Autor Tema: Obitelj kao temelj društva ili ....?  (Posjeta: 46249 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Obitelj kao temelj društva ili ....?
« Odgovori #75 : Listopad 14, 2013, 07:31:04 poslijepodne »
... nije jasno zašto nema mjesta za Mislava Togonala koji se barem trudio dati poštenu priliku i konzervativnom dijelu hrvatskoga društva.
...
Sramotna pristranost Mislava Togonala

"Mislav Togonal ni inače nije poznat po osobito nepristranom pristupu temi u svojoj 'Nultoj točki', ali sinoćnje moderiranje rasprave o referendumu za ustavnu definiciju braka i zdravstvenom odgoju bilo je doista sramotno i vidljivo sklonije jednoj strani. Povrh toga, u trenutku kada je ona druga strana počela postavljati važno pitanje o tome ZAŠTO je ta ustavna definicija važna - Togonal je raspravu presjekao kao sjekirom i promijenio temu."

Pristranim moderatorima nije mjesto na televiziji. Svako ima svoj izbor i svoje mišljenje, ali ako profesionalno radiš kao moderator dal na radiju ili na televiziji, onda moraš profesionalno odraditi svoj posao i biti nepristran u svom poslu. I prije svega razuman, naravno.

Ne velim da je to lako i da to može svako, ali ko to nemre za njega nije taj posel. Isto vrijedi i za puno drugih radnih mjesta.


Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Obitelj kao temelj društva ili ....?
« Odgovori #76 : Listopad 15, 2013, 09:00:52 prijepodne »
... nije jasno zašto nema mjesta za Mislava Togonala koji se barem trudio dati poštenu priliku i konzervativnom dijelu hrvatskoga društva.
...
Sramotna pristranost Mislava Togonala

"Mislav Togonal ni inače nije poznat po osobito nepristranom pristupu temi u svojoj 'Nultoj točki', ali sinoćnje moderiranje rasprave o referendumu za ustavnu definiciju braka i zdravstvenom odgoju bilo je doista sramotno i vidljivo sklonije jednoj strani. Povrh toga, u trenutku kada je ona druga strana počela postavljati važno pitanje o tome ZAŠTO je ta ustavna definicija važna - Togonal je raspravu presjekao kao sjekirom i promijenio temu."

Pristranim moderatorima nije mjesto na televiziji. Svako ima svoj izbor i svoje mišljenje, ali ako profesionalno radiš kao moderator dal na radiju ili na televiziji, onda moraš profesionalno odraditi svoj posao i biti nepristran u svom poslu. I prije svega razuman, naravno.

Ne velim da je to lako i da to može svako, ali ko to nemre za njega nije taj posel. Isto vrijedi i za puno drugih radnih mjesta.



Još jedan primjer da se nikad ne može biti isključiv, i da  je samo jedna strana u pravu.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Obitelj kao temelj društva ili ....?
« Odgovori #77 : Listopad 18, 2013, 10:20:32 prijepodne »
Ukidanje institucije braka – prava svrha LGBT pokreta12. svibnja 2013. održala se u ZKM-u panel diskusija na temu „Regionalni LGBT aktivizam i suvremena ljevica“. Panel se održavao u sklopu dvotjednog šestog po redu Subversive festivala u Zagrebu a njegova je najava na internetu bila popraćena slikom Josipa Broza Tita, koji je valjda bio zaštitnik tih panel diskusija.
Panelisti su bili  Franko Dota (Zagreb Pride, Hrvatska), Roman Kuhar (Legebitra, Mirovni institut, Slovenija), Olga Dimitrijević (Srbija), Danilo Jovanović (Okvir, Bosna i Hercegovina), a diskusiju je moderirao Gordan Duhaček, koji se van LGBT zajednice 'proslavio' intervjuom s nizozemskim promicateljem pedofilije Gertom Hekmom prilikom njegova sudjelovanja na Queer Zagreb festivalu krajem ožujka. U intervjuu na Tportalu naslovljenom „Homoseksualnost i pedofilija su povijesni suputnici“ Gordan Duhaček ležerno je priupitao Gerta Hekmu „Koje je vaše mišljenje o seksu između odraslih i djece?“ te „… kako definirate 'djecu' u tom kontekstu?“. Hekma mu je spremno odgovorio da današnji mladi sve ranije postaju seksualna bića i da ako žele imati seks sa starijom osobom, to im treba biti dozvoljeno pod uvjetom da znaju što čine i dobrovoljno pristaju na to. Da bi to znali, potrebno im je dobro seksualno obrazovanje kao priprema za seksualni život, a zakonodavstvo ne bi smjelo progoniti pedofile koji nisu nasilni i koji imaju djetetov 'pristanak'. Gert Hekma misli da se to naročito odnosi na desetogodišnje queer klince koji su prisiljeni čekati do svoje 16. godine da bi isprobali seks sa starijom osobom.
-------------------
 Nakon ovog razjašnjenja Franka Dote postaju puno jasnije riječi ministrice Vesne Pusić u Dubrovniku nakon potpisivanja Zajedničke zjave o borbi protiv homofobije i transfobije s ministrom vanjskih poslova Crne Gore Igorom Lukšićem. Tom prilikom je rekla sljedeće:„Zalažemo se time i za postavljanje granica državi; mora postojati granica do koje država može sezati u privatnu sferu svakog pojedinca, odnosno do koje se mjere može dopustiti državi da odlučuje umjesto osobe. Boreći se za prava LGBT zajednice, borimo se protiv diskriminacije na svakoj drugoj osnovi i time pokazujemo da ne želimo društva koja diskriminiraju svoje članove bilo zbog životnog stila, nacije, rase, boje kože, regionalne pripadnosti…“
---------------
Tako da smo izgleda dobili i hrvatsku Mashu Gessen. Za one koji ne znaju, Masha Gessen je LGBT aktivistica koja je u svibnju prošle godine naSydneyevskom festivalu pisaca tijekom rasprave pod imenom „Zašto se oženiti kad možete biti sretni“ rekla sljedeće i pokupila gromoglasan aplauz:
„Mislim da je vrlo jasno da institucija braka ne bi trebala postojati. (PLJESAK). (...) Borba za gay brakove često uključuje laganje o tome što ćemo učiniti sa institucijom braka kad ostvarimo cilj. Mi lažemo da se institucija braka neće promijeniti i to je laž. Promijenit će se i mora se promijeniti. Ja smatram da ne bi trebala postojati. Ne volim stvarati fikciju o svom životu, nisam to imala na umu kada sam 'izašla' prije 30 godina. Imam troje djece koja imaju više-manje pet roditelja i ne vidim zašto legalno ne bi imali pet roditelja. Ne vidim zašto bi morali izabrati dvoje od tih roditelja i napraviti od njih par. (...) Željela bih živjeti u legalnom sustavu koji je sposoban odražavati takvu stvarnost i ne mislim da je to spojivo s institucijom braka.', rekla je Gessen.[size=78%][/size]"Borba za homoseksualni brak načelno uključuje laganje o tome što namjeravamo učiniti s brakom kad ga konačno dobijemo - budući da lažemo da se ta institucija neće mijenjati, a to jest laž. Institucija braka će se mijenjati i treba se mijenjati. Ponavljam, držim kako ne bi trebala ni postojati."
---------------
I naravno, šećer je ipak došao skroz na kraju. Slaven Crnić, magistar kulturologije u Rijeci, queer aktivist, voditelj radionica Zagreb pridea koji je iz prvog reda nestrpljivo čekao da se više progovori o njegovoj marksističkoj opciji morao je sam reći ono što se nije stiglo diskutirati tijekom rasprave:„Stvar na političkoj razini, aktivističkoj razini, filozofskoj razini i način na koji te razine komuniciraju u javnoj sferi znači da LGBT pokret jest ljevica; LGBT pokret već 10 godina u kontekstu Balkana, u kontekstu divlje privatizacije, bujanja nacionalizma, gaženja radničkih prava, gaženja svih onih mentalnih i filozofskih konstrukcija oko toga što vlasništvo je – mi danas brak ne percipiciramo zapravo kao privatno vlasništvo, mi komuniciramo da li brak treba uništiti….. Pitanje braka, ja se slažem da bi brak trebalo uništiti, da ne bi sad ispalo da branim pravo na brak, ali brak je, kao i niz ostalih prava, privatno vlasništvo. Na isti način na koji su to tvornice i na isti način na koji su to razna tehnološka dostignuća. U tom kontekstu, ja mislim da treba zaključiti da LGBT pokret a priori jest jedan radikalno lijevi pokret…..“Gordan Duhaček, sadašnji kooridnator Zagreb pridea i moderator tribine rekao je da se slaže sa svime što je Slaven rekao i zatvorio tribinu.Zagreb Pride je ovim komentarom popratio objavu videa tribine na Facebooku: „Napominjemo da najbolji dio dolazi na samom kraju".
--------------------
]http://zdravstveniodgoj.com/news/je-li-ukidanje-braka-konacni-cilj-lgbt-pokreta

Znači li sve ovo da smo mi, kao ljudi do sada živjeli u velikoj zabludi?
Znači li ovo da nam  sadašnja vlast svjesno prodaje rog za svijeću?Znači li ovo da ...........ma ni sam ne želim pomišljati na druge mogućnosti.
Jasno su rekli svoje želje i namjere.
 I sve to prolazi pod normalno! ???
« Zadnja izmjena: Listopad 18, 2013, 10:31:38 prijepodne Mlačanin »
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Obitelj kao temelj društva ili ....?
« Odgovori #78 : Prosinac 11, 2013, 07:21:39 poslijepodne »
Dr. Stjepo Bartulica, predsjednik građanske udruge Centar za obnovu kulture (COK), a ujedno povjerenik predsjednika Republike Ive Josipovića za vjerske zajednice, i dr. Vice John Batarelo, predstojnik Ureda za pastoral obitelji Zagrebačke nadbiskupije i vanjski član saborskog Odbora za dijasporu, ali istodobno i predvodnik udruge Vigilare, u paralelnom intervjuu za Globus iznijeli su svoje viđenje institucije braka te političko-ekonomske politike za koju se zalažu. Ističu i da tema o zabrani pobačaja ne treba biti tabu tema u Hrvatskoj.
'Empirijski je dokazano da tamo gdje imate sretne brakove i sretne obitelji - da su tamo i sama djeca uspješnija, zadovoljnija, ambicioznija. U interesu je države da to pomaže. Nažalost, ova je vlast ukinula sve obiteljske centre. Konkretno – to je učinila ministrica Milanka Opačić. Sve obiteljske slučajeve prebacila je na centre za socijalnu skrb - a ti centri onda ne znaju što bi s njima pa ih često usmjeravaju na obiteljska savjetovališta koja drži Crkva, odnosno Caritas', kazao je Batarelo.

Barulica pak pojašnjava kako su oni za limited governement. 'Država treba biti nogometni sudac koji osigurava pravedne uvjete utakmice, umjesto da bude medicinska sestra za sve svoje podanike…', pojašnjava za Globus.

'Za nas brak nije političko pitanje, država se ne bi smjela miješati u to. A ona sada brak želi redefinirati. Tri su važne karakteristike braka: trajnost, vjernost i prokreacija. Jasno je samo po sebi da istospolni brakovi jedan od ta tri uvjeta ne mogu zadovoljiti – prokreaciju. Uzmite kao primjer vjernost. Statistički je dokazano da se najveći broj brakova raspada upravo zbog nevjere. Konzekvenca toga su nesretna djeca i nesretni ljudi', smatra Batarelo.
Kaže da inicijativa za ustavnu zaštitu braka kao zajednice žene i muškarca nije išla ni protiv koga osobno, jednino se, kaže, išlo za tim da se ono što piše u Obiteljskom zakonu stavi i u Ustav. 'Hrvatskim smo vlastima htjeli poručiti: Nemate pravo u to dirati', naglašava.

Bartulica ističe da je nova definicija braka uvedena tek u 15 od dvjestotinjak država u svijetu, tako da Hrvatska nije usamljena. 'Znakovito je da se Europska komisija nije izjasnila o našoj inicijativi. Da je riječ o diskriminaciji, sigurno bi intervenirali.'

Naglašavaju kako je prije referenduma bilo sramotno ponašanje saborskih zastupnika, HNS-ovog Igora Kolmana i SDP-ovog Nenada Stazića. 'Koristili su jezik mržnje i nikome ništa', kaže Batarelo.

Bartulica pak naglašava kako nikada ne bi podržao nijednu inicijativu koja ugrožava nečija prava ili dostojanstvo osobe. 'Jako mi je žao ako je došlo do krive interpretacije ovog referenduma. Ja se zalažem za tolerantno društvo u kojem će svaki pojedinac naći svoje mjesto', kaže.

Batarelo pak dodaje da je odrastao u Australiji kao pripadnik etničke manjine te kako vrlo dobro zna što znači biti drugačiji te da suosjeća s pojedincima koji su drugačiji. Slaže se s papom Franjom koji ne osuđuje homoseksualce, ali osuđuje određene lobije koji imaju svoj 'dnevni red', a koji ulazi u redefiniranje braka. Na pitanje jesu li pripadnici organizacije Opus Dei, Bartulica odgovara pozitivno i dodaje da nije riječ ni o kakvoj kontroverznoj organizaciji. Batarelo pak svoj osobni, duhovni život ne bi otkrivao. 'Ja sam katolik i poštujem sve putove duhovnosti unutar Katoličke crkve.'

Na upit novinara o HDZ-u i njegovim bivšim i sadašnjem predsjedniku, Bartulica kaže da je svjestan toga da je Franjo Tuđman bio ateist i da nije bio konzervativan političar, 'kao što niti HDZ na početku nije bio stranka nego državotvorni pokret koji je uključivao praktički sve'.

Batarelo pak naglašava da je Sanader kao premijer donio Zakon o suzbijanju diskriminacije, za koji smatra da je jedan od najliberalnijih u Europi. Bartulica dodaje da način na koji su Sanader i Jadranka Kosor vodili stranku nema veze s konzervatizmom.

Na pitanje jesu li posljednjih mjeseci razgovarali s Tomislavom Karamarkom, Bartulica kaže: 'Površno.' Batarelo dodaje da su spremni razgovarati sa svakim političarom. 'Otvoreni smo prema svima, pa i premijeru Milanoviću i ministru Željku Jovanoviću.'

Na upit spremaju li neki novi referendum, možda o zabrani pobačaja, Batarelo odgovara: 'Kao socijalni konzervativci smatramo da je pravo na život jedno od temeljnih ljudskih prava. I to pitanje zasigurno treba otvoriti u Hrvatskoj. Zašto bi to bio tabu?', pita se i dodaje da još ne zna kako će to pitanje otvoriti.

Također ističu da je militantna sekularna filozofija. 'Ona u nekim zemljama poput Francuske i Španjolske zadobiva razmjere svojevrsnog fanatizma. Jedne, rekao bih, civilne religije koja promiče takve dogme koje nikako ne mogu koegzistirati s kršćanskim svjetonazorom', pojašnjava Bartulica. Batarelo pak dodaje da je u događanjima oko referenduma do izražaja došla 'plitkoća liberalne ljevice koja nije iznosila argumente, nego plitke političke parole'. 'Mi bismo željeli da u Hrvatskoj do izražaja dođu istinski lijevi intelektualci koji će braniti svoja uvjerenja, a ne stigmatizirati svoje neistomišljenike.'

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/303926/Treba-otvoriti-i-pitanje-pobacaja-Zasto-bi-to-bio-tabu.html

TKO JE SLJEDEĆI ???

... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Obitelj kao temelj društva ili ....?
« Odgovori #79 : Prosinac 12, 2013, 09:49:15 prijepodne »
Svatko tko bude prodavao retorike suprotne boljitku naroda i glumio slobode koje to po niti jednom zakonu nisu i ne trebaju biti.

Sve ostalo su napuhane laži i prodaja priča koje nemaju veze s istinom, a dosadašnja praksa to i dokazuje; NITKO od nabrojanih potencijalnih žrtava "rigidne zaostale" (ali dokazano kvalitetne i uspješne) životne filozofije nije do sada ugrožen, i nema želje ni potrebe da bude i ubuduće, stoga je promašena retorika da će netko, tko do msada nije bio proganjan, to biti u budućnosti.

NEĆE! Ali ako bude htio više od onoga što je temelj održanja dosadašnje životne osnove društva, obitelji, jasno mu se to neće dozvoliti. Možda i zato jer nije pravo svaki drek koji se time nazove, kao što svaka "sloboda" nije sloboda.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Master

  • Gost
Odg: Obitelj kao temelj društva ili ....?
« Odgovori #80 : Siječanj 21, 2014, 10:07:50 prijepodne »
 Markić otkrila grad u kojem je bilo najviše potpisa 'ZA'




Markić je prilikom gostovanja istaknula da je Velika Gorica stožerni grad Inicijative jer su upravo u Velikoj Gorici aktivisti prikupili najveći broj potpisa s obzirom na broj stanovnika.

Željka Markić gostovala je u nedjelju u Velikoj Gorici gdje je održala kraće izlaganje o poteškoćama koje su prošli volonteri inicijative "U ime obitelji" diljem Hrvatske u razdoblju od prikupljanja potpisa pa do referenduma koji se održao 1. prosinca, a na kojem je 65,87% građana glasalo "ZA" obitelj. Velikogoričani su svoju gošću primili u dvorani "Nazaret", župe navještenja Blažene Djevice Marije, prenosi vgdanas.

Markić je prilikom gostovanja istaknula da je Velika Gorica stožerni grad Inicijative jer su upravo u Velikoj Gorici aktivisti prikupili najveći broj potpisa s obzirom na broj stanovnika. Zahvalila se svim tamošnjim volonterima koji su pomogli u ostvarenju cilja. U nastavku druženja Markić je odgovarala na pitanja okupljenih građana, a ispričala im je da je s Velikom Goricom povezana na poseban način s obzirom da ju je pokojni velikogorički župnik, Josip Frkin, vjenčao s njenim suprugom.