Autor Tema: Cijene energenata  (Posjeta: 24872 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Zagorec BP

  • Gost
Odg: Cijene energenata
« Odgovori #30 : Svibanj 04, 2011, 11:13:20 prijepodne »
Jesu ovi ameri komplicirani narod, pa kak im se da to uopce istrazivati?

http://www.nacional.hr/clanak/106453/obama-najavio-istragu-zbog-poskupljenja-benzina-na-4-dolara-za-galon

Nego drugo me nesto zanima... kaj nasa vojska radi po tim raznim misijama po svjetu? Kaj su oni tamo zbilja zbog ljudskih prava, demokracije i slicnih gluposti? Kaj nisu tam da bi mi imali jeftini benzin?


ha, ha . hahahhahahah   zagrc

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Cijene energenata
« Odgovori #31 : Svibanj 04, 2011, 11:48:28 prijepodne »
Jesu ovi ameri komplicirani narod, pa kak im se da to uopce istrazivati?

http://www.nacional.hr/clanak/106453/obama-najavio-istragu-zbog-poskupljenja-benzina-na-4-dolara-za-galon

Nego drugo me nesto zanima... kaj nasa vojska radi po tim raznim misijama po svjetu? Kaj su oni tamo zbilja zbog ljudskih prava, demokracije i slicnih gluposti? Kaj nisu tam da bi mi imali jeftini benzin?


ha, ha . hahahhahahah   zagrc

Sto ti je smijesno british petrolu?

Zagorec BP

  • Gost
Odg: Cijene energenata
« Odgovori #32 : Svibanj 04, 2011, 12:01:28 poslijepodne »
Pa smiješno mi je jer našoj vladi paše da su cijene velike. Kad se uzme u obzir da oni nadograđuju osnovnu cijenu s nekim postotkom (110%), onda je situacija "što skuplje - to bolje" normalna uz priču: "...učinili smo sve .... činimo sve.... učinit ćemo sve....što je u našoj moći...."  hahahhahahhahhahaaaaa

P.S.
BP ne znači British Petrol već budući precednik. ho,ho,ho...

Bilaj

  • Gost
Odg: Cijene energenata
« Odgovori #33 : Svibanj 04, 2011, 01:13:47 poslijepodne »
Pa smiješno mi je jer našoj vladi paše da su cijene velike. Kad se uzme u obzir da oni nadograđuju osnovnu cijenu s nekim postotkom (110%), onda je situacija "što skuplje - to bolje" normalna uz priču: "...učinili smo sve .... činimo sve.... učinit ćemo sve....što je u našoj moći...."  hahahhahahhahhahaaaaa

Mislim da si tu u dijelom zabludi. Slušao sam jednog geologa koji se razumije u cijene derivata i on kaže da je osim postotka i druga stvar u pitanju. Da ta famozna formula kojom se računa cijena derivata je tak napravljena da ako nafta poskupi da cijena poskupi još više nego što je nafta poskupila.

Tak da em se zarađuje na postotku em sa cijenom barela raste zarada.

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Cijene energenata
« Odgovori #34 : Svibanj 04, 2011, 04:56:20 poslijepodne »
Da ta racunica je dosta jednostavna... gorivo se cisternama dovozi do benzinskih... e, kad poskupi benzin, poveca se i cijena prevoza do benzinske, i onda da bi se kompezirala cijena prevoza, gorivo jos poskupi, a da bi to prevoznici kompezirali, jos podignu cijenu prevoza... i onda jebi ga, ovi digli cijenu prevoza, gorivo automatski poskupljuje... e tu je ono kad vidite po par lipa da poskupljuje i korigira se svaki tjedan...

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Cijene energenata
« Odgovori #35 : Svibanj 04, 2011, 09:48:21 poslijepodne »
Nažalost, meni se čini da je računica jednostavnija od svih matematički profitno postavljenih računa.
Svjedoci smo vremena u kojem živimo i malo zdrave pameti u iščitavanju sekolikih poskupljenja, nevezano samo uz gorivo, govori samo u prilog postavljenoj tezi da se prije ulaska u EU moramo cjenovno približiti s cijenama u Europi. Meni se čini da se na tome dobrano postepeno dela i da smo sad tu negdi, a to kaj nam je standard vriti u odnosu na Europski ..., ma koga to još briga.

Zagorec BP

  • Gost
Odg: Cijene energenata
« Odgovori #36 : Svibanj 05, 2011, 08:28:47 prijepodne »
Istina je da se svi pozivaju na cijene u europi, a ko jebe nas i naše plaće koje dobrano zaostaju za tim tzv. europskim.
Imam stambeni kredit i kamatu na njega 6,95%. U europi stambeni krediti ne prelaze kamatom 4%. Moram im vratiti, za posuđenih 500.000,00Kn, 1.100.000,00Kn. Krasno zar ne (znam da bute rekli "a zakaj si pristal?!). Jebala ih europa. Tu mi nije jasno zašto se i kamata ne poravna po europskim mjerilima.
A još bumo vidli dal bu "narod" pristal na ulazak u europu (ja bum na listić nacrtal ono kaj mislim o europi - ako me uopće bude neko pital).

Potrebni smo im kao kolonija,a ne kao ravnopravni član. Sami su izmislili tu tvorevinu, sami su se proglasili vladarima i sami kroje pravila za nove članove (BTW - mijenjaju ih usput, a to možemo vidjeti kako nas jebu za taj ulazak, izmišljajuč sve nove i nove uvjete i ne dozvoljvaju nam da sami gospodarimo svojim morem, vodom i zrakom)


     >:D

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Cijene energenata
« Odgovori #37 : Svibanj 05, 2011, 08:31:40 prijepodne »
...a da bi to prevoznici kompezirali, jos podignu cijenu prevoza...

E kad bi benzin manje 'ishlapljivao' vjerojatno bi i cijena prijevoza bila manja. Čuo sam neki dan jednu ženu kako se hvali da otkad je kupila auto nije bila na benzinskoj već toči kod jednog prijevoznika.

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Cijene energenata
« Odgovori #38 : Svibanj 05, 2011, 10:34:41 prijepodne »
Nisi pitao kod kojega, pa da i mi svi idemo tamo... on vjerojatno ima realnu cijenu goriva... ko ameri...

Zagorec BP

  • Gost
Odg: Cijene energenata
« Odgovori #39 : Svibanj 09, 2011, 02:04:27 poslijepodne »
Nije isključeno da toči lož ulje u dizelaša. I ja bi najrađe to delal , al' me traže osobnu na benzinskoj ak' dojdem kupiti ložu.

Pih   :(



Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Cijene energenata
« Odgovori #40 : Svibanj 09, 2011, 04:31:44 poslijepodne »
viš, još mi nigdo ni dal odgovora, gdje ima za kupiti čistog diesela, ne eurodiesel, ne ovaka ni onakav, nego onaj kojeg stalno spominju na vijestima , a nigdje ga nema za kupiti ... zna li tko ?
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Cijene energenata
« Odgovori #41 : Ožujak 02, 2012, 10:00:06 prijepodne »
I tako dok svi vozači na benzin i diesel čekaju svoju sutrašnju giljotinu, autoplinaši su dodatno oguljeni već od danas  >:D.

Cijena autoplina porasla je sa 5,49 na 5,89 što je povećanje preko 7%  :o u odnosu na prijašnju cijenu.

Obzirom da cijene autoplina mijenjaju svakog prvog i onda iste traju do idućeg prvog u mjesecu za pretpostaviti je da su naftaški muljatorski kalkulanti već sad procijenili uzlaznu cijenu za benzin i to prek 12kn/l do kraja trečeg mjeseca.


http://www.poslovnjak.net/cijene-goriva/autoplin/



Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Cijene energenata
« Odgovori #42 : Ožujak 07, 2012, 09:58:26 poslijepodne »
Još jen zgoden primjer kak odvući pažnju javnosti od pravih problema i pravog posla je potez one mačkare na čelu resora okoliša koja se ovih dana bavi isključivo sređivanjem jelovnika vu svojoj kantini uvođenjem "zelenog ponedjeljka", mesto da je  prstom mrdnula i konačno dirnula u najveću kontradiktornost svojeg resora, u onu sramotnu naknadu- "nagradu"  svim autoplinašima (kojoj se smije sva zelena Europa), a po kojoj autoplinaši plačaju dodatni namet od 550kn pri svakoj godišnjoj registraciji svojeg autoplinom pogonjenog vozila.

Ma fučkaš to, za bolju ekološku svijest ipak je bolje ponedjeljkom kroz guzicu zaposlenika proterat zelenjavu , ma kaj bi se čovek brinul o realnom životu kad je gablec (usput rečeno, po 16kn ) pitanje broj jedan kaj treba vu ovoj državi rešiti.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Cijene energenata
« Odgovori #43 : Ožujak 07, 2012, 10:28:07 poslijepodne »
Još jen zgoden primjer kak odvući pažnju javnosti od pravih problema i pravog posla je potez...
...gradnje onih nepotrebnih lampi po cesti za Goricu.
A naročito kad se uzme u obzir, kad smo već na ovoj temi, kolko bu se struje moralo trošiti da Barišiću svaki dan svetli po ceste. To mi je sve više i više debilan potez koji bu porezne obveznika koštal ne samo jedanput, nego svaki dan, svaki mjesec, svake godine.

Offline ulysses

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 296
  • Karma: +0/-0
Odg: Cijene energenata
« Odgovori #44 : Ožujak 07, 2012, 10:38:48 poslijepodne »
Još jen zgoden primjer kak odvući pažnju javnosti od pravih problema i pravog posla je potez...
...gradnje onih nepotrebnih lampi po cesti za Goricu.
A naročito kad se uzme u obzir, kad smo već na ovoj temi, kolko bu se struje moralo trošiti da Barišiću svaki dan svetli po ceste. To mi je sve više i više debilan potez koji bu porezne obveznika koštal ne samo jedanput, nego svaki dan, svaki mjesec, svake godine.

Debilan je samo tvoj komentar. Stvarno se blamiraš.