Autor Tema: Probudi se! - koncert 12.09. na Bundeku za slobodu medija  (Posjeta: 5635 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline juraja

  • Inicijativni odbor i osoblje
  • Učim se pisati
  • *******
  • Postova: 81
  • Karma: +1/-0
Probudi se! - koncert 12.09. na Bundeku za slobodu medija
« : Rujan 08, 2009, 12:23:00 prijepodne »
Na Bundeku će se u subotu, 12. rujna održati besplatan koncert za slobodu medija koji će podržati naši najpoznatiji hip- hoperi Nered i Stoka, Edo Majka, Elemental, Connect, TBF i Martina Vrbos.

Probudi se! je projekt kojim se u suradnji s umjetnicima želi osvjestiti građane o ulozi novinara, fotografa i snimatelja u društvu i opasnostima kojima se izlažu u svom radu.

Guščje pero - nagrada koju će svake godine dobivati novinari, snimatelji i fotografi za poseban doprinos slobodi medija. Idejno rješenje izradio je zagrebački umjetnik Dražen Grubišić.

Potreba za javnim iskazivanjem, zbog lošeg stanja u hrvatskim medijima i društvu općenito, postala je neophodna nakon što je tijekom 2008. godine policijsku zaštitu zbog prijetnji u Hrvatskoj dobilo petero novinara, dok je sloboda medija svedena na minumum.

Koncertom, koji će se održavati svake godine tijekom rujna, se želi ukazati na opasnosti koje prijete slobodi govora, mišljenja i medija.

Na ovogodišnjem koncertu svi umjetnici pristali su nastupiti bez naknade, kao i voditelj programa - gost iznenađenja.

Uz izvođenje najpoznatijih pjesama naših hip-hopera, dodijelit će se i nagrade Guščje pero novinarima, fotografima i snimateljima za poseban doprinos u promicanju slobode, koji su se u svom radu izlagali raznim prijetnjama, odmazdama, otkazima i ostalim vrstama mobbinga.

Koncert započinje u 19 sati.

net.hr



Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Probudi se! - koncert 12.09. na Bundeku za slobodu medija
« Odgovori #1 : Rujan 08, 2009, 11:43:30 prijepodne »
Nastupaju svi oni kojima je ovo jedina prilika da uopće i dođu u neke novine ili medije.  :-[
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline daisy

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 31
  • Karma: +0/-0
Odg: Probudi se! - koncert 12.09. na Bundeku za slobodu medija
« Odgovori #2 : Rujan 09, 2009, 11:48:56 poslijepodne »
Ma baš si bezobrazan Sledge...ako ih i ima malo po novinama, to je zato što se vladajućoj vrhuški, a dobrim dijelom i tzv. oporbi, ne sviđa ono što pjeva Elemental. I što ti uopće znaš što slušaju mlađi ljudi i je li to uopće i bitno u ovoj priči?

ELEMENTAL - Iz Dana U Dan

Elemental - Zasto te imam

Ovi su ti linkovi čisto da vidiš po kome pljuješ...

Offline Alen

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 344
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
    • VG Dnevnik
Odg: Probudi se! - koncert 12.09. na Bundeku za slobodu medija
« Odgovori #3 : Rujan 10, 2009, 07:33:42 prijepodne »
Zbog ovoga ih i nema u medijima. Nije da sam poklonik takve vrste glazbe, ali da su klinci otvoreni i aktualni ne može im se poreći.
The will to greatness clouds the mind
Consumes the senses, veils the signs
We each are meant to recognize.
(VNV Nation)

http://twitter.com/alenf
http://twitter.com/vgdnevnik

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Probudi se! - koncert 12.09. na Bundeku za slobodu medija
« Odgovori #4 : Rujan 10, 2009, 08:48:05 prijepodne »
Prst gore za Elemental!
Ali i za Edu Maajku, TBF i Martinu Vrbos!
Nisu loši ni Connectovci, jedino Nereda i Stoku baš ne volim  :D
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Tur

  • Gost
Odg: Probudi se! - koncert 12.09. na Bundeku za slobodu medija
« Odgovori #5 : Rujan 10, 2009, 05:18:27 poslijepodne »
Nastupaju svi oni kojima je ovo jedina prilika da uopće i dođu u neke novine ili medije.  :-[

Ne bi se složil z tobum.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Probudi se! - koncert 12.09. na Bundeku za slobodu medija
« Odgovori #6 : Rujan 11, 2009, 05:11:28 poslijepodne »
Ovi su ti linkovi čisto da vidiš po kome pljuješ...

O kakvom pljuvanju zboriš??

BTW, opus Elementala poznajem malo duže i malo bolje od tebe, tak da... zar je pljuvanje iznošenje činjenica? Ili ćeš me razuvjeriti navodom kada je tko od navedenih bio zadnji puta u medijima i zbog čega??  ;D ;D ;D

Jednostavno, svi nabrojani več poduže vrijeme nemaju inspiracije, djela ili rezultata, pa je moja konstatacija - točna, što ne omalovažava njihove radove iz prošlosti...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline juraja

  • Inicijativni odbor i osoblje
  • Učim se pisati
  • *******
  • Postova: 81
  • Karma: +1/-0
Odg: Probudi se! - koncert 12.09. na Bundeku za slobodu medija
« Odgovori #7 : Rujan 11, 2009, 05:16:27 poslijepodne »
OVAJ DOGAĐAJ JE ODGOĐEN DO DALJNJEGA ZBOG LOŠEG VREMENA!

Offline daisy

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 31
  • Karma: +0/-0
Odg: Probudi se! - koncert 12.09. na Bundeku za slobodu medija
« Odgovori #8 : Rujan 12, 2009, 12:25:14 prijepodne »
Ovi su ti linkovi čisto da vidiš po kome pljuješ...
BTW, opus Elementala poznajem malo duže i malo bolje od tebe, tak da... zar je pljuvanje iznošenje činjenica? Ili ćeš me razuvjeriti navodom kada je tko od navedenih bio zadnji puta u medijima i zbog čega??  ;D ;D ;D

A gle, ti uvijek možeš otići na koncert Simonice, Severine, Lepe Brene, Vlatke Pokos, itd. One su uvijek po medijima  ;D ;D