Autor Tema: Pomoć za poplavljene u Slavoniji  (Posjeta: 29787 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Pomoć za poplavljene u Slavoniji
« : Svibanj 20, 2014, 10:42:03 prijepodne »
Crveni križ Velika Gorica odazvao se apelu Hrvatskog Crvenog križa za prikupljanje pomoći za poplavljene u Slavoniji.
 
Pomoć se može donijeti u:
Crveni križ Velika Gorica Trg Kralja Tomislava 2, od 8.00 do  20.00 sati
 
Vatrogasni dom
DVD-a Velika Mlaka
Trg majke Hrvatice 17, 10408 Velika Mlaka
Vrijeme dežurstva od 8.00 do 20.00 sati


Financijska pomoć se može uplatiti na žiro račun Hrvatskog Crvenog križa HR6923400091511555516, ili na donatorski telefon 060 90 11. Sve on-line uplate izvršene putem PBZ Carda, poslovnica Privredne banke Zagreb i Zagrebačke banke s napomenom za poplavljene, bit će oslobođene bankovne naknade.


Financijska pomoć se može uplatiti i u Crvnom križu Velika Gorica i biti će proslijeđena u Hrvatski Crveni križ koji će ciljano nabaviti potrebnu pomoć


Materijalna pomoć koja je potrebna:
Higijenski artikli
Hrana:trajni artikli, mlijeko, voda, konzerve
Hrana za bebe, kašice koje se ne trebaju prigrijavati, pelene, mokre maramice
Deke., posteljine, jastuci
Od odjeće SAMO DONJI VEŠ, ostale odjeće već ima dovoljno
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Pomoć za poplavljene u Slavoniji
« Odgovori #1 : Svibanj 20, 2014, 02:08:45 poslijepodne »
Apel građanima koji mogu i žele sudjelovati u prikupljanju pomoći za poplavljene.


Svi oni koji imaju upotrebljive stvari za domaćinstvo; namještaj kuhinjske elemente,i sve ono što se može koristiti kada se poplavljeni vrate u svoje domove, neka te stvari pripreme i volonteri će doći preuzeti stvari.
Najbolje je za to kontaktirati Crveni križ, koji će dalje proslijediti predmete na potrebna mjesta. Preko radio stanica može se također čuti za organizacije koje već prikupljaju takve stvari, pa se može i njih kontaktirati.


Uz dužno poštovanje prema svim dobrim namjerama, treba ipak voditi računa da se na taj način ne treba rješavati stvari koje nisu za upotrebu, nego za otpad.

Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Pomoć za poplavljene u Slavoniji
« Odgovori #2 : Svibanj 20, 2014, 09:24:58 poslijepodne »

POTREBNA IM JE NAŠA POMOĆ Evo kako možemo pomoći žrtvama poplava

ZBOG katastrofalnih poplava koje su pogodile područja Bosne i Hercegovine, Srbije i Hrvatske, Hrvatski Crveni križ je pokrenuo apel za prikupljanje pomoći ugroženom stanovništvu.

Za stanovnike koji žive na područjima pogođenima poplavama u Republici Hrvatskoj donacije se mogu uputiti:

- uplatama na broj računa IBAN: HR 6923400091511555516 poziv na broj 08*

- pozivom na donatorski telefon broj 060 90 11 (6,25 kn, PDV uključen)**

- on-line donacijama na internetskim stranicama Hrvatskog Crvenog križa.

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: Pomoć za poplavljene u Slavoniji
« Odgovori #3 : Svibanj 21, 2014, 03:31:41 poslijepodne »



Za stanovnike koji žive na područjima pogođenima poplavama u Republici Hrvatskoj donacije se mogu uputiti:

- uplatama na broj računa IBAN: HR 6923400091511555516 poziv na broj 08*

- pozivom na donatorski telefon broj 060 90 11 (6,25 kn, PDV uključen)**

- on-line donacijama na internetskim stranicama Hrvatskog Crvenog križa.

da, da ..a da li si i ti donirao..ja jesam , na caritasov konto..

  za dom spremni !

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Pomoć za poplavljene u Slavoniji
« Odgovori #4 : Svibanj 21, 2014, 09:07:03 poslijepodne »
http://www.jutarnji.hr/komentar-jutarnjeg-lista-sto-je-zrtvama-poplava-dala-hrvatska-crkva--nista-svoje/1193054/

... smrt fašizmu i onima koji podržavaju takav režim.   

 Jesam li bio dovoljno jasan ?
« Zadnja izmjena: Svibanj 21, 2014, 09:08:57 poslijepodne koko-vg »
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Pomoć za poplavljene u Slavoniji
« Odgovori #5 : Svibanj 22, 2014, 08:56:56 poslijepodne »
da, da ..a da li si i ti donirao..ja jesam , na caritasov konto..
I sad se imaš potrebu okolo hvaliti.
Da si skroman to ti ne bi trebalo.
Jel sad možda očekuješ da ti se neko i zahvali? Ili da te sad svi ovdje na internetu idemo hvaliti?

Nego, aj se pofali onda i kolko si dal. Ajde reci.

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Pomoć za poplavljene u Slavoniji
« Odgovori #6 : Svibanj 22, 2014, 09:41:58 poslijepodne »
http://www.jutarnji.hr/komentar-jutarnjeg-lista-sto-je-zrtvama-poplava-dala-hrvatska-crkva--nista-svoje/1193054/

... smrt fašizmu i onima koji podržavaju takav režim.   

 Jesam li bio dovoljno jasan ?

Koji s t kret..,  Moralna i gospodarska kriza, progon i brutalno mlaćenje radnika, politički procesi,suđenje i kažnjavanje novinara, zlostavljanje onih koji se usude izreć svoje mišljenje, kak to nazvati?.. Svaki dan nas ubijaju po malo, slč kao da smo u plinskoj komori....Radnik se ne smije braniti jer će biti brutalno premlaćen i u vodećim medijima prozvan nasilnikom. Velika je vjerojatnost da bude zatvoren i u ludnicu ukoliko se krivo izrazi. Strah je zavladao a bojati se moraju građani koji razmišljaju. Morate paziti što kažete jer ćete biti krivo tumačeni a vlastito dijete bi vas moglo prijaviti policiji za sexualno uznemiravanje....Na svakom koraku susrećem glad, ljudi  mole za kruh, a majka sa dvoje djece je bačena na ulicu jer je gazda nije htio prijaviti. Osnovna ljudska prava se ne poštuju, mobing, ucjene, za što smo se borili ako kraja nema?...To je tvoja socijalistička demokracije hebala t ona..

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Pomoć za poplavljene u Slavoniji
« Odgovori #7 : Svibanj 23, 2014, 08:48:00 poslijepodne »
... ili da ovo nazovemo KRETENOMLAT ?
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Pomoć za poplavljene u Slavoniji
« Odgovori #8 : Svibanj 23, 2014, 09:12:05 poslijepodne »
Katastrofa odgovora na katastrofu

Nekoga veseli gledati volontarističke, ho-ruk akcije u kojima građani sami pune gepeke svojih osobnih automobila kartonskim kutijama kojima šalju ili osobno voze pomoć u ugrožene krajeve. Kao - Hrvatska je opet solidarna! Bravo, najjači smo itd. Mene takve stvari rastužuju, jer je u pitanju potpuno amaterski odgovor na prirodne nesreće, kao da smo u 18. stoljeću, pa "susjed pomaže susjedu" jer državnog sustava i nema. Nalazimo se u 21. stoljeću, u zemlji s beskonačno ogromnim porezima, i trebali bismo imati profesionalne, organizirane sustave za odgovor na nesreće (disaster response), a ne oslanjati se na kutije koje Jure dobrom voljom pošalje Peri - ako ga uopće u svom ovom kaosu i nađe. Po tisućiti se put treba postaviti pitanje - gdje odlazi naš novac iz poreza i za što se troši?

Možete li zamisliti da u Japanu, nakon što se desi tsunami, stanovnici Osake ili Saseba u lokalnim supermarketima kupuju odoka namirnice, pakiraju ih u kartonske kutije i stražnje siceve svojih minijaturnih Toyota i Honda i zatim voze, osobno, u ugrožena područja? Jer organizirane pomoći nema? Usput o svemu postaju, tvitaju, šire glasine, snimaju sefije.... Kaos koji bi nastao, bio bi epskih razmjera. No, kod nas to ne da je normalno, već u tako neorganiziranom odgovoru na nevolju vidimo neki razlog za ponos. Mi Hrvati, solidarni kada treba. Ne, već neorganizirani i nesposobni kada treba! Prikupljanje pomoći je, naravno, OK, u neka sretnija vremena, ali u ovom momentu trebaju djelovati mehanizmi koje plaćamo preostalih 11 mjeseci u godini, a ne random dobrota susjeda Mate.

U našoj redakciji, "voluntarizam" se koristi kao termin za nešto što je odrađeno loše, ad hoc, nabrzinu, kao suprotno od "profesionalizam". Voluntarizam nije ništa dobro, nego puka nužda. U zemlji koja svake godine ima nekakvu poplavu, koja se nalazi u trusnoj zoni i u kojoj su uspomene na rat još svježe, a porezi visoki do neba, reakcija na katastrofe ne smije biti voluntaristička.

O ovome bi mogao pisati zaista zaista dugačke komentare - neke i pišem, na osobnom Facebook profilu, ali Bug On Line je informatički medij, pa se u komentaru trebam koliko-toliko držati informatičkih tema, a ne pisati, recimo, o zdravstvenim aspektima ovog debakla, brizi i nebrizi za životinje, reakciji političkih stranaka i slično. Držimo se stoga informatike, pa pogledajmo web DUZS-a, Državne uprave za zaštitu i spašavanje, organizacije koja je zadnjih par dana trebala biti najvažnija u državi, a jedva da se za nju uopće i čulo. Siguran sam da među čitateljima ove vijesti ima onih koji za tu kraticu čuju prvi put.

Web DUZS-a više je nego beskoristan. Očekivali bismo vidjeti geo-tagirane mape s lokacijama zadnjih zbivanja i svježim ažuriranjem iz sata u sat, ili svakih deset minuta. Popise evakuiranih i nestalih, aplikacije kojima udaljeni građani mogu pronaći rodbinu, zatim točne upute gdje se i kakva pomoć traži (to za ove koji se oslanjaju na volonterski pristup), tonu fotografija... Umjesto toga, web DUZS-a manje je informativan čak i od prosječnog hrvatskog web medija - a oni koji čitaju moje kolumne dobro znaju koliko loše mišljenje imam o hrvatskim web medijima i novinama. Međutim, više ćete saznati čak i od inače loših Jutarnjeg i Večernjeg, nego od specijalizirane agencije koja ima preko 1000 zaposlenih, i kojima je briga o nesrećama jedini posao!

Na naslovnici DUZS-a imamo informaciju o proglašenju katastrofe za područje Vukovarsko-srijemske županije, banalnu informaciju od koje same po sebi nema nikakve koristi i koju su prenijeli svi. Već DRUGA vijest je iz nekog desetog svemira - 9. svibnja, Dan Europe (!?!? - koga briga). Zatim imamo blagdan Svetog Florijana, zaštitnika vatrogasaca, uručenje nagrada za radove djece i mladih, te Dan planeta zemlja! I u najsretnija vremena, van svake kataklizme, ovo su potpuno banalne informacije koje čitatelj neće tražiti na webu uprave za spašavanje u slučaju katastrofe, već u medijima općeg tipa. Ah to nije sve, da ne lažem u dnu su još dva izvještaja iz poplavljene Slavonije - jedan o posjeti predsjednika Josipovića, i drugi o posjeti premijera Milanovića - onoj prvoj, već staroj. Oba su izvještaja ulizička, neinformativna, tipični politički radovi bez svrhe i smisla i ikakve veze sa spašavanjem. Uz to su i slikani mobitelom. I opet, nešto što bi bilo ispod nivoa čak i dnevnih novina na webu, a kamoli portala specijaliziranog za spašavanje i nesreće!

U DUZS-u, prema podacima iz nekog teksta iz 2010 - radi 1000 ljudi. Neslužbeno, čuo sam podatak da ih je sada oko 2000 - posve moguće da se broj u zadnje četiri godine udvostručio, ali ne znam. Manje od 1000 ih sigurno nema. Što rade svi ti ljudi, ne samo sad, već svih onih 11 mjeseci kada se - hvala nebesima - u Hrvatskoj ne dešava niša posebno? I koliko još agencija poput DUZS-a ima u Hrvatskoj na državnoj, a da ne govorim i lokalnoj razini. U Zagrebu Pavle Kalinić i njegova oklopna kola već imaju kultni status među vic-maherima... Inače, kad sam onako usput pitao kolege što misle koliko ljudi radi u DUZS-u, rekli su "ne znam, pedesetak?".

I opet se, obzirom na zatajenje državnih tijela, trebalo oslanjati na volontere i njihov ad hoc organiziran trud, u ovom slučaju web www.poplave.hr

Pred nekoliko godina na Microsoftovom Imagine Cupu natjecao se projekt GINA iz bliske i prijateljske Češke. Sa Zbynekom Pouličekom, jedim od autora projekta, imali smo intervju mjeseca u Mreži, broj 6/2012. GINA se bavi upravo ovim što bi nama dobro došlo - "mission control, terrain mapping and staff management" u slučaju prirodnih katastrofa. Troje studenata napravili su sustav koji je iskušan na Haitiju, u brojnim afričkim zemljama i koji je jedan od najuspješnijih primjera kako studentski projekt s Imagine Cupa prerasta u ozbiljnu komercijalnu firmu - uostalom, pogledajte i sami, u Mreži 6/2012 ili na njihovom webu.

Troje studenata! Kod nas, ni tisuću "stručnjaka" iz državne "uprave" ne zna napisati ništa pametnije od sastavka "Kako je predsjednik posjetio moje selo"... ali neka, ajmo mi biti ponosni na naše "veliko srce" i nikad se ne zapitati tko tu radi svoj posao, a tko ne radi, što 1000-2000 ljudi radi u DUZS-u, i kamo je nestao novac ili pijesak za nasip. Neka institucije rade svoj posao.



Bogme je stvarno katastrofa. Na kaj se to kod nas troši lova od poreza? I to je naš državni aparat? Jel to moguće? I sad nek mi neko veli da su sve samo političari krivi! Ma svi ovi u državnom aparatu i javnim poduzećima su krivi, svi zajedno!

http://www.duzs.hr/

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: Pomoć za poplavljene u Slavoniji
« Odgovori #9 : Svibanj 27, 2014, 09:31:15 prijepodne »
da, da ..a da li si i ti donirao..ja jesam , na caritasov konto..
I sad se imaš potrebu okolo hvaliti.
Da si skroman to ti ne bi trebalo.
Jel sad možda očekuješ da ti se neko i zahvali? Ili da te sad svi ovdje na internetu idemo hvaliti?

Nego, aj se pofali onda i kolko si dal. Ajde reci.

duso, ja jesam uplatio ali nisam iskazao toboznju brigu prema nastradalima objavljujuci konto..obozavam takve i njihovu briznost.