Autor Tema: Hdz  (Posjeta: 45790 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ulysses

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 296
  • Karma: +0/-0
Odg: Hdz
« Odgovori #45 : Rujan 07, 2011, 11:10:41 poslijepodne »
Ta anketa više pripada u Birtiju.

Bilo bi zanimljivije čuti nešto drugo. HDZ nas na svakim izborima plaši time da će se Hrvatska obojati u crveno. Koliko HDZ-ovaca iz vrha nije bilo u komunistima, a da su stariji od 40 godina?

Jadranka Kosor - Kosor je bila u komunistima još nakon što je osnovan HDZ

Luka Bebić - Ne stidi se članstva u KPJ

Vladimir Šeks - Učlanio se u KPJ odmah nakon mature

Darko Milinović - Pogledajte kako je drug Darko, a danas ministar Milinović branio partiju i Račana

Ivan Jarnjak - u partiju se učlanio 1964. iste godine kad je Franjo Tuđman prvi put javno etiketiran kao hrvatski nacionalist

Branko Vukelić i Marina Matulović Dropulić su imali crvene knjižice.

Ivan Šuker  - 1986-1990. - šef računovodstva Gradske konferencije Saveza socijalističke omladine Hrvatske

Legitimno pitanje, ali nepotpuno.

Trebalo bi ih pitati zašto su prije 1990. bili članovi Saveza komunista, a ne Kršćanskih demokrata.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Hdz
« Odgovori #46 : Rujan 08, 2011, 09:06:52 prijepodne »

Pa valjda zato jer su od članstva u toj organizaciji imali koristi. To se ne treba pitati, jer to se znalo tada, a ZNA se i danas.
 
Govorilo se , nisam mogao dobiti posao ako nisam ćlan....
Pitam se onda,kako su svi ostali stanovnici živjeli i radili, nisu bili u strnci,imali su posao i radili su.
Ali da, i ja pišem gluposti.....
 
Neki su morali i šefovati ... :) , a za to si morao biti u partiji.
Na kraju sve te zakone i pravila su krojili oni koji su bili u partiji, ne treba sada izmišljati toplu vodu.
« Zadnja izmjena: Rujan 08, 2011, 09:12:37 prijepodne Mlačanin »
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Jaguar

  • Gost
Odg: Hdz
« Odgovori #47 : Rujan 08, 2011, 10:00:39 prijepodne »

Pa valjda zato jer su od članstva u toj organizaciji imali koristi. To se ne treba pitati, jer to se znalo tada, a ZNA se i danas.
 

Upravo tako mlačanin, isto sra*e samo drugo pakiranje. 8)

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Hdz
« Odgovori #48 : Rujan 08, 2011, 12:36:22 poslijepodne »
Koje si ti sranje a koje pakovanje?....ti koji si evoluirao u nakazu čija ti govna konzumiraš?...

Jaguar

  • Gost
Odg: Hdz
« Odgovori #49 : Rujan 08, 2011, 01:17:12 poslijepodne »
Koje si ti sranje a koje pakovanje?....ti koji si evoluirao u nakazu čija ti govna konzumiraš?...

Tak si po doma možeš razgovarati.
A jel ti znaš koja je razlika između muhe i pčele?
Od muhe niš koristi, zuji, iritira, dosađuje, sere okolo, uglavnom nered i jedino muhomlat pomaže.
Pčela daje med, hebate zašto se ti ne zoveš pčela, makar bio i pčelica maja, umjesto muha?
Kak si odredio sebi pravi nick, podsvijest je bila uključena kod definiranja nicka?

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Hdz
« Odgovori #50 : Rujan 08, 2011, 09:44:35 poslijepodne »
Neki su morali i šefovati ... :) , a za to si morao biti u partiji.
Na kraju sve te zakone i pravila su krojili oni koji su bili u partiji, ne treba sada izmišljati toplu vodu.

Većina ih je bila u partiji, iz svih stranaka (npr. Darinko Kosor je bio šef Šukeru). Zato je sada smiješno, nepotrebno i uvreda zdravom razumu da se izborna kampanja bazira na plašenju od 'crvene opasnosti'.

Neki šefovi nisu bili u partiji. Pogledajte Petra Selema (još jedan iz vrha HDZ-a), on je bio predstojnik dvije katedre na FF-u, a da nije bio u partiji. Tek je prije 10 godina ušao u HDZ.

Offline ulysses

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 296
  • Karma: +0/-0
Odg: Hdz
« Odgovori #51 : Rujan 08, 2011, 10:42:33 poslijepodne »
Neki su morali i šefovati ... :) , a za to si morao biti u partiji.
Na kraju sve te zakone i pravila su krojili oni koji su bili u partiji, ne treba sada izmišljati toplu vodu.

Većina ih je bila u partiji, iz svih stranaka (npr. Darinko Kosor je bio šef Šukeru). Zato je sada smiješno, nepotrebno i uvreda zdravom razumu da se izborna kampanja bazira na plašenju od 'crvene opasnosti'.

Neki šefovi nisu bili u partiji. Pogledajte Petra Selema (još jedan iz vrha HDZ-a), on je bio predstojnik dvije katedre na FF-u, a da nije bio u partiji. Tek je prije 10 godina ušao u HDZ.

Ne svodi se prijetnja od "crvene opasnosti" na strah od obnove komunizma u ideološkom smislu. Već na prijetnju nametanja jednog svjetonazora, koji će biti "ispravan" i koji će biti odrednica svih društvenih vrijednosti. A, taj "ispravan" svjetonazor podrazumijeva zatiranje hrvatske tradicije i identiteta, kao i obezvrijeđivanje, pa i rušenje nacionalnih i državnih temelja. Taj "ispravan" svjetonazor dijeli i žive i mrtve na manje i više vrijedne.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Hdz
« Odgovori #52 : Rujan 08, 2011, 11:19:29 poslijepodne »
Ne svodi se prijetnja od "crvene opasnosti" na strah od obnove komunizma u ideološkom smislu. Već na prijetnju nametanja jednog svjetonazora, koji će biti "ispravan" i koji će biti odrednica svih društvenih vrijednosti. A, taj "ispravan" svjetonazor podrazumijeva zatiranje hrvatske tradicije i identiteta, kao i obezvrijeđivanje, pa i rušenje nacionalnih i državnih temelja. Taj "ispravan" svjetonazor dijeli i žive i mrtve na manje i više vrijedne.

Kakvo nametanje svjetonazora? Kakvog svjetonazora? Hoćeš li reći da je ovaj svjetonazor kojega imamo 20 godina dobar? Hoćeš li reći da je zemlja prožeta korupcijom, uništenog gospodarstva i loših uvjeta za razvoj bilo čega normalnog i legalnog dobar svjetonazor? Pa jedino što su radili političari u ovih 20 godina je da su srušili nacionalne i državne temelje. I sad bi ih i dalje trebalo podržavati u tome?

I tko je to nositelj novog svjetonazora koji nam prijeti da uništi tako uspješnih 20 godina i u čemu se sastoji taj novi svjetonazor? Ne filozofiraj, daj činjenice.


Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Hdz
« Odgovori #53 : Rujan 09, 2011, 06:52:50 prijepodne »
Bunika radi svoje ... a kaj bu tek za mjesec, dva ... ?  Opet crveni, crni i žuti vragovi ?
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Hdz
« Odgovori #54 : Rujan 09, 2011, 08:22:32 prijepodne »
Ne mogu vjerovati da ljudi i danas još uvijek mogu biti toliko slijepi i ne vidjeti tako očite stvari, tako uništenu privredu, tako uništene sve vrijednosti koje su svi zajedno stvarali.

Ne mislim da bi nam pod SDP-om i njihovim partnerima bilo bolje, ali ni sada nam nije dobro   i još dugo neće biti dobro.

Na žalost ne postoji u Hrvatskoj neka treća alternativa koja bi se nametnula sa novim ljudima koji bi se mogli izdignuti iznad ovog gliba u koji su nas doveli i SDP i HDZ, ne sami nego sa svim ostalim strankama koje su im držale stranu.

Na kraju mi smo narod, koji je uvijek iznova uspijevao podići glavu iz pepela, koji voli svoju zemlju ( neki čak i previše i najradije bi je spremili u svoje dvorište ) i koji opet iznova sve gradi i stvara.

Ali ovakve loše gospodarije je zaista previše. Dug na dug i opet dug. To jednostavno nema smisla. I naravno i dalje svi tvrde da nam bude bolje?????
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Hdz
« Odgovori #55 : Rujan 09, 2011, 09:41:17 prijepodne »
Citat:
Pa jedino što su radili političari u ovih 20 godina je da su srušili nacionalne i državne temelje. I sad bi ih i dalje trebalo podržavati u tome?

Koji političari Stjepane?..malo si mi kontradiktoran, jednom ti je za sve kriv HDZ-e, onda ti ne pašu niti SDP-jci...daj reci više koja je tvoja alternativa...nemreš prdnut i stisnut...Slažem se u jednom da je veći je krivac za nastalu situaciju i krizu svekoliku HDZ-e jer je zauzeo i potpuno umrtvio poziciju otpora tj opoziciju tako da je Hrvatska ostala bez korektiva vlasti...No kaj nam je činiti?...nemremo samo pljuvati po jednima i drugima i usput ne imati i ne nuditi rješenja...meni je gore recimo ono kaj je SDPe napravio 2000 godine, hebate kaj se dogodilo onda?...nisu ispravili niti jednu nepravdu koju je HDZ-e sustavno nanosio u 10 godina vlasti...oprosti za mene je to prevara...zašto je 2003 godine HDZ-e opet došao na vlast=?..pa nisu ljudi više teletabisi...skužili su da od loših ima još lošijih ybg-a...Najgora je spoznaja to da u pozadini svih tih sranja stoje oni koji smišljeno razbijaju hrvatsku državnost stvaranjem stalno novih i novih podjela među Hrvatima. Hrvatskoj nikada nije nedostajalo izdajica i neprijatelja koji su je nastojali na svaki način uništiti (bilo u ratu bilo u miru). Čudi me ipak da smo svi tako brzo zaboravili 1991.g., kad su Torcida i BBB zajedno odlazili u rat za oslobođenje Hrvatske. 10. rujna o.g., igra se u Splitu derbi između Hajduka i Dinama pa se lako može dogoditi da, u ovoj visoko zapaljivoj atmosferi, izbije pravi rat bivših ratnih drugova...kome to koristi?...

Jaguar

  • Gost
Odg: Hdz
« Odgovori #56 : Rujan 09, 2011, 01:06:42 poslijepodne »
Kada uspoređujete lijeve i desne, Gorica je vrlo dobar uzorak koji se može preslikati na državnu razinu.
Dovoljno je pogledati, što je lijeva vlast napravila u predhodnom mandatu, koliko je novaca uštedjela i ostavila na računu, kako je ukupno gledajući poslovala, naspram ove desne vlasti koja je u 3. godini mandata i svatko tko imalo zna zbrojiti 2 i 2 vidi da se nije napravilo ni blizu  onoliko koliko bivša vlast, koja je godinu za godinom u minusu, danas ni neznamo koliki je, još u svibnju se špekuliralo o 15 mil kuna manjka( opa i to GT) i unatoč tome što je naslijedila gotovih suhih cca. 25 mil kuna, danas se pokušava kreditno zadužiti da pokrije tekuće poslovanje, kada pogledamo javni i kulturni život velikogoričana koji je na minimumu, kada pogledamo sve manifestacije koje su srozane umjesto da su unaprijeđene, itd. itd i onda ovdje neki govore o podrivanju kulturnih, nacionalnih, tradicijskih vrednota, te iste koji su se upravo zalagali za to, nazivaju izdajnicima i rušiteljima lijepe nam Hrvatske, nakon te i takve retorike onda se čude zašto Torcida i BBB vode rat a ta i takva retorika ZNA SE od kud dolazi, tko radi najveće razdore u hrvatskom biću, tko je upropastio vladajući 17 godina sve što se moglo upropastiti u ovoj zemlji, jok, samo zato što su neki SDP-ovci, HSLS-ovci ili HNS-ovci su izdajnici i rušitelji, jugonostalgičari i što sve ne. Iako ima stotine miliona primjera koji dokazuju upravo suprotno, ali nekima je lakše metar u du*e, nego cent u glavu, jer oni su s tom i takvom retorikom nepopravljivi.

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Hdz
« Odgovori #57 : Rujan 09, 2011, 01:35:52 poslijepodne »
Citat:
Dovoljno je pogledati, što je lijeva vlast napravila u predhodnom mandatu, koliko je novaca uštedjela i ostavila na računu, kako je ukupno gledajući poslovala, naspram ove desne vlasti

Kaj si ti normalan?...fakat mi se diže kosa na glavi više od tvojih bljezgarija...koja normalna vlast žnira novce i štedi?...novci su da se troše, ukoliko negdje zavrneš pipu iz te pipe niš ne teče a ljudi su žedni, sveti bog da se troši, da lova cirkulira, svi imaju koristi od toga....pa svi eminentni Hrvatski i svjetski ekonomisti ovih dana upravo to govore...od štednje i stezanja remena imaju koristi samo bogati...stoga podržavam Keruma da napravi ako treba i 5 km viskog Isusa, neka ljudi dolaze, troše, nek se lova vrti, svi će na kraju imati koristi, Kruzeri, Kafići, Javni prijevoznici, taxisti, hotelijeri i dr...


Citat:
javni i kulturni život velikogoričana koji je na minimumu, kada pogledamo sve manifestacije koje su srozane umjesto da su unaprijeđene, itd. itd

Ma nemoj, žao ti Senke je li??...



Jaguar

  • Gost
Odg: Hdz
« Odgovori #58 : Rujan 09, 2011, 01:58:10 poslijepodne »
Citat:
Dovoljno je pogledati, što je lijeva vlast napravila u predhodnom mandatu, koliko je novaca uštedjela i ostavila na računu, kako je ukupno gledajući poslovala, naspram ove desne vlasti

Kaj si ti normalan?...fakat mi se diže kosa na glavi više od tvojih bljezgarija...koja normalna vlast žnira novce i štedi

Citat:
javni i kulturni život velikogoričana koji je na minimumu, kada pogledamo sve manifestacije koje su srozane umjesto da su unaprijeđene, itd. itd

Ma nemoj, žao ti Senke je li??...


Kada ti ideš kupiti Auto ili stan, ili graditi kuću, ti prije toga ne štediš? Pa moguće ti podržavaš ZNA SE koga, pa tebi samo kapne ili si zemiš koliko ti treba. Bljezgarije su ovo o čemu ti pišeš.
Ako si gradska uprava zacrta neki projekt, za njega mora obezbijediti novce, stoga je novac osiguravan za sportsku dvoranu i nije se zaduživalo, po tebi je u redu trošiti ko pijani milijarder i onda se lijepo zadužiti, kao što to čini današnja gradska uprava, što slijedi nakon toga? Bankrot. Toliko o tome.

Što se tiče Senke, ja nemam što žaliti za njom, niti mi je bila ljubavnica, niti prijateljica, niti me uzdržavala apsloutno ništa, dozvoli da imam pravo cijeniti ili ne cijeniti nečije kvalitete ili rad, to je moje pravo, koje mi ti svakako nećeš niti možeš oduzeti.

Zanimljivo je jedino to što je Vaš svaki protuargument na ono o čemu sam govorio upravo Senka, jadno.
Ja bi više volio čuti a i vidjeti da se nešto unaprijedilo u odnosu na ranije a ne samo da je nazadovalo, počevši od kulture, manifestacija, pa ako hoćeš i proljetnog sajma itd.itd. Al dobro ako je tebi dovoljna Senka, neka ti bude.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Hdz
« Odgovori #59 : Rujan 09, 2011, 02:10:12 poslijepodne »
Nemoj tak, Jaguar, oni su izabrali novu ravnateljicu POU koja i kad treba na jedno mjesto, mora nazvati grad i pitati za dopuštenje ... ali otvorila je novu sezonu u Klubu 100 ... uđeš sa flayerom i platiš jedno piće a dobiješ 2 ... samo još nisam dobio pametan odgovor ... jel taj klub 100 za odrasle ili za klince ?

p.s.  kaj je gradonačelnik dal toj novoj 1000 dana za uhodavanje, a onda ... kako on veli  ?
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.