Autor Tema: Hrvatski san  (Posjeta: 15213 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dadi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 254
  • Karma: +1/-0
Odg: Hrvatski san
« Odgovori #15 : Listopad 03, 2010, 09:51:06 poslijepodne »

Miljenko Jergović 28. 09. 2010. [/color]

JBG, pa daj citiraj nekog tko nije tvoj stranački kolega, pa jergović je isto društvo kao senka, magelli i GBR!

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Hrvatski san
« Odgovori #16 : Listopad 03, 2010, 10:13:36 poslijepodne »


Neznam sledge koliko si ti predstava u gorici gledao, ali ja sam gledao sve... a Pula Magelia sam gledao u Zagrebu...
 Mozda da onda magelia svrstamo u noir redatelja kojem bi recimo bilo dosta cetvrtina sale kao sto je goricka... mislim da mu je to domet....

Mili moj mislim da tebi bolje leži Hlapićgrad.  ;D
Ti si baš osoba koja će kritizirati i donositi sud tko je Paolo Magelli.

Pred očima hrvatske kulturne javnosti, ovih će dana biti sa zemljom sravnjeno jedno kazalište. Dogodit će se to kada smijene ženu s mjesta ravnateljice Pučkoga otvorenog učilišta. Njezin posao nitko neće moći nastaviti, čak i ako to junaci Šukerlenda požele, da bi nam dokazali kako je za njih ništa stvoriti ne samo kazalište, nego i cijelu jednu novu hrvatsku kulturu. Neće moći, jer je ovo kazalište bilo podignuto na obrazu Senke Bulić. Ako Vesna Škare Ožbolt zna što je to obraz, onda bi morala znati da joj botoks obrazu neće pomoći.
Miljenko Jergović 28. 09. 2010.


Pa valjda su i oni gledaoci sud koji mu presudjuje, oni koji nisu htjeli to gledati ... i to je jedini sud, a ne misljenje dva ili tri stranacki zaludjena tipa...

JosipJoža

  • Gost
Odg: Hrvatski san
« Odgovori #17 : Listopad 03, 2010, 10:14:07 poslijepodne »

 ...a tebe za direktora GSG-a...

dadi, o čem Vi brijete? Koje gluposti Vi pišete, nemate niš pametnije ili kaj?
Ostali ste bez argumenata pa trkeljate zaista gluposti kakvih dugo nisam pročitao.

Što se mene osobno tiče ja jesam stručnjak, za Vas i veliki u svojoj domeni i ne osjećam uopće potrebu da Vama elaboriram svoju stručnost, tko ste Vi da ju Vama elaboriram, ali sasvim sigurno ne stručnjak za GSG a ponajmanje u tom kontekstu u kom Vi pokušavate insinuirati i obmanjivati javnost ovdje na forumu i mene nekam svrstavati i postavljati na neku tobože poziciju.
Vi stvarno niste pri zdravoj pameti il Vas je ova poplava izbacila na površinu.

dadi pozdravite mi VŠO eto baš mi je žao što nisam stigao u Subotu na kavicu, vidim da je bila gužva na kavici.

JosipJoža

  • Gost
Odg: Hrvatski san
« Odgovori #18 : Listopad 03, 2010, 10:21:29 poslijepodne »

Miljenko Jergović 28. 09. 2010. [/color]

JBG, pa daj citiraj nekog tko nije tvoj stranački kolega, pa jergović je isto društvo kao senka, magelli i GBR!

Moji? Senka Bulić u HNS-u? Jergović u HNS-u?....... Jel Vi dadi imate noćne more od HNS-a? Očito, Vama su zidovi u spavaćoj sobi pobojani u logo HNS-a, sanjate i imate noćne more od HNS-a, sve što ima bilo kakvog doticaja a da Vama ili DC&Partneri ne odgovara, sve je pobojano HNS-ovim bojama, usudim se reći da ste Vi lagano za Botoks, pa vam preporučam kada VŠO krene sljedeći put na termin, zajedno pod rukicu i na o(t)puštanje. ;D
« Zadnja izmjena: Listopad 03, 2010, 10:34:23 poslijepodne JosipJoža »

Offline dadi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 254
  • Karma: +1/-0
Odg: Hrvatski san
« Odgovori #19 : Listopad 04, 2010, 08:25:22 prijepodne »
Mene pamćenje još jako dobro služi, pa tako u predsjedničkoj kampanji, Jergović u nedjeljom u 2 govori o svojim aktivnostima vezanim uz kampanju Pusićke! Ak i nije formalno u HNS-u onda je apsolutno uz NS!!!
Pero Josipović HNS, i Mile Grubišić bili glavni "stručni" (A NEZAPOSLENI) kadar kojeg je HNS htio uhljebiti političkim imenovanjem za direktore trgovačkih društava!
Senka Bulić, jednako kao i Jergović! Paolo Magelli - lista HNS-a za Zagreb 2005. - provjeri pa ćeš vidjeti!
meni botoks ne treba jer sam lijep i mlad, no možda bi tebi trebao GINKO!

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Hrvatski san
« Odgovori #20 : Listopad 04, 2010, 08:02:24 poslijepodne »
Sledge vrlo kratko i jednostavno, Račanova Vlada koja na žalost svih Hrvata nije dobila sljedeći mandat.

Račanova Vlada - jel to ona gdje je ministar policije Lučin bio na čelu gay-parade po diktatu "demokratkinje" Pusić i koji je unazadio policiju u svakom pogledu za 30 godina (ovo govorim iz osobnog iskustva)?

Jel to ona Vlada gdje je vedrio i oblačio jedan Čačić, koji drži predavanja svima o poštovanju zakona, a sam ne zna - bolje rečeno, ne želi znati, jer misli da ga se ne tiču! - zakoni vlastite zemlje? To je onaj koji namješta državne poslove vlastitoj firmi u kojoj rade stotine ilegalaca bez radne i boravišne dozvole, a on tvrdi da "nije ništa znao"??

Jel to ona Vlada koja je pogodovala svim mogućim lobijima u tržišnom, gospodarskom i svakom drugom smislu,a  sve zato jer je to "demokratski"...? To su oni kojima je poštovanje drugih više od sebe i pogodovanje istima bilo pravdano "potrebom prilagodbe zahtjevima EU", umjesto da su se pozabavili barem ijednom zaštitom hrvatskih nacionalnih interesa??

=======================================

Takvih pitanja na primjerima mogao bih postaviti milijun. Nemoj to tumačiti kao pogodovanje HDZ-u, jer su obje opcije katastrofa za Hrvatsku, obje su kriminalne organizacije (s tom razlikom što je HDZ kompaktnija, nije sastavljena kao i Jugoslavija - od više grupa koje se zajedno smješkaju, ali su na silu skupa jer se u biti ne mogu ni vidjeti?), obje su smrt za ovaj narod, jer nemaju perspketivu, nemaju osjećaja nacionalnog interesa, nemaju ni interesa zaštititi taj interes, pogoduju stranmom krupnom kapitalu na štetu malog čovjeka, radnika i standarda građana.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

amarkulin

  • Gost
Odg: Hrvatski san
« Odgovori #21 : Listopad 04, 2010, 08:13:49 poslijepodne »
jer su obje opcije katastrofa za Hrvatsku

Najkonstruktivnije koliko je to moguće, postavio bih ti pitanje: kakva (nisam rekao: koja) opcija bi bila dobra za Hrvatsku? I, još važnije, kako do nje doći?

Zašto te to pitam? Zato što vrlo dobro znaš što u ovih 20 godina nije valjalo, pa je onda velika vjerojatnost da ćeš znati definirati i što bi valjalo - te KAKO to postići. Uopće se ne zezam, i ne provociram te. Svi smo na istom brodu (u istoj banani).

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Hrvatski san
« Odgovori #22 : Listopad 04, 2010, 10:21:51 poslijepodne »
Sve to što si pitao ja sam već iscrpno odgovorio u više navrata.

Pa sam pomislio da se i toga sjećaš, kao što se sjećaš svega što znaš gurati pod nos u svrhu provociranja i spuštanja. Sjećaš se jedne izjave o logici, a ne sjećaš se stranica i stranica postova koje sam rekao na tu temu? Hmmm...

Kakva opcija? Pa ona koja ne podrazumijeva stranke, već sposobne, poštene i dokazane pojedince, bez obzira na politička uvjerenja. Jer su stranke taoci vlastitih dugova prema pojedincima, sustavima i opcijama koje su im omogućile dolazak na vlast, i kojima se moraju oduživati za to - što opet znači da pamet, sposobnost i kvaliteta nemaju šanse biti u prvom redu.

Stranke bi trebalo zakonom zabraniti u ovoj zemlji, i tako primorati ljude da počnu misliti svojom glavom, a ne kao ovce hrliti većem stadu, jer je u stadu sigurnost. Barem prividna.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

amarkulin

  • Gost
Odg: Hrvatski san
« Odgovori #23 : Listopad 05, 2010, 12:29:38 prijepodne »
To nije odgovor na pitanje KAKO, nego ŠTO?

Dakle, KAKO postići da "sposobni, dokazani i pošteni pojedinci" dođu u priliku upravljati zajedničkim dobrom? I svojom sudbinom...

JosipJoža

  • Gost
Odg: Hrvatski san
« Odgovori #24 : Listopad 05, 2010, 12:45:18 prijepodne »


Kakva opcija? Pa ona koja ne podrazumijeva stranke, već sposobne, poštene i dokazane pojedince, bez obzira na politička uvjerenja.

sledge ako se sjećate o tome sam i ja ponešto pisao.
Dakle sa strankama ili bez njih, stranke ćemo teško moći izbjeći, bez obzira kako bilo da bilo ali kada budemo prihvatli standard, kada se budemo međusobno uvažavali i svi zajedno budemo podržavali tog "Vašeg" kvalitetnog pojedinca, kao stručnog, sposobnog i kvalitetnog, bez obzira iz koje političke opcije dolazio, tada će biti bolje a kada će to doći, teško je reći, ja bi da je to jučer.

I možemo se mi vrtiti u krug do boli, ovoj zemlji treba ponovno izgraditi duh, moral, sustav vrijednosti prije svega, pa tek onda sve drugo koje će doći i samo po sebi ukoliko uspijemo u ovom predhodnom, koliko vremena će nam trebati?, puno na žalost kao što smo puno vremena i izgubili, bacili u vjetar na žalost naše djece i unuka.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Hrvatski san
« Odgovori #25 : Listopad 05, 2010, 10:06:47 prijepodne »
Dakle sa strankama ili bez njih, stranke ćemo teško moći izbjeći, bez obzira kako bilo da bilo ali kada budemo prihvatli standard, kada se budemo međusobno uvažavali i svi zajedno budemo podržavali tog "Vašeg" kvalitetnog pojedinca, kao stručnog, sposobnog i kvalitetnog, bez obzira iz koje političke opcije dolazio, tada će biti bolje a kada će to doći, teško je reći, ja bi da je to jučer.

Istina, stranke je i nemoguće izbjeći, no moguće je da iste imaju stav da nisu samo njihovi ljudi najbolji materijal za sve potrebe, da liste političkih vjerovnika ne smiju postojati, da postoji javni interes građana ove zemlje koji mora biti na prvom mjestu, da postoje pitanja na koja vlast nije - pobjedom na izborima - automatski dobila povjerenje da ga upravo ona rješava na upravo svoj način, da je interes i uspjeh u nalaženju najkvalitetnijih opcija i pojedinaca, bez obzira otkuda dolazili - što znači da se mora napustiti primitivni plemenski mentalitet.

To je moguće postići nestranačkim kandidatima, koji bi oko sebe okupili pametne, sposobne i dokazane pojedince, bez sukoba interesa i čistih ruku, i koji bi - bez ikakvih dugova prema bilo kome - mogli imati slobodu u promišljanju onog najboljeg za ovu zemlju. Iako to mnogima zvuči utopistički, to uopće nije tako ni nemoguće ni teško, jer to funkcionira u svim razvijenim demokracijama, iako imaju stranke - samo što se tamo uspjeh mjeri ne sa "u se, na se  i poda se", nego upravo sa pronalaženjem najboljih rješenja za ljude i zemlju. Bez obzira otkuda dolazili (npr. američki sistem).

ovoj zemlji treba ponovno izgraditi duh, moral, sustav vrijednosti prije svega, pa tek onda sve drugo koje će doći i samo po sebi ukoliko uspijemo u ovom predhodnom, koliko vremena će nam trebati?, puno na žalost kao što smo puno vremena i izgubili, bacili u vjetar na žalost naše djece i unuka.

Apsolutno točno.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

amarkulin

  • Gost
Odg: Hrvatski san
« Odgovori #26 : Listopad 05, 2010, 10:46:55 prijepodne »
Iako to mnogima zvuči utopistički, to uopće nije tako ni nemoguće ni teško, jer to funkcionira u svim razvijenim demokracijama, iako imaju stranke

Daj me podsjeti nekim primjerom, meni nijedan ne pada na pamet...

JosipJoža

  • Gost
Odg: Hrvatski san
« Odgovori #27 : Listopad 05, 2010, 11:22:26 prijepodne »
Dakle sa strankama ili bez njih, stranke ćemo teško moći izbjeći, bez obzira kako bilo da bilo ali kada budemo prihvatli standard, kada se budemo međusobno uvažavali i svi zajedno budemo podržavali tog "Vašeg" kvalitetnog pojedinca, kao stručnog, sposobnog i kvalitetnog, bez obzira iz koje političke opcije dolazio, tada će biti bolje a kada će to doći, teško je reći, ja bi da je to jučer.

Istina, stranke je i nemoguće izbjeći, no moguće je da iste imaju stav da nisu samo njihovi ljudi najbolji materijal za sve potrebe, da liste političkih vjerovnika ne smiju postojati, da postoji javni interes građana ove zemlje koji mora biti na prvom mjestu, da postoje pitanja na koja vlast nije - pobjedom na izborima - automatski dobila povjerenje da ga upravo ona rješava na upravo svoj način, da je interes i uspjeh u nalaženju najkvalitetnijih opcija i pojedinaca, bez obzira otkuda dolazili - što znači da se mora napustiti primitivni plemenski mentalitet.

To je moguće postići nestranačkim kandidatima, koji bi oko sebe okupili pametne, sposobne i dokazane pojedince, bez sukoba interesa i čistih ruku, i koji bi - bez ikakvih dugova prema bilo kome - mogli imati slobodu u promišljanju onog najboljeg za ovu zemlju. Iako to mnogima zvuči utopistički, to uopće nije tako ni nemoguće ni teško, jer to funkcionira u svim razvijenim demokracijama, iako imaju stranke - samo što se tamo uspjeh mjeri ne sa "u se, na se  i poda se", nego upravo sa pronalaženjem najboljih rješenja za ljude i zemlju. Bez obzira otkuda dolazili (npr. američki sistem).

ovoj zemlji treba ponovno izgraditi duh, moral, sustav vrijednosti prije svega, pa tek onda sve drugo koje će doći i samo po sebi ukoliko uspijemo u ovom predhodnom, koliko vremena će nam trebati?, puno na žalost kao što smo puno vremena i izgubili, bacili u vjetar na žalost naše djece i unuka.

Apsolutno točno.

Apsolutno se slažem sa svim što ste rekli u zalago bi se uvijek za takav odnos snaga i pristup, to je uostalom i moj stav glede toga.

amarkulin

  • Gost
Odg: Hrvatski san
« Odgovori #28 : Listopad 05, 2010, 11:35:55 prijepodne »
Ma, slažem se i ja - samo nas praksa demantira...

JosipJoža

  • Gost
Odg: Hrvatski san
« Odgovori #29 : Listopad 05, 2010, 11:48:51 prijepodne »
Ma, slažem se i ja - samo nas praksa demantira...

vrlo često nažalost, imamo i aktualan primejr u Gorici sa hajkom na Senku Bulić. Zašto?
Zato jer si je netko umislio da je Senku Bulić doveo GBR, e sad sve što ima bilo kakve veze s GBR, bilo ono dobro ili loše treba satrati i uništiti, to je nažalost pristup nekih naših stranaka, nekih više nekih manje, ja znam pouzdano da se neki zalažu da toga ne bude uopće, teško je to kod nas anulirati ali ako se svede i na minimalnu mjeru u politici, već bi imali veliki pomak, koji bi nam svima donio puno više dobrog nego ga imamo danas s ovakvim stavovima, uništi, makni, satri samo zato što je to predhodna vlast ili neka druga stranka napravila ili potaknula, što je zapravo i jedina istina, dakle u slučaju Senke Bulić GBR je samo potaknuo jedan dobar projekt sa Senkom Bulić, koja je svojim angažmanom dokazala svoje vrijednosti, koje očito nisu podobne sadašnjoj vladajućoj kasti.
Podobnost? Strančarenje? Partitokratija? Kak ne kužimo da nas to uništava. Ili ipak kužimo ali hoćemo baš tako?
« Zadnja izmjena: Listopad 05, 2010, 11:53:39 prijepodne JosipJoža »