Autor Tema: Konvencija SDP-a Velike Gorice - neka nova lica  (Posjeta: 82218 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Konvencija SDP-a Velike Gorice - neka nova lica
« Odgovori #45 : Veljača 28, 2010, 01:21:04 poslijepodne »
Navodno su se u petak našli u pivnici "Posavina" ekipa koja je izgubila na konvenciji i žele se vratit na stare staze.


Nije navodno nego JESU....napravljena je analiza kojom je utvrđeno niz nepravilnosti, tj. provedbe KONVENCIJE....druženje je inicirao Berislav Župetić zvan SMUKI...svi sudionici tog skupa složili su se temeljem iscrpne analize Drage Trupčevića da se podnese zahtjev za poništenje KONVENCIJE.. 

plemenitashica

  • Gost
Odg: Konvencija SDP-a Velike Gorice - neka nova lica
« Odgovori #46 : Veljača 28, 2010, 03:36:36 poslijepodne »
Navodno su se u petak našli u pivnici "Posavina" ekipa koja je izgubila na konvenciji i žele se vratit na stare staze.


Nije navodno nego JESU....napravljena je analiza kojom je utvrđeno niz nepravilnosti, tj. provedbe KONVENCIJE....druženje je inicirao Berislav Župetić zvan SMUKI...svi sudionici tog skupa složili su se temeljem iscrpne analize Drage Trupčevića da se podnese zahtjev za poništenje KONVENCIJE.. 

A gdje ste vas dvojica bili prije konvencije? Zašto nas niste ovdje na forumu obavještavali o goričkom SDP, nego sad kad je gotovo.
Doduše, Muha je, ali to nisu bile obavijesti nego riganje po bivšim kolegama.

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: Konvencija SDP-a Velike Gorice - neka nova lica
« Odgovori #47 : Veljača 28, 2010, 09:47:25 poslijepodne »
Ono kaj mene čudi, otkud uopće moral nekome tko je izgubio izbore da se kandidira za najodgovorniju funkcije u SDP-u (VFK, Robić).
Isti bi trebali dati neopozive ostavke jer su se pokazali kao nesposobni, i neodgovorni za tako visoko odgovorne funkcije u stranci.
Je li itko iz gradskog odbora SDP-a tijekom izborne kampanje kontaktirao članstvo u smislu izrade političkog programa SDP-a ?
......znaju li članovi SDP-a da  je vodstvo SDP-a doslovno poklonilo nekoliko mandata DC- u i HNS-u te da SDP-e kao najveća oporbena stranka nema ni jednu značajniju funkciju u gradu VG... Je li članstvo znalo da su se dijelile funkcije kad je SDP bio na vlasti ? Naravno da NISU jer je to družina nedodirljivih koja dijeli funkcije među sobom i članovima svojih obitelji (Marija Stevinović, Fabijančići, Klarić i slični)
O 14 kandidatura za člana predsjedništva ušlo ih je 7-ero...otpali su redom Nevenka Rapa, Mirjana Pišl, Gajić Mirela, Dianežević Ivan, Stepanić Vladimir, Dubravka Vidić i Berislav Župetić......nije li to najblaže rečeno čudno??????????????....interesira me što se dogodilo u glavama delegata prilikom biranja????...koji su to kriteriji bili??????..interesira li koga???....npr. Gajić Mirela naspram Klarića Marina....da nije istinito bilo bi nevjerovatno...

ja kakti naginjem malo na levo, pa sam procital razna mlatimudovanja,a ovo iznad ,podebljano , je jedino kaj je vredno spomenuti..


shaka zulu

  • Gost
Odg: Konvencija SDP-a Velike Gorice - neka nova lica
« Odgovori #48 : Veljača 28, 2010, 11:17:57 poslijepodne »
Am vam ni ni treba stranice,am ste si tu!
I levo levi i desno levi i centralno levi,zadovolni i nezadovolni,i oni na Vesne Vlaste i oni okolo.Zajdnu se dobu si nekaj skuplaju po bertija,kak bi to moj dobri vunhičeni nezadovolni i krivoprečitani komšija i prijatel deBolni rekel kafana,kak je to pak stari Đoko Balaševič povedal...Ni on,nek...Rokeri odpopevali "u kafanu ozarena lica stigoše kadrovi,strukture sa raznih sednica".Konvencija.
In vino veritas!
Črleno.
Bevanda i gembači sklučeni.Da nam se nebi do mešal...  ^-^  ^-^  ^-^

Citat:
Prema priči grupice samosvojnih deputata sama konvencija protekla je prema statutu i nije bilo nepravilnosti.

Sve je bilo reklo bi se u srcu demokratičnosti, no sjenu na sve ipak baca spoznaja, tj. činjenica i znakovito...

Citat:
Navodno su se u petak našli u pivnici "Posavina" ekipa koja je izgubila na konvenciji i žele se vratit na stare staze.

Nije navodno nego JESU....napravljena je analiza kojom je utvrđeno niz nepravilnosti, tj. provedbe KONVENCIJE....druženje je inicirao Berislav Župetić zvan SMUKI...svi sudionici tog skupa složili su se temeljem iscrpne analize Drage Trupčevića da se podnese zahtjev za poništenje KONVENCIJE..

Stare staze ponovo se gaze,stare lole ponovo se vole.
I sat nek prosečni i presečeni glasač SDPja zna kakova se popara kuva.Jesu to dve stranke,S i DP? Il tri? S,D i P?  O0

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Konvencija SDP-a Velike Gorice - neka nova lica
« Odgovori #49 : Ožujak 01, 2010, 11:16:48 prijepodne »
Navodno su se u petak našli u pivnici "Posavina" ekipa koja je izgubila na konvenciji i žele se vratit na stare staze.


Nije navodno nego JESU....napravljena je analiza kojom je utvrđeno niz nepravilnosti, tj. provedbe KONVENCIJE....druženje je inicirao Berislav Župetić zvan SMUKI...svi sudionici tog skupa složili su se temeljem iscrpne analize Drage Trupčevića da se podnese zahtjev za poništenje KONVENCIJE.. 

A gdje ste vas dvojica bili prije konvencije? Zašto nas niste ovdje na forumu obavještavali o goričkom SDP, nego sad kad je gotovo.
Doduše, Muha je, ali to nisu bile obavijesti nego riganje po bivšim kolegama.

E hebi ga, tebi nikak ne paše, kad sam objavio imena vinovnika ti i Kunta ste rekli da vam to ionako niš ne znači....!!!????...sad kad sam potvrdio da se ugrožena opcija konsolidira to je riganje po bivšim kolegama...ne razumjem kaj ti znači ovo kolegama????........kolegama...kaj znači ta riječ.???...mogu li se ljudi koji jedni drugima zabijaju čakije u leđa nazivati kolegama???????....daj se skoncentriraj.....tebe očito ljudi takvog profila privlače i možda ti jesu kolege ali meni budi sigurna nisu i nikad neće biti.....

plemenitashica

  • Gost
Odg: Konvencija SDP-a Velike Gorice - neka nova lica
« Odgovori #50 : Ožujak 01, 2010, 12:11:14 poslijepodne »
A gdje ste vas dvojica bili prije konvencije? Zašto nas niste ovdje na forumu obavještavali o goričkom SDP, nego sad kad je gotovo.
Doduše, Muha je, ali to nisu bile obavijesti nego riganje po bivšim kolegama.

E hebi ga, tebi nikak ne paše, kad sam objavio imena vinovnika ti i Kunta ste rekli da vam to ionako niš ne znači....!!!????...sad kad sam potvrdio da se ugrožena opcija konsolidira to je riganje po bivšim kolegama.........

Muhice – opet se ne razumijemo.  :)

Napisala sam da ste jedino vi bili ovdje na forumu sa nekim podacima PRIJE te, sad već famozne, konvencije. Ali do tada  meni nije izgledalo kao obavijesti nego riganje vatre.

A nakon izbora ste počeli sa obavijestima i konkretnim imenima gdje smo cijenjeni forumaš  Kunta i ja dali do znanja da nam imena ništa ne govore, jer ne poznajemo ljude, nismo čuli da su ičim zadužili grad pod krinkom SDP u zadnjih 2-4 godine.
Možda mi poneko ime i je zvučno, ali nikako u kontekstu zasluga za grad i zavičaj. No, to je moje znanje tj neznanje.

"Ugrožena opcija se konsolidira" - ajme, kak teški izraz.

To što je netko u nekakvom odboru na nivou županije ili u središnjici, oprostite, meni baš ništa ne znači. Zašto mi niste objasnili po čemu je netko od SDP-ovaca zaslužan za stranku unutar VG (što je učinio ili je propustio učiniti), a što je to ime učinilo ili propustilo učiniti za VG ogranak na tom mjestu gdje već trenutno sjedi/radi/volontira.


Kaj je to vinovnik? Ima li veze se vinom?


daj se skoncentriraj.....tebe očito ljudi takvog profila privlače i možda ti jesu kolege ali meni budi sigurna nisu i nikad neće biti.....

Pa, kod SDP je teško biti skoncentriran, stalno nekaj zapitkujem, vidite da se trudim  ;). Mene ne privlači niti jedna stranka, pa mi to niti ne mogu biti kolege.
Meni ste vi kolega ali po forumu, tak valjda i ja vama (ali to ne znači i istomišljenik)?

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Konvencija SDP-a Velike Gorice - neka nova lica
« Odgovori #51 : Ožujak 01, 2010, 04:13:32 poslijepodne »
Citat:
Pa, kod SDP je teško biti skoncentriran

Slažem se, no nije samo u SDP-u tako...slične stvari se događaju i u ostalim neću reći strankama već interesnim skupinama...

Citat:
Kaj je to vinovnik?

pobornik

Citat:
Ima li veze se vinom?

Pa nismo Bugari?...ili jesmo????

plemenitashica

  • Gost
Odg: Konvencija SDP-a Velike Gorice - neka nova lica
« Odgovori #52 : Ožujak 01, 2010, 04:23:59 poslijepodne »
Citat:
Pa, kod SDP je teško biti skoncentriran

Slažem se, no nije samo u SDP-u tako...slične stvari se događaju i u ostalim neću reći strankama već interesnim skupinama...

Hihihihihi - kak je super kad pročitam da se vi u nečemu slažete sa mnom. ;)

Što se tiče ostalih skupina, ne znam, nisam niti u jednoj unutra, a površno pratim samo dvije koje su mi bliske i još dvije čak još manje od površno.

acer1

  • Gost
Odg: Konvencija SDP-a Velike Gorice - neka nova lica
« Odgovori #53 : Ožujak 01, 2010, 06:03:42 poslijepodne »
Mene ne privlači niti jedna stranka, pa mi to niti ne mogu biti kolege.

Vas ne privlači niti jedna stranka ali niste negirali da ste član HNS-a.


Bit će zanimljivo vidjeti u narednih nekoliko dana kako će se stvari odvijati s ekipom koja je izgubila na konvenciji.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Konvencija SDP-a Velike Gorice - neka nova lica
« Odgovori #54 : Ožujak 01, 2010, 09:51:36 poslijepodne »

Franc,kaj ti na se to veliš,kak bu to zišlo?

Offline brzi

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 92
  • Karma: +0/-0
Odg: Konvencija SDP-a Velike Gorice - neka nova lica
« Odgovori #55 : Ožujak 02, 2010, 12:48:36 prijepodne »
Stvarno je žalosno gledati neke ljude koji traže pozornost ne mjestima na kojima su je davno izgubili! Ne može se dovijeka živjeti na "lanjskom lišću", a kamoli samo na tome jer se netko zove Pero Perić ili Marko Marković i svi bi im se ostali trebali klanjat kao "svetim kravama". Ta logika traje neko vrijeme, ali samo NEKO vrijeme, i ti su ljudi svjesni da je taj trenutak kad tad trebao doći, doduše, za neke mi je žao što na konvenciji nisu dobili dovoljan broj glasova da uđu/ostanu u nekim od organa stranke, ali to nikada nije bio razlog za ponavljanje konvencije (rekli bi Englezi: shit happen!) - niti bi mogao biti, jer bi to uništilo institut konvencije kao sredstva odlučivanja, u tom se slučaju možemo odmah vratiti na jednoumlje.

Bilo bi zgodno kada bi se neki na ofom forumu prestali samoetiketirati kao simpatizeri-članovi velikogoričkog SDP-a, jer je stvarno degutantno slušati na kakav način i kojim tonom govore o SDP-u. Pa dajte recite da ste HDZ-ovac pa će biti lakše tumačiti i uzimati vaše izjave, ovako to stvarno izgleda bijedno. Sastajanje po birtijama i restoranima, pa što nitko nema hrabrosti stati ispred druge strane i reći "slušaj, smeta me to i to", NE nego se svi iz godine u godinu skrivaju po županijskim organizacijama i sl., dok u svojoj matičnoj ne rade ništa, i onda kada ih nakon kusur godina konačno "strefi" ovak izborni poraz, e onda bi oni nazad, NEMA NAZAD, svoje si propustio i to je to!

Nažalost, ja bih bio najsretniji kada bi se ovaj razvoj događaja mogao pripisati srazu starih i mladih, no to nije ovdje slučaj, jer se ovdje ponajprije radi o sukobu rada i nerada, pa po rezultatima zaključite tko je radio a tko nije, tko je radio za velikogorički SDP a tko protiv njega, ili je u najmanju ruku apstinirao. Poznajem velikogorički SDP i znam o čemu i o kome govorim.   

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Konvencija SDP-a Velike Gorice - neka nova lica
« Odgovori #56 : Ožujak 02, 2010, 12:13:36 poslijepodne »
Citat:
radi o sukobu rada i nerada,

O čemu ti pričaš????...gdje su ljudi koji su prošli radili?????...u HDZ-u???????.....
Poanta cijele priče je da se ljudi trebaju u stranačka tijela birati po statutu a ne po ukusu VFK, DŠ i OR....

plemenitashica

  • Gost
Odg: Konvencija SDP-a Velike Gorice - neka nova lica
« Odgovori #57 : Ožujak 02, 2010, 12:57:29 poslijepodne »
.......i ti su ljudi svjesni da je taj trenutak kad tad trebao doći, .........


.......jer se ovdje ponajprije radi o sukobu rada i nerada, pa po rezultatima zaključite tko je radio a tko nije, tko je radio za velikogorički SDP a tko protiv njega, ili je u najmanju ruku apstinirao. Poznajem velikogorički SDP i znam o čemu i o kome govorim.   

..........
O čemu ti pričaš????........

A možda su stvarno premalo radili za VG i za domicilni ogranak pa su ih sad, grubo rečeno, kaznili. I sami ste se pitali kako netko tko je izgubio izbore ima morala…. Pa nije samo VFK izgubila izbore, izgubio ih je i Picula i cijelo predsjedništvo. Zar ne?
Pretpostavljam da se već odavno analiziralo gdje je došlo do greške.
Da li se krenulo u smjeru ispravljanja, ili nije, ili budem jednog dana…
Ne znam, ali čitam vas trojicu, četvoricu upoznatih sa situacijom.

Muha – dajte prosim  :) objasnite novopridošlom kolegi „moj slučaj“ da me više ne propituje. Ide mi na živce svakom novom koji nije u stanju prolistati stare tekstove pa se pripremiti za kojekakve napade,  pisati da ne pripadam nikome i da pišem samo i isključivo iz svoje glave, ni po čijem zadatku i ni po čijem diktatu, uopće ne pripadam u kategoriju onih koji mogu podnijeti stegu, čak niti obiteljsku, kam tek stranačku (čitaj izbacili bi ili oni mene, ili ja njih hihihihihi)

Offline brzi

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 92
  • Karma: +0/-0
Odg: Konvencija SDP-a Velike Gorice - neka nova lica
« Odgovori #58 : Ožujak 02, 2010, 01:07:39 poslijepodne »
E pa da bi znao odgovor na to pitanje treba biti aktivan član stranke i pratiti rad i zbivanja u stranci iz prve ruke, a ne pokvarenim telefonom kako vi očito primate informacije, pogotovo ako informiranje nema samo svrhu informiranja!!!

Svi su se članovi stranke, izabrani na konvenciji na ovaj ili onaj način iskazali, što kroz rad u biračkim odborima, kamapnji općenito (plakatiranje, skupovi, instruktaže i ostalo), a nije potrebno podsjećati one koji prate politička zbivanja, da je gradski SDP samo u 2009.g. aktivno sudjelovao u četiri različite vrste izbora, a od 2007.g. i parlamentarnim, a opće je poznato (o tome postoje statistike i podaci - dakle činjenice) koliki obol uspjehu na županijskoj i državnoj razini daje organizacija iz Velike Gorice. Uvijek je predstavljena kao najbrojnija, po aktivnostima najjača (kako u Forumu mladih tako i sama stranka) a nikada poznata po neradu i malverzacijama. Opet s druge strane, da bi se takav uspjeh mogao vrednovati i usporediti, potrebno je poznavati rad ostalih organizacija u županiji (da ne idemo šire), čime ne omalovažavam postignuto s njihove strane, ali se niti približno ne mogu staviti u isti razred za našom organizacijom. Neki će reći, pa da kad je VG po 10 puta veća od ostali mjesta i gradova normalno da je više i postigla, netočno, da bi se to ostvarilo potrebno je puno više truda i zalaganja da se netko profilira u gradu od 70 tisuća stanovnika nego u mjestu od 5 tisuća, pa veća je konkurencija, i zašto onda ne SDP VG ne dobiva adekvatan tretman u županiji??! No to je već šira tema koja je prekopleksna za slabije informirane i malevolentne članove ovog foruma da bi o njoj raspravljali.  

U navednom je razdoblju (od 2007.-2010.) bilo doboljno vremena i aktivnosti po kojima se mogao iskristalizirati određeni broj ljudi koji se iskazao za stranku kada je to bilo najpotrebnije i čiji su rad i zalaganje delegati prepoznali, a to što se nekome takav izbor ne sviđa, to je njegova stvar i njegovo promišljanje.

Na žalost neizabranih, ja iste u aktivnostima stranke u tom razdoblju nisam previše vidio!


plemenitashica

  • Gost
Odg: Konvencija SDP-a Velike Gorice - neka nova lica
« Odgovori #59 : Ožujak 02, 2010, 01:15:58 poslijepodne »
E pa da bi znao odgovor na to pitanje treba biti aktivan član stranke i pratiti rad i zbivanja u stranci iz prve ruke, a ne pokvarenim telefonom kako vi očito primate informacije, .......

Tko? Pišete li nekome konkretno?

Ako ja sebe trebam pronaći u ovoj rečenici, onda na znanje - molim i prosim preko foruma i uživo da SDP VG već jednom prestane biti sam sebi dovoljan i samozatajan da se zbliže s građanima, da daju nekog pismenog i rječitog u vidu glasnogovornika, i ovdje na forum i u poneke novine, upravo zbog informiranja koje bi imalo samo svrhu informiranja što gorički SDP radi ili je odradio. Pročitajte moje postove unazad (i ne samo na ovoj temi), pa ćete se osvjedočiti.

Ako ste vi taj poslanik - konačno, dobro došli.  :)