Autor Tema: Promet  (Posjeta: 295827 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Promet
« Odgovori #240 : Listopad 19, 2010, 09:01:23 poslijepodne »
Privremene trase autobusnih linija
01.10.2010.
Zbog izgradnje sjeverne obilaznice Velike Gorice, potrebno je rekonstruirati odnosno prilagoditi raskrižje D30 (Zagrebačke ulice) i D408 (Ulica Rudolfa Fizira) novim prometnim uvjetima. Kako se izrečenim raskrižjem odvija javni prijevoz na linijama: 330. 268. i 322, nameće se potreba za izmještanje navedenih autobusnih linija i uspostavu novog autobusnog stajališta u vremenskom razdoblju od 15:00 sata, dana 02.10.2010. godine do 07:00 sati dana 18.10.2010. godine, kako je navedeno u izreci ovog rješenja.http://www.gorica.hr/2010/10/privremene-trase-autobusnih-linija/

Produženje privremene regulacije prometa zbog rekonstrukcije raskrižja D30 i D408
15.10.2010.

Zbog radova prilagodbe odnosno rekonstrukcije raskrižja državnih cesta D30 (Zagrebačke ulice) i D408 (Ulica Rudolfa Fizira) novoizgrađenoj obilaznici – Velika Gorica, te radova na privozima prema Velikoj Gorici i iz Velike Gorice koji će biti zatvoreni za sa promet, pa će se promet preusmjeravati obilaznim pravcima
Kako se izrečenim raskrižjem odvija javni prijevoz na linijama: 330. 268. i 322, nameće se potreba za izmještanje navedenih autobusnih linija i uspostavu novog autobusnog stajališta u vremenskom razdoblju od 18.10.2010. do 30.10.2010. godine., kako je definirano u Rješenju: UP/I-340-05/10-03/3, od 29.09.2010. godine.
http://www.gorica.hr/2010/10/produzenje-privremene-regulacije-prometa-zbog-rekonstrukcije-raskrizja-d30-i-d408/

Za radove na navedenom križanju državnih cesta D30 i D408 investitor su Hrvatske ceste. Izvoditelj radova je Osijek-Koteks d.d. iz Osijeka.
Navedene radove potrebno je izvršiti zbog povećanja propusne moći prometa iz pravca sjeverne prometnice na Velikogoričku cestu. Prema VI izmjenama suglasnosti izdanih od strane Hrvatskih cesta od 14.10.2010. radovi II.b faze trajati će do 25.10.2010. godine.
http://www.gorica.hr/2010/10/raskrsce-kod-aerodroma/

HDZ pripovest...

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Promet
« Odgovori #241 : Listopad 19, 2010, 10:21:07 poslijepodne »
... i kad velim da se opet završetak radova podešava prema svecima, pak bu se našel neki koji bu rekel da to ni istina ....
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Promet
« Odgovori #242 : Listopad 20, 2010, 12:06:05 prijepodne »
Ko-ko-ko-koda, ko-ko-ko-koda , samo kokodakanje i kokodakanje i cjepidlačanje. Baš me zanima kak se bute vozili po ovim novim prometnicama, kad bude sve gotovo, i vjutro se pogledali u špigl mirne savjesti znajući kolko ste srali i kokodakali protiv sega toga,a sami dok ste bili dobro uhljebljeni u gradskim foteljama, a za Goricu u te četri mračne godine, niš niste poduzeli da rešite prometne probleme. Dolazim do zaključka da ste ili zadojeni politikom i svojim licemjernim strankama ili i neznate o čemu pričate jer z samim uhljebljenjem niste ni imali nikad potrebu putovati na posel v Zagreb.

Nebi se bilo loše za sve prisjetiti kak je to bilo i kaj se pisalo dok je v Gorici vladal mrak u doslovnom smislu.

http://pollitika.com/velika-gorica-prometna-provincija

Di ste onda bili z vašim kokodakanjem, pitam ja vas???, možda u lokalnoj poziciji ,da, ali i državnoj opoziciji, pa kaj na taj sami čin niste bili spremni ili niste pretpostavljali kaj vas, a ne samo vas nego i nas građane čeka, mulci jedni nesposobni, e pa sad šutite i ne kenjajte jer ste svima nama građanima ukrali četiri godine napretka i to dok je još kolko tolko love bilo u državnoj kasici.
 Nama običnim ljudima već vas je dosta svih vas politikanata, pustite ove koji  još moreju nek završe, jer one četiri godine prepucavanja , koje ste nama građanima ukrali ja vam nebum zaboravil, kad bu gotovo kenjajte kaj hoćete i po kome hoćete al sad pustite ljude da to na miru naprave. Hebala vas politika ovih par dana s završetko ove faze radova sim ili tam. Eto to vam je glas naroda.

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Promet
« Odgovori #243 : Listopad 20, 2010, 12:20:19 prijepodne »
Narednih dana najavljuju jutarnje temperature oko 0 C i niže u minus. Bilo bi dobro podsjetiti naperlitane frajle i bapske muškiće da  je vrijeme za stavljanje zimskih guma na njihove autiće jer bo su letnje ,shodno svojim karakteristikama,  bez obzira kaj nema snjega, već na granici za sigurnu vožnju, a pogotovo sad kad pomalo kišica rominja.. a onima kaj zastupaju i koriste one univerzalne gume tipa ljeto/zima žali Bože čitati ovog posta jer i onak nebuju znali o čemu pričam tj. pišem.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Promet
« Odgovori #244 : Listopad 20, 2010, 06:35:22 prijepodne »
Lupila te bunika ? .... vlasnik sam privatne firme, ne ovisim ni ne poslujem satvojima, tek toliko . ... Ti sebe nazivaš "GLASOM NARODA" ? A kad sam napisao da će se završetak radova poklopiti sa svecima, sam kaj krivo napisal ?
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Ego

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 128
  • Karma: +0/-0
Odg: Promet
« Odgovori #245 : Listopad 20, 2010, 07:43:36 poslijepodne »
Ko-ko-ko-koda, ko-ko-ko-koda , samo kokodakanje i kokodakanje i cjepidlačanje. Baš me zanima kak se bute vozili po ovim novim prometnicama, kad bude sve gotovo, i vjutro se pogledali u špigl mirne savjesti znajući kolko ste srali i kokodakali protiv sega toga,a sami dok ste bili dobro uhljebljeni u gradskim foteljama, a za Goricu u te četri mračne godine, niš niste poduzeli da rešite prometne probleme. Dolazim do zaključka da ste ili zadojeni politikom i svojim licemjernim strankama ili i neznate o čemu pričate jer z samim uhljebljenjem niste ni imali nikad potrebu putovati na posel v Zagreb.

Nebi se bilo loše za sve prisjetiti kak je to bilo i kaj se pisalo dok je v Gorici vladal mrak u doslovnom smislu.

http://pollitika.com/velika-gorica-prometna-provincija

Di ste onda bili z vašim kokodakanjem, pitam ja vas???, možda u lokalnoj poziciji ,da, ali i državnoj opoziciji, pa kaj na taj sami čin niste bili spremni ili niste pretpostavljali kaj vas, a ne samo vas nego i nas građane čeka, mulci jedni nesposobni, e pa sad šutite i ne kenjajte jer ste svima nama građanima ukrali četiri godine napretka i to dok je još kolko tolko love bilo u državnoj kasici.
 Nama običnim ljudima već vas je dosta svih vas politikanata, pustite ove koji  još moreju nek završe, jer one četiri godine prepucavanja , koje ste nama građanima ukrali ja vam nebum zaboravil, kad bu gotovo kenjajte kaj hoćete i po kome hoćete al sad pustite ljude da to na miru naprave. Hebala vas politika ovih par dana s završetko ove faze radova sim ili tam. Eto to vam je glas naroda.


Opet isto. Oni prije nisu napravili niš, pa sad treba šutiti ako se radi, čak i traljavo i neučinkovito.

Znaš što? nisam niti simpatizer SDP-a niti simpatizer HDZ-a. Ja sam građanin turopolja i kokodakat ću sve dok ne vidim da lokalna vlast radi pošteno, profesionalno i učinkovito. Dok vidim traljavost, politikanstvo i muljanje, kokodakanje je moja građanska dužnost.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Promet
« Odgovori #246 : Listopad 20, 2010, 09:50:34 poslijepodne »
... Ego ima piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiivvvvvvvvvvvvvuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu !!!!!!!!!!!
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Promet
« Odgovori #247 : Listopad 21, 2010, 10:21:58 prijepodne »
Narednih dana najavljuju jutarnje temperature oko 0 C i niže u minus. Bilo bi dobro podsjetiti naperlitane frajle i bapske muškiće da  je vrijeme za stavljanje zimskih guma na njihove autiće jer bo su letnje ,shodno svojim karakteristikama,  bez obzira kaj nema snjega, već na granici za sigurnu vožnju, a pogotovo sad kad pomalo kišica rominja.. a onima kaj zastupaju i koriste one univerzalne gume tipa ljeto/zima žali Bože čitati ovog posta jer i onak nebuju znali o čemu pričam tj. pišem.

Da ne velim kak se prek pol znalaca u prometu vozi bez upaljenih svjetala, iako su vani uvjeti smanjene vidljivosti, otežanog prometa i povećane opasnosti. Kolnici mokri, kiša lijeva k'o iz kabla ovih dana, raja se uredno vozi bez svjetala, jer glume frajere - i to pogrešno - da je još ljetno vrijeme pa im svjetla "ne trebaju". Pogrešno, naravno, jer neke druge odredbe ZSPC određuju da se svjetla u takvim uvjetima ipak moraju imati. Tako je bilo oduvijek, i u starom Saobraćajnom zakonu iz Juge, i u svim hrvatskima. Pa kaj onda ti filozofi glume?? Ograničeni su pa mogu usvojiti samo jedan kriterij, i odlučili su se za onaj "ne trebaju svjetla jer je ljeto"?

To je samo dokaz kako našim ljudima apsolutno NIŠTA ne smije zakon ostaviti da sami odlučuju, jer njihova nazadnjačka logika "vse bum vas zajebal" radi više štete negoli koristi. Općenito je poznato da u Hrvatskoj ljudi najčešće nemaju blage veze sa zakonima, i to zato jer ih ne poznaju (iako im je to građanska, pa i zakonska dužnost poznavanja svih zakona koji te se tiču! - zato su zakoni javni i besplatni!), no da to nekome veliš - ma svi znaju sve! Nikada nisam skužio u čemu je fora nepaljenja svjetla (ja ih i dan-danas ima upaljena i u podne ljetnog sunčanog dana), kao da netko za tu potrošenu struju dobije uplatnicu HEP-a, pa onda špara. Isprike tipa ekologije u tom slučaju također su mi smiješne, jer sam na svoje oči vidio kako o tome briju ljudi koji voze aute sa 5000 kubika, ili takvi koji voze maltene stare Stojadine i slične aute koji valjda nebi prošli ni Euro1 normu.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline ivana_vg

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 252
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: Promet
« Odgovori #248 : Listopad 21, 2010, 06:16:35 poslijepodne »
Narednih dana najavljuju jutarnje temperature oko 0 C i niže u minus. Bilo bi dobro podsjetiti naperlitane frajle i bapske muškiće da  je vrijeme za stavljanje zimskih guma na njihove autiće jer bo su letnje ,shodno svojim karakteristikama,  bez obzira kaj nema snjega, već na granici za sigurnu vožnju, a pogotovo sad kad pomalo kišica rominja.. a onima kaj zastupaju i koriste one univerzalne gume tipa ljeto/zima žali Bože čitati ovog posta jer i onak nebuju znali o čemu pričam tj. pišem.

Da ne velim kak se prek pol znalaca u prometu vozi bez upaljenih svjetala, iako su vani uvjeti smanjene vidljivosti, otežanog prometa i povećane opasnosti. Kolnici mokri, kiša lijeva k'o iz kabla ovih dana, raja se uredno vozi bez svjetala, jer glume frajere - i to pogrešno - da je još ljetno vrijeme pa im svjetla "ne trebaju". Pogrešno, naravno, jer neke druge odredbe ZSPC određuju da se svjetla u takvim uvjetima ipak moraju imati. Tako je bilo oduvijek, i u starom Saobraćajnom zakonu iz Juge, i u svim hrvatskima. Pa kaj onda ti filozofi glume?? Ograničeni su pa mogu usvojiti samo jedan kriterij, i odlučili su se za onaj "ne trebaju svjetla jer je ljeto"?

To je samo dokaz kako našim ljudima apsolutno NIŠTA ne smije zakon ostaviti da sami odlučuju, jer njihova nazadnjačka logika "vse bum vas zajebal" radi više štete negoli koristi. Općenito je poznato da u Hrvatskoj ljudi najčešće nemaju blage veze sa zakonima, i to zato jer ih ne poznaju (iako im je to građanska, pa i zakonska dužnost poznavanja svih zakona koji te se tiču! - zato su zakoni javni i besplatni!), no da to nekome veliš - ma svi znaju sve! Nikada nisam skužio u čemu je fora nepaljenja svjetla (ja ih i dan-danas ima upaljena i u podne ljetnog sunčanog dana), kao da netko za tu potrošenu struju dobije uplatnicu HEP-a, pa onda špara. Isprike tipa ekologije u tom slučaju također su mi smiješne, jer sam na svoje oči vidio kako o tome briju ljudi koji voze aute sa 5000 kubika, ili takvi koji voze maltene stare Stojadine i slične aute koji valjda nebi prošli ni Euro1 normu.

Eh,gdje je naša gorička policija?
Ja ih nikada  nisam vidjela da  gdje zaustavljaju  ili  provjeravaju  jel imaš svjetla ili ne.
Dok se to ne promijeni,  vozit će  i dalje bez svjetala po magli,kiši i ostalom.

Ali,ja sam par puta i po noći vidjela da se netko vozi bez upaljenih svjetla, i blinkam, blinkam, i ništa, ne kuži,tko zna u kakvom su stanju  bili.   
Ima svakakvih kaj su dobili vozačku ,a nemaju pojma i ugrožavaju  promet.

A za bicikliste posebno, kaj se voze po cesti i idu lijevo,desno,a da ne gledaju, samo skrenu, ni ne pogleda  jel  auto iza ili ne,  a naravno onda je auto  kriv kad nekog  zgazi,a  on kaj ne gleda  nit ništa  on nije kriv.

Što se tiče zimskih guma,  ni one ne garantiraju da ćeš proć kroz veliki snijeg, znam koliko njih da  voze na zimskim,a  nemreju se pomaknut s  mjesta. A netko s  ljetnima  ide ko  zmaj s autom kroz duboki snijeg. A ovak i onak zimske nisu obavezne u RH  zakonu.  Dok uđemo u  EU  drugačije bude.


Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Promet
« Odgovori #249 : Listopad 21, 2010, 06:22:18 poslijepodne »
sleđ, to je tvoja struka ... kolika je kazna za vožnju sa upaljenim maglenkama usred dana u naseljenom mjestu, a magle nema ....  a to nitko ne sankcionira ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Promet
« Odgovori #250 : Listopad 21, 2010, 06:37:46 poslijepodne »
sleđ, to je tvoja struka ... kolika je kazna za vožnju sa upaljenim maglenkama usred dana u naseljenom mjestu, a magle nema ...
Ovo bi i mene jako interesiralo.  >:(

Offline Kokolino

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 38
  • Karma: +0/-0
Odg: Promet
« Odgovori #251 : Listopad 21, 2010, 07:58:37 poslijepodne »
Ajme, ljetne i zimske gume.........već dugo nisam čul za to. :) Mislim da je naše podneblje preblago i nema velikih ni zimskih ni ljetnih ekstrema da bi ljetne i zimske gume bile neophodne. Ja, ali i skoro svi koje znam, furaju univerzalne gume. Još mi se nikad nije dogodilo da prokližu po kiši i snijegu pri brzini prilagođenoj uvjetima. Smatram ih daleko najboljim izborom.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Promet
« Odgovori #252 : Listopad 21, 2010, 09:02:57 poslijepodne »
... ima svašta za kupiti ... od pravih guma do onih "pravih" iz Tunguzije izvana sve lijepo izgledaju, čak i smrde po gumi.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Promet
« Odgovori #253 : Listopad 21, 2010, 09:04:26 poslijepodne »
Univerzalne gume - ne postoje, to je marketinški trik.

Po zakonu, prednje maglenke nisu kažnjive nikada, a zadnje su 300 kuna ako je vidljivost veća od 50 metara...

I nema veze struka, to svi vozači trebaju znati koji su uvjeti za korištenje svjetala, to piše u ZSPC...
« Zadnja izmjena: Listopad 21, 2010, 09:06:09 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Promet
« Odgovori #254 : Listopad 21, 2010, 09:09:31 poslijepodne »
Biciklisti su poseban problem, jer se - kao prvo - prodaju bicikli bez osnovnih uvjeta za sudjelovanje u prometu u skladu sa zakonima... tu prvenstveno mislim na nedostatak svjetlosnih uređaja, koji su obveza na biciklu, i to bijelo svjetlo naprijed (koje daje svjetlosni snop, a ne kojekakve migalice ili mačje oči sa bijelim odsjajem), te jedno aktivno crveno svjetlo koje odozada označava poziciju (isto ne mačje oko).

I za to je kazna 300 kuna - sada zamislite kako bi se čudili da vam dijete dođe doma i veli da mu je policija odredila kaznu od 500 kuna za nenošenje kacige, i još po 300 kuna za nedostatak svakog svjetla na biciklu, a vi se onda pravdajte "da ste takav bicikl kupili"... a to nije izgovor...

Nekada, za vrijeme Juge, nije bilo moguće kupiti bicikl bez opreme, člak se trebalo imati na popularnim Ponyjima i torbicu sa alatom, koja je najčešće bila obješena sa stražnje strane sica ili bočno na gepeku odozada...
« Zadnja izmjena: Listopad 21, 2010, 09:12:16 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”