatskoj, pokazuje istraživanje, daje samo 21 posto ispitanika, što je jedna od najnižih potpora kombinaciji tih modela među zemljama u tranziciji. Niži stupanj potpore demokratskoj državi i tržišnoj ekonomiji zabilježen je samo u Srbiji, 20 posto, i Latviji, koja je od 2004. članica Europske Unije (EU), samo 14 posto.

http://www.jutarnji.hr/europska-banka-za-obnovu-i-razvoj--demokracija-i-ekonomija-u-hrvatskoj--patimo-za-vodom-i-sigurnosti-koju-smo-imali-u-socijalizmu/956173/

Naravno, veliki Hrvatine bi bili gazde samo ako to ne nosi rizike; sami ne bi upravljali, ali niti za strance ne žele delati. Drago društvo, to tak nejde...
>:D
« Zadnja izmjena: Lipanj 30, 2011, 04:02:47 poslijepodne amarkulin »

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Fućkaš kapitalizam, vratite nam socijalizam!
« Odgovori #1 : Lipanj 30, 2011, 08:46:49 poslijepodne »
Bolje se upitaj zasto je potpora samo 21 %, a ne odma hrvatine napasti. Mozda je to zato sto smo se za nesto drugo borili, a dobili ovo sto imamo? Mozda ima i jos puno vise razloga, recimo razne privatizacije, razni "javni" natjecaji, razne korupcije i slicno. Ima li onda u takvom okruzenju svrhe trzisna utakmica?

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Fućkaš kapitalizam, vratite nam socijalizam!
« Odgovori #2 : Lipanj 30, 2011, 08:56:19 poslijepodne »
Tako je - potpora je niska upravo zato jer je cijela situacija poprimila oblike divljeg, nekontroliranog i nereguliranog osvajačkog rata na štetu građana i hrvatske privrede. Ide se iz jednog ekstrema, onog prijašnjeg, u drugi ekstrem u kojemu nema granica i bilo čega normalnoga, što je također obilježje divljeg kapitalizma kojegau kapitalističkim zemljama ipak - NEMA.

Tako da nemoj poistovjećivati i generalizirati neke stvari - i ti, a posebice ja, jako dobro znamo kako to izgleda vani - od poslovanja banaka, obrta, trgovine, tvrtki pa nadalje - tamo nema poluanarhije koju naša vlast pravda "nemiješanjem u principe slobodnog tržišta".
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

amarkulin

  • Gost
Odg: Fućkaš kapitalizam, vratite nam socijalizam!
« Odgovori #3 : Lipanj 30, 2011, 09:30:58 poslijepodne »
što je također obilježje divljeg kapitalizma kojegau kapitalističkim zemljama ipak - NEMA.
...
jako dobro znamo kako to izgleda vani - od poslovanja banaka, obrta, trgovine, tvrtki pa nadalje - tamo nema poluanarhije koju naša vlast pravda "nemiješanjem u principe slobodnog tržišta".
Jel ti to hvališ EU?  :D

Jaguar

  • Gost
Odg: Fućkaš kapitalizam, vratite nam socijalizam!
« Odgovori #4 : Lipanj 30, 2011, 09:51:39 poslijepodne »
Bolje se upitaj zasto je potpora samo 21 %, a ne odma hrvatine napasti. Mozda je to zato sto smo se za nesto drugo borili, a dobili ovo sto imamo? Mozda ima i jos puno vise razloga, recimo razne privatizacije, razni "javni" natjecaji, razne korupcije i slicno. Ima li onda u takvom okruzenju svrhe trzisna utakmica?

jeste mili, upravo tako, kako mali kopira, najbolje, onaj drugi otišo u vg čistoću, zna čovik metlu najbolje držati, šteta da ga nisu poslikali, mala arhivira u gradskoj upravi, i možemo tako do ujutro......
Jeste newbie, dabome samo neznam jel to korupcija, jel to bio ravnopravan javni natječaj, jel moguće da mali od fotokopira ima riješenost testa 100%, je*ate pa to nemože ni onaj čaki noris.
Al možda to i nije korupcija, možda je to hebanje u zdrav mozak? Što misliš ti mili moj?

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Fućkaš kapitalizam, vratite nam socijalizam!
« Odgovori #5 : Lipanj 30, 2011, 10:39:27 poslijepodne »
Bolje se upitaj zasto je potpora samo 21 %, a ne odma hrvatine napasti. Mozda je to zato sto smo se za nesto drugo borili, a dobili ovo sto imamo? Mozda ima i jos puno vise razloga, recimo razne privatizacije, razni "javni" natjecaji, razne korupcije i slicno. Ima li onda u takvom okruzenju svrhe trzisna utakmica?

jeste mili, upravo tako, kako mali kopira, najbolje, onaj drugi otišo u vg čistoću, zna čovik metlu najbolje držati, šteta da ga nisu poslikali, mala arhivira u gradskoj upravi, i možemo tako do ujutro......
Jeste newbie, dabome samo neznam jel to korupcija, jel to bio ravnopravan javni natječaj, jel moguće da mali od fotokopira ima riješenost testa 100%, je*ate pa to nemože ni onaj čaki noris.
Al možda to i nije korupcija, možda je to hebanje u zdrav mozak? Što misliš ti mili moj?
Reci cu ti sto mislim cim te sretnem negdje, pa cu ti objasniti sve...

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Fućkaš kapitalizam, vratite nam socijalizam!
« Odgovori #6 : Lipanj 30, 2011, 11:05:13 poslijepodne »
Jel ti to hvališ EU?  :D

Naravno da ne. Hvalim sustave koje su te neke zemlje imale i prije EU, kao i činjenicu da sve to i nema veze sa EU, nego sa unutarpolitičkim uređenjem određenih zemalja. Za koje im EU nije nimalo zaslužna.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Jaguar

  • Gost
Odg: Fućkaš kapitalizam, vratite nam socijalizam!
« Odgovori #7 : Srpanj 01, 2011, 06:02:24 poslijepodne »
Bolje se upitaj zasto je potpora samo 21 %, a ne odma hrvatine napasti. Mozda je to zato sto smo se za nesto drugo borili, a dobili ovo sto imamo? Mozda ima i jos puno vise razloga, recimo razne privatizacije, razni "javni" natjecaji, razne korupcije i slicno. Ima li onda u takvom okruzenju svrhe trzisna utakmica?

jeste mili, upravo tako, kako mali kopira, najbolje, onaj drugi otišo u vg čistoću, zna čovik metlu najbolje držati, šteta da ga nisu poslikali, mala arhivira u gradskoj upravi, i možemo tako do ujutro......
Jeste newbie, dabome samo neznam jel to korupcija, jel to bio ravnopravan javni natječaj, jel moguće da mali od fotokopira ima riješenost testa 100%, je*ate pa to nemože ni onaj čaki noris.
Al možda to i nije korupcija, možda je to hebanje u zdrav mozak? Što misliš ti mili moj?
Reci cu ti sto mislim cim te sretnem negdje, pa cu ti objasniti sve...

Ti bi možda i žujulimun? E pa nebu to tak išlo, pazi mogao bi naletiti na čakimaki norisa, a njemu nije dobro puno objašnjavati. ;D

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Fućkaš kapitalizam, vratite nam socijalizam!
« Odgovori #8 : Srpanj 01, 2011, 09:04:32 poslijepodne »
Bolje se upitaj zasto je potpora samo 21 %, a ne odma hrvatine napasti. Mozda je to zato sto smo se za nesto drugo borili, a dobili ovo sto imamo? Mozda ima i jos puno vise razloga, recimo razne privatizacije, razni "javni" natjecaji, razne korupcije i slicno. Ima li onda u takvom okruzenju svrhe trzisna utakmica?

jeste mili, upravo tako, kako mali kopira, najbolje, onaj drugi otišo u vg čistoću, zna čovik metlu najbolje držati, šteta da ga nisu poslikali, mala arhivira u gradskoj upravi, i možemo tako do ujutro......
Jeste newbie, dabome samo neznam jel to korupcija, jel to bio ravnopravan javni natječaj, jel moguće da mali od fotokopira ima riješenost testa 100%, je*ate pa to nemože ni onaj čaki noris.
Al možda to i nije korupcija, možda je to hebanje u zdrav mozak? Što misliš ti mili moj?
Reci cu ti sto mislim cim te sretnem negdje, pa cu ti objasniti sve...

Ti bi možda i žujulimun? E pa nebu to tak išlo, pazi mogao bi naletiti na čakimaki norisa, a njemu nije dobro puno objašnjavati. ;D
Naravno da ces i zuju limun platiti... neces se izvuci

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Fućkaš kapitalizam, vratite nam socijalizam!
« Odgovori #9 : Kolovoz 25, 2011, 10:32:39 prijepodne »
http://www.hkv.hr/vijesti/inozemni-tisak/8918-veliki-neuspjeh-globalizacije.html#comment-47911

=================

Bez strategije

Nedavni pad financijskih tržišta i usporeni oporavak u SAD-u i Europi odražava osnovne nedostatke. Ne postoji strategija za rast, samo nada da će preplašeni i dugom opterećeni potrošači opet početi kupovati kuće koje im ne trebaju i koje si ne mogu priuštiti. Te će gospodarske struje utjecati na gubitak radnih mjesta i povlačenje kapitala, sve dok ne dođe do oporavka hrabrog i usklađenog vodstva. U međuvremenu, tržišta će i dalje biti izložena nesigurnosti

Veliki neuspjeh globalizacije

Radna mjesta za radnike s niskim kvalifikacijama u proizvodnji i nova ulaganja u velika područja industrije izgubljena su u međunarodnoj konkurenciji. Zapošljavanje u SAD-u i Europi tijekom 2000-tih je bilo održavano jedino kroz stanogradnju koja je bila podržavana niskim kamatnim stopama i nemarnom deregulacijom – sve dok balon stanogradnje nije pukao. Put prema oporavku sada ne leži u novom balonu

stanogradnje, nego u poboljšanim vještinama, povećanom izvozu, javnim ulaganjima u infrastrukturu i energiju s niskom stopom ugljika. Umjesto toga SAD i Europa su se okretale u slijepoj ulici, između stimulativnih paketa potrošnje i strogih mjera štednje, bez vizije za ulaganja.

Makroekonomska politika ne samo da nije uspjela stvoriti radna mjesta, nego i odgovoriti na osnovne društvene vrijednosti. Budimo jasni: dobra socijalna politika ne znači imati velike deficite. Javni dugovi su već preveliki i u Europi i SAD-u. To ne znači potpuno različitu ravnotežu između rezova socijalnih usluga i povećanja poreza bogatima.
Jednostavna činjenica je da globalizacija nije samo pogodila teško nekvalificiranu radnu snagu nego je bila povoljna za super bogate. Oni su mogli ulagati u nove i visoko profitabilne projekte u gospodarstvima u razvoju.

Poboljšana fiskalna politika u transatlantskim gospodarstvima će biti temeljena na tri realnosti. Prvo, ona će povećati ulaganja u ljudski i infrastrukturni kapital. Drugo, ona će srezati loše vojno sudjelovanje u mjestima kao što su Irak, Afganistan i Jemen. Treće, ona će uravnotežiti proračun na srednji rok, djelomično kroz povećanje poreza na visoka osobna primanja i međunarodne korporativne profite koji su zaštićeni rupama i prekomorskim poreznim rajevima.

Kineski kapital širi se po Africi

Rast potaknut izvozom je drugi nedovoljno korišteni kanal oporavka. Dio ovoga mora biti izražen kroz poboljšane vještine i tehnologije – što je drugi razlog da se ne reže obrazovanje. Drugi dio može biti stečen kroz bolju financijsku politiku. Kina, shvaćajući ovo, je prodala puno milijardi dolara Africi za infrastrukturne izvozne projekte, koji su financirani dugoročnim kineskim kreditima. No, SAD i Europa su prepustili ovo tržište Kini zbog nedostatka financiranja afričkih i drugih brzo rastućih gospodarstva.
Zadnji dio koji nedostaje za svaki oporavak je jasnoća smisla političke klase. U Europi, koherentni odgovor predvođen Europskom unijom je ostavljen po strani za politiku nacionalnih vlada – pakt između Francuske i Njemačke je samo zadnji primjer. Mjesecima, o europskoj sudbini se odlučivalo kroz njemačke nacionalne izbore i male finske stranke. Europska središnja banka je tako podijeljena da je zanemarila ključne funkcije stabiliziranja paničnog tržišta. Ne postoji način da euro preživi ako europske institucije nastave biti slabe, spore i podijeljene.

Nedavni pad financijskih tržišta i usporeni oporavak u SAD-u i Europi odražava ove osnovne nedostatke. Ne postoji strategija za rast, samo nada da će preplašeni i dugom opterećeni potrošači opet početi kupovati kuće koje im ne trebaju i koje si ne mogu priuštiti. Tužno je da će ove gospodarske struje utjecati na gubitak radnih mjesta i povlačenje kapitala, sve dok ne dođe do oporavka hrabrog i usklađenog vodstva. U međuvremenu, tržišta će i dalje biti izložena nesigurnosti.
Jeffrey Sachs
The Financial Times



“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”