Autor Tema: "uklonite komentar o šamaranju majmuna"  (Posjeta: 3120 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
"uklonite komentar o šamaranju majmuna"
« : Siječanj 25, 2011, 06:31:13 poslijepodne »
"VIJEĆE za elektroničke medije primilo je pritužbe na komentar "Dragi biskupe Lastan, činim li grijeh ako šamaram majmuna" gosp. Hrvoja Marjanovića, objavljenog 11. siječnja 2011. na portalu Index.hr te je provelo nadzor.

> Komentar Hrvoja Marjanovića: Dragi biskupe Lastan, činim li grijeh ako "šamaram majmuna"?

U postupku je utvrđeno da sadržaj teksta može vrijeđati dostojanstvo čovjeka što je branjeno člankom 26. stavkom 1. podstavkom 1. citiranog Zakona, a uz to sadrži elemente nepriličnog odnosa prema vjeri i drugim uvjerenjima.
 
Vijeće za elektroničke medije nalaže portalu Index.hr da navedeni komentar skine s portala.

Slijedom navedenoga upozoravamo Vas da ste dužni, pri obavljanju djelatnosti pružanja medijske usluge elektroničkih publikacija, poštivati sve odredbe Zakona o elektroničkim medijima i drugih pozitivnih propisa Republike Hrvatske." - stoji u faksu koji smo danas zaprimili, a koji potpisuje Zdenko Ljevak, predsjednik Agencije za elektroničke medije.
 
Šokantan "nalog" Indexu u kojem se naređuje "skidanje komentara s portala" ovom prilikom uopće nećemo komentirati, jer takva opasna budalaština naš komentar ne zavređuje. Vijeću samo poručujemo da nam komentar ne pada na pamet ukloniti, i da to nećemo učiniti ni da nam dođu skupa s Karamarkom, Bozanićem i Kaćunkom.
 
Ako s tim imate problem, tužite nas. Radujemo se prilici da pred sudom pokušamo dokazati da Hrvatska još uvijek nije postala prva svjetska katolička džamahirija. Ne uspijemo li u tome, uvijek poreze možemo početi plaćati u nekoj naprednijoj zemlji, Kirgistanu recimo.
 
Hvaljen Isus i Crvenkapica.


http://www.index.hr/vijesti/clanak/vijece-za-elektronicke-medije-nalozilo-indexu-uklonite-komentar-o-samaranju-majmuna/534859.aspx
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: "uklonite komentar o šamaranju majmuna"
« Odgovori #1 : Siječanj 25, 2011, 09:00:31 poslijepodne »
Oooo tempora, o mores - o idiota!

Pitam samo da li sloboda znači da se nema granica u vrijeđanju, provociranju, otkrivanju podataka i podmetanju?

Jer mi se čini da - ustvari, vrlo sam siguran u to! - da neki ljudi ipak nemaju pojma o osnovnim uzusima ponašanja i etike, pa su se malo previše zaletjeli uživati u stvarima na koje nisu navikli... a najgore je uživati u stvarima na koje nisi navikao; tu vreba najveća opasnost da ćeš pogriješiti.

Tako neki članovi ovog foruma, kao i mnogi članovi ostalih "slobodarskih" medija ne znaju postaviti granice, pa bezobzirno vrijeđaju sve i svašta, natječu se tko će time biti više "slobodan" (ne shvaćajući da sloboda nije u serendanju bez granice i obzira), a jedan lopovski šugavi portal imena Index smatra da je takvo ponašanje u redu - naravno, da li su oni sami u redu, to se ne pitaju.

A to dokazuju svakodnevno - objavama ukradenih materijala za koje drugi mediji plaćaju nekakva autorska i druga prava. Jer Index ne kuži da bi u nekoj zemlji koja je upravo onakva kakvi oni "priželjkuju" oni odavno bili ugašeni, a lopovi u buksi.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: "uklonite komentar o šamaranju majmuna"
« Odgovori #2 : Siječanj 26, 2011, 01:55:11 poslijepodne »
Zanimljivo.
Ono (Index) bi željeli da postanu nedodoirljivi u svoj svojoj bezobraštini,kojom se stalno dokazuju.
Samo inertnost nas hrvata može biti opstojnosti njihovih podmetanja i nametanja. Najbolje je zaobilazitri njihove stranice, ali to je već nešto nemoguće kod nas.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Bilaj

  • Gost
Odg: "uklonite komentar o šamaranju majmuna"
« Odgovori #3 : Siječanj 26, 2011, 04:55:39 poslijepodne »
Oooo tempora, o mores - o idiota!

Bome ovo je pravi komentar. Toliko taj index pljulkje i pljuje i pljulje da mi je to malo puno previše.
Zato sam i počeo izbjegavati index.

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: "uklonite komentar o šamaranju majmuna"
« Odgovori #4 : Siječanj 26, 2011, 05:32:04 poslijepodne »
Internet vrvi portalima neprovjerenog sadržaja.
Index je samo jedan od njih.
Ako želim neku vijest vidjeti sa raznih strana onda čitam sve što o tome pišu večernji, jutarnji, net.hr, index, blogeri, forumi......
Uopće mi Index kao takav ne smeta, jer znam koliko od njega očekujem.
Kao da je 24 sata bolji, ili neki od gore navedenih.

Kaj se komentiranja tiče, ako su prekršili zakon nek ih se kazni, ako nisu nek ih se pusti na miru. Kaj se tu uopće ima diskutirati, stvar je vrlo provjerljiva i rješiva.
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Mile car

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 544
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • NEBITAN SI
Odg: "uklonite komentar o šamaranju majmuna"
« Odgovori #5 : Siječanj 26, 2011, 06:10:06 poslijepodne »
Dragi forumaši i forumašice, s obzirom da smo ionako u većini anonimni i kao takvi nemoramo se sramit, pa da provedemo malu anketu među nama o šamaranju majmuna.

Anketno pitanje tko sve od nas šamara majmuna ?




(najbolji bi bili odgovori,  da ili ne)
« Zadnja izmjena: Siječanj 26, 2011, 06:13:41 poslijepodne Mile car »
NEBITAN SI, FEJK I SMARAŠ...

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: "uklonite komentar o šamaranju majmuna"
« Odgovori #6 : Siječanj 26, 2011, 06:39:01 poslijepodne »
A jel može anonimno?   ;D

Offline Mile car

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 544
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • NEBITAN SI
Odg: "uklonite komentar o šamaranju majmuna"
« Odgovori #7 : Siječanj 26, 2011, 06:43:59 poslijepodne »
Kaj i ti ?  ;D
NEBITAN SI, FEJK I SMARAŠ...