Autor Tema: Gradski ukrasi  (Posjeta: 9157 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

plemenitashica

  • Gost
Gradski ukrasi
« : Travanj 04, 2010, 08:44:53 poslijepodne »


Osim u Zagrebu, uskrsna jaja početkom travnja postavljena su u više hrvatskih gradova – Varaždinu, Koprivnici, Dubrovniku i drugima, …….. “Postavljanje oslikanih uskrsnih jaja ostvarenje je projekta ‘Pisanica od srca’ koji je osmislila Turistička zajednica Koprivničko-križevačke županije.

Uskrsna jaja na središnjem gradskom trgu i Markovu trgu djelo su triju likovnih udruga iz Koprivničko-križevačke županije, koja je kolijevka u svijetu poznatog hrvatskog naivnog slikarstva.
Jaje je napravljeno od pleksiglasa, visoko je 2,05 metara, široko 1,5 metara, a zajedno s postoljem teško je 120 kilograma. Na njemu su umjetnici naive oslikali priču o Zagrebu kroz četiri godišnja doba.


http://www.zagreb-touristinfo.hr/?id=159&l=h&nav=&solo=411


http://www.index.hr/xmag/clanak/uskrs-se-blizi-velika-uskrsnja-jaja-kao-ukrasi-u-hrvatskim-gradovima/483123.aspx


Mi u svojem gradu od ove godine nemamo pisanicu.  :'(
Ma da, zaboravih, pa kod nas je do prije mjesec dana bilo okićenih borova, tak da bu pisanica postavljena valjda negdje oko završetka školske godine.
Ili možda to i nije po zakonu, pa su gradski oci preskočili „Zaključak o postavljanju ukrasa“ za ovu godinu.  :P :P :P

Kad kiksaju na takvim lijepim stvarima, di neće na krucijalnim problemima.
Ah, zaboravila sam da je TZ postala sve samo ne promotor turizma u gradu. Sjetih se rečenice: "... ma znate, Beus, kak on lijepo priča..."
Ma znam i to da u VG nema nikakvih umjetnika koji bi eventualno mogli napraviti neku svoju promociju da ih se pitalo da osmisle gradski ukras.

Ima jedna u lijevom čošku kod POU, ali nije još svijetlila, a i vrlo je neugledna, pa je nisam slikala, i ne računam je kao gradski ukras.

plemenitashica

  • Gost
Sramota i špot
« Odgovori #1 : Lipanj 25, 2010, 05:54:11 poslijepodne »
Baš me zanima kako li će  gradska glasnogovornica ideš Đurđa objasniti današnju sliku grada.


Prvi dio:









Plato ispred dvorane i dvorište ispred srednjih škola





Muzej Turopolja




Dječji vrtić



Glazbena škola



Poduzetnički centar





VG komunalac, VG čistoća, VG Vodoopskrba (3 u jedan, a niti jedne zastave niti na zgradi niti na jrabolima)




Gradsko stambeno gospodarstvo





Dom obrtnika (4 jarbola,  nema državne zastave)




HZZO




Fina







Hypo Banka, Reiffeisen Banka, EuroHerc i Kreditna banka




Dom zdravlja



Na svim osnovnim školama u gradu zastave su izvješene na jarbole ili u za to primjerene stalke, na nekim zgradama u vlasništvu poduzetnika su također zastave (Štarkelj, Zlatarna Prahir, i još neki ali da ne nabrajam, sve uglavnom „stari“ gorički obrtnici) .

Mnogi građani su na svoje privatne kuće izvjesili zastavu, iako nemaju stalke.
Vijore zastave i na nekim zgradama, iako je i to rijetka pojava.

Vijore se i na svakom stupu javne rasvjete na dvije gradske prometnice cijelom dužinom: ona prema Zagrebu i ona prema Sisku. One između koje spajaju te prometnice pa taman i u centru grada (Sl. Kolara, Kolodvorska, Kurilovečka) , pogađate, nemaju niti jednu zastavicu.

Ali zato kad je Nova godina onda  se cijeli 12 i cijeli 1 mj svjetlucaju različiti ukrasi po mnogim stupovima i još k tome troše struju.

Jarboli kod Gradske uprave, zgrada suda, hotel – imaju zastave, međutim usuđujem se pomisliti da je to samo zato jer su na glavnoj gradskoj prometnici.


plemenitashica

  • Gost
Sramota i špot
« Odgovori #2 : Lipanj 25, 2010, 05:59:43 poslijepodne »
Drugi dio:

Naravno da nisam sve obišla, niti sve poslikala, ali evo nekih koji znaju da je danas DAN DRŽAVNOSTI i da je vrlo primjereno i nadasve potrebno izvjesiti državnu zastavu ako je državni blagdan i to dan ove države koju volimo nazivati Lijepa NAŠA domovino.






POU




Dom kulture




Policija



HEP



Veleučilište


Ne mogu shvatiti da se niti na jednom objektu (osim POU  u koji spada i Dom Kulture) koji je u vlasništvu grada ne vijori državna zastava na ovaj dan.

Pitala sam se je li u ovaj grad dio države Hrvatske, jesu li se i za ovaj grad neki ljudi borili u domovinskom ratu, jesu li neki dali i život? O da jesu.. vidjeh to na kraju:









Bili su oni koji znaju koji je danas praznik, ostavili su trag i nestali.

Ali zar vijenci, svijeće ostavljeni ili ako hoćete položeni ispred spomenika najzaslužnijih za ovu državu dovoljno govore nama živima da je danas DAN DRŽAVNOSTI.

Sve me vodi na pomisao – kakva država takav i DAN DRŽAVNOSTI, kakva vlast takva i proslava DANA HRVATSKE DRŽAVE.

Sramota i špot.

plemenitashica

  • Gost
Sramota i špot
« Odgovori #3 : Lipanj 25, 2010, 08:50:14 poslijepodne »
S obzirom da sam danas dežurni paparazzo, a nije me gradska vlast ni sa čim razveselila za ovaj DAN DRŽAVNOSTI, učinila je to priroda.

       










I zato ti nebo hvala.  :) :) :) :) :-*

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Sramota i špot
« Odgovori #4 : Lipanj 25, 2010, 09:25:25 poslijepodne »
S obzirom da sam danas dežurni paparazzo, a nije me gradska vlast ni sa čim razveselila za ovaj DAN DRŽAVNOSTI, učinila je to priroda.

Da li postoji išta što bi ova gradska vlast napravila, a da vas razveseli?

Osim da podnesu kolektivnu ostavku?! :-)

Offline Neo

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 291
  • Karma: +2/-1
  • mas-tur-bator
Odg: Gradski ukrasi
« Odgovori #5 : Lipanj 25, 2010, 09:43:14 poslijepodne »
Ma, spojili su blagdane i otišli na more  ;)

plemenitashica

  • Gost
Odg: Sramota i špot
« Odgovori #6 : Lipanj 25, 2010, 09:56:01 poslijepodne »
Da li postoji išta što bi ova gradska vlast napravila, a da vas razveseli?

Osim da podnesu kolektivnu ostavku?! :-)

A ne, u zabludi ste. Izabrani su većinom glasova, i uopće ne mislim da bi trebali dati kolektivnu ostavku.

Ali da bi konačno trebali prohodati (čitaj osamostaliti se), a ne stalno se držati za podsuknju ili fertun da ne bi posrnuli i u padu raskrvarili koljena, e to želim.
I da bi morali voditi računa o cijelom gradskom području i to želim.
I da su trebali organizirati veliku proslavu DANA DRŽAVNOSTI to svakako mislim. Ili je boksački turnir i ŽanaMari ta proslava? Kome?
Ako nemaju ideja, što i kako, neka pitaju, no oni u načelu koriste krive ljude u krivu (ZNA SE sve po zakonu) svrhu.

Zar vam ne smeta što po gradu nema zastava i ostalih obilježja državnog praznika?
Meni je to neoprostivo i svakako je potrebna isprika i to u pisanom obliku da svi pročitaju. A i sankcioniranje onih koji su zakazali. E tada bi me razveselili.

Kako se slavi dan države (i ne ratom izborene) u ostalim zemljama? Ha?

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Gradski ukrasi
« Odgovori #7 : Lipanj 25, 2010, 10:03:37 poslijepodne »
A možda ga HDZ potiho bojkotira jer to nije njihov Dan državnosti?

Možete sutra izaći na ulicu i napraviti malu anketu koja će vam pokazati da većina ljudi:

- nema pojma koji je danas dan, svima je važno samo da je neradan
- nema pojma zbog čega je danas Dan državnosti
- ne drži do državnih praznika

Većina tih ljudi odabrala je vlast koja je zaboravila postaviti obilježja. Svaki narod ima vlast kakvu zaslužuje, zar ne?


plemenitashica

  • Gost
Odg: Sramota i špot
« Odgovori #8 : Lipanj 25, 2010, 10:25:34 poslijepodne »
A možda ga HDZ potiho bojkotira jer to nije njihov Dan državnosti?

HDZ sve čini kontra ovog naroda, pa tako i bojkotira ono što nisu oni Zakonom odredili (čitaj krše zakon - čine zločin bez kazni).
Ali se uredno pozivaju na krilaticu (koju su sami izmislili): sve po zakonu.

Možete sutra izaći na ulicu i napraviti malu anketu koja će vam pokazati da većina ljudi:

- nema pojma koji je danas dan, svima je važno samo da je neradan
- nema pojma zbog čega je danas Dan državnosti
- ne drži do državnih praznika

Naravno da nemaju kad vlast nije u stanju niti zastave povješati. A kad bi cijli grad i država viorili u zastavama koje je HDZ osmislio onda bi ljudi i znali. Kad bi ih pozivali na proslavu DANA DRŽAVE LIJEPE NAŠE onda bi i znali.

Svakako  - n e o p r o s t i v o.


Većina tih ljudi odabrala je vlast koja je zaboravila postaviti obilježja. Svaki narod ima vlast kakvu zaslužuje, zar ne?

Slažem se, i tu ste sad kontradiktorni (glede onog pitanja iz posta prije). Uostalom napisala sam:
Citat:
...kakva država takav i DAN DRŽAVNOSTI, kakva vlast takva i proslava DANA HRVATSKE DRŽAVE.

Sramota i špot.


Edit: boldanje
« Zadnja izmjena: Lipanj 25, 2010, 10:31:02 poslijepodne plemenitašica »

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Gradski ukrasi
« Odgovori #9 : Lipanj 26, 2010, 12:18:02 poslijepodne »
Kao što sam rekao, HDZ ne voli ovaj praznik jer to nije njihov praznik.

Vladimir Šeks: Dan državnosti treba vratiti na 30. svibnja
http://www.vecernji.hr/vijesti/vladimir-seks-dan-drzavnosti-treba-vratiti-30-svibnja-clanak-159829

plemenitashica

  • Gost
Odg: Gradski ukrasi
« Odgovori #10 : Lipanj 27, 2010, 03:27:15 poslijepodne »
Kao što sam rekao, HDZ ne voli ovaj praznik jer to nije njihov praznik.

HDZ ne voli niti ovu državu, niti ove ljude, niti ove običaje, čak niti sami sebe. Uostalom oni za mene nisu mjerodavni, jer su prevaranti, izdajice roda svoga, nemoralni, bezobrazni, lažljivi..i na kraju ne poštuju zakone ove države. Fuujjjjjjjjjjj svi do jednoga kako god da im je ime i prezime.