Autor Tema: e-pisarnica: Sustavom vrijednim 120 tisuća kuna služi se 47 ljudi  (Posjeta: 14615 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
e-pisarnica: Sustavom vrijednim 120 tisuća kuna služi se 47 ljudi
« : Kolovoz 10, 2010, 08:28:34 poslijepodne »
http://www.vecernji.hr/zagreb/sustavom-vrijednim-120-tisuca-kuna-sluzi-se-47-ljudi-clanak-177396

Sustavom vrijednim 120 tisuća kuna služi se 47 ljudi

Već više od mjesec dana na službenim stranicama grada funkcionira e-pisarnica, građani njome mogu pratiti tijek rješavanja vlastita spisa.

Piše: Lana Kovačević/VLM
Već gotovo mjesec dana građani Velike Gorice mogu svakog trenutka uz pomoć računala provjeriti u kojoj se fazi nalazi rješavanje njihova predmeta koji su predali gradskoj upravi.

Putem e-pisarnice koja se nalazi na službenim stranicama grada građani mogu doznati koja je od zaposlenih osoba u Gradu odgovorna za njihov predmet, što je dosad napravila i na kraju kako je taj predmet riješen.

Isplati li se projekt?

No, u vremenskom razdoblju kako e-pisarnica funkcionira njome se poslužilo samo 47 Velikogoričana.

Isplati li se takav projekt, kada se građani njime ne služe, pitali smo u Gradu?

– Naravno da se isplati – poručuju.

Naime lani je za postavljenje takvog projekta, kupnju toga posebnog programa iz proračuna izbrojano 55 tisuća kuna.

Ove je pak godine za kompletnu internetsku podršku u proračunu osigurano oko 70 tisuća kuna.

E-pisarnicu koja je dio Barišićeva predizbornog obećanja – kvalitetnije korištenje interneta u informiranju građana i komuniciranju s njima te razvoj internetskih servisa na noge je postavila zagrebačka tvrtka. Jednostavna je za korištenje.

Građani koji predaju određeni predmet u pisarnici gradske uprave (npr. potvrdu za glavni projekt, građevinsku ili pak lokacijsku dozvolu, određeni zahtjevi za pomoć) trebaju zatražiti klasu i pin svog predmeta.

Putem tog pina i broja predmeta nakon 24 sata što su zahtjev predali mogu na internetu pratiti “put toga spisa”.

Kontrola zaposlenika

Upravo je e-pisarnica svojevrsna kontrola rada zaposlenika u upravi jer građani odsad znaju točno ime i prezime osobe zadužene za njegov spis, a ako ne mogu stupiti u kontakt s tom osobom ili nisu zadovoljni radom toga službenika mogu ga prijaviti pročelniku određenog odjela.

Tom se pisarnicom ujedno i ubrzava čitavi proces rješavanja, a građani provjerom putem interneta štede i vrijeme.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: e-pisarnica: Sustavom vrijednim 120 tisuća kuna služi se 47 ljudi
« Odgovori #1 : Kolovoz 10, 2010, 08:43:08 poslijepodne »
Podatak o broju ljudi koji su se poslužili e-pisarnicom novinarka je najvjerojatnije preuzela sa stranice same e-pisarnice (https://e-uprava.apis-it.hr/pisarnicavg/pisarnicaUpit.html) na kojoj trenutno piše da je na njoj izvršeno 49 upita. To ne mora značiti da se njome služi toliko ljudi, možda su neki od njih stanje predmeta provjeravali nekoliko puta.

Istu aplikaciju koristi i grad Zagreb i na njihovoj stranici (https://e-uprava.apis-it.hr/pisarnica/pisarnicaUpit.html) stoji da je napravljeno 4066 upita.

Ovo je očito išlo bez javne nabave jer je iznos podijeljen na dva dijela. Kao što vidite adresa zagrebačke i velikogoričke e-pisarnice je skoro ista i najvjerojatnije je riječ o SAAS (Software as a service) principu gdje naručitelj iznajmljuje uslugu od ponuditelja.

Nabava ovog sustava je jako loš posao. Aplikacija te složenosti bi se na javnom natječaju sigurno dobila za 25% tog iznosa (i to bi možda bila najskuplja ponuda), a kod ovakvog servisa puno bi povoljnije za naručitelja bilo da plaća po korištenju. Ako se korištenje nastavim ovim tempom taj projekt će se isplatiti za nekoliko stotina godina.

Offline Alen

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 344
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
    • VG Dnevnik
Odg: e-pisarnica: Sustavom vrijednim 120 tisuća kuna služi se 47 ljudi
« Odgovori #2 : Kolovoz 10, 2010, 10:36:44 poslijepodne »
Od tih 50 upita ja sam im sam napravio dvadesetak u posljednjih mjesec dana, jer skoro svaki dan (uzalud) provjerim stanje svog predmeta. Sve u svemu ne vjerujem da sustav koristi više od 5-6 ljudi.

Jedina promjena promjena predmeta u tih mjesec dana bila je dodjela referenta koji mi vodi predmet, koja se dogodila nakon nekih tjedan dana. Ono što bi očekivao od takvog sustava je da prikaže popis koraka koji će se dogoditi tijekom obrade predmeta, tako da znam što me slijedeće čeka i ako je potrebno pripremim se za to (npr. na vrijeme zatražim slobodan dan ako mi slijedi izlazak nekog povjerenstva na teren).
The will to greatness clouds the mind
Consumes the senses, veils the signs
We each are meant to recognize.
(VNV Nation)

http://twitter.com/alenf
http://twitter.com/vgdnevnik

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: e-pisarnica: Sustavom vrijednim 120 tisuća kuna služi se 47 ljudi
« Odgovori #3 : Kolovoz 10, 2010, 10:38:46 poslijepodne »
Ono što bi očekivao od takvog sustava je da prikaže popis koraka koji će se dogoditi tijekom obrade predmeta, tako da znam što me slijedeće čeka i ako je potrebno pripremim se za to (npr. na vrijeme zatražim slobodan dan ako mi slijedi izlazak nekog povjerenstva na teren).

Previše očekuješ od nečega što je plaćeno smo 120.000 kn. Za takvo nešto će cifra biti 10 puta veća.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: e-pisarnica: Sustavom vrijednim 120 tisuća kuna služi se 47 ljudi
« Odgovori #4 : Kolovoz 10, 2010, 11:25:41 poslijepodne »
Dobro, kaj sad ne valja? Sustav - ili to kaj je raja informatički nepismena i ne služi se nečim naprednim?
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: e-pisarnica: Sustavom vrijednim 120 tisuća kuna služi se 47 ljudi
« Odgovori #5 : Kolovoz 11, 2010, 12:46:44 prijepodne »
Ne valjda to što je to previše plaćeno i što se nije išlo na javni natječaj.

JosipJoža

  • Gost
Odg: e-pisarnica: Sustavom vrijednim 120 tisuća kuna služi se 47 ljudi
« Odgovori #6 : Kolovoz 11, 2010, 08:37:23 prijepodne »
Ne valjda to što je to previše plaćeno i što se nije išlo na javni natječaj.

Uz to napomenuo bi kako bi  e-pisarnica imala svoj potpuni smisao onog trena kada se na području cijelog Turopolja omogući infrastruktura za uopće dostupnost internetu pa i korištenju e-pisarnice. Ima li netko podatak koja područja Turopolja nisu pokrivena i nemaju dostupnost brzom internetu, površinski, u postocima, po broju stanovnika ili kako god?
Tu se dolazi do problema DTK mreže i investiranja u telekomunikacijsku infrastrukturu na području Turopolja a u smjeru poboljšanja kvalitete i standarda telekomunikacijskih usluga, što je zakon spojenih posuda, kada je u pitanju i e-pisarnica. A o tome sam nešto čitao i u zadnjem Velikogoričkom obzoru i inicijativi HNS-a u tom smjeru, problematike DTK mreže, mogućih rješenja, poboljšanja telekomunikacijske infrastrukture itd.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: e-pisarnica: Sustavom vrijednim 120 tisuća kuna služi se 47 ljudi
« Odgovori #7 : Kolovoz 11, 2010, 09:35:20 prijepodne »
Ne valjda to što je to previše plaćeno i što se nije išlo na javni natječaj.

Uz to napomenuo bi kako bi  e-pisarnica imala svoj potpuni smisao onog trena kada se na području cijelog Turopolja omogući infrastruktura za uopće dostupnost internetu pa i korištenju e-pisarnice. Ima li netko podatak koja područja Turopolja nisu pokrivena i nemaju dostupnost brzom internetu, površinski, u postocima, po broju stanovnika ili kako god?



Da spomenem da se u Velikoj Mlaki ,više ne može dobiti brzi internet !
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: e-pisarnica: Sustavom vrijednim 120 tisuća kuna služi se 47 ljudi
« Odgovori #8 : Ožujak 28, 2012, 12:00:47 prijepodne »
Brže do dozvola za gradnju
27.03.2012.
U Gradskoj upravi Grada Velike Gorice dovršena je uspostava informacijskog sustava za rješavanje akata prostornog uređenja i gradnje.
http://www.gorica.hr/2012/03/brze-do-dozvola-za-gradnju/

A zakaj bu ovo v funkcije tek za mesec dan?

Brže do lokacijskih i uporabnih dozvola
Građani i investitori od sada će brže dolaziti do lokacijskih i uporabnih dozvola, rješenja o uvjetima građenja i svih ostalih rješenja koja izdaje gradski Upravni odjel za prostorno uređenje i graditeljstvo. Naime, u velikogoričkoj Gradskoj upravi dovršena je uspostava informacijskog sustava za rješavanje akata prostornog uređenja i gradnje.
 
Novouspostavljeni informacijski sustav integriran je sa postojećim sustavom za upravljanje dokumentima, a putem e-pisarnice građani mogu u bilo kojem trenutku provjeriti status svog predmeta.
 
Ovim je projektom Velika Gorica, zajedno sa Zagrebom i Rijekom, postala jedan od tri grada u Hrvatskoj sa najnaprednijim informacijskim sustavom za izdavanje rješenja u području prostornog uređenja i graditeljstva.
http://www.cityportal.hr/vijesti/brze-do-lokacijskih-i-uporabnih-dozvola/

Al se,brate,proslavismo...
wwwg tablice

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: e-pisarnica: Sustavom vrijednim 120 tisuća kuna služi se 47 ljudi
« Odgovori #9 : Ožujak 28, 2012, 10:51:37 poslijepodne »
Je, se je to dobro, niš ne velim, ali (!) jel bu to ikak ubrzalo postupak? A kak, prosim lepo? Ak mogu sad odozdoma pogledati kakav je status mog postupka, onda postupak zato ne' išel brže, ili kak sad? Ajde nek mi neko pametneši to objasni.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: e-pisarnica: Sustavom vrijednim 120 tisuća kuna služi se 47 ljudi
« Odgovori #10 : Ožujak 28, 2012, 11:04:45 poslijepodne »
Ja opče ne razmem de je problem i kaj je uzrok ali nebi rekel da je to monitoring predmeta. Ne velim da ovo ni dobro ali bilo bi dobro i detekterati  "usko grlo".
Jen dober primer kaj bi most bole pomogel RLJIG (radnim ljudim i građanima) ot "nalukovanja na predmet";
NOVO RADNO VRIJEME GRADA
Od ovoga tjedna gradski uredi i zavodi utorkom i četvrtkom rade do 18 sati, što je dva i pol sata duže nego što je to do sada bio slučaj
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
wwwg tablice