Autor Tema: Hdz  (Posjeta: 45790 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Hdz
« Odgovori #60 : Rujan 09, 2011, 03:28:34 poslijepodne »
Citat:
Dovoljno je pogledati, što je lijeva vlast napravila u predhodnom mandatu, koliko je novaca uštedjela i ostavila na računu, kako je ukupno gledajući poslovala, naspram ove desne vlasti

Kaj si ti normalan?...fakat mi se diže kosa na glavi više od tvojih bljezgarija...koja normalna vlast žnira novce i štedi?...novci su da se troše, ukoliko negdje zavrneš pipu iz te pipe niš ne teče a ljudi su žedni, sveti bog da se troši, da lova cirkulira, svi imaju koristi od toga....pa svi eminentni Hrvatski i svjetski ekonomisti ovih dana upravo to govore...od štednje i stezanja remena imaju koristi samo bogati...stoga podržavam Keruma da napravi ako treba i 5 km viskog Isusa, neka ljudi dolaze, troše, nek se lova vrti, svi će na kraju imati koristi, Kruzeri, Kafići, Javni prijevoznici, taxisti, hotelijeri i dr...


Citat:
javni i kulturni život velikogoričana koji je na minimumu, kada pogledamo sve manifestacije koje su srozane umjesto da su unaprijeđene, itd. itd

Ma nemoj, žao ti Senke je li??...




O tome kak bu bolje slušamo već 15 i nekaj let.......

Reci mi.... ili nama svima reci, gdje da čekamo to dobro??? Jel negdje došlo da se to ne zna?

Jedino ak se ZNA da je došlo?    Možda i ti znaš?

 I ja se sječam da je nekoma prije bilo jako dobro, ali vidiš nama obićnima nikak ni bilo dobro.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Jaguar

  • Gost
Odg: Hdz
« Odgovori #61 : Rujan 09, 2011, 03:46:48 poslijepodne »
Nemoj tak, Jaguar, oni su izabrali novu ravnateljicu POU koja i kad treba na jedno mjesto, mora nazvati grad i pitati za dopuštenje ... ali otvorila je novu sezonu u Klubu 100 ... uđeš sa flayerom i platiš jedno piće a dobiješ 2 ... samo još nisam dobio pametan odgovor ... jel taj klub 100 za odrasle ili za klince ?

p.s.  kaj je gradonačelnik dal toj novoj 1000 dana za uhodavanje, a onda ... kako on veli  ?

Vidim, vidim da joj i građani pokušavaju pomoći na fb stranici POU, te joj šalju linkove s mogućnošću korištenja EU fondova i konkretnim natječajima za recimo program:
Program za cjeloživotno učenje

o kome su toliko govorili kada su smjenili Senku, odnosno kada je Senka otišla.
Istina i bog, hoće li znati to iskoristiti, neznam, pomalo sam sumnjičav u tu sposobnost.

Ostaje nam da vidimo u budućnosti, a radi se o ukupnih 50 mil kuna raspoloživih za taj program.


http://www.eupress.net/program-za-cjelozivotno-ucenje-otvoren-natjecaj-za-2012-godinu/
« Zadnja izmjena: Rujan 09, 2011, 03:49:42 poslijepodne Jaguar »

Offline ulysses

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 296
  • Karma: +0/-0
Odg: Hdz
« Odgovori #62 : Rujan 09, 2011, 11:30:49 poslijepodne »
Ne svodi se prijetnja od "crvene opasnosti" na strah od obnove komunizma u ideološkom smislu. Već na prijetnju nametanja jednog svjetonazora, koji će biti "ispravan" i koji će biti odrednica svih društvenih vrijednosti. A, taj "ispravan" svjetonazor podrazumijeva zatiranje hrvatske tradicije i identiteta, kao i obezvrijeđivanje, pa i rušenje nacionalnih i državnih temelja. Taj "ispravan" svjetonazor dijeli i žive i mrtve na manje i više vrijedne.

Kakvo nametanje svjetonazora? Kakvog svjetonazora? Hoćeš li reći da je ovaj svjetonazor kojega imamo 20 godina dobar? Hoćeš li reći da je zemlja prožeta korupcijom, uništenog gospodarstva i loših uvjeta za razvoj bilo čega normalnog i legalnog dobar svjetonazor? Pa jedino što su radili političari u ovih 20 godina je da su srušili nacionalne i državne temelje. I sad bi ih i dalje trebalo podržavati u tome?

I tko je to nositelj novog svjetonazora koji nam prijeti da uništi tako uspješnih 20 godina i u čemu se sastoji taj novi svjetonazor? Ne filozofiraj, daj činjenice.

Ako za tebe stvaranje hrvatske države i oslobođenje od okupacije nisu uspjeh, to je tvoj problem. Onda me i ne čudi da "ne vidiš" o kojem svjetonazoru govorim.

A, govorim o svjetonazoru koji nas je uvjeravao kako moramo istražiti i kazniti svaki zločin počinjen u Domovinskom ratu, a preko osude generalima za Oluju nametnuo nam je i kolektivnu krivnju što smo uopće preživjeli. U isto vrijeme, isti taj svjetonazor osuđuje svaki pokušaj istraživanja zločina počinjenih nakon Drugog svjetskog rata i za vrijeme komunističke vlasti (posebno udbaške likvidacije), nazivajući to povratkom u prošlost, prebiranjem po kostima i političkim progonom (!).

Govorim o svjetonazoru koji je zločin nad obitelji Zec pretvorio u hrvatski nacionalni krimen, ali je sustavno prešućivao i zanemarivao zločin nad obitelji Čengić ili likvidaciju obitelji Ševo. Ti ćeš, naravno, sad guglati da bi uopće znao tko su obitelji Čengić i Ševo. 

Govorim o svjetonazoru koji potiče i promiče javne akcije da se Hrvati ne izjašnjavaju kao katolici, ali kad je pokrenuta akcija da se pravoslavci iz Hrvatske ne izjašnjavaju kao Srbi, to je odmah prozvano fašizmom i oživljavanjem NDH.

Nositelji tog svjetonazora su mediji, dio nevladinih udruga i dio političke scene u Hrvatskoj. U prvom redu HNS, kao i dio SDP-a.

Offline ulysses

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 296
  • Karma: +0/-0
Odg: Hdz
« Odgovori #63 : Rujan 09, 2011, 11:37:04 poslijepodne »
Kada uspoređujete lijeve i desne, Gorica je vrlo dobar uzorak koji se može preslikati na državnu razinu.
Dovoljno je pogledati, što je lijeva vlast napravila u predhodnom mandatu, koliko je novaca uštedjela i ostavila na računu, kako je ukupno gledajući poslovala, naspram ove desne vlasti koja je u 3. godini mandata i svatko tko imalo zna zbrojiti 2 i 2 vidi da se nije napravilo ni blizu  onoliko koliko bivša vlast, koja je godinu za godinom u minusu, danas ni neznamo koliki je, još u svibnju se špekuliralo o 15 mil kuna manjka( opa i to GT) i unatoč tome što je naslijedila gotovih suhih cca. 25 mil kuna, danas se pokušava kreditno zadužiti da pokrije tekuće poslovanje, kada pogledamo javni i kulturni život velikogoričana koji je na minimumu, kada pogledamo sve manifestacije koje su srozane umjesto da su unaprijeđene, itd. itd i onda ovdje neki govore o podrivanju kulturnih, nacionalnih, tradicijskih vrednota, te iste koji su se upravo zalagali za to, nazivaju izdajnicima i rušiteljima lijepe nam Hrvatske, nakon te i takve retorike onda se čude zašto Torcida i BBB vode rat a ta i takva retorika ZNA SE od kud dolazi, tko radi najveće razdore u hrvatskom biću, tko je upropastio vladajući 17 godina sve što se moglo upropastiti u ovoj zemlji, jok, samo zato što su neki SDP-ovci, HSLS-ovci ili HNS-ovci su izdajnici i rušitelji, jugonostalgičari i što sve ne. Iako ima stotine miliona primjera koji dokazuju upravo suprotno, ali nekima je lakše metar u du*e, nego cent u glavu, jer oni su s tom i takvom retorikom nepopravljivi.

Kakva je to bila vlast, pokazali su izbori na kojima su Goričani dali vritnjak i Piculi i Beusu. Apsolutno ništa nisu napravili. I to u vrijeme najveće financijske ekspanzije, dok su drugi gradovi i općine gradili infrastrukturne projekte.

Jedina investicija za njihova mandata bio je kineski restoran.  ;D

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Hdz
« Odgovori #64 : Rujan 10, 2011, 12:00:33 prijepodne »
Koji političari Stjepane?..malo si mi kontradiktoran, jednom ti je za sve kriv HDZ-e, onda ti ne pašu niti SDP-jci...daj reci više koja je tvoja alternativa...nemreš prdnut i stisnut...

Pa ja ne navijam ni za jedne ni za druge već kritiziram. SDP je svojom najavom (PDV 22% i nagrade za nova radna mjesta) pokazao da se bavi kozmetikom. A Linić, koji figurira kao budući ministar financija, je pandan Šukeru.

Jaguar

  • Gost
Odg: Hdz
« Odgovori #65 : Rujan 10, 2011, 08:56:07 prijepodne »
[
Kakva je to bila vlast, pokazali su izbori na kojima su Goričani dali vritnjak i Piculi i Beusu. Apsolutno ništa nisu napravili. I to u vrijeme najveće financijske ekspanzije, dok su drugi gradovi i općine gradili infrastrukturne projekte.

Jedina investicija za njihova mandata bio je kineski restoran.  ;D

Jeste dabome, vritnjak su i 2003 dali Ivici Račanu i koalicijskoj Vladi, pa vidimo gdje smo danas, za čim mnogi žale, tak i ovaj vritnjak u Gorici će doći glave mnogima koji su dali vritnjak.

A kad je riječ o investicijama i projektima idemo nas dva napraviti popis svih gradskih projekata, napominjem i naglašavam, gradskih projekata u predhodnom i u ovom mandatu pa da usporedimo, nemoj se bacati floskulama tipa kineskog restorana, nego napšiši kaj je to konkretno učinjeno i koji su to gradski projekti, financirani iz gradskog proračuna( cca. 270 mil kunasvake godine+ 25 mil kuna koje su zatekli na računu).
Al prosim te, nemoj nas samo gnjaviti sa državnim projektima i ono što je financirano iz državnog proračuna, daklem obrazloži gdje su i u što potrošene gradske pare, koliki je minus danas u gradskom proračunu, i koliko se grad zadužuje i za što se zadužuje, kada mi daš odgvore na ova pitanja, možemo nastaviti dalje.

Jaguar

  • Gost
Odg: Hdz
« Odgovori #66 : Rujan 13, 2011, 09:38:36 poslijepodne »
Transformation:
HDZ ZNA u HDZ NEZNA
Žak mora snimati novu himnu i trebat će nove prateće lokale ;D
Plaćanje šiš ćevapi u somunu za nastup. 8)

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Hdz
« Odgovori #69 : Rujan 14, 2011, 05:42:59 poslijepodne »
Kaj će ti komentar? Tam sve piše, komentara ni ne treba. Link je valjan, kao što vidiš, a da si lud za mojim komentarom - nisi...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Jaguar

  • Gost
Odg: Hdz
« Odgovori #70 : Rujan 18, 2011, 09:14:01 poslijepodne »
Transformation:
HDZ ZNA u HDZ NEZNA
Žak mora snimati novu himnu i trebat će nove prateće lokale ;D
Plaćanje šiš ćevapi u somunu za nastup. 8)

 ;D ;D ;D




Offline mglavovic

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 198
  • Karma: +0/-0
Odg: Hdz
« Odgovori #71 : Rujan 19, 2011, 06:53:42 poslijepodne »

o kome su toliko govorili kada su smjenili Senku, odnosno kada je Senka otišla.
Istina i bog, hoće li znati to iskoristiti, neznam, pomalo sam sumnjičav u tu sposobnost.


Senka je znala sa financijama, JESTE DABOMA!
I JA SAM ANTE GOTOVINA I MLADEN MARKAČ! branim svoje.

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Hdz
« Odgovori #72 : Rujan 20, 2011, 01:28:50 poslijepodne »
Transformation:
HDZ ZNA u HDZ NEZNA
Žak mora snimati novu himnu i trebat će nove prateće lokale ;D
Plaćanje šiš ćevapi u somunu za nastup. 8)

 ;D ;D ;D



Kak moreš biti takav?...ismijavaš Žaka zato kaj je peval za HDZ-e...pa nije peval za čavle, to mu je posel isto kak i Severini koja je pevala za SDP-e.....he al to je OK...čudno je to tvoje poimanje objektivnosti i pravednosti...??????

Jaguar

  • Gost
Odg: Hdz
« Odgovori #73 : Rujan 20, 2011, 01:58:29 poslijepodne »
Prigovaraš meni nešto što i sam činiš, toliko si vjerodostojan.
Usput rečeno, ne ismijavam Žaka i protiv njega nemam ništa.( Iako je pjevao za HDZ, kao i Seve za SDP, oni samo rade svoj posao za pare, to što nisu platili porez to je drugi par cipela i nije predmet ove rasprave )
Nego je poruka, kako HDZ ZNA a sada najednom, HDZ NE ZNA ništa, lobotomija do boli i boli.
Istina boli, jel te još kaj zanima? Samo tvoje reagiranje na ovo, govori dovoljno samo za sebe.

Offline tromblon

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 294
  • Karma: +0/-0
  • HVO
Odg: Hdz
« Odgovori #74 : Rujan 20, 2011, 03:19:56 poslijepodne »
opet optužuješ bez dokaza, to je isto kao da ja tvrdim da je potpredsjednik goričkog HNS-a P. J. dobio odštetu što nije postao direktor gradske tvrtke jer su popušili izbore ;D