Autor Tema: Mađaroni postali jugosferaši  (Posjeta: 10530 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

plemenitashica

  • Gost
Mađaroni postali jugosferaši
« : Listopad 09, 2009, 06:59:27 poslijepodne »
Jugosferaši dominiraju

(citat) Jugosferaši: Svi su oni korektni,  ali njihovi korijeni i današnje društveno usmjerenje veže se uz jugosferu, taj novi politički termin kojim se definiraju nacionalno neosvejšteni pojedinci kojima je u političkom ishodištu Jugoslavija jedina konstanta. Njima pomažu suvremeni domaći „mađaroni“, kojima je, kao i na prijelazu  iz 19. u 20. stoljeće bitnija vlastita materijalna korist i političke sinekure od nacionalne pripadnosti.
Prokletstvo izdaje nacionalnih (turopoljskih) interesa, dio Turopoljaca, posebice plemenitih, prati već više od stoljeća, ali izgleda da neki nisu ništa naučili iz nevesele povijesti. (gotov citat)

Prosim vas, forumaši, dajte mi razjasnite ove rečenice, bit teksta, polaznu i završnu točku,
Tko je nacionalno neosvješten, tko je pojedinac, kome je bitnija materijalna korist od nacionalne (turopoljske) pripadnosti …






Dobih na mail, ne znam niti koje su novine, niti tko je autor teksta jer nije potpisano.

Offline juraja

  • Inicijativni odbor i osoblje
  • Učim se pisati
  • *******
  • Postova: 81
  • Karma: +1/-0
Odg: Mađaroni postali jugosferaši
« Odgovori #1 : Listopad 09, 2009, 07:06:48 poslijepodne »
Novine su GT, a što je autor htio reći vjerojatno nikada nećemo saznati...

Tur

  • Gost
Odg: Mađaroni postali jugosferaši
« Odgovori #2 : Listopad 10, 2009, 08:43:34 prijepodne »
Novine su GT

A ko još GT shvaća ozbiljno?

shaka zulu

  • Gost
Odg: Mađaroni postali jugosferaši
« Odgovori #3 : Listopad 10, 2009, 08:54:12 prijepodne »
Borbeno krilo Reportera-specijalna jedinica za posebne namene-čelična krila NAŠE armije...

Offline Nino_vg

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 159
  • Karma: +1/-0
  • Spol: Muški
Odg: Mađaroni postali jugosferaši
« Odgovori #4 : Listopad 10, 2009, 10:00:59 poslijepodne »
GT Sale, puno riječi koje su krivo i nesuvislo posložene teško da bilo ko može shvatit!
riječi su isto kao i gomila ljudi, nije nužno znati za sve, izaberi za sebe samo one prave.. j,b.štulić

plemenitashica

  • Gost
Odg: Mađaroni postali jugosferaši
« Odgovori #5 : Listopad 10, 2009, 10:06:30 poslijepodne »
GT Sale, puno riječi koje su krivo i nesuvislo posložene teško da bilo ko može shvatit!

Ja fakat ne mogu.
Prva rečenica donjeg članka spominje Beusa i Piculu, ali poslije im se gubi trag.

Valjda ću dobro prepisati:

..."dapače, u GV dominantnu poziciju ima veliki manipulant kojem javnost ne zna niti poštenog imena a kamoli da nam je poznat njegov nacionalni ili bilo koji drugi identitet. On je vrlo umješno i spretno na nekoliko važnih političkih i društvenih pozicija instalirao slične sebi, ljude bez jasnog nacionalnog opredjeljenja, s ambivalentnim odnosom prema vjeri i hrvatskoj kulturi.
Svi su oni korektni, ali korijeni i današnje društveno usmjerenje veže se uz jugosferu, taj novi politički termin kojim se definiraju nacionalno neosvješteni pojednici kojima je u političkom ishodištu Jugoslavija jedina konstanta. Njima pomažu suvremeni domaći "mađaroni"...
."

1. Tko ima u GV dominantnu poziciju?
Ako se misli na GBR onda to ne odgavara nastavku rečenice, jer manipulant javnosti nije GBR U GV nego ZNA SE nakaza i njegov pomoćnik na čelu sa glavom koja se ne exponira previše, ali "cipelari" svoje ljude ako krivo mignu.

2. Koji je to bilo koji drugi identitet? Spol, rasa? Kaj to na vijećnicima i gradonačelniku nije prepoznatljivo? Ili autor u GT ne vidi dobro tj ne raspoznaje muškarce od žena.

3. Instalirati "ljude slične sebi" - haloooo?!?  pa nisu ljudi Vista windows  da ih se instalira.

4. Odnos prema hrvatskoj kulturi - vidi se i iz aviona tko je kulturno osvješten, a tko nije, a zadnja sjednica GV je baš pokazala osvještenost prema Turopolju.

5. "Jugosfera" - "novi politički termin" - prvi put čujem.

6. Kome "njima pomažu" domaći - ako se i tu misli na GBR - bar ona ima domaćeg Lučića, Josipovića, Mikulina, a ako se misli na nakazu on ima dogradonačelnika, gradonačelnika - nisu valjda oni domaći "mađaroni"???.
Ili ja autor teksta sam sebi nepoznat po porijeklu i kamenu, pa ne poznaje domaće Turopoljce.

Uopće ne razumijem tko je tko u toj priči, i o kome je riječ?


« Zadnja izmjena: Listopad 10, 2009, 10:31:39 poslijepodne plemenitašica »

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Mađaroni postali jugosferaši
« Odgovori #6 : Listopad 11, 2009, 07:42:48 prijepodne »
2. Koji je to bilo koji drugi identitet? Spol, rasa? Kaj to na vijećnicima i gradonačelniku nije prepoznatljivo? Ili autor u GT ne vidi dobro tj ne raspoznaje muškarce od žena.

3. Instalirati "ljude slične sebi" - haloooo?!?  pa nisu ljudi Vista windows  da ih se instalira.

5. "Jugosfera" - "novi politički termin" - prvi put čujem.

2. Razmisli malo, nisi neinteligentna da čitaš doslovne pojmove.

3. Oooo, mogu - itekako...

5. To je stari termin... da nisi možda neinformirana?
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Alen

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 344
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
    • VG Dnevnik
Odg: Mađaroni postali jugosferaši
« Odgovori #7 : Listopad 11, 2009, 04:56:58 poslijepodne »
Meni ovaj tekst miriši na baljezganja TSJ-a.
The will to greatness clouds the mind
Consumes the senses, veils the signs
We each are meant to recognize.
(VNV Nation)

http://twitter.com/alenf
http://twitter.com/vgdnevnik

Tur

  • Gost
Odg: Mađaroni postali jugosferaši
« Odgovori #8 : Listopad 12, 2009, 08:43:00 prijepodne »
5. To je stari termin... da nisi možda neinformirana?

Čul sem za atmo-sferu, tropo-sferu i još puno sferi, ali za ovu novu... :)

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Mađaroni postali jugosferaši
« Odgovori #9 : Listopad 12, 2009, 12:44:42 poslijepodne »
Nije nova. Ja sam za nju čuo odavno, dapače - još za vrijeme Jugoslavije!

Ili nisam, jer nije moguće da nekaj postoji dok za to nisi čul ti i plemenitašica?
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline dobola

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 229
  • Karma: +1/-0
  • Imagine
Odg: Mađaroni postali jugosferaši
« Odgovori #10 : Listopad 12, 2009, 03:32:43 poslijepodne »
Jugosfera je plinoviti omotač oko Rvacke ili nekog drugog  tijela. Većina tranzicijskih država ima neki oblik atmosfere, a rjeđe plinoviti omotač mogu imati i neki političari poput Ive, Ante, Tome ili Saleta koji kruže oko Joce, Veljka,Andrtije... . Jugosfera nije statički sustav oko političkih tijela, već se mijenja u vremenu (promatrano na skali lokalnih, parlamentarnih i predsjedničkih razdoblja izbora poput eona i era). Na primjer, Jugosfera Rvacke u njezinih prvih 15  godina značajno se razlikovala od današnje, s dominacijom otrovnih pretvorbenih, rodjačkih i inih spojeva. Također, smatra se da je Frančesko u prvih nekoliko godina svoje tranzicijske  povijesti imao znatno gušću Jugosferu nego li je to danas slučaj, no velike mase nacionalno osviještenih, djelovanja Svjetske banke i MMF-a veći dio je odnešen u Lithenštajn ili je zamrznut na računima Kajmanskih otoka.

Rvacka Jugosfera se sastoji od pet slojeva: drpisfera, uhljebsfera, sudskasfera, zastarnasfera i gibamsfera.

Ostale podatke možete pronaći na Wikipedija.bre pod pojmom Atmosfera.
Ko to tamo peva?

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Mađaroni postali jugosferaši
« Odgovori #11 : Listopad 12, 2009, 06:14:45 poslijepodne »
Kak vam se da toliko truda i energije trošiti na ovakve tekstove  ???
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Nino_vg

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 159
  • Karma: +1/-0
  • Spol: Muški
Odg: Mađaroni postali jugosferaši
« Odgovori #12 : Listopad 12, 2009, 10:39:41 poslijepodne »
A jel i Afera neka sfera?
riječi su isto kao i gomila ljudi, nije nužno znati za sve, izaberi za sebe samo one prave.. j,b.štulić

Tur

  • Gost
Odg: Mađaroni postali jugosferaši
« Odgovori #13 : Listopad 12, 2009, 10:43:46 poslijepodne »
Ili nisam, jer nije moguće da nekaj postoji dok za to nisi čul ti i plemenitašica?

A de sem ja to napisal da ne postoji dotična sfera? Samo sem rekel da nigdar za istu nisem čul.

plemenitashica

  • Gost
Odg: Mađaroni postali jugosferaši
« Odgovori #14 : Listopad 13, 2009, 09:04:30 prijepodne »
Jugosfera je plinoviti omotač oko Rvacke ili nekog drugog  tijela. Većina tranzicijskih država ima neki oblik atmosfere, a rjeđe plinoviti omotač mogu imati i neki političari poput Ive, Ante, Tome ili Saleta koji kruže oko Joce, Veljka,Andrtije... . Jugosfera nije statički sustav oko političkih tijela, već se mijenja u vremenu (promatrano na skali lokalnih, parlamentarnih i predsjedničkih razdoblja izbora poput eona i era). Na primjer, Jugosfera Rvacke u njezinih prvih 15  godina značajno se razlikovala od današnje, s dominacijom otrovnih pretvorbenih, rodjačkih i inih spojeva. Također, smatra se da je Frančesko u prvih nekoliko godina svoje tranzicijske  povijesti imao znatno gušću Jugosferu nego li je to danas slučaj, no velike mase nacionalno osviještenih, djelovanja Svjetske banke i MMF-a veći dio je odnešen u Lithenštajn ili je zamrznut na računima Kajmanskih otoka.

Rvacka Jugosfera se sastoji od pet slojeva: drpisfera, uhljebsfera, sudskasfera, zastarnasfera i gibamsfera.

Ostale podatke možete pronaći na Wikipedija.bre pod pojmom Atmosfera.

Dobola - izvrstan tekst. U vašem stilu.  (smajlić - palac gore kojeg nema)


Ili nisam, jer nije moguće da nekaj postoji dok za to nisi čul ti i plemenitašica?

Nisam čula, i kaj sad? Mogli ste mi pojasniti pa da znam koga se utrpava u tu sferu.