Autor Tema: Halloween  (Posjeta: 8005 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

shaka zulu

  • Gost
Halloween
« : Listopad 29, 2009, 08:37:31 poslijepodne »
Halloween u Hyperionu
Svi već znate da nam dolazi Halloween odnosno Noć vještica, i zasigurno znate da razni kafići i klubovi organiziraju tematsku večer povodom toga, ali znate li da je najluđi Halloween party u Gorici oduvijek bio u Hyperionu!?
Prema najavama ovogodišnji bi trebao nadmašiti sve ostale jer ekipa iz Hyperiona sprema najstrašniju i najluđu noć upravo u svome klubu. Svoja škripava podrumska vrata otvoriti će već u 19 sati, a svi zamaskirani će noć započet shooterom dobrodošlice.
Kako nebi bili žedni ostatak noći za vas će se pobrinuti Burn hostese kojima zasigurno neće biti teško pridobiti vas na posebnu ponudu u kojoj uz naručeni Burn dobijete i dvije votke, i to sve za 22 kune.
Tokom noći izabrati će se najbolje maske, a najbolja će dobit dvije ulaznice za nadolazeći koncert Erosa Ramazzotia u Areni Zagreb! Drugo i treće plasirani tugu će utopiti u 10 odnosno 5 shootera na račun kuće.
Za dobru glazbu pobrinuti će se dj Marino koji će zavrtiti house hitove. Odlična atmosfera je stoga zagarantirana, a uz ponudu shootera i neponovljivu cijenu za duplu-vodku-Burn zasigurno ćete ostati do ponoćnog otkucaja sata.

Halloween u Cabana baru
31. listopada - subota, Cabana bar od 21 sat
Halloween party uz Jegermaiester

Halloween party @ Maasai by dj Mr. M
31. listopada - subota, Maasai night bar
Halloween party @ Maasai by dj Mr. M
Svaki zamaskirani gost dobiva piće dobrodošlice, a najbolja maska poklon iznenađenja. Tulum do jutra.
Posebna ponuda: HALLOWEEN cocktail 12 kn

Halloween u Klubu 100
31. listopada - subota, Klub 100 od 22 h
Halloween trash party by dj Schatzy
Posebna ponuda: bambus (0,5 L) = 15kn
Upad: 20kn; s maskom FREE

Halloween vodka party u passageu
31. listopada - subota, caffe bar Passage
Halloween party uz najjeftiniju vodku u gradu - 7 kn.
Teta hostesa za animaciju i house hitovi za dobru vibru.

Halloween u Caffe baru Gas - V.Mlaka
31. listopada - subota, Caffe bar Gas V.Mlaka od 19 sati
Halloween za rokerske duše u Gasu, jeger kola, kuhano vino, karaoke i izbor najbolje maske

http://www.vgdanas.hr

plemenitashica

  • Gost
Odg: Halloween
« Odgovori #1 : Listopad 30, 2009, 06:45:28 poslijepodne »
Ove su tikvajne (valjda) zrasle u Turopolju.
Ne znam gdje, ako netko ima saznanje, neka nam otkrije.








« Zadnja izmjena: Listopad 30, 2009, 06:50:41 poslijepodne plemenitašica »

Offline Neo

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 291
  • Karma: +2/-1
  • mas-tur-bator
Odg: Halloween
« Odgovori #2 : Listopad 31, 2009, 10:04:51 prijepodne »
kuntakinte, zakaj reklamiraš poganske običaje. Crkva se izričito protivi Halloweenu. :)

plemenitashica

  • Gost
Odg: Halloween
« Odgovori #3 : Listopad 31, 2009, 11:35:00 prijepodne »
kuntakinte, zakaj reklamiraš poganske običaje. Crkva se izričito protivi Halloweenu. :)

Pa kaj je kunta fratar pa da ne bi smio reklamirati poganske običaje?  ;)

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Halloween
« Odgovori #4 : Listopad 31, 2009, 12:22:13 poslijepodne »
kuntakinte, zakaj reklamiraš poganske običaje. Crkva se izričito protivi Halloweenu. :)

A Sveti Juraj je zapravo Jarilo, slavenski bog proljeća i plodnosti. ;-)
http://dveriperunove.blog.hr/2008/03/1624436341/jarilo-proljece-i-zelenilo.html

Ja se sjećam da smo mi ko klinci dubli tikvajně i metali svéčě vu njě. A unda nésmo znali za nijakov Halloween. ;-)

Offline biserka

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 18
  • Karma: +0/-0
Odg: Halloween
« Odgovori #5 : Listopad 31, 2009, 03:51:09 poslijepodne »
kuntakinte, zakaj reklamiraš poganske običaje. Crkva se izričito protivi Halloweenu. :)

da. http://www.net.hr/vijesti/hrvatska/page/2009/10/30/0581006.html

 ;D

shaka zulu

  • Gost
Odg: Halloween
« Odgovori #6 : Listopad 31, 2009, 08:52:15 poslijepodne »
Citat:
Velika Gorica - neovisni forum > Domaće teme > Događaji  > Halloween
Je,reklameram se poganske običaje a do se ne povladal bu kaštiguvan.

Offline kiki

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 35
  • Karma: +0/-0
Odg: Halloween
« Odgovori #7 : Studeni 02, 2009, 04:39:56 prijepodne »
 >:D >:D >:D

Joj, kak me to srdi. U ovoj zemlji moraš uvek biti ozbiljan, da se ne bi slučajno videlo kak se dobro zabavljaš ili da ne ispadneš "bedak".

Moj je klinac išel u subotu na pjevanje v crkvu, a posle smo proveli pol sata "kvalitetnog" vremena sin-mama-tata dok smo zdubli bučicu i metnuli ju na balkon da nas gleda z mraka.
Dok smo to delali nismo pričali kak zrušiti temelje naše vjere ni kak bumo prodali dušu vragu ili kaj ja znam kome nego kak se bumo vjutro spremili za misu u 9.

A navečer mi se ni dalo iti na nikakvi party iako se već par let spremam na to. Opet ne zato da se "borim protiv mračnih sila" nego da se dobro zabavim.

Uopće ne vidim kaj je loše u "uvozu" nekakvih stranjskih blagdana (niko ionak to ne smatra blagdanom koji se slavi), tipa Halloween, sveti Patrik, Valentinovo...
Koji su naši blagdani, prazniki ili kaj već, prilika da se napravi nekakav party, da se čovek zludira, nasmije, zaboravi na razne Polančece, "secesiju i PVD"...

Nekaj malo za fašnik i to je to. Čak i za fašnik, ak si prek 12 let i metneš si periku, gledaju te ko da si bedast (a pogotovo ak imaš 41!)

Ni v Ameriki (to se dobro vidi na sajtovima koji prodaju kostime za Halloween) se ne oblače svi u čudovišta, kosture, vještice. To im je prilika da si oblečeju nakakav sexy kostim, da postanu Dart Vejderi, doktori i medicinske sestre  ;) :-*

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Halloween
« Odgovori #8 : Studeni 02, 2009, 09:21:04 prijepodne »
Slažem se s kikijem.
Jedino mene smeta kad se naši običaji zamijene s američkim Halloween-om, jer mi smo zdubli tikvajne od navek, pa nema potreba da to sad zovemo engleskim nazivom.
Nebi već znala, jel se to delalo na nekakof poseben dan, prije mi se čini da je to trajalo celi deseti mesec, kak je ko pobral buče i kuruzu.
Sećam se da je dvorišće bilo puno tikvi i buča i kuružinja i to se valda nekam spremalo za stočnu hranu ili nekaj.
Deda nam je zdubel tikvajne, da im buju lica vesela ili srdita, kak smo već šteli, a baka je pekla buče v rolu.
Zdublene tikve su stale na plotu i po celomu dvorišću.
Navečer smo išli deti sveće nutra, i vriskali od uzbuđenja i tobože straha od čudovišta. Stari bi nas malo još poplašili, da bu dojam bolji  :)
Sva deca su se okupila gledet tikvajne, od jedne do druge kuće.
Bilo je to jako zabavno za decu, ali mi se nismo maskirali kak amerikanci.
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline domovinesin

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 163
  • Karma: +0/-2
  • Spol: Muški
    • hsp velika gorica
Odg: Halloween
« Odgovori #9 : Studeni 02, 2009, 09:39:37 prijepodne »
Jedino mene smeta kad se naši običaji zamijene s američkim Halloween-om, jer mi smo zdubli tikvajne od navek, pa nema potreba da to sad zovemo engleskim nazivom.
Nebi već znala, jel se to delalo na nekakof poseben dan, prije mi se čini da je to trajalo celi deseti mesec, kak je ko pobral buče i kuruzu.

ako me sjećanje dobro služi, mislim da je običaj bio povezan sa danom svete lucije koja je zaštitnica svjetlosti, vida  i mladih djevojaka.
Tu ne cede malis sed contra audentior ito

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Halloween
« Odgovori #10 : Studeni 02, 2009, 11:23:42 prijepodne »
Jedino mene smeta kad se naši običaji zamijene s američkim Halloween-om, jer mi smo zdubli tikvajne od navek, pa nema potreba da to sad zovemo engleskim nazivom.
Nebi već znala, jel se to delalo na nekakof poseben dan, prije mi se čini da je to trajalo celi deseti mesec, kak je ko pobral buče i kuruzu.

ako me sjećanje dobro služi, mislim da je običaj bio povezan sa danom svete lucije koja je zaštitnica svjetlosti, vida  i mladih djevojaka.

Upravo to. Nije nam treba uvoziti nekaj kaj imamo odnavek. U našoj zemlji tikvanje,buće ili kak su već zvale,od navek su se čistile od košćica i pred sesvete se na većer plašilo decu tak da su tikvanje bile na stupu  ili plotu.
Kakav Halloween. Kaj god.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

shaka zulu

  • Gost
Odg: Noć svetaca
« Odgovori #11 : Studeni 03, 2009, 11:16:43 poslijepodne »
Noć svetaca
30. 10. 2009. by mbarisic
Mladež sisačkog dekanata nastavlja s programom započetim 2007. godine



Mladež sisačkog dekanata po drugi put organizira program nazvan Noć svetaca, započet 2007. godine, program kojim kroz igrokaz na prigodan način nastoje predstaviti svece. Svojevrstan je to odgovor komercijaliziranoj proslavi Halloweena, kazuje nam jedna od organizatorica ovog igrokaza Nikolina Mesić. Organizatori će naime, u noći uoči blagdana Svih svetih pokušati mladima dati presjek života nekih od svetaca koji su svojim življenjem bili uzori mnogima, a jedan od njih je svakako i sv. Damjan Devester koji je prije dvadesetak dana proglašen svetim. Te će večeri pjesmom i prezentacijom slika sa zajedničkih druženja biti predstavljeni i zborovi mladih sisačkog dekanata. Program Hollyween koji će  izvesti mladi župe Uzvišenja Svetog Križa u Sisku odvijat će se  u Velikoj dvorani Pastoralnog centra župe Uzvišenja Svetog Križa na trgu Bana Josipa Jelačića nakon Svete Mise koja počinje u 19 sati.
http://www.sisak.info/?p=10019550