Autor Tema: Nekretnine  (Posjeta: 30297 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Nekretnine
« Odgovori #15 : Siječanj 05, 2011, 04:47:46 poslijepodne »
Znam, Bilaj, za tu cijenu, ali mislim da je to stara cijena i da je sad to jeftinije.
A tko to prodaje? Koja firma?
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Bilaj

  • Gost
Odg: Nekretnine
« Odgovori #16 : Siječanj 06, 2011, 09:10:13 prijepodne »
Ak se ne varam samo je zadnja još na prodaju (ona koja je malo na čošak prema cesti) i to je gradil gradel.

Bilaj

  • Gost
Odg: Nekretnine
« Odgovori #17 : Siječanj 06, 2011, 02:35:17 poslijepodne »
http://www.vecernji.hr/biznis/javnobiljeznicke-tarife-stambeni-kredit-poskupjele-2400-clanak-235851

Za one koji dižu kredite - trošak dizanja kredita poskupljuje i to fest.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Nekretnine
« Odgovori #18 : Siječanj 06, 2011, 03:36:00 poslijepodne »
Njima bu najmanje poskupelo - kaj je kredit veći, postotak za solemnizaciju je manji...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Nekretnine
« Odgovori #19 : Siječanj 07, 2011, 09:19:32 prijepodne »
Ak se ne varam samo je zadnja još na prodaju (ona koja je malo na čošak prema cesti) i to je gradil gradel.

Mi ne govorimo o isoj zgradi, jer mi se čini da ti govoriš o one tri u bratstvu.
Ja mislim na onu jednu kod Rojca, između Mercatora i onog Doma za djecu s posebnim potrebama, prek puta Prahira.
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Bilaj

  • Gost
Odg: Nekretnine
« Odgovori #20 : Siječanj 07, 2011, 09:31:48 prijepodne »
Aha za tu. Ta po brojanju imena na sandučićima ima 1/3 prodanih stanova. Zadnje kaj sam vidio da neki čovijek prodaje po 1800 eura /m2.

Bilaj

  • Gost
Odg: Nekretnine
« Odgovori #21 : Siječanj 19, 2011, 01:21:13 poslijepodne »
jučer sam bil pital za jednu nekretninu gdje sam čovijeka čak tri puta trebal pitati koliko košta nekretnina da bi na kraju rekel koliko košta nekretnina. Uff alaj im ima svakakvih.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Nekretnine
« Odgovori #22 : Veljača 13, 2011, 11:08:31 prijepodne »
INDEKS CIJENA NEKRETNINA ZA SIJEČANJ 2011.
26.01.2011
Cijene u Hrvatskoj stagniraju
 Na najznačajnijem tržištu, u Zagrebu, tražene cijene nekretnina gotovo se nisu mijenjale u odnosu na mjesec prosinac (porasle su za 0,4%), dok su na godišnjoj razini niže za 3,6%.

U Zagrebu je prosječna tražena cijena kvadratnog metra kuće 36% niža od prosječne cijene kvadratnog metra stana.

Na Jadranu se cijene u odnosu na prošli mjesec gotovo nisu mijenjale (smanjile su se za 0,2%), a na godišnjoj razini niže su za 4,2%.

Prosječne cijene kuća na Jadranu u siječnju identične su u odnosu na prošli mjesec.

Prosječna tražena cijena nekretnina u Hrvatskoj ukupno, u odnosu na prosinac 2010., nije ostvarila veće promjene (porasla je 0,2)%.

U odnosu na siječanj 2010., odnosno na godišnjoj razini, tražene cijene nekretnina niže su za 3,9%.

Domenico Devescovi, Voditelj CentarNekretnina, ove je rezultate komentirao na sljedeći način:
U 2011. godini nastavlja se lagani rast traženih cijena nekretnina u Zagrebu koji je započeo u zadnjem kvartalu prošle godine. Na Jadranu se lagani rast cijena, koji je započeo u isto vrijeme, prekinuo u siječnju kada bilježimo stagnaciju cijena nekretnina.

Osvrnimo se na rast traženih cijena nekretnina u proteklih nekoliko mjeseci. Iako se radi o blagom rastu, na razini od samo 1 posto, pa možemo govoriti i o stagnaciji cijena, pretpostavljamo koji su razlozi potaknuli prodavatelje nekretnina da zadrže tražene cijene nekretnina na razinama iz jeseni 2010. godine.

U 2011. godini očekuje se rast BDP-a i zaposlenosti. Obzirom na pozitivna očekivanja, prodavatelji nekretnina vjerojatno su odlučili zaustaviti snižavanje traženih cijena nekretnina i nekoliko ih mjeseci „zamrznuti“ kako bi osluškivali vijesti iz gospodarstva.

Prodavatelji nekretnina vjeruju da je najgore prošlo, odnosno da nakon dvije godine negativnog rasta BDP-a i dramatičnog rasta nezaposlenosti, u idućoj godini, uz rast BDP-a i pad nezaposlenosti, slijedi rast volumena trgovanja nekretninama, kao i blagi rast cijena.

U ovoj godini prioritet Vlade trebao bi biti rast zaposlenosti u privatnom sektoru što će, iako indirektno, na najbolji način utjecati na rast volumena transakcija na tržištu nekretnina. Program subvencioniranja stambenih kredita koji je Vlada pokrenula prošle godine neslavno je završio i bilo bi najbolje da se formiranje cijena nekretnina prepusti tržištu. Investitore koji su gradili loše stanove na neatraktivnim lokacija, a imali su potporu banaka, sada treba prepustiti tržištu. Prije ili kasnije će cijene doći na onu razinu po kojoj će se neprodani stanovi prodati.

Zadiranje u tržišnu utakmicu koje je Vlada započela subvencioniranjem kupnje novosagrađenih nekretnina od dijela investitora odnosno izvođača nije donijela pozitivne pomake na tržištu. Smatramo da je jedini zdravi model rasta volumena trgovanja na tržištu nekretnina uvjetovan neuplitanjem izvršne vlasti u tržište nekretnina uz istovremeno djelovanje u smjeru rasta BDP-a i zaposlenosti.

Izvor: Indeks cijena nekretnina http://www.centarnekretnina.net/HR/wiki-system/indeks.htm


Komentari

Grba 28.01.2011 14:52
Ovo je smiješno. Svakim danom sve više ovrha nad nekretninama, a tek slijedi pad standarda. Cijene ne da će pasti nego će se strmoglaviti, jer banke neće moći još dugo držati ovaj tempo pada cijena nekretnina. A pametnjakovići (vlasnici) samo neka drže cijenu.

http://www.centarnekretnina.net/HR/wiki-Vijesti/icn-sijecanj11.htm
wwwg tablice

Bilaj

  • Gost
Odg: Nekretnine
« Odgovori #23 : Veljača 13, 2011, 12:53:31 poslijepodne »
Ja mislim da ovrhe baš i nisu neki indikator.
Naime to nije kao u Americi. U americi je bilo veliko tržište sub prime kredita. Oni su osigurani sa samom nekretninom i to je jedino osiguranje. Ako čovijek želi prestat plačat onda prestaje plačat i vrača nekretninu.

U hrvatskoj postoji zaista gotovinski kredit za kupnju nekretnina te su oni osigurani dok god je dužnik živ. Stoga ovrhe su zadnje što itko može očekivati. Prije će dužnik živjeti na kruhu i vodi nego da dođe ovrha na stan.


Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Nekretnine
« Odgovori #24 : Veljača 13, 2011, 05:03:39 poslijepodne »
Sve to oko cijena nekretnina je jedna velika zabluda.
Nekretnina tržišno vrijedi točno toliko koliko u nekom trenutku možeš za nju dobiti, a ne onoliko koliko za nju tražiš, kaj ne?
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Nekretnine
« Odgovori #25 : Veljača 13, 2011, 05:11:04 poslijepodne »
Na osnovu nečega moraš formerati cenu za ponudu...Il ju dati nekakvomu precencu da ti ju odšaca il se držati "susedov".
A i puno toga uteče na cenu...

-

Cigan i doktor kupili susjedna zemljišta, oba iste veličine. Doktor počne graditi kuću, Cigo ga gleda pa počne graditi istu kuću, doktor položi temeljac, Cigo položi temeljac, doktor stavlja kovanu ogradu, kroz dva dana majstori kod Cige isto to rade... Za šest mjeseci stoje u ulici dvije potpuno iste kuće. Doktor i Cigo se sretnu na ulici i pita doktor Cigu:

- Čuj, koliko bi vrijedile naše kuće kad bi ih sad prodavali?

Cigo odgovori:

- Tvoja 50, moja 100 hiljadarki!

Doktor začuđeno:

- Pa kak' je tvoja vrijedna duplo više od moje? Pa potpuno su iste!

A Cigo će:

- Hehe, moja ima za susjeda doktora, a tvoja Cigana...
wwwg tablice

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Nekretnine
« Odgovori #26 : Veljača 13, 2011, 11:09:57 poslijepodne »
Nekretnina tržišno vrijedi točno toliko koliko u nekom trenutku možeš za nju dobiti, a ne onoliko koliko za nju tražiš, kaj ne?

Upravo tako. No to je prečesto jako teško objasniti ljudima koji svoje cijene kao da je od suhog zlata, bez imalo smisla, mozga i realnosti da su se neke stvari debelo promijenile... tu još kužim one koji prodaju, a mole Boga da ne prodaju, i one kojima nije sila prodati - on drži svoje, no problem je uopće kod nas pronaći realan odnos prema bilo čemu, a kamoli nekretnini, koje su u svijesti ovog naroda svetinje...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Nekretnine
« Odgovori #27 : Ožujak 15, 2011, 11:14:07 poslijepodne »
KOMPLETNO UREĐEN OGLEDNI STAN   

Posjetite nas svaki četvrtak na Danima otvorenih vrata u Zagrebačkoj 76a. Pogledajte stanove u tri stila završnog uređenja (klasični, moderni i avangardni), kao i kompletno namješteni ogledni stan u modernom stilu, uređen uz pomoć dizajnera interijera i stručnjaka naših odabranih partnera.

Očekuju Vas stručni savjeti o uređenju i opremi, što će Vam olakšati odabir i uštedjeti vrijeme.
http://www.industrogradnja.hr/stanogradnja/oglednistan.php   Posljednje izmjene: 01.06.2010.

-

ANKETA
Da kupujete stan, koji od stilova biste odabrali?
 Klasični
 Moderni
 Avangardni
http://www.industrogradnja.hr/   Posljednje izmjene: 10.12.2010.

-

POSEBNE POGODNOSTI NAŠIM KUPCIMA   

Pažljivo odabrani partneri pružit će Vam uslugu savjetovanja i uređenja doma u Vašem stilu. iKartice možete koristiti na svim prodajnim mjestima naših partnera, gdje Vas očekuje i  stručna osoba posebno zadužena za naše kupce.
...
http://www.industrogradnja.hr/stanogradnja/posebnaponuda.php   Posljednje izmjene: 01.06.2010.

-

 SPG Kustošija, Zagreb
    Zagrebačka cesta 76, 76a, 76b, 76c,Zagreb
Investitor:
Projektant:
 "Industrogradnja" d.d. Zagreb
Savska 66, Zagreb
 Indokonzalting d.o.o.
Savska 66, Zagreb 
 
Lokacija zgrade nalazi se u produženoj Zagrebačkoj cesti u Zagrebu, naselje Kustošija. Parcela se nalazi zapadno od raskrižja Zagrebačke ceste i Tomislavove ulice, a u blizini su  dječji vrtić i rekreativno igralište. Javnim prijevozom kvalitetno je povezana s centrom i ostalim dijelovima grada, a sjeverno od parcele predviđena je stanica buduće gradske željeznice.
Objekt je stambeno-poslovne namjene (15 lokala i 92 stana), a njena visina je Po+Pr+3k+Pk. Građevina je nepravilno zakrivljenog oblika (meandra) i sadrži tri dilatacije: A, B i C. U podrumu dilatacija zgrade nalaze se spremišta za potrebe stanara (za 92 stana) i pojedinačne garaže tj. parkirališna mjesta (49 GPMJ). U prizemlju je smješteno 15 „roh-bau” poslovnih prostora i 38 pojedinačnih garaža. Potkrovlje, te katovi od 1.-3 isključivo su  stambeni i sadrže ukupno 92 stana. Stanovi su organizirani oko 4 stubišne jezgre tj. stubišta i hidrauličnog dizala. Osobama ograničene pokretljivosti omogućen je pristup i prilagodba stanova u svim dilatacijama. Oko zgrade nalazi se parkiralište, s dostatnim brojem parkirališnih mjesta za sve stanare zgrade.
Materijali primijenjeni na objektu pažljivo su odabrani, tako da zadovoljavaju svim zahtjevima statike i fizike zgrade, te zaštite od buke, uz maksimalnu uštedu toplinske energije.
Građevina će se priključiti na vodove gradske komunalne infrastrukture.
http://www.industrogradnja.hr/zagrebacka-tomislavova/index.php   Posljednje izmjene: 21.05.2010.

A iza svega stoji građevinski gigant z 36 zaposlene (koncem prošloga leta).
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Nekretnine
« Odgovori #28 : Ožujak 28, 2011, 01:43:55 prijepodne »
Neznam jel bi ovo vrči pod krizu,recesiju,degresiju il kakovu drugu ...siju.

Niko ne želi španske vile
 .D. Raduški - 14.03.2011 20:17
 
MADRID, LONDON - Većina britanskih penzionera koji su kupili vile u Španiji dovedena je na ivicu siromaštva, jer su cijene njihovih nekretnina više nego prepolovljene, tako da niko od njih više nema sredstava ni da se vrati kući.

Da loše vijesti nikad ne idu same, svjedoči i procjena analitičara da će stanje biti još i gore.

Naime, španska vlada je nedavno saopštila da širom Španije ima više od 700.000 novoizgrađenih neprodatih kuća, što dodatno smanjuje cijenu ovih vila. Međutim, nije oduvijek bilo ovako katastrofalno stanje. Kada je Marijan Henderson (62) prije sedam godina sa suprugom preselila na jug Španije, imali su skoro milion funti na svom računu.

Danas, ona se ne može vratiti u Veliku Britaniju, jer ne može izvući ni četvrtinu sume koju su imali.

Kada su kupili svoju vilu, bili su presrećni, jer su konačno imali svoj dom iz snova; vilu sa četiri spavaće sobe, bazenom i svim što ide uz sve ovo. Ova vila je prije sedam godina vrijedjela 725.000 funti, a danas jedva 270.000. Međutim, čak ni sa ovom cijenom, Marijan je ne može prodati.

"Cijenu sam snizila koliko god sam mogla", kaže Marijan, koja je kuću stavila na prodaju još 2007. godine, kada joj je umro suprug.

"Međutim, čak i maksimalno snižena cijena ne može prodati ovu kuću. Moram priznati da očajnički želim da odem iz Španije, ali jednostavno ne mogu. Tržište nekretnina je bukvalno propalo i sve dok ne prodam kuću, ne mogu se vratiti u Britaniju", kaže ona.

"Situacija je katastrofalna, jer nemam od čega da živim. Danas preživljavam od penzije, ali nekada mi ona nije dovoljna za osnovne potrebe. Očajna sam i nekada prođu i tri- četiri dana da ne progovorim sa živim bićem, jer u okolini više nikoga nema, ko god je mogao otići, otišao je", žali se britanska penzionerka.

Marijanina očajnički tužna priča, nažalost, nije jedina. Ovo je postalo sasvim uobičajeno pošto se život većine britanskih penzionera za svega nekoliko godina pretvorio u noćnu moru.

Jedan od razloga ovako lošeg stanja na tržištu nekretnina u Španiji svakako je veliki broj novoizgrađenih vila, koje, usljed ekonomske krize, ne mogu naći svoje kupce. Sve ovo dodatno snižava cijene nekretnina.

Prema procjenama španske vlade, čak 700.000 novoizgrađenih kuća širom Španije stoji neprodato, dok se od ove cifre čak 400.000 nalazi na samoj obali. Glavni kupci ovih vila nekad su uglavnom bili britanski penzioneri.

Ako se uz sve ovo uzme u obzir da je pored 700.000 novoizgrađenih kuća još isto toliko kuća starije gradnje koje su se našle na tržištu, onda je sasvim jasno kakvo je stanje na tržištu nekretnina. Upravo zbog svega pomenutog, u narednih pet godina očekuje se dodatni pad cijena nekretnina od bar još 20 odsto.

Ukoliko zaista dođe do kolapsa tržišta nekretnina u Španiji, to će se svakako odraziti i na ostatak španske ekonomije.

Banke već bilježe ogromna dugovanja, dok je građevinska industrija gotovo propala. Prema nekim posljednjim informacijama, od ukupno 60.000 kompanija iz građevinskog sektora, čak 23.600 je bankrotiralo, a njihova dugovanja prelaze cifru od 100 milijardi dolara.

Upravo zbog svega ovoga, ali i svjetske ekonomske krize, Španija prolazi kroz najgoru recesiju posljednjih 50 godina.

"San mog supruga je oduvijek bio da živi u Španiji. Moram priznati i ja sam bila srećna, jer nakon što smo kupili kuću ostalo nam je 125.000 funti ušteđevine. Danas, ne mogu ni da se vratim kući... Očajna sam. Ušteđevina je davno nestala, a ja od penzije ne mogu da živim, niti za ovaj novac mogu da kupim novu kuću u Britaniji", kaže na kraju Marijan
http://www.nezavisne.com/zivot-stil/nekretnine-vrt/Niko-ne-zeli-spanske-vile-82689.html

Penziči z milijon prišparane funti !?
Kaj su ti delali v životu?
Krali po Afrike?
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Nekretnine
« Odgovori #29 : Rujan 13, 2011, 09:55:02 poslijepodne »
MIŠLJENJA AGENCIJA:
Novogradnja je preskupa, cijene stanova će pasti
Agencije uključene u istraživanje smatraju da je novogradnja nekvalitenta i preskupa te očekuju pad cijena u narednoj godini
http://www.zagrebancija.com/hr-aktualnosti/novogradnja-je-preskupa-cijene-stanova-ce-pasti_313210

-

2. kolovoza 2011.
stagnacija
Srpanjske cijene stanova u laganom porastu
http://www.zgportal.org/aktualno/vijesti/arhiva/2011/srpanjske-cijene-stanova-u-laganom-porastu/
wwwg tablice