Autor Tema: Kraj demokracije na internetu: tko plati Googleu surfat će brže  (Posjeta: 2355 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

shaka zulu

  • Gost
Kraj demokracije na internetu: tko plati Googleu surfat će brže
« : Kolovoz 06, 2010, 11:14:36 poslijepodne »
Favoriziranje bogatijih: Dva internetska diva planiraju naplatu za prioritetne veze
Kraj demokracije na internetu: tko plati Googleu surfat će brže
Google i Verizon, internetski divovi u SAD-u, planiraju model naplate za korištenje prioritetnim vezama
http://www.vecernji.hr/vijesti/kraj-demokracije-internetu-tko-plati-googleu-surfat-ce-brze-clanak-176306

Veli;lokalni internetski šerifi...  ^-^

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Kraj demokracije na internetu: tko plati Googleu surfat će brže
« Odgovori #1 : Kolovoz 07, 2010, 11:49:19 prijepodne »
Članak je malo senzacionalistički jer i danas svi plaćamo ako hoćemo bolju uslugu i veću brzinu, zar ne?

Svaki provider plaća svoju vezu ovisno o brzini i protoku informacija, Internet nije besplatan.

Također je činjenica da se pojedine vrste prometa moraju prioritetizirati. Npr. za video, voice i ostali promet se jako primjeti razlika u odazivu od 50 iili 500 ms, dok za web stranice to i nije tako primjetno.

Ne znam zašto je Marko pribjegao takvoj vrsti senzacionalizma (članak mu je sigurno ispiriran jednim člankom New York Timesa), ali i Google i Verizon su demantirali navode:

http://www.engadget.com/2010/08/05/google-and-verizon-sign-net-neutrality-agreement-begin-the-end/

Citat:
@NYTimes is wrong. We've not had any convos with VZN about paying for carriage of our traffic. We remain committed to an open internet.

"The New York Times article regarding conversations between Google and Verizon is mistaken. It fundamentally misunderstands our purpose. As we said in our earlier FCC filing, our goal is an Internet policy framework that ensures openness and accountability, and incorporates specific FCC authority, while maintaining investment and innovation. To suggest this is a business arrangement between our companies is entirely incorrect."

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Kraj demokracije na internetu: tko plati Googleu surfat će brže
« Odgovori #2 : Kolovoz 07, 2010, 10:43:20 poslijepodne »
Po meni, to nema veze sa demokracijom iz naslova teme. Jer pozivanje na krađu ili prijevaru neplaćanjem tuđeg znanja, rada i infrastrukture upravo to i je.

Ljudi su se navikli da imaju sve besplatno, kao da je to Bogom dano, a ne rezultat nečijeg stručnog znanja, rada, ulaganja i infrastrukture. ne kužim temeljem čega bi opravdana želja nekoga tko to sve ima i daje na korištenje moralo biti besplatno,a  još manje kužim kakve to veze ima sa demokracijom? Sa anarhijom puno prije negoli sa demokracijom...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”